Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

gospode...a mozes li da odsetas do dela gde su bebe da virnes

Daleko mi je na kraju hodnika skroz al cu kasnije da odem cim se smena promeni.

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@JednaHana Cestitam ti od srca draga!Zelim vam sve najlepse i brz oporavak od cr.

JednaHana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Hvala vam zene:wub:

Čestitke Hana:wub:

Brz oporavak želim:wub:

 

 

Izmenjeno od strane broccoli
JednaHana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle sva tri porodjaja primila sam rogam jer su bebci bili pozitivni. U sve trudnoce nisam, a privatno sam sve tri vodila, samo sam kontrolisala po 4 puta antitela. U knjigama sam nasla podatak da moze da se mislim posle 28ned da jedna doza ali moja dr nije bila za to. Znam samo da posle ac mora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro zene,imam jedno pitanje,jeste dobijale na kilazi? Ja sam 9+3 i 0kg,stojim na 69kg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@JednaHana cestitke od srca. Jesu li ti doneli bebana?

@*Cvrky87* ja sad u drugoj t dugo nisam mrdala sa kilazom. Valjda se trosio visak od pre. I sad sam 33.nedelja pa sam samo +6. Od proslog ppregleda mi je cak pala kilaza ali niko nista nije rekao juce kod dr.

A da, kad smo vec kod dr. Ja joj spomenula bolove od prethodnog dana. Napala me sto nisam odmah otisla u porodiliste, jer oni su tamo zbog nas i zato su placeni....ja rekla  da sam ih zvala i da su rekli da dodjem ako se budu pojacavali bolovi. Samo je prevrnula ocima. Onda me pregledala i rekla da je sve tipi top i posteljica i plodova voda i matericni vrat, nalazi krvi, urina sve super. I da mogu da budem smirena, da je sve ok. 

Zone*, neca79, mala007 i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@bepce dobro je da je sve uredu,jer mene je stomak boleo od 7og meseca

Joj ja imam visak od predhodne trudnoce +12kg:lol:

bepce i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja isto sa kilazom 6-7 kg trenutno, 34. ned. pocinje a beba je po merenju oko 2kg,  mada sam krenula sa viskom i verovatno se vise krecem sada nego u prvoj trudnoci, a jedemo normalno i kad mi se nesto trazi to i jedem sve  mislim hoce beba:)

 Ja bila kod interniste , radio ekg, puls i pritisak bili ok, on misli da nije nista vec da malo usporim i sve polako sad pred kraj. I dalje cu meriti tri puta dnevno i sledece nedelje krv i urin kontrolisati zbog proteina. 

Ovde kisa pala pa je osvezilo, bas mi prija pa cu sad u jednu setnju:)

*Cvrky87*, bepce i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@JednaHana cestitke od srca. Jesu li ti doneli bebana?

Hvala :) Nisu.Jutros sam jurila doktroku po hodniku da vidim sta se desava kaze sve je super,nalazi su dobri,bljuckao je juce pa mu dali guscu formulu i da proprate to.Popodne bi trebalo da mi ha donesu i vise ga ne uzimaju osim na presvalcenje.

Ja sam i dalje na infuzijama,juce sam jela plazmu,malo caja pila.Moj dr je reko da mogu i jogurt al mi nisu dali kao ne bi smela bla bla.Drugi dr danas dosao u vizitu,previo mi ranu kaze kad budem imala gasove tek onda mogu da jedem a do tada samo infuzije.I evo krijem plazmu i jogurt i skrivajuci se jedem.Jos me pitaju imam li mleka pa odakle kad mi je ovo 20 infuzija za 3dana.Znaci ni kapi.Ni kolostrum ni mleko nista.I znam sta cu ako se zaplace od galdi kad ga donesu,moracu da jurim sestre za dohranu da donesu

mmaka, Dacha76 i neca79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala :) Nisu.Jutros sam jurila doktroku po hodniku da vidim sta se desava kaze sve je super,nalazi su dobri,bljuckao je juce pa mu dali guscu formulu i da proprate to.Popodne bi trebalo da mi ha donesu i vise ga ne uzimaju osim na presvalcenje.

Ja sam i dalje na infuzijama,juce sam jela plazmu,malo caja pila.Moj dr je reko da mogu i jogurt al mi nisu dali kao ne bi smela bla bla.Drugi dr danas dosao u vizitu,previo mi ranu kaze kad budem imala gasove tek onda mogu da jedem a do tada samo infuzije.I evo krijem plazmu i jogurt i skrivajuci se jedem.Jos me pitaju imam li mleka pa odakle kad mi je ovo 20 infuzija za 3dana.Znaci ni kapi.Ni kolostrum ni mleko nista.I znam sta cu ako se zaplace od galdi kad ga donesu,moracu da jurim sestre za dohranu da donesu

super sve je dobro vidis..a mozda mlekce kasni i zbog brige oko bebana..

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene ostavila sam u receptima recepat za ciz :)

daj na viber:lol:

*Cvrky87* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala zene na odgovorima. Isla sam juce i primila tu injekciju. Nije rogan vec neka zamena, dr proizvodjac, nisam zapamtila kako se zove, isto nesto na R....

Nakon toga otisla do Misovica, konacno da otvorim karton. Jel imao neko iskustva sa doktorom Anticem, bivsim nacelnikom?  On ce mi voditi trudnocu do kraja, ako uspem nekako opet tamo da se porodim.. 

Ono sto me je zacudilo jeste kad mi je rekao da mi beba u 30.nedelji ima 1.780gr... a desetak dana pre toga, kod mog ginekologa privatno sto mi vodi trudnocu bebac je imao 1.060 gr... Da li je ikako moguce da za desetak dana beba dobije toliko na kilazi?!  A kazu za Antica da retko gresi...

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala zene na odgovorima. Isla sam juce i primila tu injekciju. Nije rogan vec neka zamena, dr proizvodjac, nisam zapamtila kako se zove, isto nesto na R....

Nakon toga otisla do Misovica, konacno da otvorim karton. Jel imao neko iskustva sa doktorom Anticem, bivsim nacelnikom?  On ce mi voditi trudnocu do kraja, ako uspem nekako opet tamo da se porodim.. 

Ono sto me je zacudilo jeste kad mi je rekao da mi beba u 30.nedelji ima 1.780gr... a desetak dana pre toga, kod mog ginekologa privatno sto mi vodi trudnocu bebac je imao 1.060 gr... Da li je ikako moguce da za desetak dana beba dobije toliko na kilazi?!  A kazu za Antica da retko gresi...

 

ja kod njega vodim. Na uz kod njega je beba uvek 7 dana bila naprednija ali ja mislim da su oni samo precizniji jer ima odlican uz. Radio mi je amnio i nisam osetila ubod. Kad sam ga pitala kako to kaze da imaju najtanje igle. U frontu i privatno sam itekako osetila

MinA89 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala zene na odgovorima. Isla sam juce i primila tu injekciju. Nije rogan vec neka zamena, dr proizvodjac, nisam zapamtila kako se zove, isto nesto na R....

Nakon toga otisla do Misovica, konacno da otvorim karton. Jel imao neko iskustva sa doktorom Anticem, bivsim nacelnikom?  On ce mi voditi trudnocu do kraja, ako uspem nekako opet tamo da se porodim.. 

Ono sto me je zacudilo jeste kad mi je rekao da mi beba u 30.nedelji ima 1.780gr... a desetak dana pre toga, kod mog ginekologa privatno sto mi vodi trudnocu bebac je imao 1.060 gr... Da li je ikako moguce da za desetak dana beba dobije toliko na kilazi?!  A kazu za Antica da retko gresi...

 

odlican doktor i gledaj da ti uvek pregled bude kod njega. Mene je sada njegova zena pregledala na dan termina i nakon dva dana.. i odvela u porodiliste, tako da su Antici divni. I moguce je i meni je mala ( nzn koja sam nedelha bila al msm tako od 30te) dobila 900g za 3 nedelje.

MinA89 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja kod njega vodim. Na uz kod njega je beba uvek 7 dana bila naprednija ali ja mislim da su oni samo precizniji jer ima odlican uz. Radio mi je amnio i nisam osetila ubod. Kad sam ga pitala kako to kaze da imaju najtanje igle. U frontu i privatno sam itekako osetila

pa to...i meni je rekao da trudnoca odgovara 30+6 ... a moj ginekolog da je nedelju dana manja trudnoca po kilazi... a i on ima super moderni uz... nbtn. Izgleda da ce bebac imati preko 4kile ako ovako nastavi da napreduje :D  Super ako je tako dobar strucnjak, samo malo skrt na recima. 2 min i to je to  ;)

odlican doktor i gledaj da ti uvek pregled bude kod njega. Mene je sada njegova zena pregledala na dan termina i nakon dva dana.. i odvela u porodiliste, tako da su Antici divni. I moguce je i meni je mala ( nzn koja sam nedelha bila al msm tako od 30te) dobila 900g za 3 nedelje.

 

Znaci moguce je tako da napreduju brzo... Bas sam se uplasila, reko da li je normalno da tako brzo dobija bebac na kilazi. imam jos vise od 2.meseca do termina... Samo to me je zanimalo da li je stv tako dobar strucnjak kao sto pricaju. Drago mi je sto ste i vi imali dobra iskustva s njim. Znam mu i za zenu da je solidna ali ipak on bolji... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj dr za sad smatra da nema potrebe da idem na amino,jer beba nije bolovala od nijednog genetskog oboljenja,nego da su dr pogresili kad su videli da ne napreduje i da posteljica nije uredu,sto me nisu porodili

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala :) Nisu.Jutros sam jurila doktroku po hodniku da vidim sta se desava kaze sve je super,nalazi su dobri,bljuckao je juce pa mu dali guscu formulu i da proprate to.Popodne bi trebalo da mi ha donesu i vise ga ne uzimaju osim na presvalcenje.

Ja sam i dalje na infuzijama,juce sam jela plazmu,malo caja pila.Moj dr je reko da mogu i jogurt al mi nisu dali kao ne bi smela bla bla.Drugi dr danas dosao u vizitu,previo mi ranu kaze kad budem imala gasove tek onda mogu da jedem a do tada samo infuzije.I evo krijem plazmu i jogurt i skrivajuci se jedem.Jos me pitaju imam li mleka pa odakle kad mi je ovo 20 infuzija za 3dana.Znaci ni kapi.Ni kolostrum ni mleko nista.I znam sta cu ako se zaplace od galdi kad ga donesu,moracu da jurim sestre za dohranu da donesu

Imaces mleka, opusteno! Sve je u glavi! Ne zaboravi, kakve su ti misli takav ti je zivot! Ostani pozitivna, nema mesta strahu! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

pa to...i meni je rekao da trudnoca odgovara 30+6 ... a moj ginekolog da je nedelju dana manja trudnoca po kilazi... a i on ima super moderni uz... nbtn. Izgleda da ce bebac imati preko 4kile ako ovako nastavi da napreduje :D  Super ako je tako dobar strucnjak, samo malo skrt na recima. 2 min i to je to  ;)

Znaci moguce je tako da napreduju brzo... Bas sam se uplasila, reko da li je normalno da tako brzo dobija bebac na kilazi. imam jos vise od 2.meseca do termina... Samo to me je zanimalo da li je stv tako dobar strucnjak kao sto pricaju. Drago mi je sto ste i vi imali dobra iskustva s njim. Znam mu i za zenu da je solidna ali ipak on bolji... 

i ja sam se iznenadila kad sam videla kilazu da je skocila. Samo neka raste :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo da ste okruglice moje! Isla na kontrolu danas,32nedelja beb je za nedelju dana sitniji,oko 1550g-1750g .Sisa palac i sutira onaj citac ili kako se vec zove od uz. Ima trepavice na  nog mog zmajOgnjena,ako i ona bude plavojka eto opet zafrkancije za mm. Sto se mene tice nabacila citavih 7 kg od pocetka :o:otrudnoce a izgledam ko nasukani kit. Muz mi iz zezanja "izmerio obim mesta u prethodnom zivotu poznatog kao struk" 117cm :o

Dacha76, Tasa021, Venera i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da vam javim samo beba je samon od danas u sobi.Od dojenja nista,meni curi krv iz obe dojke pomesana sa mlekom.Doneli mi pumoicu da izvucem to cekam da mi uzmu bris pa da vidimo sta je.Do tada da pumpicom izvacim ovo i na dohranu mu daju za sada

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.