Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

To je zbog hladnoce jer je bio samo u peleni potpuno go,a cebe na ledjima je kao gaza zbog suncanja na tom aparatu a napred jer ne radi kopcanje je izlepljeno tu i tamo ponekim flasterom i virile su i noge i ruke iz njega zato su mu kao led sada.Ovde je inace bas zahladilo.Oni kazu ne podnosi hladnocu oa da ga utopljavam i svaku promenu koju primetim da ga vodim pedijatru kako bi dobili uput za Podgoricu.I to me je dodatno uplasilo jer oni ne salju za svasta u Pg.

Koza mu je modre boje i naziru se vene onako prosarana sva.Nekada bude rozikasta koza a vene budu ljubicaste i kad mu je hladno promenj boju.Sad ga oblacim kao da je januar,kapicu,bodi,bluzu,pampers,gacice za bebe umesto svedske,termo carapice,i zekica sa tregerima i rukavice naravno.Pa pokrijem ga plisanim cebetom i jos jednim tanjim.Nosic mu ledan,obrazi topli.Jeste zahladilo ali nije bad za toliko da bi ga tako oblacila ali moram jer i kad skinemo.carape stopala du hladna...ma sta da kazem:(

mene samo cudi sto kao ok znaju od cega je ali ako primetite nesto idite lekaru..utopli ga jos i grli ga uz sebe da se greje mica mala..a da pitas nekog pedijatra sta znaci taj izvestaj mramorna koza i sta je tacno uzrok. Ako se utoplio treba to da prodje valjda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se secam da kad se U rodila dve bebe su bile samo u pampersu i na suncanju po ceo dan,a bio je pocetak marta i zima 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf Hana bas mi je zao, koliko znam sad mora da se uspostavi dobra termoregulacija, pipaj uvek zadnji deo vrata  tu se najbolje prepozna jel detetu hladno ili toplo , i sto vise da uz nekoga bude znaci da ga svojim telom grejete,  pazi da ga ne oblacite previse. A jesi merila temper. kakva mu je?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hana, moje srednje dete je bilo takvo. Rodjeno je u 37ned, nije imao zuticu tj jeste blagu ali smo prosli bez suncanja. Rodio se 27.8 a oblacili smo se kao da je januar. Njemu je stalno bilo hladno, cebetom i to debelim sam ga pokrivala. Njemu jednostavno nije bio zreo centar za termoregulaciju. Danas ima skoro 5god i mnogo je zimljiv, kad mu je hladno sav se prodsra, sto ja kazem bude kao zmija. Inace nama se desilo i kad je imao 2god da mu je temperatura sa brufenom spala u sred leta na 33 i da sam nedrlju dana morala da ga grejem i tada su mi opet lekari rekli da nije sazreo centar za termoregulaciju. 

To sto su tvojoj bebi ruke i noge hladne nema veze, bitno je da su mu stomacic i ledja topli i da se ne trese

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne trese se,vrat mu je topao a koza sarena.Imao je blagu fiziolosku zuticu i po izkasku je navodno nema.Bas kao zmijiska koza prosarana.Ne znam lepo su napisali da je to pocelo od treceg dana zivota kada je stavljen na BiliBed.Imamo kod neonatologa 4.7 a kad dobijemo knjizicu odvescu ga i kod pedijatra da nam da uput jer ove pojma nemaju a ni u PG nisu bolji pa kad ne znaju sta ce salju za Beograd

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne trese se,vrat mu je topao a koza sarena.Imao je blagu fiziolosku zuticu i po izkasku je navodno nema.Bas kao zmijiska koza prosarana.Ne znam lepo su napisali da je to pocelo od treceg dana zivota kada je stavljen na BiliBed.Imamo kod neonatologa 4.7 a kad dobijemo knjizicu odvescu ga i kod pedijatra da nam da uput jer ove pojma nemaju a ni u PG nisu bolji pa kad ne znaju sta ce salju za Beograd

a da li imas nekog dobrog privtnog pedijatra ili neonatologa da odvedes bebu? Evo ja sam sada zbog zutice privatno vodila jer su nam u domu zdravlja katastrofa pedijatri a nece da daju uput

moj ssvet ti je da ga utopljavas ali da cim vidis da mu je toplo raskomotis, jer su oni ko pokvareni klima uredjaji. Pratis da li lepo jede piski i kaki i mislim da necete imati vecih problema. I javi nam svremena na vreme kako je bebica

Venera i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dacha,drago mi je da je sve u uredu.I ja sam se isekirala po izlasku iz porodilidta jos kad kad sam procitala izvestaj sa carskog reza...

Beba je nakon treceg dana zivota dobila marmorizaciju tj prosaranost koze.Od treceg dana on je zbog zutice lezao na BiliBedu,a cebence u koje je na ledjima kao gaza a kopcanje ne radi pa su ga lepili flasterima a on skroz go samo u peleni  i sada su mu ruke i stopala ledena a koza citava sarena.Ostali smo duze jedan na posmatranju i otpusteni kuci i "dobrom opsten stanju" i da neonatolog proprati to nakon prve vakcine.

Izvestaj sa carskog me je dodatno dotukao i da vam ne pricam bolje kako se popisano osecam.Ja sam bila svesna svo vreme i jasno sam cula da je beba zaplakala nakon par sekundi mozda nakon 2-5sek.Babica koja ga je prihvatila pitala je doktore da li da mu da 8-9 ocenu jer nije odmah zaplakao na sta je anesteziolog rekao kako nije zapalkalo je nakon 2 sekunde.U izvestaju pise da je zaplakalo nakon 2minuta zivota i to spontano...Toliko sam se lose osecala svo vreme tamo jer su sve sestre i sa neo i sa ginekologije toliko bezobrazne da u 3h ujutru moras da ustajes da molis za dohranu i presvlacenje jer gospodje spavaju a sano 4bebe su tu i samo mi na dohrani pa ti posle dolazi glavna da te opominje da to ne radis,ceste svadje sa njima uhhh ma samo kad sam izasla.Jedina dobra stvar je da mi je bris iz bradavica sterilan te da mogu da dojim i juce je palo prvo dojenje,super je prihvatio siku ali smo i na dohrani uz to.

Znam da je ovo za drugu temu,ali eto reko cisto da se javimo kako smo se nikako proveli tamo i jedva smo cekali da dodjemo kuci

Boze moj sta sve necu cuti...:o. Ti se poradjala negde u Cg? Zao mi je zbog loseg iskustva, ali probaj da gledas na to ovako: bilo, pa proslo! 

Sta kazu od cega se ta "prosaranost koze" (prvi put cujem za to) moze da dobije? I da li se i kako tretira (leci)??? Mislim, zbunjena sam skroz. Mogu misliti kako je tebi bill :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je zbog hladnoce jer je bio samo u peleni potpuno go,a cebe na ledjima je kao gaza zbog suncanja na tom aparatu a napred jer ne radi kopcanje je izlepljeno tu i tamo ponekim flasterom i virile su i noge i ruke iz njega zato su mu kao led sada.Ovde je inace bas zahladilo.Oni kazu ne podnosi hladnocu oa da ga utopljavam i svaku promenu koju primetim da ga vodim pedijatru kako bi dobili uput za Podgoricu.I to me je dodatno uplasilo jer oni ne salju za svasta u Pg.

Koza mu je modre boje i naziru se vene onako prosarana sva.Nekada bude rozikasta koza a vene budu ljubicaste i kad mu je hladno promenj boju.Sad ga oblacim kao da je januar,kapicu,bodi,bluzu,pampers,gacice za bebe umesto svedske,termo carapice,i zekica sa tregerima i rukavice naravno.Pa pokrijem ga plisanim cebetom i jos jednim tanjim.Nosic mu ledan,obrazi topli.Jeste zahladilo ali nije bad za toliko da bi ga tako oblacila ali moram jer i kad skinemo.carape stopala du hladna...ma sta da kazem:(

Izvini, nisam citala do kraja, zgrozila sam se odmah kad sam procitala tvoju prvu objavu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dacha,drago mi je da je sve u uredu.I ja sam se isekirala po izlasku iz porodilidta jos kad kad sam procitala izvestaj sa carskog reza...

Beba je nakon treceg dana zivota dobila marmorizaciju tj prosaranost koze.Od treceg dana on je zbog zutice lezao na BiliBedu,a cebence u koje je na ledjima kao gaza a kopcanje ne radi pa su ga lepili flasterima a on skroz go samo u peleni  i sada su mu ruke i stopala ledena a koza citava sarena.Ostali smo duze jedan na posmatranju i otpusteni kuci i "dobrom opsten stanju" i da neonatolog proprati to nakon prve vakcine.

Izvestaj sa carskog me je dodatno dotukao i da vam ne pricam bolje kako se popisano osecam.Ja sam bila svesna svo vreme i jasno sam cula da je beba zaplakala nakon par sekundi mozda nakon 2-5sek.Babica koja ga je prihvatila pitala je doktore da li da mu da 8-9 ocenu jer nije odmah zaplakao na sta je anesteziolog rekao kako nije zapalkalo je nakon 2 sekunde.U izvestaju pise da je zaplakalo nakon 2minuta zivota i to spontano...Toliko sam se lose osecala svo vreme tamo jer su sve sestre i sa neo i sa ginekologije toliko bezobrazne da u 3h ujutru moras da ustajes da molis za dohranu i presvlacenje jer gospodje spavaju a sano 4bebe su tu i samo mi na dohrani pa ti posle dolazi glavna da te opominje da to ne radis,ceste svadje sa njima uhhh ma samo kad sam izasla.Jedina dobra stvar je da mi je bris iz bradavica sterilan te da mogu da dojim i juce je palo prvo dojenje,super je prihvatio siku ali smo i na dohrani uz to.

Znam da je ovo za drugu temu,ali eto reko cisto da se javimo kako smo se nikako proveli tamo i jedva smo cekali da dodjemo kuci

Draga Hana,pa to je bas strasno iskustvo i mnogo mi je zao sto ste prosli kroz sve to.

Meni su obe bebe dobile ocene 9-10-10,a starija cerkica 9-9-9,pa kada pogledam sve to,ocene su skroz nebitne,zato sto je moja starija mnogo bolje napredovala i bila bolja u dojenju,ma svemu od moje bebane sada.Tako da zaboravi sto pre na sve ruzno sto sr dogodilo i uzivaj sa svojim andjelom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prelazim na drugu temu samo jos ovo da napisem.

U 1 i 5 minutu dobio je 9.Znam da ocene nista ne znace ali me buni to sto su napisali da je prodisao nakon dva minuta kad sam jasno cula plac i anesteziolog je rekak nakon 2-3sekunde.Mada citav izvestaj je u slovnim greskama.

Srce su snimali i pluca sve je uredu,nalazi uredni, i to me tesi inace ne mogu da se opustim dok cekam prvi pregled da cujemo sta ce nam reci.Ne verujem ovim lekarima al sam tu gde jesam i druge mi nema.

Prelazim na temu o 0-6. 

Srecno trudnjace i uzivajte u trudnoci. :wub:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Hana draga nije ti lako. Baš se mučite, miš mali.

Moji klinci povileneli nemam pojma od čega.Sad sam im razdelila večeru i ostavila ih da se snalaze. Čitav dan mi skakuću po živcima zbog jela tj ne jela. Sve što spremim im nije po volji. Sutra sam najavila štrajk. Dok ne pojedu ovo od danas ne ulazim u kuhinju. 

mala007 i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a da li imas nekog dobrog privtnog pedijatra ili neonatologa da odvedes bebu? Evo ja sam sada zbog zutice privatno vodila jer su nam u domu zdravlja katastrofa pedijatri a nece da daju uput

moj ssvet ti je da ga utopljavas ali da cim vidis da mu je toplo raskomotis, jer su oni ko pokvareni klima uredjaji. Pratis da li lepo jede piski i kaki i mislim da necete imati vecih problema. I javi nam svremena na vreme kako je bebica

Imamo zakazanu vakcinu sledece nedelje i kod neonatiloga ujedno.Ako ne dobijemo uput idemo za PG,a privatno ovde mislim da nema i opet svakako za Pg ili neki drugi grad.Ako do toga dodje docicu u Beograd tamo bar ima doktora.Lepo jede,hoce i da siki iako nam je juce bio prvi dan lepo.je prihvatio i dohranu mu dam od 60ml i nju popije.Sestre su mu pravile po 90-120ml.Na Aptamilu smo.

@Tasa021,to izgleda bas kao je Zvezda napisala kao zmijiska koza.Boja se menja od tamno crvene pa se vide sve vene ,kada ga presvlacim boja koze postane bledja a vene se i dalje vide.Skoro pa sve.Samo po licu nije takav

Dacha76 i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene pise Apgar skor 9/10 a u onoj tabeli svuda po 2 poena,jos nismo provalili iz cega ima 1 poen. 

Tri datuma na otpustima imam 20.,21.i 22.jun.

Vrednost bilirubina nije upisan u otpust, nit znam koliki je nit nista. Znam da ima zuticu ali osim zutila nikakve druge simptome.

Posle podoja bebu zaboravili kod mene jos 1 sat. Jos treba da se pakujem sa sve bebom u rukama. 

Hocu da kazem da smo sve na traci i da je njima u cilju da oslobode krevet sto pre...

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prelazim na drugu temu samo jos ovo da napisem.

U 1 i 5 minutu dobio je 9.Znam da ocene nista ne znace ali me buni to sto su napisali da je prodisao nakon dva minuta kad sam jasno cula plac i anesteziolog je rekak nakon 2-3sekunde.Mada citav izvestaj je u slovnim greskama.

Srce su snimali i pluca sve je uredu,nalazi uredni, i to me tesi inace ne mogu da se opustim dok cekam prvi pregled da cujemo sta ce nam reci.Ne verujem ovim lekarima al sam tu gde jesam i druge mi nema.

Prelazim na temu o 0-6. 

Srecno trudnjace i uzivajte u trudnoci. :wub:

 

Hana,  citam pa pomislih da nije mozda pogresio u kucanju umesto 2 sec,  napisao 2 minuta. Ej bre 2 minuta, pa radili bi reanimaciju, a ne cekali da spontano prodiše ... Jooj kakvi su, jako me nerviraju.. Zao mi je sto prolazite kroz to, al sigurno ce sve biti u redu.  Srećno! 

Tasa021 i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@JednaHana i ja mislim da je greska u pisanju, posto i sama kazes da je ceo izvestaj u slovnim greskama. Kada sam se porodila, bila je devojka kojoj beba nije zaplakala minut. To je situacija kada je u sali muk i brzinski se beba sprema za box tj za dalje analize. Beba je odnesena na kiseonik i tek su joj doneli sutradan u sobu i bebi je radjen uz glave.. zato je nadoknadio u sobi svo to plakanje :) ( on nam nje dao da spavamo) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hana moje drugo dete rodjeno u sred avgusta takodje bilo hladno prve dve tri ned, oblacila sam ga kao u sred zime. I treci imao problem sa termoregulacijom, prve dve ned ga bas oblacila, posle toga kao i sebe. U grejacu bebe inace budu samo u peleni, i moj je bio... Venice se njima vide, A jos uvek kada ga nosim postane ljubicast i izrazene mu budu vene

Zone* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Hana moje drugo dete rodjeno u sred avgusta takodje bilo hladno prve dve tri ned, oblacila sam ga kao u sred zime. I treci imao problem sa termoregulacijom, prve dve ned ga bas oblacila, posle toga kao i sebe. U grejacu bebe inace budu samo u peleni, i moj je bio... Venice se njima vide, A jos uvek kada ga nosim postane ljubicast i izrazene mu budu vene

Sve isto prepisujeprepisujem, samo ovo drugo i trece zameni sa prvo i drugo i avgust - julom :D

@JednaHana ti sad pokusaj da zaboravis sve to jer u krajnjoj liniji nije ni bitno vise beba je sa tobom i dobro je, posveti se sad vama. Odgoj deteta je borba sa sistemom, sa drustvom i sa sobom, kad se rodi dete rodis se i ti kao mama i moras da postanes jaca i cvrsca jer sami ce tako dete imati oslonac u tebi. Ne smes toliko vise da budes osetljiva i moras brze da prelazis preko stvari. Slusaj svoj instikt, ako je dete ok guras dalje, ako ima neki problem sa njim sama radis na tome da problem prevazidje ne cekas nikog, ne molis, ne vijas da neko uradi umesto tebe... To je roditeljstvo u nasem drustvu i novom dobu, nesto poput prirodne selekcije. Ti si imala nesrecu da te spuca odmah po porodjaju kada si najranjivija ali sad polako dodji sebi i glavu gore. Hvala Bogu dete nema nikakav veliki zdravstveni problem ovo se da prevazici. Samo ti stani polako na noge pa da uzivas sad u ovom momentu u njemu jer rastu brzo i ne daj da ti neke budale odvuku paznju i propustis sve to, nazalost nece vise nikada biti tako mali, moj S ima 2 meseca i vise nije taj beban koji je hio i vec mi nedostaje. Sve druge savete su zene vec dale pa ako zelis poslusaj. Zelim vam da sto brze pregurate sve ovo.

Izmenjeno od strane Zone*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene lomi izgleda nesto..grlo malo grebr..temp 37.2..glava me boli..bas sam slomljena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene je revolucija jer nisam spremala ništa za ručak jer nisu hteli da jedu juče nego se natezali i pogađali. I klinci i matorci zezaju.Dok ne isprazne šerpu ne kuvam ništa. Pritisak mi se skljokao i spava mi se, bebac se isteže i rasteže, u rebrima mi je.Sad je osećam gotovo po čitav dan. Neki put obrne smene pa pređe u noćnu, to je tek veselo. 

Zone*, mala007 i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja veceras imam ctg,ne osecam kontrakcije ali osecam da se beba spustila,nekako mi stomak nizi i svaki cas trckaram u wc.

JednaHana,napisi nam kako ste kada stines,verujem da ce se sve sreditk uskoro.Glavu gore

Dacha76, Zone*, neca79 i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja veceras imam ctg,ne osecam kontrakcije ali osecam da se beba spustila,nekako mi stomak nizi i svaki cas trckaram u wc.

JednaHana,napisi nam kako ste kada stines,verujem da ce se sve sreditk uskoro.Glavu gore

Hocu,kontrola nam u sredu,ako Bog sa,pa se javljam cisto da znate o cemu se radi za nedaj Boze ako se desi jos nekom tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje pozzz!!!

Dali je neka od vas imala blago povisenu tt u prvom trimestru ,kako se osecala i koliko je trajala?

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje pozzz!!!

Dali je neka od vas imala blago povisenu tt u prvom trimestru ,kako se osecala i koliko je trajala?

Ja sam prvi put pre nego sto sam uradila test imala neku temp oko 37 i osecala se kao da imam blagu virozu. Posle neka 3 dana je proslo. 

Hoces li se ti to nama pridruziti?:baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja veceras imam ctg,ne osecam kontrakcije ali osecam da se beba spustila,nekako mi stomak nizi i svaki cas trckaram u wc.

JednaHana,napisi nam kako ste kada stines,verujem da ce se sve sreditk uskoro.Glavu gore

jesi bila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prvi put pre nego sto sam uradila test imala neku temp oko 37 i osecala se kao da imam blagu virozu. Posle neka 3 dana je proslo. 

Hoces li se ti to nama pridruziti?:baby:

psssttt!!!B)

Venera, bepce, mala007 i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.