Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Pozdrav, da li mi neko moze reci sta je sve potrebno poneti u nisko porodiliste? :-) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nikako ne mogu da postavim novu temu, a tice se Bete. Meni je poslednja menstruacija bila 30.maja. beta 30.6. je bila 95,9, pa 4.7. 126, pa 7.7. 162, da bi 9.7. napokon bila 377,7 i danas 1702. Inače me je doktor sa verom od 126 poslao na kiretažu, koju hvala Bogu, nisu hteli da rade. Sta mislite, da li ce to biti ok, s obzirom na nepravilan rast Bete? Da li se ikome još desilo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nikako ne mogu da postavim novu temu, a tice se Bete. Meni je poslednja menstruacija bila 30.maja. beta 30.6. je bila 95,9, pa 4.7. 126, pa 7.7. 162, da bi 9.7. napokon bila 377,7 i danas 1702. Inače me je doktor sa verom od 126 poslao na kiretažu, koju hvala Bogu, nisu hteli da rade. Sta mislite, da li ce to biti ok, s obzirom na nepravilan rast Bete? Da li se ikome još desilo?

Ja sam betu radila sa razmakom od nedelju dana. Dr videla porasla je i to je to. Prvo bila 80 pa 1700 i nesto. Sve ok bilo, rodila sam moju betu :D jesu li ti radili uz? Jesi li u istoj laboratoriji radila betu? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja betu nisam radila ni u prosloj ni u ovoj,samo uz i ginekoloski pregled

mmaka i Marina N volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radila sam betu, jer sam prokrvarila blago 3.7. i dr je rekao da ne vidi ništa na uz, i da od trudnoće nema ništa. Pa su me u Frontu slali da radim betu i maslinovo mesak u materici na nekom ultra preciznom uz. U ponedeljak imam zakazan uz, trebalo bi da se sad vidi na uz sve. Samo je to agonija kad ne znam šta će da se desi. Jer je beta počela napokon da raste kako treba, hvala Bogu. Ali sam i jako besna na doktora u domu zdravlja, koji me je ubedjivao da se plod uopšte ne razvija, umesto da me uputi dalje da proverim. A, krvarenje je inače stalo odmah.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radila sam betu, jer sam prokrvarila blago 3.7. i dr je rekao da ne vidi ništa na uz, i da od trudnoće nema ništa. Pa su me u Frontu slali da radim betu i maslinovo mesak u materici na nekom ultra preciznom uz. U ponedeljak imam zakazan uz, trebalo bi da se sad vidi na uz sve. Samo je to agonija kad ne znam šta će da se desi. Jer je beta počela napokon da raste kako treba, hvala Bogu. Ali sam i jako besna na doktora u domu zdravlja, koji me je ubedjivao da se plod uopšte ne razvija, umesto da me uputi dalje da proverim. A, krvarenje je inače stalo odmah.

krvarenje je “notmalno” dok se plod ugnezdi. Kazem ti, ja sam mesec dana od menstruacije “dobila” na 24h i tek kada sam se vratila sa mora potvrdila trudnocu. Bitno je da mislis pozitivno, i j ti zelim u pinedeljak lepe vesti. A ti do tada znam da ces svisnuti, al samo pozitivno! I da javis posle pregleda kako i sta.

Marina N voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radila sam betu, jer sam prokrvarila blago 3.7. i dr je rekao da ne vidi ništa na uz, i da od trudnoće nema ništa. Pa su me u Frontu slali da radim betu i maslinovo mesak u materici na nekom ultra preciznom uz. U ponedeljak imam zakazan uz, trebalo bi da se sad vidi na uz sve. Samo je to agonija kad ne znam šta će da se desi. Jer je beta počela napokon da raste kako treba, hvala Bogu. Ali sam i jako besna na doktora u domu zdravlja, koji me je ubedjivao da se plod uopšte ne razvija, umesto da me uputi dalje da proverim. A, krvarenje je inače stalo odmah.

Meni je dr.u DZ videla jednu bebu i rekla da se druga nije razvila. Četiri noge koje me trenutno šutiraju svedoče o njenoj stručnosti... Brzo će taj ponedeljak, držim fige da tvoj dr u dz bude stručan kao ova moja :D

mmaka, mala007, Marina N i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je dr.u DZ videla jednu bebu i rekla da se druga nije razvila. Četiri noge koje me trenutno šutiraju svedoče o njenoj stručnosti... Brzo će taj ponedeljak, držim fige da tvoj dr u dz bude stručan kao ova moja :D

Iskreno se nadam da će sve biti ok i da mu nabijem onda nalaze pod nos da mi brise dijagnozu spontanog iz kartona. Još se naljutio što sam rekla da neće da mi rade kiretažu, već da misle da bi moglo nešto da bude. Od sad u dom zdravlja samo po upute i ni za šta drugo. Sujetna budala mi napravila haos u glavi...javljam štšta je bbilo 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno se nadam da će sve biti ok i da mu nabijem onda nalaze pod nos da mi brise dijagnozu spontanog iz kartona. Još se naljutio što sam rekla da neće da mi rade kiretažu, već da misle da bi moglo nešto da bude. Od sad u dom zdravlja samo po upute i ni za šta drugo. Sujetna budala mi napravila haos u glavi...javljam štšta je bbilo 

Ja sam isto krvarila i to tri dana... Tada se nije video plod, ali vec za nedelju dana jeste. Drzim fige

Marina N voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam isto krvarila sad jedno 3,4 dana...betu nisam radila,dr je imao samo uz i zakljucio da je bebac dobar

Jedno pitanje,jesu vas boleli jajnici u trudnoci,ja se sve tesim da je zbog rasta materice

Marina N voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam isto krvarila sad jedno 3,4 dana...betu nisam radila,dr je imao samo uz i zakljucio da je bebac dobar

Jedno pitanje,jesu vas boleli jajnici u trudnoci,ja se sve tesim da je zbog rasta materice

Jesi sigurna da su jajnici? Mene nisu... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@MakiJana pnekad me bole jajnici,a nekad stomak ko da imam upalu misica...srecom sutra idem na pregled i na expertni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam isto krvarila sad jedno 3,4 dana...betu nisam radila,dr je imao samo uz i zakljucio da je bebac dobar

Jedno pitanje,jesu vas boleli jajnici u trudnoci,ja se sve tesim da je zbog rasta materice

Da, pulsirajuci bol. I ja isto mislim da je od rasta materice, ali nisam relevantna, jer sam imala kao menstrualne bolove, samo što sam bila pod tatakvim stresom da ne znam da li je bol bio na psihološkoj bazi ili stvarno. Ali i u prvoj trudnoći su me boluckali s vremena na vreme, a sve je bilo ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Marina N ja sam prethodnu trudnocu imala bolove pogotovo od 6tog meseca i proslo je kako je proslo,a trudnoce sa U se i nesecam kad je bilo 2012/2013

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky boleli su me i to tokom cele tr. Ne konstantno bilo je i po vise nedelja da ne bole pa opet koji dan ili sat...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni frka jer prosli put me boleo stomak,a sve mi se raspadalo,i imala sam neke ciste i nije bilo dovoljno dotoka krvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni frka jer prosli put me boleo stomak,a sve mi se raspadalo,i imala sam neke ciste i nije bilo dovoljno dotoka krvi

trazi svaki put da gleda protoke, ali malo i smiri taj strah. Bice tebi lakse..tesko je ali sada si u dobrim rukama. Sta imas sad od terapije?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Brunda kako si?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@neca79 proveravao je zadnja dva pregleda i sutra ce sigurno,jer mi radi prvi expertni za dabl test...sad imam utragestan 200,pijem i vaginalno folnak 5mg,aspirin 100mg i mama duo vitamine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja u misovicu..3 na 4 prsta otvorena..klistiranje gotovo..cekam..boli malo vise nego inace.. al kaze dr to je to..pupcanik oko vrata pa hoce da prati. 

MakiJana, Dacha76, Jecy i 8 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@neca79 mislimo na tebe i drzimo palceve da sve prodje sto brze i sto bezbolnije. 

Javljaj!:baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislimo na tebe,neco! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@neca79 Sve najbolje Neco i zelim ti lagan porodjaj!Mislimo na tebe!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.