Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Neco, cestitam ti od srca! :baby:Da ste zivi i zdravi! Tebi mama, brz oporavak! :wub:

Blesava, Cvrky, nek je sa srecom! Da vam proleti sto lakse i bezbriznije i da uzivate u mirisljavim zamotuljcima! :wub::wub:

hvalaaa:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja da se javim..jos smo u bolnici ocekujem sutra kuci. Trebali smo danas ali malo se suncamo dobili smo zuticu.

Elem 15og uvece sam imala zakazanu kontrolu u 8 uvece. Dan pre i taj dan opet krvavi cep i to dosta je ispao. Jedino su mi bolovi bili neodredjeni. Nista konkretno a opet zna da me uhvati po par sati da bas boli. Na kontroli 3 na 4 prsta otvorena ali dr je videla pupcanu oko vrata i kaze da je pitanje momenta kad ce bolovi poceti i da nece da rizikuje da me pusti kuci i da pukne vodenjak jer bi tada doslo do stezanja pupcane oko vrata. Naravno kad sam vec dosla ostala sam. U pola 10 sam usla u salu, u 2.15 sam se porodila iz 3 napona. Polozaj stolice/stola za porodjaj je takav bio kao da mi je gornji deo tela i dupe blago bilo podignuto na gore i videla sam kako je izasla bukvalno od glave pa do kraja. Neverovatan osecaj...zategao se pupcanik malko je jos modra. 

Ona je sva misasta, kao neka mala grisinica. Pelene 1 joj spadnu na pola dupenceta koje je velicine ping pong loptice. 

Sto se porodilista tice ja sam prezadovoljna kao i babicama, lekarima, sestrama. Ima 2-3 baksuza ali to su pojedinci. Sve u svemu prezadovoljna sam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja da se javim..jos smo u bolnici ocekujem sutra kuci. Trebali smo danas ali malo se suncamo dobili smo zuticu.

Elem 15og uvece sam imala zakazanu kontrolu u 8 uvece. Dan pre i taj dan opet krvavi cep i to dosta je ispao. Jedino su mi bolovi bili neodredjeni. Nista konkretno a opet zna da me uhvati po par sati da bas boli. Na kontroli 3 na 4 prsta otvorena ali dr je videla pupcanu oko vrata i kaze da je pitanje momenta kad ce bolovi poceti i da nece da rizikuje da me pusti kuci i da pukne vodenjak jer bi tada doslo do stezanja pupcane oko vrata. Naravno kad sam vec dosla ostala sam. U pola 10 sam usla u salu, u 2.15 sam se porodila iz 3 napona. Polozaj stolice/stola za porodjaj je takav bio kao da mi je gornji deo tela i dupe blago bilo podignuto na gore i videla sam kako je izasla bukvalno od glave pa do kraja. Neverovatan osecaj...zategao se pupcanik malko je jos modra. 

Ona je sva misasta, kao neka mala grisinica. Pelene 1 joj spadnu na pola dupenceta koje je velicine ping pong loptice. 

Sto se porodilista tice ja sam prezadovoljna kao i babicama, lekarima, sestrama. Ima 2-3 baksuza ali to su pojedinci. Sve u svemu prezadovoljna sam...

misica malaaa :wub:pu pu porasce :) :wub:

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco,drago mi je da je sve super proslo! 

Uzivaj sa Ninicom. Ps. To ime nam je hiko izbor za prvo dete da je devojcica :)

neca79 i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Cipelic :wub:

Neco kolika je bebica? Znam da je poranila pa zato pitam. Mozda sam i propustila mere

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma bebica je pravi medic:wub:

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@@neca79 draga sve najbolje tebi i malenoj! Nadam se da ćeš se brzo oporaviti. Gricni tu pingpong lopticu kad se zaokrugli malo.

Odoh na kontrolu :rolleyes:ćaos dame 

*Cvrky87* i Zone* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Odoh na kontrolu :rolleyes:ćaos dame 

javljaj sta kaze dr. Nego ja sam propustila koji tim posle porodjaja prelazi u vodstvo m/ž?

@neca79 pa ona je debela ko ova nasa Maki sto kuka :D  (:P) Neka sve ce ona to nadoknaditi samo da vi stigstignete kuci pa ces imati i hurkice za stipkanje.

Izmenjeno od strane Zone*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebac je dobro, namestila se za izlazak .Ctg je super ,jedino što smo otrpele da nam studentarija uzima mere, meri pritisak i tumači ctg :D. Šta ćete, moraju deca da vežbaju :lol::lol::lol:. Elem, ukidamo demokratiju. Do sad je bilo izjednačeno, ali sad rozikasto-šljokičaste vode 3:2 i nema produžetaka. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super azdajana:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

javljaj sta kaze dr. Nego ja sam propustila koji tim posle porodjaja prelazi u vodstvo m/ž?

@neca79 pa ona je debela ko ova nasa Maki sto kuka :D  (:P) Neka sve ce ona to nadoknaditi samo da vi stigstignete kuci pa ces imati i hurkice za stipkanje.

Zone pa ti si moj idol :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

3070gr i 52 cm..sad je malo gubila na tezini

 

Super, lepa bebica :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco pa bas je grisina sa tim pelenicama br1 :) :wub:

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Azdajana kakav je tebi osecaj , ipak peto stize nije to malo?

1979. Oduvek,samo sto cekali 7 god da bi sazreli dovoljno da budemo nekom roditelji.

 

Zone*, Venera, Dacha76 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tu smo sa godinama:D

Mene nocas dole onako probada, izgleda se priprema sve, i grudi me pocele boleti a celu trudnocu me nisu bolele za razliku od prve, sad postaju napete. Stomak se zategao kompletno, sinoc sam imala jednu jacu kontrakciju, u sredu cu na kontrolu i to je verovatna zadnja jer sledeca bi bila na dan termina. 

Zone*, bepce, blesava i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,redovno vas pratim kao sto vidite :lol: Bas mi je drago sto vama koje ste pri kraju sve ide kako treba i zelim vam lake i brze porodjaje.

Moji leptirici su juce napunili mesec dana i imali smo prvu kontrolu kod pedijatra koja je super prosla.Kukovi su im u redu,napreduju sjajno.Sike puno da ne mogu dovoljno mleka da proizvedem izmedju 2 hranjenja,piju Aptamil i spavkaju lepo.

Ljubim vas sve i zelim vam sve najbolje!

*Cvrky87*, Zone*, Jecy i 6 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dasha divno, maleni pilici vec mesec dana:wub: Kako je starija seka? Super sto oboje sike, nije  sigurno lako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Venera Da vreme bas leti!!!Starija seka je sada super.Na pocetku se malo ljutila sto nisam imala vremena za nju,ali sada ih obozava,a i ja se mnogo vise igram sa njom dok oni spavaju idemo svi zajedno na igraliste,pa cak i kada je neko od blizanaca budan uzmem u jednu ruku i nunam a sa Milom se igram.Ona stalno trazi da ih drzi i da bude sa nama dok ih kupamo,presvlacimo,ako ih hranim ona je uvek sa nama pa se salimo i pevamo...Ma super je kako sam se plasila da bi moglo da bude.Od sutra je na raspustu 2 nedelje i iskreno jedva cekam da provedem vise vremena sa njom.Bas mi nedostaje kada je u jaslicama.

Sve u svemu sada je uzivancija.Dolaze mi iz agencije zene da mi ciste stan 2 puta nedeljno,od sledece nedelje mi dolazi bejbi-siterka po 3 sata dnevno da mi malo pomogne i bice nam jos bolje.Mozda i otputujemo negde na nedelju dana da promenimo malo sredinu i da vidimo kako ce ovi mali reagovati na malo duze putovanje,a i moraju da se navikavaju,zato sto mi stvarno puno putujemo i volimo da putujemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

3070gr i 52 cm..sad je malo gubila na tezini

 

Moj zamotuljak rodjen sa 3080 i 50 dug, a rodjen u terminu. Pa ti pricaj posle da je tvoja beba mrvica :D mada, mi smo odmah u dvojku uleteli, keca nismo ni koristili.

MakiJana, blesava, neca79 i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

^Moje prvence rodjeno sa 2800 i 48cm keca smo bas kratko koristili mesec dana mozda, ali dobro on je jako brzo dobijao na kilazi pa je vec sa 2.meseca udvostrucio...

P.S. rodjen nedelju dana posle termina

Izmenjeno od strane Zone*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos sutra da preguram i nedelja i ponedeljak kontrola da vidimo sta je. :)

kod mene stanje ne promenenjeno ali sam primetila da juce nije bilo menstraulnih bolova...inace sam imala slobodan dan i ne znam da li do toga sto sam bila odmornija ili ne. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.