Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Neco bebana bas napredna ako je po merama..ja cu u petak na uz da vidimo koliko smo porasli, mislim da cu jos jednom krajem ovog meseca na pregled i to bi bilo to.

juce, nocas, danas se bas osecam tesko, jedva odam , jedva se saginjem, a nije sad nesto preterano veliki stomak valda to tako naidje a to me bas nervira, i ja bi za 2-3 ned. da se porodim (moram malo da kukam:)) Osetim dosta pritisak na dole, i ja bi trebala mozda kalijuma unositi , svako trece vece grc me uhvati negde..

Azdajana divim ti se sa toliko decice treba to sve postici:)

 

Dacha76 i neca79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila na kontroli. Po merama u Misovicu uvek je +7 dana tako i sad i po merama beba ima vec oko 3000g :o. Ona smatra da necu dogurati do termina vec za neke 2 do 3 nedelje eto bebe hihi. Aj dve je rano al 3 moze nemam nista protiv. Posteljica nulti stepen, prokrvljenost ok. Grlic dobar...

Nadam se da gresi za velicinu bebe al ajde prezivecu haha..za 2 nedelje kontrola. Uzela mi bris na streptokoku vaginalni i rektalni. To nikada nisam radila. A ona kaze da im ovi drugi brisevi i ne trebaju da je ovaj najvazniji. Naravno ja cu sve uraditi. 

U ponedeljak imam kod anesteziologa razgovor. I kaze mi dr sada vidi da imam vene vidljive ( nemam prosirene niti su mi izrazenije u trudnoci) i da uradim D dimer obavezno.

Jao pokazala mi na uz 4d lica..ima prcast nos u napucila usta...a obrazi kao krofnice..:wub:

i ja bas juce rekla jednoj poznanici sta joj sve treba za misovic, i kazem joj da ti brisevi i krvna grupa su najpotrebniji ostalo i ne treba. Tako je i moja na 4d imala prcast nosic, a usta puci od kako je udahnula vazduh :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco,super sto je sve o.uz gresi do 300g tako da moze biti i manje i vise.

Ja sam spremila i bodic bez rukava i duge rukave sa stopicama,kakvo je vreme nikad se ne zna.

Ja imam veceras uz i ctg i da se dogovorim sa doktorom sta mi treba za bolnicu.Danas sam tacno 38 nedelja i bas mi se ne zuri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco,super sto je sve o.uz gresi do 300g tako da moze biti i manje i vise.

Ja sam spremila i bodic bez rukava i duge rukave sa stopicama,kakvo je vreme nikad se ne zna.

Ja imam veceras uz i ctg i da se dogovorim sa doktorom sta mi treba za bolnicu.Danas sam tacno 38 nedelja i bas mi se ne zuri.

a da li je dovoljno za izlazak zeka kratak rukav i kratke nogavice bez bodija ispod..samo pelena i siroki i carape i imace pelenu da se pokrije?

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a da li je dovoljno za izlazak zeka kratak rukav i kratke nogavice bez bodija ispod..samo pelena i siroki i carape i imace pelenu da se pokrije?

Ti ako zelis moze i u principu verovatno jeste dovljno, mislim ako bas tad ne zahladi (vreme nam je ludo). Ali ja mislim da je najbolje resenje dugih rukava i nogavica ali tanko da bude. Bebe nemaju bas dobru termoregulaciju a i cirkulaciju i veca je verovatnoca da im budbude hladno nego vruce. Naravno to je moje misljenje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila na kontroli. Po merama u Misovicu uvek je +7 dana tako i sad i po merama beba ima vec oko 3000g :o. Ona smatra da necu dogurati do termina vec za neke 2 do 3 nedelje eto bebe hihi. Aj dve je rano al 3 moze nemam nista protiv. Posteljica nulti stepen, prokrvljenost ok. Grlic dobar...

Nadam se da gresi za velicinu bebe al ajde prezivecu haha..za 2 nedelje kontrola. Uzela mi bris na streptokoku vaginalni i rektalni. To nikada nisam radila. A ona kaze da im ovi drugi brisevi i ne trebaju da je ovaj najvazniji. Naravno ja cu sve uraditi. 

Tako su i meni u Misovicu rekli da mi je beba oko 3300-3400, ja se sutradan ujutru porodila a beba 3080gr ^_^

neca79 i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za oblacenje mi je bitno da ne pogresim jer nisam merodavna. Meni je vruce non stop

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tanji bodići dugih rukava i duže nogavičice :wub:, kapica tanušnija... Joj pada mi šećer kad pomislim na veličine i modni šiz 

MakiJana, mmaka i Zone* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti ako zelis moze i u principu verovatno jeste dovljno, mislim ako bas tad ne zahladi (vreme nam je ludo). Ali ja mislim da je najbolje resenje dugih rukava i nogavica ali tanko da bude. Bebe nemaju bas dobru termoregulaciju a i cirkulaciju i veca je verovatnoca da im budbude hladno nego vruce. Naravno to je moje misljenje...

Isto misljenje imam ^_^

jelenaana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada sam izlazila iz bolnice sa mojim blizancicima ovde je bilo 30 stepeni,a morala sam i tada,a i sada kada su vec malo ojacali,da im oblacim bodije sa dugim rukavima,debele stramplice sa dugim rukavima (one sto izgledaju kao plisane),strikana kapica i strikane popkice(kao carapice preko stramplica) i rukavice pamucne na rukice,zato sto im je termoregulacija jako losa i gube brzo energiju i tako gube i na kilazi.I stvarno to puno pomaze njima,iako je meni mnogo vruce.

Inace oba beberona su mi za 5 dana uz izmlazano mleko,dojenje i Aptamil dodali po 50g vise nego sto je potrebno i super napreduju.Najzad se vracamo u normalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala za pomoc oko oblacenja.

A sad pitanje, imam kadicu ali moram uzeti kupka. Da li anatomski neklizajuci ili onaj frotirski?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam za cerku imala frotirski i bio nam je super. Ti anatomski mi deluju da ce beba da se nazulja. Verovatno lupetam, nisam ga koristila, ali mi stvarno tako deluje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo kupili frotirski i koristili ga mesec dna ali nekako se beba u njega uvali i nije bas.onda nam rodjaci daju anatomskibplasticni i on je o.k ali da se beba ne kliza staviti na njega pelenu i super,lakse se pelena osusi od frotira.

Bila sam na uz,beba 3150,ctg manje kontrakcije ali beba glavom skroz dole i otvorena sam 2cm pa mi rekao da dodjem u cetvrtak opet na ctg da vidi dal mogu izgurati  do sledece nedelje.Ja kazem men se ne zuri a on kaze bojim se da se ne porodis kuci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo kupili frotirski i koristili ga mesec dna ali nekako se beba u njega uvali i nije bas.onda nam rodjaci daju anatomskibplasticni i on je o.k ali da se beba ne kliza staviti na njega pelenu i super,lakse se pelena osusi od frotira.

Bila sam na uz,beba 3150,ctg manje kontrakcije ali beba glavom skroz dole i otvorena sam 2cm pa mi rekao da dodjem u cetvrtak opet na ctg da vidi dal mogu izgurati  do sledece nedelje.Ja kazem men se ne zuri a on kaze bojim se da se ne porodis kuci.

joj blago tebi jos malooooo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milim vas, ako neko zna ako je grlic 2cm i mekan, da li je to ok... Treca mi je trudnoca , inace su bile dve nisko i kontrakcije uvek al nije bio mek... 32 nedelja sam  ... A osecam stiskanje i bol... A guza prednjaci.... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milim vas, ako neko zna ako je grlic 2cm i mekan, da li je to ok... Treca mi je trudnoca , inace su bile dve nisko i kontrakcije uvek al nije bio mek... 32 nedelja sam  ... A osecam stiskanje i bol... A guza prednjaci.... 

a stq kaze dr? Individualno je..moze tako da bude jos koju nedelju a moze i da bude pocetak..imas terapiju neku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako su i meni u Misovicu rekli da mi je beba oko 3300-3400, ja se sutradan ujutru porodila a beba 3080gr ^_^

a meni dva dana pre porodjaja da je 3kg a ono 3400 :) 

Maja87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala za pomoc oko oblacenja.

A sad pitanje, imam kadicu ali moram uzeti kupka. Da li anatomski neklizajuci ili onaj frotirski?

nemoj frotirski- samo zbog higijene. Svakako ti stavis pelenicu i na neklizajuci a i on ima deo koji ide ispod miske (bebine) , pa beba ne klizi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milim vas, ako neko zna ako je grlic 2cm i mekan, da li je to ok... Treca mi je trudnoca , inace su bile dve nisko i kontrakcije uvek al nije bio mek... 32 nedelja sam  ... A osecam stiskanje i bol... A guza prednjaci.... 

Jeste, za trecu normalno. Mada meni je i celu drugu bio skracen i razmeksan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala za pomoc oko oblacenja.

A sad pitanje, imam kadicu ali moram uzeti kupka. Da li anatomski neklizajuci ili onaj frotirski?

Mi smo za prvenče koristili frotirski, ali mi nije delovao baš pouzdano, ne brini brzo će te se izveštiti pa vam neće ni trebati posle 10-ak dana. 

mmaka i jelenaana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a stq kaze dr? Individualno je..moze tako da bude jos koju nedelju a moze i da bude pocetak..imas terapiju neku?

Nista ne kazu konkretno, na to sve mi srce iskace, cim je neka aktivnost... Do skoro sam sve mogla i bilo super... Sad haoos... Kao nije jos vreme ali otkud znam, obozavam recwnicu ODMARAJTE, NE RADITE NISTA... Nzm jel ako je omeksan, moze doci do otvaranja? Pojma nemam vise... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste, za trecu normalno. Mada meni je i celu drugu bio skracen i razmeksan

A skracen, koliko? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista ne kazu konkretno, na to sve mi srce iskace, cim je neka aktivnost... Do skoro sam sve mogla i bilo super... Sad haoos... Kao nije jos vreme ali otkud znam, obozavam recwnicu ODMARAJTE, NE RADITE NISTA... Nzm jel ako je omeksan, moze doci do otvaranja? Pojma nemam vise... 

moj je uvek omeksan. Pitaj ga da li bi utrogesran pomogao

jelenaana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj je uvek omeksan. Pitaj ga da li bi utrogesran pomogao

Po pre 4 dana sam uzimala progesteron, pa mi kao mozda od njega puls 140,150...i utrogestan koristim vaginalno... Jer kad ga popijem padne pritisak ;) valjda cemo izdrzati jos par nedelja... :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.