Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno (Izmenjeno)

a jesi od ispadanja cepa imala bolove i kakvr..i jel bio krvav?

Ma ja sam imala taj pritisak dole dugo, i u vreme ispadanja cepa nepravilne kontrakcije... Ali tu noc je proslo. . Nastavili se ti povremeni bolovi

Da, sa malo krvi cep

Izmenjeno od strane MakiJana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja imam to stiskanje stomaka..ali ne sad neke kontrakcije. Ali tako me udarila u grlic zvezde sam prebrojala. Kad se brisem ima jos malo kao delovi tog cepa.

Kad bih jos malo izdrzala bar 2 nedelje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kako izgleda taj cep.Meni je jutros na vesu bilo gusto belicasto sluzavo bez krvi.Jel to ili nesto drugo.

Neco ,ja cula da cep moze da ispada danima.Idi popodne do lekara ako se nastavi pa nek provere grlic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kako izgleda taj cep.Meni je jutros na vesu bilo gusto belicasto sluzavo bez krvi.Jel to ili nesto drugo.

Neco ,ja cula da cep moze da ispada danima.Idi popodne do lekara ako se nastavi pa nek provere grlic

pa moze ali na oba porodjaja ispao mi je dan pred porodjaj. Ne znam kako sliku da stavim sa tel ali kucaj na google imas slike..ne mora biti uvek krvav ali je gust i lepljiv nekako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj,valjda nece neco,nije ti jos termin.

Gledala sam slike,lici nabto.Al nemam bolova i ceo dan radim,usisavam brisem prasinu,gleda me dete pa me pita:A jel opet brises prasinu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na nekih pola sata me stisne bezbolno stomak..i da izvinete kakila sam 5 puta od jutros..pa sad ako je to ti sta cu...skinula sam pelene iz ormara sa operem, spremicu torbu danas nekih 80% pa kad bude..da se zacepim ne mogu ali volela bih jos malo da saceka.

Samo me buni sto je preaktivna

mmaka i azdajana i ala mala volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na nekih pola sata me stisne bezbolno stomak..i da izvinete kakila sam 5 puta od jutros..pa sad ako je to ti sta cu...skinula sam pelene iz ormara sa operem, spremicu torbu danas nekih 80% pa kad bude..da se zacepim ne mogu ali volela bih jos malo da saceka.

Samo me buni sto je preaktivna

Ne bih da te plašim ali meni je bas tako sve pocelo, krvavi čep i preterano česta stolica. Porodila sam se posle 48h. Spremi ti sve za svaki slučaj i polako. 

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne bih da te plašim ali meni je bas tako sve pocelo, krvavi čep i preterano česta stolica. Porodila sam se posle 48h. Spremi ti sve za svaki slučaj i polako. 

hocu evo za torbu cu danas skoro sve imati spremno. Suse se spavacice, ulosci kupljeni..

sad razmisljam da li da i za bebu nosim ili to muz da mi donese kad se porodim

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako imaš spremno sve ponesi. Da se posle ne cimas i ne razmišljaš. A i muškarci su to, ko zna da li će doneti ono što treba. ;) 

MakiJana, neca79 i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Neco, ja sam imala to bezbolno stvrdnjavanje stomaka preko dana, uvece oko pola 11 je preslo u prave kontrakcije i ujutru se porodila. A sto se tice nosenja ponesi sto vise, jer sam ja iz porodilista izasla u papucama u kojima sam bila tamo jer je muz rekao, citiram:" pa nisi mi rekla i to da ti ponesem", iako sam mu najmanje 3 puta rekla i koje patike i gde se nalaze. Slude se oni u tim situacijama. Ne smem da pomislim sta bi bilo da se oni poradjaju :lol:

Izmenjeno od strane Maja87

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco, ja sam imala to bezbolno stvrdnjavanje stomaka preko dana, uvece oko pola 11 je preslo u prave kontrakcije i ujutru se porodila. A sto se tice nosenja ponesi sto vise, jer sam ja iz porodilista izasla u papucama u kojima sam bila tamo jer je muz rekao, citiram:" pa nisi mi rekla i to da ti ponesem", iako sam mu najmanje 3 puta rekla i koje patike i gde se nalaze. Slude se oni u tim situacijama. Ne smem da pomislim sta bi bilo da se oni poradjaju :lol:

hahahhahaha da znas da cu sve da mu nacrtam. Kese cu po brojevima pa mu kazem kesu taj i taj broj ponesi :lol:

Kako god navijajte da izdrzimo sto duze..ne znam ni sta moze da se desi ako se sad porodim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahahhahaha da znas da cu sve da mu nacrtam. Kese cu po brojevima pa mu kazem kesu taj i taj broj ponesi :lol:

Kako god navijajte da izdrzimo sto duze..ne znam ni sta moze da se desi ako se sad porodim

Sve ce biti ok. Devojcice ranije sazrevaju od decaka. Moja rodjaka je rodila u 7.mesecu, sve ok sa curicom hvala Bogu

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo islade jos jedan deo opet krvav...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco meni je ispao dve nedelje od porodjaja. Ispao 09.09 porodila sam se skroz prirodno 25.09. 

Za kontrakcije ne znam,ali nisam umela da prepoznam jer je bila prva trudnoca.

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo islade jos jedan deo opet krvav...

sto bi rekle babe - disi duboko :) 

koja si nedelja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ispravka,nisam umela da prepoznam lazne kontrakcije,prave jesam.

nego,spremi torbu,sebe,odmaraj i srecnk u svakom smislu! Da izdrzite ako treba jis malo u stomaku,ako krene nek bude sa srecom i sve kako treba! Drzim pesnice.

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sto bi rekle babe - disi duboko :) 

koja si nedelja?

35+4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti si onda u devetom vec ili za par dana? Nikad nisam kontala taj +

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

35+4

ok. Ne brini u mom okruzenju su se rodile bebe u 7 i 8 mesecu i sve je ok. Ne brini se tj nemoj sebi da stvaras nervozu, jer mozda bude sutta mozda za 10

dana. Svakako da odes do lekara pa onda guras dalje, ali bez nervoze!

neca79 i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti si onda u devetom vec ili za par dana? Nikad nisam kontala taj +

hhahh da kazemo da je 9ti.beba vec zrelaaaaa

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti si onda u devetom vec ili za par dana? Nikad nisam kontala taj +

dr kaze da jesam u ponedeljak usla u deveti jer oni po nedeljama gledaju i kad udjes u 36tu to je prva nedeljq devetog. Po ciklusu sutra ulazim u deveti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je doktor rekao da sam u devetom mesecu kada sam bila 36+1 trudna.Ali ne brini nista.Iako se u skorije vreme porodis ne bi trebalo da bude problema.Samo hrabro i odmaraj sto vise.

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@neca79 drzi se :wub:

Znam da postoji tema o kg,ali nekako me zanima kako je i kako je "bilo" kod zena slicno mom problemu...moja idealna tezina je oko 55-57kg,u prvoj trudnoci sam bila na kraju 67kg i izasla iz porodilista sa 57kg,drzala sam tu kilazu do prosle godine kad sam upoznala mm i ostanem trudna sa 65kg,rodim sa 80kg izasla iz bolnice sa 77kg,sad nisam ni stigla izgubiti kg i ostanem trudna sa 69kg,sad sam 11+3 i imam 69,4kg,posto bas pazim na ishranu tj nejedem nista sto ne bi trebalo niti pijem,koliko ste kg dobile i izgubile posle trudnoce? Da li je moguce tipa da dobijem sad izmedju 5-10kg u trudnoci,a izadjem iz porodilista sa tipa -15kg,tj da li sad recimo gubim kg a da neznam?

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro zene!

ova moja cera nacisto poludela. Ustaje mi u 6:30, a budi se 50 puta po noci. onda po danu spavamo ko ubijene. 

@neca79 nama je u skoli za trudnice receno da sve bebe rodjene od 36.nedelje napred se racunaju kao rodjene u terminu. Sve im je razvijeno, samo jos kilazu dobijaju. Mozda ce beba malo vise spavati i malo teze sisati u pocetku, ako se sad porodis.  Samo polako i samo hrabro! :babymommy:

@*Cvrky87* ja sam u prvoj T dobila 17kg, na porodjaju otislo 10. sad kad sam ponovo zatrudnela jos sam imala 4kg viska. I evo do 35.ned.dobila samo jos 6. Ali ne znam kako to ide sa gubitkom. Ako izgubim opet 10, sto ti kazes bicu mrsavija nego kad sam zatrudnela. 

Mi smo imali zanimljivu nedelju. Muzu ukrali sluzbeni auto sa parkinga ispred zgrade. A u autu svi njegovi kljucevi od stana, zgrade, garaze...pa smo imali gomilu troskova oko toga. jer su vrata protivulomna....Ja sam polozila vozacki. Ali sad nemam auta, jer se mm voza sa  nasim privatnim. Bar nemam vise toliko obaveza i trckanja, pa mogu vise da odmaram i uzivam. :baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.