Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Drage moje pozzz!!!

Dali je neka od vas imala blago povisenu tt u prvom trimestru ,kako se osecala i koliko je trajala?

Ivanice, cekam da prodju tri meseca pa da zavristim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikom ni reci!:rolleyes:

Ti javi kad dodje cas da se svi radujemo! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivanice, cekam da prodju tri meseca pa da zavristim!

:babymommy:

Nikom ni reci!:rolleyes:

Ti javi kad dodje cas da se svi radujemo! :wub:

:babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ste zene?

Vec 10 dana me dole boli bas bas nisko i kost..nocu jedva ustanem za wc..ali ne kao kontrakcije vec vise lici da pritiska..jel i vas tako?

Ove dve trudnoce me to nije bolelo

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam otisla juce na ctg zbog onog pljuska,veceras cu morati.

I mene nocu sve sastavi,mene probudi taj bol,pa jedva stignem do kupatila sve stenjuci.Posle beba pocne da stuca i ne mogu zaspati jos sat vremena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam otisla juce na ctg zbog onog pljuska,veceras cu morati.

I mene nocu sve sastavi,mene probudi taj bol,pa jedva stignem do kupatila sve stenjuci.Posle beba pocne da stuca i ne mogu zaspati jos sat vremena

tako i meni..kad se sa boka okrecem na ledja sve kicma krcka..onda jedva ustanem a posle ne da stuca nego se obrce i namesta a sve bije nisko..bas u grlic..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

 

 

Kod mene pise Apgar skor 9/10 a u onoj tabeli svuda po 2 poena,jos nismo provalili iz cega ima 1 poen. 

Tri datuma na otpustima imam 20.,21.i 22.jun.

Vrednost bilirubina nije upisan u otpust, nit znam koliki je nit nista. Znam da ima zuticu ali osim zutila nikakve druge simptome.

Posle podoja bebu zaboravili kod mene jos 1 sat. Jos treba da se pakujem sa sve bebom u rukama. 

Hocu da kazem da smo sve na traci i da je njima u cilju da oslobode krevet sto pre...

 

Izmenjeno od strane mmaka
Nemam pojma sta je poludelo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ste zene?

Vec 10 dana me dole boli bas bas nisko i kost..nocu jedva ustanem za wc..ali ne kao kontrakcije vec vise lici da pritiska..jel i vas tako?

Ove dve trudnoce me to nije bolelo

e mene je od 6og meseca bolela kost, sve dok se nisam porodila. Mogla sam max 10 min da hodam i onda pocinje da me boli,isto i kada spavam. Znam da je uzasno al eto da te utesim kad se porodis posle par dana ce proci.

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ako se ne probudim na vreme za wc, ne mogu sa se okrenem niti da ustanem koliko me u stomaku sve boli, ta kost dole me ne boli jos. Ja se cudim kako me prepone ne zezaju jos uvek. Uglavnom zene, jos malo. Ovde kod mene nema ni traga letu. Koliko inace mrzim kisu, toliki sam sad srecna sto je ruzno vreme jer ne znam kako bih podnela vrucine. 

Ja jos sledece nedelje da odradim vozacki ispit, nadam se uspesno i mogu malo da danem dusom. Bas sam nesto umorna ovih dana. Za neke 2 ned.ce mi doci od sestre cerka, 19god, pa cu imati malo vise pomoci. I oko cere, a i da mogu za bebca da perem stvarcice i peglam....juhuhu! Jos par nedelja i tu smo!

mmaka, mala007, neca79 i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali me cudi da mi je ovako samo u ovoj trecoj..prve dve stvarno nisam imala tih problema..gorusica i to je to

Jao bre bas sam ljubomornaaa...kad kazete jos 2 nedelje pa to je brzo bre hihihi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali me cudi da mi je ovako samo u ovoj trecoj..prve dve stvarno nisam imala tih problema..gorusica i to je to

Jao bre bas sam ljubomornaaa...kad kazete jos 2 nedelje pa to je brzo bre hihihi

e pa ne moze svaka da bude slicna. Mene u prvoj krsta samo bolela a sada i povracala i kost me bolela.docices i ti na dve nedelje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juče smo čoporativno išli na podelu knjižica^_^Prvenčetu prepodne a voćki popodne. Uhvatio nas pljusak popodne jedva stigosmo do kuće. Krsta ubijala sinoć,verovatno zbog trčanja po pljusku(tj.pokušaja trčanja u mom slučaju). Bar se ostatak ekipe slatko smejao mom sprintu<_<. Lako je njima kad oblikom ne podsećaju na gdina Gegavog iz Nodija. Opet mi kafa ne prija te je ostavih,nakon neka 2 meseca ponovnog druženja. 

Mislim da sam pominjala jetrvicu(ostala trudna 10god nakon prethodnog pobačaja), juče mi javi da moraju i ovu trudnoću da prekinu. Izgleda da je reč o trombofiliji.Nemam reči koliko mi je žao.Ne mogu da shvatim koliko su neki lekari opušteni,da joj tek sad to sugerišu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Juče smo čoporativno išli na podelu knjižica^_^Prvenčetu prepodne a voćki popodne. Uhvatio nas pljusak popodne jedva stigosmo do kuće. Krsta ubijala sinoć,verovatno zbog trčanja po pljusku(tj.pokušaja trčanja u mom slučaju). Bar se ostatak ekipe slatko smejao mom sprintu<_<. Lako je njima kad oblikom ne podsećaju na gdina Gegavog iz Nodija. Opet mi kafa ne prija te je ostavih,nakon neka 2 meseca ponovnog druženja. 

Mislim da sam pominjala jetrvicu(ostala trudna 10god nakon prethodnog pobačaja), juče mi javi da moraju i ovu trudnoću da prekinu. Izgleda da je reč o trombofiliji.Nemam reči koliko mi je žao.Ne mogu da shvatim koliko su neki lekari opušteni,da joj tek sad to sugerišu.

jel se lecila od tromb?

Izmenjeno od strane mmaka
..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel se lecila od tromb?

posto koleginica sa bivseg posla isto je imala prob nzn kako se lecila i eto iznela trudnocu do kraja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne, nakon prethodnog pobačaja su samo kontrolisali rad štitne žlezde.Sad se čude zašto joj prethodni lekar nije predložio da radi test na trombofiliju pošto je imao u kartonu "opravdanu sumnju" da je to u pitanju.

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Azdajana, ne moze trombofilija da bude razlog prekida. Mozda je izgubila bebu zbog trombofilije, ali da se trudnoca prekida zbog trombofilije, to je nemoguce.

Dacha76 i ivannnica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad baš trkeljišem na ntu. Plod nije narastao ni nakon 10 dana od posldenjeg uz,dr.dala mišljenje sa obrazloženjem da se ne vidi rad srca i da se sumnja na trombofiliju kao uzrok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dala joj uput za kiretažu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam,nisam pametna,samo mi je jako,jako žao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja kuma ima trombofiliju i iznela je 2 trudnoce do kraja,ali je uzimala Faxiparin/Clexane inekcije.

Bas mi je zao sto je doslo do prekida trudnoce i nadam se da ce vam brzo javiti jako lepe vesti.

leni voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam,nisam pametna,samo mi je jako,jako žao.

Trombofilija je uzrok prestanka rasta ploda. Koliko god strasno bilo, sad bar moze da radi na resavanju problema. Posavetuj je da uradi stecene i urodjene trombofilije, da pocne da vezba, da se zdravo hrani, uzima magnezijum, folnu i aspirin od 81(andol od 75) i sigurna sam da nece proci dugo i opet ce ostati trudna

Dacha76, Ragdoll85, Zone* i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A onda fragmin, fraksiparin ili kleksan.

Mada bih na njenom mestu uradila i ogtt sa insulinemijama i hormone stitne.

Dacha76 i Margaritta volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja zbog gubitka prrdhodne bebe pijem utragestan,mama duo,folan i aspirin 100mg,juce bili na kontroli i sve je ok...po mens smo 10+2,po plodu 10nedelja,dr smatra da je sve uredu,pogledao je i dotok krvi i kiseonika kroz pupcanik...on smatra da bi i sa proslom bebom bilo sve ok da se odradio cr,jer sam vec bila pred kraj trudnoce...meni lepo pise da je posteljica imala defekt i da nije bila dovoljno prokrvljena,da je mogla da dobije inekciju za sirenje pluca i da bi bila uredu,jer ona je na kraju vezala pupcanik u cvor i sebi zaustavila dotok kiseonika i krvi,a da bi se ona razvila 

Dacha76, mala007 i neca79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.