Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja imam steznik gace pompeine,ali ih nisam nosila prvih dve nedelje,nego tek kasnije sam pocela

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E mene O ne udara u stomak,ali ona je velika, sama se oblaci itd. Ali mi fali da je podignem,jedva cekam:D

zvezda i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se desi da mi ponekad kad se obrisem bude braonsko,jel treba da brinem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se desi da mi ponekad kad se obrisem bude braonsko,jel treba da brinem?

Koja bi nedelja trebalo sada da budes?Ja bih otisla do lekara za svaki slucaj.Mada ako je tamno braon to je stara krv i mozda je samo zato sto se nesto dole cisti ili je implantacijsko krvarenje,mada se meni cini da je za to sada kasno,ali je bolje proveriti.Drzim ti fige da je sve ok!

zvezda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego da pitam mame sto imaju decicu, jel vas nekad lupnu u stomak? meni se nekad desi s ovim mojim nemirkom kroz igranje, mada pokusavam da cuvam stomak koliko mogu, mislim ono beba je zasticena ali opet nekad se i uplasim.

Naravno da udaraju,ne namerno ali se desi. Lakse je kad su veci,moj mali blentoprd od 2 god koristi moj stomak i kao naslon za ruke,trkacu stazu,jastuk pred dremku.Juce u parku se pentrao na raketu i okliznuo,uhvatm ga u padu i zaradim sut u stomak.Sve sam zvezde prebrojala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Meni se desi da mi ponekad kad se obrisem bude braonsko,jel treba da brinem?

ja sam secas se duuuugo vukla braon cak i crveno. Sada se gnezdi a i siri ali svakako bih isla kod dr. Jel nemas bolove?

Izmenjeno od strane neca79
Dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@neca79 pa ja bi trebalo za neka 2,3 dana da dobijem da nisam trudna,verujem da je i to jer osetim ponekad tupi bol u levom jajniku,a nije to sad stalno sad da ima tog iscetka,nego ponekad

Po menstruaciji bi trebalo da sam 6+6,ali po normalnom odnosu je danas okruglo mesec dana,ako sam odma posle prvog ne zasticenog ostala trudna

Dacha76, neca79, .Naja. i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@neca79 pa ja bi trebalo za neka 2,3 dana da dobijem da nisam trudna,verujem da je i to jer osetim ponekad tupi bol u levom jajniku,a nije to sad stalno sad da ima tog iscetka,nego ponekad

Po menstruaciji bi trebalo da sam 6+6,ali po normalnom odnosu je danas okruglo mesec dana,ako sam odma posle prvog ne zasticenog ostala trudna

meni je isto tako...u to vreme krenulo i dugo curkalo... jos se to gnezdi

mmaka i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pijem pre mama duo i juce sam dva magnezijum direct 375 mg i nocas opet grc u oba lista..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@neca79 pa ja bi trebalo za neka 2,3 dana da dobijem da nisam trudna,verujem da je i to jer osetim ponekad tupi bol u levom jajniku,a nije to sad stalno sad da ima tog iscetka,nego ponekad

Po menstruaciji bi trebalo da sam 6+6,ali po normalnom odnosu je danas okruglo mesec dana,ako sam odma posle prvog ne zasticenog ostala trudna

Onda je moguce da je od implantacije,pa stara krv izlazi,ali opet je najbolje da vidis sa doktorom.Ja sam u prvoj trudnoci imala tamno braon krvarenje sve dok nisam bila 7+3 i zaustavili su ga inekcijama progesterona.

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako je..lekar svakako mora da vidi..

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da..omeprol pijem uvece samo..nisam ujutru juce pila. Negde oko 6h po podne boleo me zeludac i kao da bi krenula gorusica uskoro pa sam do 7 izdrzala i popila ga. E sad znaci li to da moram dva na dan ili da ovako guram sa jednim? Ja sve nesto izbegavam lekove koje mogu 

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se desi da mi ponekad kad se obrisem bude braonsko,jel treba da brinem?

tako je meni skoro 10dana ali mi je dr odmah ukljucila utrogestan. Kad ides na kontrolu? Ako ne danas, sutra nazovi dr bar da pitas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije sad da mene nesto to puno brine,samo zbog svega sto je bilo malo sam u strahu,nego mi sekret pojacan jer po svemu uskoro treba da dobijem,a necu pa valjda se jos cistim jer od porodjaja i onog krvarenja od dve nedelje zna tako ponekad da bude malko braonkasto pranje.

Sl nedelje idem u bg kod dr na kontrolu,a danas su bile i prve mucnine,a i kad odemo za vikend u Vrdnik kod mm ja obavezno imam zatvor pa me dan,dva bole jajnici:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije sad da mene nesto to puno brine,samo zbog svega sto je bilo malo sam u strahu,nego mi sekret pojacan jer po svemu uskoro treba da dobijem,a necu pa valjda se jos cistim jer od porodjaja i onog krvarenja od dve nedelje zna tako ponekad da bude malko braonkasto pranje.

Sl nedelje idem u bg kod dr na kontrolu,a danas su bile i prve mucnine,a i kad odemo za vikend u Vrdnik kod mm ja obavezno imam zatvor pa me dan,dva bole jajnici:lol:

ja sam bila prestravljena..skoro do same amnio sam imala bas dosta braon i nekad cak tamno crveno. Malo ti uspiri sa vezbanjem do kontrole makar. Obican taj uz uradi ako moze i tu da vidis jel sve ok. Ne znam cene kod vas ja ovde placam 1500 rsd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam isla od srede,malo pauziram,resila sam ove nedelje da preskocim,necu da preterujem

U dz se neplaca,ali je uz iz pra istorije,a privatno je 5500rds,kod kog sam i isla i razicarala se,jer nisam jedino bila ja trudnica kod koje je bilo sve ok pa izgubila bebu tj da nije vidjeno da posteljica nije dobro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam isla od srede,malo pauziram,resila sam ove nedelje da preskocim,necu da preterujem

U dz se neplaca,ali je uz iz pra istorije,a privatno je 5500rds,kod kog sam i isla i razicarala se,jer nisam jedino bila ja trudnica kod koje je bilo sve ok pa izgubila bebu tj da nije vidjeno da posteljica nije dobro

nista miruj onda malo vise. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da udaraju,ne namerno ali se desi. Lakse je kad su veci,moj mali blentoprd od 2 god koristi moj stomak i kao naslon za ruke,trkacu stazu,jastuk pred dremku.Juce u parku se pentrao na raketu i okliznuo,uhvatm ga u padu i zaradim sut u stomak.Sve sam zvezde prebrojala.

Naravno da nije namerno ali eto tako nekad bude iznenada pa se uplasim, nekad i mala vrati iz stomaka a nekad kao da se povuce , ali svakako cu malo vise pricuvati, sad nekad i sama negde zapnem stomakom :) to su cari zadnjih meseci.

Pijem pre mama duo i juce sam dva magnezijum direct 375 mg i nocas opet grc u oba lista..

E ovo je i meni, ja pijem od pre nedelju -dve kad su mi prvi grcevi poceli dodatno jos jednu tabletu mg. , ukupno tako oko 300mg i isto grc preksinoc u nozi, a nocas u ruci osetim, bas sam razmisljala da promenim, mozda neki  drugi da uzmem,ne znam ni sama. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky, probaj telefonom da dobiješ konsultaciju sa dr iz bg.

A i državni može da ti da terapiju da te pokrije do sledeće nedelje.

 

zvezda i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da..omeprol pijem uvece samo..nisam ujutru juce pila. Negde oko 6h po podne boleo me zeludac i kao da bi krenula gorusica uskoro pa sam do 7 izdrzala i popila ga. E sad znaci li to da moram dva na dan ili da ovako guram sa jednim? Ja sve nesto izbegavam lekove koje mogu 

Moj ti je savet da ostanes na jednom.I meni se ponekad dogodi da uvece pre nego sto ga popijem malo krene kiselina,ali istrpim to malo.Iako mi je dr rekao da mogu 2 dnevno,ja izbegavam da uzimam.I ja sam protiv uzimanja lekova u trudnoci,ali kada postane neizdrzivo,onda idem na varijantu da verujem dr i pocnem da pijem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky,moguce da se cistis a mozda se jos gnezi plod.Svkako pripazi se sad malo,kao i vecina trucnica i ja sam imala taj braon iscedak ali par dana samo i dobila sam utrogestan od 200mg do 12nedelje da koristim.Verovatno i zbog predhodnog pobacaja mi je uveden utrogestan.Maksimalno sam se pazila,a u predhodnoj trudnoci sam vezbala isla u duge setnje,kasnilo mi je al ni na kraj pameti mi nije bilo da sam trudna jer nije prvi put da mi kasni i nazalost plod se nije razvio kako treba i sam je otisao umesto 9nedelje meni je na uz receno da je plod za 5-6ned.Ne sumnjam da ce sve biti ovog puta dobro samo uspori malo :wub:

 

*Cvrky87* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej žene  nasmejah pola Maksija. Ovako trbušasta sa pokušajem da se pokrijem dovoljno širokom majicom, jedan kraj majice se zakačio za onaj mehanizam rotirajući i povukao na dole.rezultat- Još jedna majica manje, ode šav. Uskoro ni tamo neću moći da prođem (koji sam ja hodajući blam) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakvi to kinezi pisu na temu USVAJANJE DECE??? Kad sam videli hiroglife nije mi bilo dobro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakvi to kinezi pisu na temu USVAJANJE DECE??? Kad sam videli hiroglife nije mi bilo dobro

ja nisam videla..neko zeza mozda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam ali nista ne razumem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.