Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno (Izmenjeno)

Da,sam je rekao da je sve dobro nije rekao da kasni uktrazvuk za terminom to sam ja na izvestaju videla.I u pocetku je kasnilo po par dana,prosli put je ultrazvuk bio pre termina oko 4dana a sada pise da je NGUZ 38+0  a NGKL 39+4.Eto to me je uplasilo,mozda panicim bez potrebe jer po njemu ja mogu jos dugo ovako.Nemam kotrakcija a vaginalo me je pregledao rucno nije sondom

Izmenjeno od strane JednaHana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@neca79 sad citam da su breskve jako zdrave da se jedu u trudnoci i da sadrze puno kalijuma koji sprecava grceve, pa probaj i to. 

A nedostatak kalijuma stvarno zna da pravi grceve, 2010god kad sam operisana stalno su me hvatali i onda su mi uveli infuzije kalijuma i prestali su

neca79, *Cvrky87* i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hana,mislim da da je nesto ozbiljno,zadrzao bi te. Opusti se,sad ti ne treba stres. Kad ides opet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@neca79 sad citam da su breskve jako zdrave da se jedu u trudnoci i da sadrze puno kalijuma koji sprecava grceve, pa probaj i to. 

A nedostatak kalijuma stvarno zna da pravi grceve, 2010god kad sam operisana stalno su me hvatali i onda su mi uveli infuzije kalijuma i prestali su

evo danas sam bas dosta pojela breskvi a nisam znala da su i one dobre. Super..dok se uhodam sa svim ovim eto termina haha

zvezda i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,sam je rekao da je sve dobro nije rekao da kasni uktrazvuk za terminom to sam ja na izvestaju videla.I u pocetku je kasnilo po par dana,prosli put je ultrazvuk bio pre termina oko 4dana a sada pise da je NGUZ 38+0  a NGKL 39+4.Eto to me je uplasilo,mozda panicim bez potrebe jer po njemu ja mogu jos dugo ovako.Nemam kotrakcija a vaginalo me je pregledao rucno nije sondom

onda je sve ok ne brini se..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U ponedeljak samo ctg u bolnicu i u utorak kod njega da me pregleda jos jednom ultrazvucno i vaginalno.Ma da,necu da razmisljam.Hocu rasterecena da udjem u 10mesec  heh:D:rolleyes:

neca79, Tasa021, Dacha76 i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Javljam obavezno.Sad mi vec nije sve jedno sto kasni toliko.Njima je sve ok samo da umire pacijenta.Videcemo u utorak ako je i tada bude pokazivalo da odgovora za 38ned sta cemo dalje.Nemam kontrakcija nikakvih,ctg od 120-158 pokazuje.

Ne znam sta da ti kazem draga.Meni je devojcica naprednija 2 nedelje,a decak kasni malo vise od nedelju dana.Dr mi je proverio protoke kroz oba pupcanika i kolicinu plodove vode i rekao da nema razloga za brigu.Ctg mi nije ni radio,a i ne planira.I ja sam se mnogo nervirala zbog njihovih oscilacija u razvoju i plasila sam se da nesto nije u redu,ali kada vidim i osetim kako se mrdaju,onda znam da ne treba da brinem.

Da bi ti bila smirena najbolje je da odradis jos jednu kontrolu,pa makar i privatno,ako si u mogucnosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene opet lipe dave. A volim ih. Posle dva sata u parkiću sam se počela da crvenim i da mi se grlo zatvara. Jedva gutam jutros. Hoću li se uskoro vratiti u normalu, više mi je muka od svega. Ne otičem više u zglobovima, gorušica je relativno pod kontrolom, taman se opustim kad me dočeka polen lipe. 

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam sta da ti kazem draga.Meni je devojcica naprednija 2 nedelje,a decak kasni malo vise od nedelju dana.Dr mi je proverio protoke kroz oba pupcanika i kolicinu plodove vode i rekao da nema razloga za brigu.Ctg mi nije ni radio,a i ne planira.I ja sam se mnogo nervirala zbog njihovih oscilacija u razvoju i plasila sam se da nesto nije u redu,ali kada vidim i osetim kako se mrdaju,onda znam da ne treba da brinem.

Da bi ti bila smirena najbolje je da odradis jos jednu kontrolu,pa makar i privatno,ako si u mogucnosti.

Privatno idem od pocetka.

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Privatno idem od pocetka.

Nisam to znala.Posto ides privatno,pitaj ga da li moze i danas da ti odradi uz ili pre Utorka kada moze.Da bi ti bila mirnija.Mozda je tvoja beba dostigla maksimalnu tezinu,pa zato sporije raste.Citala sam ovih dana bas o tome,da kada je blizu termina ili probije termin onda beba sporo ili uopste ne dodaje na tezini.Ali opet bilo bi najbolje da odes da ti opet proveri na uz protok kroz pupcanik i kolicinu plodove vode.Da li ti je ispao sluzni cep?

Inace ima nacina kako mozes da izazoves porodjaj,ali samo kada si u terminu.Uz pomoc joga lopte,seksualni odnos,jako ljuta hrana,duge setnje...Mada nije dokazano ni da ove metode 100% dovode do porodjaja,ali su najzdraviji nacin da se ubrza taj proces.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U utorak je rekao da dodjem samo iz razloga jer sam dosla do termina.A sto se tice sexa mene sad to toliko boli citavu trudnocu nije bilo nista (sto zbog braon iscetka u pocetku,utrogestan kroz citavu trudnocu skoro,cestih kontrakcija materice itd),mada jen dr rekao da sada mozemo slobodno ali dzaba kad me sad bas boli.Sluzni cep nije ispao,dr kaze nema kontrakcija,ni ja ih ne osecam bar ne one bolne a ni lazne a da bole bar malo.Zaboleo me je i vag.pregled sa dva prsta koje je dr jedva uspeo da stavi pa je onda morao malo onog gela na rukavice da stavi da bi mogao da me pregleda.Stomak je i dalje prilicno visoko,mozda se malo spustio ali nista znacajno.

Moguce da je beba dostigla svoj maksimum,ja sam malecna visina je ok mislim 50.5cm tezina je mozda manja za 40ned ali taman za 38 koju u.zvuk pokazuje 3150gr,mada i u.z. omasi.Videcemo...

 

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudnhace moje! Citam vas redovno i iscekujem lepih vesti vrlo brzo! Nan, jooj bas sam uzbudjena zbog vas! Cekamo lepe vesti.. :babymommy: Hana, uz u tako velikoj tr uopste nije merodavan odn.mere koje se dobijaju. Meni je dr nedelju dana pre porodjaja rekao da ce biti mala beba kao prvi koji je bio 2800g a beba je ipak bila 3420g. U I tr su mi nedelju dana pre porodjaja rekli da je 3200g a dakle bio 2800. Tesko se to odredjuje i zato oni to uzimaju a rezervom i prakticno ni ne obracaju obracaju paznju na to... Sigurna sam da i druge porodilje mogu da ti potvrde ovu razliku u gramima na uz i po porodjaju...

mmaka, nanchika88, Dacha76 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I sad dok sam lezala u porodilistu lekari su jednoj zeni rekli da beba moze da varira plus, minus 2 nedelje. Meni su u drigoj trudnoci 7 dana pre porodjaja rekli da beba ima 3200gr a rodio se 7 dana posle sa 3000gr. Sada kada sam se poradjala rekli su mi tog dana da beba ima 2400gr i da je duga 50-51cm a rodio se sa 2500gr i 48cm. Opusti se i uzivaj jos koji dan u trudnoci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto nema razloga za brigu :lol: Meni je dr rekao nedelju dana pred prvi porodjaj da ce M biti 3500,a ona je bila 3100.Nemoguce je da budu precizni.Na poslednjem uz bebana je bila 2980,a bebac malo vise od 2400.Evo cekam Utorak i cr pa cemo videti koliki ce biti.Samo nemoj da se brines,nerviras oko toga,zato sto ti to sada nije potrebno.A mozda beba ostaje i malo duze zbog Utrogestana.On sprecava da dodje do otvaranja i porodjaja.Kada si prestala da ga uzimas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sinoc usled odredjenih aktivnosti :rolleyes: nategla ppreponu nekako i sad me tako boliiiiii, ne mogu ni da spojim noge ni rasirim, jedva hodam....

Sto se tice tih mera na uz pred kraj trudnoce, ovde kod mene se u zadnjih par nedelja ni ne radi uz, samo ctg. Bas zbog tih varijacija i zbunjujucih podataka. Po ctg-u se vidi da li se beba iz nekog razloga muci i da li treba preduzimati sta. Bar su meni to tako objasnili.:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da znam da moze da varira kasnilo.je.i u pocetku oko 5-10dana za kalendarskim terminom oa su se pratili,pa je uz bio pre sad opet kasni.Mene plasi to sto je i dalje poakzuje da po uz u 38ned kao i ore skoro 3ned.

Nego,kad smo vec kod sluznog cepa sad kad sam se obrisala na papiru videla sam dosta sluzi poput sline (nije sekret),oprostite na opisu, ali bez krvavih tragova.Mozda je to to

Dacha76, mmaka i nanchika88 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je to Hana :)

elem, oni prema kilazi odredjuju nedelju tr, zbog toga je beba kao 38+ nesto... Nemoj, zaista, nemoj da se brines... Mozda ces roditi manju bebu, prosek je cini mi se 3500g pa ti taman posto si sitna rodis neku oko 3100-3200 :D 

Dacha kuckala sam uz ova dva moja zvrka pa tebe zaboravih da si u utorak na tretmanu...

Srecno zene!:babymommy:

zvezda i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sad se setih par sati pre porodjaja sa Makijem urade mi uz i kao 3800g a on se rodio sa 3500g...

Razumem ja sta nju brine..ne kilaza vec koliko je napredovala beba za 3 nedelje..dovoljno je da nije dobar polozaj i da ne moze da lepo izmeri i eto pogresne kilaze. Samo ne brini..

zvezda i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hana,to je tooo,jos malo! 

Zone, prekosutra!!! Borim se sa ovom mojom malom,ima promene rqspolozenja, bas je sva nekako cudna. Velika promena joj se sprema! 

Ja sam na Utrogestanu i dalje mada kontam jos veceras cu da ga popijem i to je to.  Zaboravih da ga pitam sad na ctg-u ali kontam nije ni bitno vise... 

JednaHana, mala007 i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hana,to je tooo,jos malo! 

Zone, prekosutra!!! Borim se sa ovom mojom malom,ima promene rqspolozenja, bas je sva nekako cudna. Velika promena joj se sprema! 

Ja sam na Utrogestanu i dalje mada kontam jos veceras cu da ga popijem i to je to.  Zaboravih da ga pitam sad na ctg-u ali kontam nije ni bitno vise... 

Drzi se draga i sve javljaj! Mislim na tebe...:wub:

nanchika88, Dacha76 i JednaHana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja se nadam da jeste to :)Bice sigurno u ovih 10dana,ako Bog da :)

Dacha i Nanichka,vama jos dan dva ostalo :wub:

Dacha76 i mala007 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj meni tako sad sporo prolaze nedelje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se deveti otegao,tj.otegao mi se od kad sam prestala da radim. Kao da sam isla pre 100 godina na posao a ne pre dve nedelje... Cekam da mi drugatica dodje na kafu ,prebrisala podove,popeglala perem da im sutra sve popeglam i ostavim cisto. I tako... Muz na godisnjem,mama na godisnjem i tako...

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Klinci me sabotirali danas gde god su hteli. Kako sednem tako se neko nalepi na stomak a ovo čudance unutra pušta ćoškiće u akciju. Pogubili se od smeha a ja em mi vruće em imam tonu poslova po kući em još okruglasto ćoškasta.Tesna mi pluća svaki čas me nešto tera da sednem a kako sednem kreće brejk dens u stomaku. 

Žemske^_^primaklo se. Jedva čekam da nas redom obradujete lepim vestima :wub:

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.