Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

E sad...d dimer mi je 459.9 a ref je <250..

Zna li neko sta to znaci dok ne dobijem dr?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na 1 moj bio. I na 0,5 drzao jos dve ned

Prezivecemo... :) jos sad i dosta.... Hvala na odg. Ne vredi, odmor i lagano....

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E sad...d dimer mi je 459.9 a ref je <250..

Zna li neko sta to znaci dok ne dobijem dr?

Koliko znam u trudnoci i treba da bude povisen ali konkretnije ne znam nista da ti pisem. Pozvacemo @Margaritta :) mozda ona zna vise...

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E sad...d dimer mi je 459.9 a ref je <250..

Zna li neko sta to znaci dok ne dobijem dr?

treba da bude ispod 250...mislim da trevas povecati dozu heparina ali u konsultaciji sa hematologom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj je u 40+ned bio 40mm ^_^

Samo da javim za problem koji mi beba ima sa kozom.To je "normalno" i "nije strasno" samo treba da de utopljava.To su reci iste doktorke koja nas je zadrzala jos dan u bolnici,a onda nije znala sta je a sad je "ok".Praticeu svakako uglavnom kad mu je hladno koza se prosara

Brunda i zvezda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj je u 40+ned bio 40mm ^_^

Samo da javim za problem koji mi beba ima sa kozom.To je "normalno" i "nije strasno" samo treba da de utopljava.To su reci iste doktorke koja nas je zadrzala jos dan u bolnici,a onda nije znala sta je a sad je "ok".Praticeu svakako uglavnom kad mu je hladno koza se prosara

Draga koza im se inace prosara kada je hladno, tj. Kada je njima hladno. Normalno je za novorodjence da nema termoregulaciju kao mi. A sad zasto su dr to uopste pisali u izvestaj ne bih znala... Mozda najbolje da konsultujes jos nekog dr ako se brines

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga koza im se inace prosara kada je hladno, tj. Kada je njima hladno. Normalno je za novorodjence da nema termoregulaciju kao mi. A sad zasto su dr to uopste pisali u izvestaj ne bih znala... Mozda najbolje da konsultujes jos nekog dr ako se brines

pisali su jer postoji oboljenje koje se zove mramorna koza a ocigledno da ni sama nije sigurna u dijagnozu pa cas jedno cas drugo prica..neozbiljno od strane jedne dr...

mmaka i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Neco, ref. vrednosti se menjajuu zavisnosti od doba trudnoce. U trecem trimestru je najvisi. Mislim da je to <250 za prvi trim. samo. Pogledaj da nema neka napomenica sitnim slovima za referentne vrednosti po trimestrima, uvek bude. Ali u svakom slucaju se konslutuj sa dr ako ne nadjes, jer to uopste nije za zezanje. Mada mislim da je to ok, da su samo napisali uopstenu ref. vrednost. Sto si radila ddimer uopste? Kakvi su ti protoci?

 

Ode sedište. 

Izmenjeno od strane Margaritta
neca79, Brunda i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco, ref. vrednosti se menjajuu zavisnosti od doba trudnoce. U trecem trimestru je najvisi. Mislim da je to <250 za prvi trim. samo. Pogledaj da nema neka napomenica sitnim slovima za referentne vrednosti po trimestrima, uvek bude. Ali u svakom slucaju se konslutuj sa dr ako ne nadjes, jer to uopste nije za zezanje. Mada mislim da je to ok, da su samo napisali uopstenu ref. vrednost. Sto si radila ddimer uopste? Kakvi su ti protoci?

 

Cure, imam Graco jaje sa bazom da ga poklonim kome treba. Uz to dajem i nosiljku od istog proizvodjaca. Napominjem samo da je jaje, iako ocuvano, staro 5 godina, jer se jos moj sinak vozio u njemu. Ali ako nekom treba i znaci, rado cu ga ustupiti. Boja je bez-braonkasta, pogodna za oba pola.

da cula sam se sa dr u Misovicu kaze da je odlican rezultat. Ide u III trimestru i preko 2500. Protoci su dobri ali imam izrazene vene pa je htela da to proverim. Nisu prosirene i nisu izrazenije nego inace ali kao ajde se to proveri

Brunda i Margaritta volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja moram da vidim sa mojim dr 16tog da li treba da se alarmira,posto ja odavno imam jako vidljive vene,ali kao da imam kvrgu ispod lista tj kako se zavrsava misic na levoj nozi,ne znam da li moze biti neka vena natecena ili mozda masno tkivo ili neka zlezda,bas me nekako brine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja moram da vidim sa mojim dr 16tog da li treba da se alarmira,posto ja odavno imam jako vidljive vene,ali kao da imam kvrgu ispod lista tj kako se zavrsava misic na levoj nozi,ne znam da li moze biti neka vena natecena ili mozda masno tkivo ili neka zlezda,bas me nekako brine

vidi, ti mozes da uradis analizu iz krvi. Vidis rezultat i pitas ga. U trudnoci je  svakako povisen. Ako imas svog hematologa na osnovu rezultata ce ti reci jel za brigu ili ne. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vidi, ti mozes da uradis analizu iz krvi. Vidis rezultat i pitas ga. U trudnoci je  svakako povisen. Ako imas svog hematologa na osnovu rezultata ce ti reci jel za brigu ili ne. 

neco ja te pomesala sory....sad vidim dokle si stigl d dimer je odlican...jos jednom izvini :babymommy:

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@JednaHana sta ti kaze patronazna?

Ona je bila u petak,kazs budjeje na svaka 2-3h zbog zutice a za ovo sa kozom ne zna nista samo da ga ne utopljavam mnogo,decaci ne trpe toplotu.

 Doktorka nije ni citala izvestaj ali nas se setila da smo mi oni sto su pravili galamu i malo.se svadjali ^_^ Videcemo sutra kod pedijatra i u savetovalistu sta ce nam reci.Nadam se da zaista nije nista ozbiljno

neca79, jelenaana i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da cula sam se sa dr u Misovicu kaze da je odlican rezultat. Ide u III trimestru i preko 2500. Protoci su dobri ali imam izrazene vene pa je htela da to proverim. Nisu prosirene i nisu izrazenije nego inace ali kao ajde se to proveri

Nama na terapiji nije smeo da ide preko 1000. Negde pred porodjaj je bio 1450(kod nas su drugacije ref vrednosti-1,45) i dr je odmah podigla dozu.

Tvoje vrednosti su bas zanemarljivevzax3. trimestar

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene vec 3 nedelje boli ali ne kontrakcije vec kao pritisak dole..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad si bila na kontroli?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad si bila na kontroli?

pre 2 dana..za grlic je rekla super ali nije mere spominjala..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Meni je cep ispao 5.3. A porodila sam se 24.3.

meni je oba puta dan nakon ispadanja bio porodjaj.

ma nervira me sto me boli nedeljama i kako sad da procenim...aaaaa ja kao prvo da mi je jbt. Prepadnuta sam..rano je ipak rekla bih

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Meni je cep ispao 5.3. A porodila sam se 24.3.

a jesi od ispadanja cepa imala bolove i kakvr..i jel bio krvav?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.