Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

@Magarence ja sam U doila do prvog rodjendana i posle godinu dana tusiram se kad krene mleko curi fino ko kad se izmuzas,ja brzo kod dr mog u bg on meni kaze da sam jos imala mleka,ali da nije strasno i da je normalno da grudi i posle imaju jos mleka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel i dalje ide krv ili se smiruje?

Sada je vec kao mleko vise zute boje.Cekam nalaze brisa idalje.Jos uvek smo u bolnici,ja sam otpustena juce ali zbog bebe sam zadrzana zbog promena na kozi.Ispostavilo se da je zbog hladnoce ka su ga utoplili kao da je zima. Cekamo nalaze i nadamo se da cemo danas kuci.

Kako ste trudnice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky super si!A tiba neka samo raste,bitno je da ste ti i bebac ok.

Drage moje ne stizem da vam pisem,zato sto bukvalno dane provodim po bolnicama zbog moje bebane koja ima rupicu na srcu i gubi rapidno na kilazi.Nista ne stizem,pa cak ni da jedem.Od stresa i brige ne spavam,ma uzas blagi.Beban lepo napreduje iako je bio bas mali na rodjenju.

Sve u svemu dan provedem pumpajuci mleko,dojeci ih i u pravljenu Aptamila i presvlacenju pelena.Sada gledamo da pozovemo sluzbu pomoc u kuci,posto imamo pravo na to i osiguranje nam ovde to pokriva,posto je nemoguce postici sve sa trogodisnjim detetetom i bebama blizancima u kuci.

Eto sve u svemu je ok,ja sam veciti optimista,samo da mi beberoni malo ojacaju i bice sve kako treba.

Ljubim vas sve puno i mislim na vas i samo gurajte napred!Sve najbolje vam zelim od srca svima.

*Cvrky87*, zvezda, neca79 i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky super si!A tiba neka samo raste,bitno je da ste ti i bebac ok.

Drage moje ne stizem da vam pisem,zato sto bukvalno dane provodim po bolnicama zbog moje bebane koja ima rupicu na srcu i gubi rapidno na kilazi.Nista ne stizem,pa cak ni da jedem.Od stresa i brige ne spavam,ma uzas blagi.Beban lepo napreduje iako je bio bas mali na rodjenju.

Sve u svemu dan provedem pumpajuci mleko,dojeci ih i u pravljenu Aptamila i presvlacenju pelena.Sada gledamo da pozovemo sluzbu pomoc u kuci,posto imamo pravo na to i osiguranje nam ovde to pokriva,posto je nemoguce postici sve sa trogodisnjim detetetom i bebama blizancima u kuci.

Eto sve u svemu je ok,ja sam veciti optimista,samo da mi beberoni malo ojacaju i bice sve kako treba.

Ljubim vas sve puno i mislim na vas i samo gurajte napred!Sve najbolje vam zelim od srca svima.

draga a sta je sa bebanom? Mislim kako se resava jel to samo zaraste? Ljubi ih oboje od nas i javljaj se kad stignes 

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja par dana imam bolove u donjem delu stomaka..kao menstrualni i uglavnom po podne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dacho,nadam se ce  se sve brzo resiti i da nije nista opasno! Drzi se.

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala zemske :wub:

@Dacha76 zemska jel dobila bebana neku terapiju?...Moja bratanica se rodila sa dve rupe na srcu i kapilar joj pukao na mozgu,za 6 meseci je sve proslo kao rukom odneseno,evo je sad ima 7 godina

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dacha nadam se da ce biti sve u redu sa bebanom, jel gubljenje kilaze ima veze sa tom rupicom? Verujem da nije lako sve uskladiti, cuvaj i sebe.

 

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky super si!A tiba neka samo raste,bitno je da ste ti i bebac ok.

Drage moje ne stizem da vam pisem,zato sto bukvalno dane provodim po bolnicama zbog moje bebane koja ima rupicu na srcu i gubi rapidno na kilazi.Nista ne stizem,pa cak ni da jedem.Od stresa i brige ne spavam,ma uzas blagi.Beban lepo napreduje iako je bio bas mali na rodjenju.

Sve u svemu dan provedem pumpajuci mleko,dojeci ih i u pravljenu Aptamila i presvlacenju pelena.Sada gledamo da pozovemo sluzbu pomoc u kuci,posto imamo pravo na to i osiguranje nam ovde to pokriva,posto je nemoguce postici sve sa trogodisnjim detetetom i bebama blizancima u kuci.

Eto sve u svemu je ok,ja sam veciti optimista,samo da mi beberoni malo ojacaju i bice sve kako treba.

Ljubim vas sve puno i mislim na vas i samo gurajte napred!Sve najbolje vam zelim od srca svima.

drago mi je sto si optimista, ljubimo vas i da sve bude ok

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drž te se devojke! Ja usporila i odmah mi se kao bumerang vratilo, mladunče najmlađe me rastura čitav dan 

Venera i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas u panici kako prepoznati da jr krenuo porodjaj :o

Ova prva dva sam bila u bolnici vec pa nisam toliko brinula

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas u panici kako prepoznati da jr krenuo porodjaj :o

Ova prva dva sam bila u bolnici vec pa nisam toliko brinula

mene su sada pocela krsta da bole kao menstrualni bolovi i da mi stomak buse bas napet iako me nije boleo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas u panici kako prepoznati da jr krenuo porodjaj :o

Ova prva dva sam bila u bolnici vec pa nisam toliko brinula

Ne brini :P:D

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje mace je toliko aktivno da jedva i spavam od nje, nije nista bolno ali stalno lupka i gura, jos kad cuje glasove bate jos se vise uzvrti, bas me to umori:) izgleda jedva ceka da se rodi, da i ona s nama bude..

I ja bi najradije da mi neko precisti ,ali nesto nemam dobre preporuke ko bi mi bio siguran pa tako na kraju krpu u ruke.

miliccam, Dacha76, neca79 i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u ovom devetom aktivna ko da sam u trecem,samo kad me zigne i jako zaboli ja se malo primirim.Slavimo cerkki rodjendan za vikend i zavrsavamo sprat ukuci pa sam ceo dan aktivna.Nadam se da beba nece krenuti do nedelje.Danas sam tacno 37+0.

Neco,ma nije ti prvo,znas da beka nece sama ispasti a i nisi tako daleko od bolnice.Kada ti bese ulazis u deveti?

mala007, neca79, Dacha76 i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u ovom devetom aktivna ko da sam u trecem,samo kad me zigne i jako zaboli ja se malo primirim.Slavimo cerkki rodjendan za vikend i zavrsavamo sprat ukuci pa sam ceo dan aktivna.Nadam se da beba nece krenuti do nedelje.Danas sam tacno 37+0.

Neco,ma nije ti prvo,znas da beka nece sama ispasti a i nisi tako daleko od bolnice.Kada ti bese ulazis u deveti?

znam nego sam za prve dve vec bila u bolnici..sad bih otisla sto kasnije da se ne razvlacim tamo a opet bojim se da ne cekam predugo. 6.7 po pm je termin..a kako oni to po nedeljama gledaju onda u ponedeljak..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bice sve ok sa bebanom.Rekli su mi da se to desava kod beba.Nije dobila terapiju i samo ce je pratiti da vide da li se smanjuje i zarasta.Inace najbitnije je da ne moze da se poveca.Ne utice to na rast i ruckanje.Nego je dobila i blagu zuticu,pa je to uticalo.Ali je dodala od juce 68g i to su lepe vesti.

Hvala vam na podrsci drage moje i eto nema razloga za brigu.

Jecy, *Cvrky87*, neca79 i 9 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bice sve ok sa bebanom.Rekli su mi da se to desava kod beba.Nije dobila terapiju i samo ce je pratiti da vide da li se smanjuje i zarasta.Inace najbitnije je da ne moze da se poveca.Ne utice to na rast i ruckanje.Nego je dobila i blagu zuticu,pa je to uticalo.Ali je dodala od juce 68g i to su lepe vesti.

Hvala vam na podrsci drage moje i eto nema razloga za brigu.

bravo za bebanu..odlicno

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dacha,drago mi je da je sve u uredu.I ja sam se isekirala po izlasku iz porodilidta jos kad kad sam procitala izvestaj sa carskog reza...

Beba je nakon treceg dana zivota dobila marmorizaciju tj prosaranost koze.Od treceg dana on je zbog zutice lezao na BiliBedu,a cebence u koje je na ledjima kao gaza a kopcanje ne radi pa su ga lepili flasterima a on skroz go samo u peleni  i sada su mu ruke i stopala ledena a koza citava sarena.Ostali smo duze jedan na posmatranju i otpusteni kuci i "dobrom opsten stanju" i da neonatolog proprati to nakon prve vakcine.

Izvestaj sa carskog me je dodatno dotukao i da vam ne pricam bolje kako se popisano osecam.Ja sam bila svesna svo vreme i jasno sam cula da je beba zaplakala nakon par sekundi mozda nakon 2-5sek.Babica koja ga je prihvatila pitala je doktore da li da mu da 8-9 ocenu jer nije odmah zaplakao na sta je anesteziolog rekao kako nije zapalkalo je nakon 2 sekunde.U izvestaju pise da je zaplakalo nakon 2minuta zivota i to spontano...Toliko sam se lose osecala svo vreme tamo jer su sve sestre i sa neo i sa ginekologije toliko bezobrazne da u 3h ujutru moras da ustajes da molis za dohranu i presvlacenje jer gospodje spavaju a sano 4bebe su tu i samo mi na dohrani pa ti posle dolazi glavna da te opominje da to ne radis,ceste svadje sa njima uhhh ma samo kad sam izasla.Jedina dobra stvar je da mi je bris iz bradavica sterilan te da mogu da dojim i juce je palo prvo dojenje,super je prihvatio siku ali smo i na dohrani uz to.

Znam da je ovo za drugu temu,ali eto reko cisto da se javimo kako smo se nikako proveli tamo i jedva smo cekali da dodjemo kuci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooj..bas grozno u momentu kada si na sve jako osetljiva..bitno sa je sad sve ok.

A sta je tacno to sa kozom, kako i zasto se javlja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je zbog hladnoce jer je bio samo u peleni potpuno go,a cebe na ledjima je kao gaza zbog suncanja na tom aparatu a napred jer ne radi kopcanje je izlepljeno tu i tamo ponekim flasterom i virile su i noge i ruke iz njega zato su mu kao led sada.Ovde je inace bas zahladilo.Oni kazu ne podnosi hladnocu oa da ga utopljavam i svaku promenu koju primetim da ga vodim pedijatru kako bi dobili uput za Podgoricu.I to me je dodatno uplasilo jer oni ne salju za svasta u Pg.

Koza mu je modre boje i naziru se vene onako prosarana sva.Nekada bude rozikasta koza a vene budu ljubicaste i kad mu je hladno promenj boju.Sad ga oblacim kao da je januar,kapicu,bodi,bluzu,pampers,gacice za bebe umesto svedske,termo carapice,i zekica sa tregerima i rukavice naravno.Pa pokrijem ga plisanim cebetom i jos jednim tanjim.Nosic mu ledan,obrazi topli.Jeste zahladilo ali nije bad za toliko da bi ga tako oblacila ali moram jer i kad skinemo.carape stopala du hladna...ma sta da kazem:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.