Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Zene kako pijete utrogestan? Ja imam 200mg 2x1,a u upustvu pise jednu 100mg ujitru,po potrebi i 200mg uvece

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene kako pijete utrogestan? Ja imam 200mg 2x1,a u upustvu pise jednu 100mg ujitru,po potrebi i 200mg uvece

ja sam ga u prvoj pila 200m ujutrubi uvece i samo sam spavala :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene kako pijete utrogestan? Ja imam 200mg 2x1,a u upustvu pise jednu 100mg ujitru,po potrebi i 200mg uvece

Da li ti je dr rekao da ga uzimas oralno ili vaginalno?

Meni su ga uvek prepisivali da uzimam vaginalno zato sto ima isto dejstvo u oba slucaja.Uvek sam ga uzimala 2× dnevno po 200,a kada bi dr povecao dozu cak i 3×dnevno po 200.Koristi ga kako ti je dr rekao i bice sve ok.Uputstvo ne mozemo da primenimo na sve slucajeve.Ako imas nedoumica konsultuj se sa dr i on ce ti sve najbolje objasniti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene kako pijete utrogestan? Ja imam 200mg 2x1,a u upustvu pise jednu 100mg ujitru,po potrebi i 200mg uvece

 

Trebala si da pitas doktora kako da uzimas oralno ili vaginalno.Ja sam prvo 200mg×1 vaginalno a onda u 18ned su mi povecali dozu na 2x200mg i oralno i vaginalno.Ujutru bi oralno uzimala ali sam spavala citav dan i nakon druge kutije postala sam razdrazljiva kao da je pocela depresija da me hvata.Onda sam ga uzimala oba puta vaginalno 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jupiiiiiiiiii stigli mi muz i cerkica iz banje! Dolazili su na viikende,al sam ih se bas uzelela!

Klinci unistili tatu,preturili ga na vratima nije stigao ni da udje u stan kad su se stustili na njega.
E znate li sta mi je doneo? Lubenice! Obozavam ga!

Tasa021, Dacha76, Zone* i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oralno da koristim 2x1 od 200mg,nego me zbunilo upustvo :)

Pijem jos premama duo,aspirin 100mg i folan

Dacha76 i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oralno da koristim 2x1 od 200mg,nego me zbunilo upustvo :)

Pijem jos premama duo,aspirin 100mg i folan

Pridrzavaj se toga i ne brini nista.Sve ce biti supeeeeeeeer!

*Cvrky87* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I da evo i treca trudnoca i opet imam miom na materici

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A u utorak idem drzdavno da dobijem uput za komisiju,valjda dr nece popizdeti kad vidi da idem privatno

Inace se dr juce najezio kad je cuo pricu celu,zgrozio se i rekao mi da uzivam sad,da se ne nerviram,nije mogao da veruje da su videli da nesto nije ok i da se nije hitno reagovalo

Dacha76, Tasa021, neca79 i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je od ove nedelje sve nekako tesko..stomak mi se cesto skameni i jedva stojim i sedim. Snage nemam ni malo..

Noc je prosla bez grceva u nogama. Bilo jr na granici ali me nije uhvatio. Kupila sam kalijumovu so j jela banane i pojacala paradajz. Ne znam jel od toga ali praticu bas ovih dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se prvi put probudila usred noci da povracam,to mi se nikad nije desilo

Dacha76 i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

A ja danas bila na ctg,gledao me na uz i vaginalno.Kaze mozes ti ovako jos dugo,kaze grlic konican,centriran i zatvoren .Cervikometrija 40mm.U ponedeljak opet ctg u i utorak da me opet pogleda.Beba je napredovala za ove 4ned svega 250gr pa sada ima 3150gr i duga 50.5cm,porasli smo svega 2cm.Prosli put je ultrazvuk bio za par dana ispred kalendarakog termina danas mi pise na izvestaju da je NGUZ 38.0 a NKUZ 39.4. tj kasni 11dana.

Izmenjeno od strane JednaHana
Dacha76 i mala007 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja danas bila na ctg,gledao me na uz i vaginalno.Kaze mozes ti ovako jos dugo,kaze grlic konican,centriran i zatvoren .Cervikometrija 40mm.U ponedeljak opet ctg u i utorak da me opet pogleda.Beba je napredovala za ove 4ned svega 250gr pa sada ima 3150gr i duga 50.5cm,porasli smo svega 2cm.Prosli put je ultrazvuk bio za par dana ispred kalendarakog termina danas mi pise na izvestaju da je NGUZ 38.0 a NKUZ 39.4. tj kasni 14dana.

Da li ti je proverio plodovu vodu i protok kroz pupcanu vrpcu?

*Cvrky87* i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@nanchika88 Kako se drzis draga?Da li je pocela ona slatka nervoza pre cr?Da li si stigla sve da pripremis?

Mene danas sve mrzi.Planirala sam da peglam i da se malo sredim,ali sam dan provela u krevetu kunjajuci.

Farbanje kose sam odlozila za povratak iz bolnice,svidja mi se kako sam osedela,pa mi se ne zuri :D Jos da prezivim ovaj vikend i posle ce biti sve lepse,bolje i drugacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@JednaHana jesu ti proverili prokrvljenost posteljice i pupcanika i dotok kiseonika?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se prvi put probudila usred noci da povracam,to mi se nikad nije desilo

:) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh,Dacho,ja se kanda gnezdim danas. Sredila ceo sprat gore,malo vesa oprala... Sutra sta mi je jos ostalo da odradim i u nedelju da se ulepsavam :)  Inace je sve spremno, torba,stvari, sve, zalihe ulozaka itd. Samo da krenem! 

Nocas sam premrla. Budim se,neki grcevi u stomaku, ja odmah skontam da lice na menstruane,ustala,popila MG direkt,kad ono creva, prikakilo mi se ... KOja sam paranoja :D

 

neca79, Zone*, mala007 i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako se to gleda preko ultrazvuka pa kao da slusa rad srca,onda jeste.Pose RiumA i Rimca pa kolilo je sta,plodove vode adekvatna kolicina vodenjak ceo.Koja je zrelost postiljce ne znam ali i ja sam pomislila da nesto nije u redu on kaze ok je sve.Inace pritisak mi je bas nizak 70/40 i to je ok kaze a meni oticu i sake i stopala

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako se to gleda preko ultrazvuka pa kao da slusa rad srca,onda jeste.Pose RiumA i Rimca pa kolilo je sta,plodove vode adekvatna kolicina vodenjak ceo.Koja je zrelost postiljce ne znam ali i ja sam pomislila da nesto nije u redu on kaze ok je sve.Inace pritisak mi je bas nizak 70/40 i to je ok kaze a meni oticu i sake i stopala

E upravo to je trebalo da proveri.Bitno je da je sve ok.Sve najbolje,pa nam javljaj novosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh,Dacho,ja se kanda gnezdim danas. Sredila ceo sprat gore,malo vesa oprala... Sutra sta mi je jos ostalo da odradim i u nedelju da se ulepsavam :)  Inace je sve spremno, torba,stvari, sve, zalihe ulozaka itd. Samo da krenem! 

Nocas sam premrla. Budim se,neki grcevi u stomaku, ja odmah skontam da lice na menstruane,ustala,popila MG direkt,kad ono creva, prikakilo mi se ... KOja sam paranoja :D

 

I meni se to desava.I nocu i danju:DSve mislim gotovo je,kada ono lazna uzbuna.A sada sam bila sa M na igralistu,kada osetim nesto kao vlazno na nozi,odmah sam pomislila pukao vodenjak kada ono nista,prsnuli me klinci vodom slucajno od pozadi.A noge su mi kao balvani pa nista ne osecam.Kod mene je pravi cirkus ovih dana.Inace moja M nece da ide u jaslice i hoce da bude samnom u bolnici.Jutros mi se uhvatila za nogu i vristala i plakala,da su je vaspitacice jedva odvojile od mene.Ne smem ni da zamislim kako ce biti sa mm sledece nedelje.Postala je prava mamina maza.Ljubi je majka!:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joooj, maza mamina! Ova moja je velika i to su tako sada zakljucci ozbiljni da ne znam sta da odgovorim. A za vodenjak,ja pipkam gace non stop :D Ali izdrzacemo jos 3 dana! Vise mi je u glavi haos nego ovako :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E upravo to je trebalo da proveri.Bitno je da je sve ok.Sve najbolje,pa nam javljaj novosti.

Javljam obavezno.Sad mi vec nije sve jedno sto kasni toliko.Njima je sve ok samo da umire pacijenta.Videcemo u utorak ako je i tada bude pokazivalo da odgovora za 38ned sta cemo dalje.Nemam kontrakcija nikakvih,ctg od 120-158 pokazuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao hana znam kako ti je i ja sam mislila da ću dosta pre termina da se porodim i na kraju prenesem.. ali evo i u nemačkoj nema tu zurbe. Meni je posle termina bio zakazan ctg svaki drugi dan i dr samo kaze  opušteno sve je ok kad primetis simptome kao kontrakcije ili vođenja idi u bolnicu . Verovala sam joj i tako je i bilo  .samo se opusti već kad je sve oke..

Dacha76 i nanchika88 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hocu da verujem da je sve uredu,kako je i rekao.Samo me malo brine to odstupanje i nizak pritisak.Da nije nesto kako treba sigurno da bi me poslao u bolnicu na lezanje ili pokrenuo porodjaj,zakazao cr sta znam.Nisam pametna,eto.Nije daleko utorak,strpicu se nekako do sledeceg utrazvuka i ctg-a

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hocu da verujem da je sve uredu,kako je i rekao.Samo me malo brine to odstupanje i nizak pritisak.Da nije nesto kako treba sigurno da bi me poslao u bolnicu na lezanje ili pokrenuo porodjaj,zakazao cr sta znam.Nisam pametna,eto.Nije daleko utorak,strpicu se nekako do sledeceg utrazvuka i ctg-a

a nisam skontala jesi ti njega tamo to pitala pa je on rekao da je sve ok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.