Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Evo mene.Sve je proslo super.Uzela sam spinalnu,moj dr je odradio carski.Bebu su mi iz daleka pokazali samo 53cm i 3350gr.Nisu mi ga donosili,ja sam jutros presla iz sobe u drugu malo hodala i to je to.Ne verujem ni da ce ga ni danas doneti.Uglavnom sve je proslo super.Preporuka za spinal ko planira carski

Hvala svima.Mozete da me maknete sa spiska:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo drage moje,ja sam rodila moje beberone u 9:52 i 9:53.Bebac je bio prvi,2680 i 50cm,a bebana 3210 i 51cm.Odmah su poceli da sike i super im ide.

Sve je super proslo sto se cr tice,sada posle vecere cu u prvu setnju i u Cetvrtak vec idemo kucici.

Cestitke i od nas :wub:. Dobrodosli drugari :babycrib:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene.Sve je proslo super.Uzela sam spinalnu,moj dr je odradio carski.Bebu su mi iz daleka pokazali samo 53cm i 3350gr.Nisu mi ga donosili,ja sam jutros presla iz sobe u drugu malo hodala i to je to.Ne verujem ni da ce ga ni danas doneti.Uglavnom sve je proslo super.Preporuka za spinal ko planira carski

Hvala svima.Mozete da me maknete sa spiska:wub:

Cestitke draga :wub:. Donece ti ga, bez brige :D. Cekamo vas, kad se oporavis, na caskanju roditelja beba do 6 meseci :baby:

JednaHana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nista mi ne govori o dohranjivanju. Kad mi  je donesu uspavanu kosa mi se dize na glavi. Ma ja imam mleka,evo nadoslo je,grudi tvrde,alali ona dodje i spava . ili dodje pa super vuce. Bas me nervira. Onda sestre kolutaju ocima. A meni je da dojim na zahtev sve sto sads zelim.

Mozda cemo i mi kuci danas... 

 

Pa zasto to rade ne mogu da shvatim tako maloj bebi ne treba puno a imas mleka , neka koluta ko god hoce samo ti zahtevaj svoje, bar se sad vadis na hormone :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj zene ja jos nisam rekla mojima

Laganice;) . Mi smo saopstavali tek kad udjem u cetvrti mesec ili kasnije.Doduse zbog prenatalne dijag.na SMA,dok zavrsimo testove i stignu rezultati. Deke i klinci su uvek na isti nacin reagovali(citaj vrisci odusevljenja kojima sledi zurka) a bake...pa,ne bas s podjednakim entuzijazmom:lol:.

Venera, bepce i mala007 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hana, čestitke! Bebac ti je super. Fine kilaže i dužine. Vidiš da te procene na UZ veze nemaju.

Dacho, lepa imena ste izabrali. Oba imam na svom spisku. :) Mada mi se čini da je ovoj bebi sestra već odredila ime.

Cvrky, i ja sam objavljivala tek u 13-14. nedelji dok prođe ekspertni i ostali testovi. Nekako i ja sama tek od tada računam da sam pravo trudna. Jedino ako ti nije dobro i moraš da se štediš, onda moraš i druge da uključiš bez odlaganja.

Nanchika, poznato mi je to kljukanje. Devojčica mi je bila stalno uspavana, a mali halapljivac bi svaki put kad bi ga doneli povratio tu njihovu dohranu, pa navalio na mamino mleko. Sreća u svemu je da brzo puste kući, pa ćete vas dve uskoro da se lepo povežete bez njihovog “pomaganja”. Prolaze bolovi? Šetaš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

POZDRAV SVIMA... I cestitke svim mamama i bebicama. Nek su vam zivi i zdravi, uzivajte sada, vi ste vase izgurale :wub:

 

Ja imam samo jedno pitanjce.. 30.a sam nedelja, 0-... primila rogan inj posle prvog porodjaja. Sad druga trudnoca, nema antitela, ali vodim trudnocu privatno i dr mi je trazio da primim opet tu injekciju preventivno da bi me zastitila do kraja trudnoce, tj.bebu... 

Da li ima jos neko da je primio u toku trudnoce i da li imam potrebe za tim???  Nije sad meni ni sto cu je platiti, jednostavno me zanima da li nece ta injekcija napraviti neki problem ako je primim bespotrebno... ?

 

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam zene:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam Hana, mazite se i uzivajte kad god mozete.^_^

@MinA89 mina to je praksa u Evropi i nije lose da je primis. A dr te salje samo zato sto ides privatno i sto ces da je platis. Ja sam pitala dr u domu zdravlja i ona mi nije dala uput jer kaze da ne postoji zakon koji bi to opravdao ali ako hocu ona ce mi dati recept pa da to obavimo privatno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@MinA89 Ja sam primala posle oba porođaja, niko nije tražio da primim pre. Kontrolišu se antitela 4x u toku trudnoće i to je to. Mislim da kod nas samo posle nekih intervencija se daje u toku trudnoće, tipa AC, i naravno, ukoliko se pojave antitela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@MinA89 Redovno nakon porodjaja daju rogan,ako ih podsetis.Meni nikad u trudnoci nisu davali,antitela na 4~6 nedelja kontrolisana. Ali to je uglavnom u zavisnosti od lekara,privatnici radije salju preventivno rogan da se primi. Obavezno pripremi i muzevljevu krvnu grupu i rh,meni su stalno trazili u Visegradskoj pred porodjaj tj na prijemu.

MinA89 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JednaHana, bravo.Cestitamoooooo:baby:

JednaHana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hana čestitke od srca :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zovem ja danas svoju dr, da mi pomere pregled sa 16:30 na 18. Da mi muz dodje s posla, jer nemam kome cerku da ostavim. Kazu ne moze, dr putuje bla, bla....dodjem ja u 16:30. Uzmu mi knjizicu i odu lepo na pauzu...Sad stigose sa pauze, proziva sve moguce pacijente, resava recepte....uputnice, ja cekam ko budala. A iscimala sam se za medalju da malu nekako odvedem kod babe...sad bih im sasula sve po spisku....sta si sve dozvoljavaju to nije normalno! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su bebu doneli na 20sekundi buklvalno i rekli da ga dovesti posle cim mi skinu katetar.Zeni koja je na carski doneli su bebu i sinoc i sada a meni su rekli da ne prihvata formulu i da bljucka te da je zbog toga na posmatranju jer su mu dali drugu i da sacekam doktorku.Jel stvarno zbog toga ne donose bebe ili im je to izgogor?Sad mislik da je nesto gore a doktorke nema:mellow:

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su bebu doneli na 20sekundi buklvalno i rekli da ga dovesti posle cim mi skinu katetar.Zeni koja je na carski doneli su bebu i sinoc i sada a meni su rekli da ne prihvata formulu i da bljucka te da je zbog toga na posmatranju jer su mu dali drugu i da sacekam doktorku.Jel stvarno zbog toga ne donose bebe ili im je to izgogor?Sad mislik da je nesto gore a doktorke nema:mellow:

ma ne smeju da lazu..ne nerviraj se..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zeni koja je samnom su rekli da beba nema zuticu a doveli je sa onom kadicom pa ima svetla okolo ne znam kako se zove to.Druga sestra joj rekla pa ima zuticu cim je u tome.Inace,dve bebe su otisle hitno za Podgoricu.

Naravno da im ne verujem.To je dobro dok ne pojede i popije sta im se donelo posle se opet pretvori u vesticu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zeni koja je samnom su rekli da beba nema zuticu a doveli je sa onom kadicom pa ima svetla okolo ne znam kako se zove to.Druga sestra joj rekla pa ima zuticu cim je u tome.Inace,dve bebe su otisle hitno za Podgoricu.

Naravno da im ne verujem.To je dobro dok ne pojede i popije sta im se donelo posle se opet pretvori u vesticu

gospode...a mozes li da odsetas do dela gde su bebe da virnes?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.