Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Bebe rodjenje od 38.nedelje se smatraju terminskim. Pre toga su prevremeno. Bas je sa mnom u sobi bila zena koja je rodila 36 plus neka 2, 3 dana, smatrali su je prevremenom, malo detaljnije pregledali. Ali ta beba nije bila u inkubatoru a moj A rodjen u 38.jeste, jer je okarakterisan kao nezrela beba. Tako da nema pravila. A opet ispadanje cepa, pisala sam, ispao 5.3. Porodih se 24.3. Trece dete

miliccam, Dacha76 i neca79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam zene u okolini koje su se porodile 36 i bilo ave ok i nisu bebe bile u inkubatoru.

bitno da je sve ok. Meni je cep,opet pisem ispao 09.09 a porodila sam se 25.

neco,kako si?

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce me bolelo na sat vremena kao menstrualni ne jako i krsta..pa je skroz stalo..noc prosla mirno..uvece jos jedan deo cepa ispao..za sada je ok sve. 

zvezda, Dacha76 i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce me bolelo na sat vremena kao menstrualni ne jako i krsta..pa je skroz stalo..noc prosla mirno..uvece jos jedan deo cepa ispao..za sada je ok sve. 

Bice sve ok Neco.Kada ulazis u 38. nedelju?

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebe rodjenje od 38.nedelje se smatraju terminskim. Pre toga su prevremeno. Bas je sa mnom u sobi bila zena koja je rodila 36 plus neka 2, 3 dana, smatrali su je prevremenom, malo detaljnije pregledali. Ali ta beba nije bila u inkubatoru a moj A rodjen u 38.jeste, jer je okarakterisan kao nezrela beba. Tako da nema pravila. A opet ispadanje cepa, pisala sam, ispao 5.3. Porodih se 24.3. Trece dete

secam se sa tebe da je oko 15 dana proslo..zanimalo me moze li i vise proci..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

secam se sa tebe da je oko 15 dana proslo..zanimalo me moze li i vise proci..

 

Verovatno moze.. A bice sve ok.. Bebac je vec zreo za napolje ^_^

 

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sutra ulazim u 37...

Onda stvarno nema razloga za brigu.Ovde u Svajcarskoj su prevremeno rodjene bebe sve koje su rodjene pre 37. nedelje (do 35+6).A cak i ako su prevremeno rodjene ne mora da znaci da ce biti u inkubatoru.Tako da mislim da mozes da se opustis i ne brines,zato sto ti stres nije potreban sada.Sluzni cep moze da ispada i nedeljama pre porodjaja,a i moze da se regenerise nekoliko puta u zadnjih par meseci trudnoce.Probaj da odmaras sto vise i misli samo na lepe stvari i sve ce biti bas kako treba.

neca79, zvezda, MakiJana i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam da li se iko od nas ovde boji bola kao ja..jos.posle svega od pre godinu dana kada je radjen prekid trudnoce....

Cim me zaboli stomak ja pocnem da se tresem od straha..a sad me probudio bol u stomaku..ceo dan sam fazon ma da neka krene sve je ok..sta fali mogu ja to a sada se tako bojim kao da je prvo :o

zvezda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam da li se iko od nas ovde boji bola kao ja..jos.posle svega od pre godinu dana kada je radjen prekid trudnoce....

Cim me zaboli stomak ja pocnem da se tresem od straha..a sad me probudio bol u stomaku..ceo dan sam fazon ma da neka krene sve je ok..sta fali mogu ja to a sada se tako bojim kao da je prvo :o

Neco, meni je kod treceg porodjaja pomoglo disanje. Drugarica iz Nemacke je isla na neke pripreme i porodila se divno pa me je naucila da vizualizujem kontrakciju kao talas koji dolazi i ima svoj vrhunac ali u jednom trenutku mora da se povuce :) Bas mi je pomoglo da ne gubim energiju na razmisljanje tipa "kuku kad ce ovo proci". I disala sam na slican nacin kao kod meditacije, duboko, kroz nos. Dok traju kontakcije plitko i brzo...samo malo istrazi na netu dok imas vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco, meni je kod treceg porodjaja pomoglo disanje. Drugarica iz Nemacke je isla na neke pripreme i porodila se divno pa me je naucila da vizualizujem kontrakciju kao talas koji dolazi i ima svoj vrhunac ali u jednom trenutku mora da se povuce :) Bas mi je pomoglo da ne gubim energiju na razmisljanje tipa "kuku kad ce ovo proci". I disala sam na slican nacin kao kod meditacije, duboko, kroz nos. Dok traju kontakcije plitko i brzo...samo malo istrazi na netu dok imas vremena.

hvala ti draga..ja ne znam..lezim i razmisljam zasto tako..lici na anksioznost od prosle godine nakon prekida trudnoce..i cinjenica da je noc jos me vise prepala. U 5 mi se smirilo sve..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivannnice, ima li nesto novo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Panadol my love! Juče popila i progledah konačno. Vikend opet jedva preturih preko glave. Bogu hvala na ponedeljku! Kako se borite sa vremenom? Moji klinci povileneli jer ne mogu napolje, ponestaje mi ideja. Za danas sam planirala da kampujemo unutra, možda i preživim do povratka mm sa posla. Čime će on da ih zanima, pojma nemam..

Dacha76, Zone*, leni i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala ti draga..ja ne znam..lezim i razmisljam zasto tako..lici na anksioznost od prosle godine nakon prekida trudnoce..i cinjenica da je noc jos me vise prepala. U 5 mi se smirilo sve..

Samo polako, strah je prirodan ali nas usporava :) Samo duboko disanje kroz nos, udah, izdah, dug udah i duzi izdah. Brojis jeeedan, uzdah, dvaaa, izdah. To ce te smiriti i pomoci da se fokusiras

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Panadol my love! Juče popila i progledah konačno. Vikend opet jedva preturih preko glave. Bogu hvala na ponedeljku! Kako se borite sa vremenom? Moji klinci povileneli jer ne mogu napolje, ponestaje mi ideja. Za danas sam planirala da kampujemo unutra, možda i preživim do povratka mm sa posla. Čime će on da ih zanima, pojma nemam..

Jes' videla?! Panadol je spas :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco, meni je kod treceg porodjaja pomoglo disanje. Drugarica iz Nemacke je isla na neke pripreme i porodila se divno pa me je naucila da vizualizujem kontrakciju kao talas koji dolazi i ima svoj vrhunac ali u jednom trenutku mora da se povuce :) Bas mi je pomoglo da ne gubim energiju na razmisljanje tipa "kuku kad ce ovo proci". I disala sam na slican nacin kao kod meditacije, duboko, kroz nos. Dok traju kontakcije plitko i brzo...samo malo istrazi na netu dok imas vremena.

Ovo sam ja ucila pred prosli porodjaj u skolici, i mogu reci da stvarno pomaze i u nekim drugim situacijama, mada mi je posle porodjaja babica rekla da nisam bas pravilno disala ali to je zato sto je sve islo brzo i jako kratke pauze izmedju napona..

Neco tek kad krenu  kontrakcije na 5-10 min. ili pukne vodenjak je za uzbunu, do tada pokusaj opustenije:)

leni, neca79, Dacha76 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Vadila sam betu jutros ali nisam cekala rezultate zato sto moram i u ponedeljak da vidimo stanje

Ivannnica koliko znam beta nije bas pouzdana u tim nedeljama trudnoce ali valda dr. znaju..nadamo se dobrim vestima! Jel ti imas dece?

Jos da napisem da zene cesto leti imaju i po dva puta ovulaciju usled sunceve svetlosti ( vit.d i serotonin) pa mozda je krajem ciklusa doslo do trudnoce.

Izmenjeno od strane Venera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivannnica koliko znam beta nije bas pouzdana u tim nedeljama trudnoce ali valda dr. znaju..nadamo se dobrim vestima! Jel ti imas dece?

Jos da napisem da zene cesto leti imaju i po dva puta ovulaciju usled sunceve svetlosti ( vit.d i serotonin) pa mozda je krajem ciklusa doslo do trudnoce.

Da ne poveruje sta su uradili u labu

U sobotu vadila i trebalo je da mi odrade totalnu betu a na rezultatu pise vece od 1500

Danasnje varenje 59963 red vrednosti od 10-60000 i sad na osnovu cega da uporedim

A cini mi se kreće i krvarenje... U subotu vece sukrvica kap dve.... Juce nista danas smedje pa malo crveno 

Sutra idem kod dr vide emo kako i sta dalje 

Gubim nadu polako

Koliko znam beta treba da padne da bi krenulo krvarenje... nista mi nije jasno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da ne poveruje sta su uradili u labu

U sobotu vadila i trebalo je da mi odrade totalnu betu a na rezultatu pise vece od 1500

Danasnje varenje 59963 red vrednosti od 10-60000 i sad na osnovu cega da uporedim

A cini mi se kreće i krvarenje... U subotu vece sukrvica kap dve.... Juce nista danas smedje pa malo crveno 

Sutra idem kod dr vide emo kako i sta dalje 

Gubim nadu polako

Koliko znam beta treba da padne da bi krenulo krvarenje... nista mi nije jasno

nesto sprecava razvoj ploda definitivno..zao mi je jako..ali ajde da vidimo sutra sta ce reci dr..

jesi ti na nekoj terapiji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nesto sprecava razvoj ploda definitivno..zao mi je jako..ali ajde da vidimo sutra sta ce reci dr..

jesi ti na nekoj terapiji?

fraxiparin 0,3

siofor 2x850

cardiopirin 100

verapamil 3x40

pre mama duo

utrogestan 2x200 vaginalno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@ivannnica ja sam u pocetku trudnoce imala krvarenje,po par kapi 2,3 dana na kraju kad sam otisla na utvrdjivanje trudnoce sve je bilo ok

Dr me pitao jesam li radila betu,reko jok

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@ivannnica ja sam u pocetku trudnoce imala krvarenje,po par kapi 2,3 dana na kraju kad sam otisla na utvrdjivanje trudnoce sve je bilo ok

Dr me pitao jesam li radila betu,reko jok

@ivannnica ja sam u pocetku trudnoce imala krvarenje,po par kapi 2,3 dana na kraju kad sam otisla na utvrdjivanje trudnoce sve je bilo ok

Dr me pitao jesam li radila betu,reko jok

videcu sutra...beta jaka a uz slab nesto tu ne stima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivannnice, sve nesto mislim da ce biti u redu. Pa nece valjda beta da raste tako a da se nista ne desava. Pod terapijom si, verujem i nadam se.

ivannnica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.