Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Za oticanje stopala probajte morsku so u vodu i tako jedno 20 min nogice brckati, meni ne oticu ali sam prosli put u devetom mesecu  imala napetost u stopalima valda od tezine onako malo bolelo narocito desni zglob jer sam ga jednom povredila.

Dacha76 i .Naja. volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

gde ste drage.

Znaci da stavim tantum rosu na spisak.

Neca79-bas mi drago da si pronasla lek za gorusicu,da si znala pre za njega resila bi se muka.

Ja danas nikako ne funkcionisem,tesko mi da disem,a juce sam bila ko na struju aktivna.Mora da mi je pritisak nizak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za oticanje - iskoristiti svaku priliku da se podignu noge i smanjiti so na minimum. Naravno, i udobna obuća, ne sme ništa da steže.

Mada se meni uvek bar malo ukrofnaju noge do kraja dana, obzirom da sam ceo dan uspravna.

Ja smanjila so, sad izbacila i šećer i testo, pa da vidim hoće li kilaza malo da mi stagnira. Do 18. nedelje 4-5kg, ne znam zašto tako, stvarno ne preterujem ni u čemu. A ide leto, ko će da nosi toliku sebe... 

Neco, neka si se ti spasila. Sećam se koliko si se mučila i ranije. Sad si u poznoj trudnoći, pa sumnjam da može da ti škodi, ali opet probaj da se izvučeš sa jednom tabletom dnevno.

Dacha76, .Naja., mmaka i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco,super kad ti je bolje.Mislim da je neko spominjao Omeprol i pre i moja mama ga koristi dugo vec al nisam znala da sme i u trudnici da se koristi.

I meni noge dugo oticu,nizi su mi proteini i dr kaze da smanjim unos soli i jedem mladi sir.So sam smanjila,sir pojedem kad se setim i nesto ne primecujem da su mi tabani manje oteceni.Nosim sandale kao japanke i opet tabani oticu treba noge da.izdrze tezinu pa verovatno zato mi i gore tabani navece od vrucine.Sta je tu, je jos ovo malo izdrzace se nekako.

Okolina me je toliko opteretila kad cu kad cu da sam sinoc dva puta sanjala isti san kako sam se porodila,sve je proslo super i lako ali beba mi se nije svidela pa sam se probudila i opet sanjala i u drugom snu beba je bila ista a ja kazem to nije moja donesite mi moju bebu heh

Sto se kilograma tice,krenula sam super u 18ned sam imala +2kg e onda su mi uveli Eleveit i Utrogestan i tu sam pocela sa dobijenjem na kilazi.Sta da kazem,sa 48kg dosla sam na 64-65 i nadam se da necu vise da se gojim.Nisam preterivala u hrani,cak grickalice nisam probala od prosle ned a slatko u zadnjih mesec dana jedem jer mi je secer bio 3.3.Juce me je jedna devojka gledala i komentarise kako dugo nije videla ovako naprednu trudnicu jer me pamti kao mrsavicu.Ne bese mi pravo al sta cu,vazno da je sa bebom sve u redu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco,super kad ti je bolje.Mislim da je neko spominjao Omeprol i pre i moja mama ga koristi dugo vec al nisam znala da sme i u trudnici da se koristi.

I meni noge dugo oticu,nizi su mi proteini i dr kaze da smanjim unos soli i jedem mladi sir.So sam smanjila,sir pojedem kad se setim i nesto ne primecujem da su mi tabani manje oteceni.Nosim sandale kao japanke i opet tabani oticu treba noge da.izdrze tezinu pa verovatno zato mi i gore tabani navece od vrucine.Sta je tu, je jos ovo malo izdrzace se nekako.

Okolina me je toliko opteretila kad cu kad cu da sam sinoc dva puta sanjala isti san kako sam se porodila,sve je proslo super i lako ali beba mi se nije svidela pa sam se probudila i opet sanjala i u drugom snu beba je bila ista a ja kazem to nije moja donesite mi moju bebu heh

Sto se kilograma tice,krenula sam super u 18ned sam imala +2kg e onda su mi uveli Eleveit i Utrogestan i tu sam pocela sa dobijenjem na kilazi.Sta da kazem,sa 48kg dosla sam na 64-65 i nadam se da necu vise da se gojim.Nisam preterivala u hrani,cak grickalice nisam probala od prosle ned a slatko u zadnjih mesec dana jedem jer mi je secer bio 3.3.Juce me je jedna devojka gledala i komentarise kako dugo nije videla ovako naprednu trudnicu jer me pamti kao mrsavicu.Ne bese mi pravo al sta cu,vazno da je sa bebom sve u redu.

jojjj ti si se bas lepo ugojila.. ja sam sa 48 na porodjaj otisla sa 65kg. Pila sam pre maam duo, i videla sam da su pisale zenice da je moguce od vitamina da se ugojis (sto je i donekle prihvatljivo) ali ja sam se gojila jer sam posle 3eg meseca (kada je prestalo povracanje) jela kao sumanuta. Sada nzn koliko imam kg ali pretpostavljam da sam tu 55 max. Slazem se da je bitno da je sve ok sa bebom ali opet pripazi na kilazu inace ces biti krofnica do 9og :) 

ja inace ne volim da tako “savetujem” zenice jer svako radi kako zeli kao sto sam ja, jela sam ko magarac i sve mi je bilo ok u trudnoci. Samo guraj 

Tasa021, Dacha76, Venera i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas pre podne mi se od ovog vremena vrtelo u glavi valda pritisak, sad je bolje, pijem puno vode i odmaram.. 

Sta znam za kile, ovako moram malo da pripazim a u trudnoci ne dobijam puno,a dok sam dojila isto sam vise imala a neke zene gube, racunajte na porodjaju ode oko nekih 10 a sve ostalo zavisi od ishrane, gradje, godina i naravno drugih stvari.. Mene je samo nerviralo kad sam vec imala staru tezinu sto se stomak naduva posle jela kao da sam u 4-5 mesecu i to vecinom navece, verovatno oslabili misici i tu pomaze samo vezbanje.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@mmaka Ja se nadam da necu vise,jos 14dana imam do termina.Jesam krofnica,jos malecka.17kg covece,gde mi je to stalo ne znam,ali stajm u M farmerice i nosim majice koje sam nosila i pre 

ja sam tek pre 15 dana usla u stare stvari. Majice ne migu sve zbog grudi. Sto kaze Venera dosta ode na porodjaju svakako. 

Dacha76, Tasa021, Venera i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam tek pre 15 dana usla u stare stvari. Majice ne migu sve zbog grudi. Sto kaze Venera dosta ode na porodjaju svakako. 

Heh utesi me da je zaista tako :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja sam na +13 ali ostalo mi je 5 od prethodne prekinute 

Ogromna sam sebi i ne osecam se komotno ali ne nerviram se previse. Vazno mi je da je beba ok a ostalo cu resavati nakon porodjaj. Poslednji mesec dobila sam nepun kilogram valjda i zbog povracanja.

Izmenjeno od strane neca79
Dopuna
Dacha76, Venera i zvezda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se ugojola 13kg. A ne pazim,stvarno! 

 

Venera,meni je svako pre podne lose,vrti mi se. Juce sam bila tako lose da je muz doneo limenku Cole da dodjem sebi i pomigla mi je.

Prepona me ubija , non stop

Dacha76 i MicaZoki(LUKA) volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nanchika super za kg. taman, a za sve ostalo jos malo i proce, verovatno beba nesto pritiska..

A ja volim  posle jela uvek nesto malo slatko pojesti , tako sam uvek a sad mi tako lose bude posle ali eto juce i danas nisam odolela i sad trpim dok ne prodje<_<

 

MicaZoki(LUKA) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

De ste okruglice :D ja ko pijana danas,dal je pritisak,vreme il krstenica -ko ce ga znati. Sanjam slatkise i testo...:(Volem al kao pazim,ma pazim jer ako ne pazim krece povracanje. De je avgust,glupi avgust:angry: Nabacila 10kg,sto ce reci isto ko i u prethodnim kad nisam pazila. Osim u prvoj,tad sam sa 52kg na startu,zavrsila sa 73 na porodjaju. Kako skinem do 60 kg caskom nije problem. Na moju visinu i godine,je super samo jos i ovaj put pa da zatvaram jaslice ;). Sutra je ponedeljak,Bogu hvala da se rasturi banda svako svojim poslom. Jos malo do raspusta i slobodica mila stize.

Venera i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se ugojila bila 9kg ali mi je 1kg otisao pre porodjaja i fr mi je bas skrenula paznju da joj se ne svidja sto idem na dole umesto na gore. U prethodnoj sam nabila 17kg ali sad sam sebi sa 9 izgledala ogromnije. Ne znam koliko sam sada izgubila na porodjaju, cekam sutra da mi mm kupi bateriju za vagu, ko za baksuz se bas sad ispraznila.

Da li ste posle porodjaja nosile steznik i kad ste pocele? Koji i ako imate sliku da postavite. Patronazna mi juce kaze da ga odmah u ponedeljak kupim i pocnem da nosim, naravno onaj sto nije kao gacice

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Da li ste posle porodjaja nosile steznik i kad ste pocele? Koji i ako imate sliku da postavite. Patronazna mi juce kaze da ga odmah u ponedeljak kupim i pocnem da nosim, naravno onaj sto nije kao gacice

Pokusala, neki nasledjen ne znam mu ime ali me vrucine odvratile od ideje. Jednostavno nisam mogla da trpim i njega uz telo...

zvezda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj i meni je pojas pod znakom pitanja bas zbog vrucina. Mislim , vukla sam stomak godinu dana sigurno i nikada nije bio ravan ravanravan i uz mnooogo vezbanja. Tako da ,ja sam rada da kupim steznik ali kontam da ce mi biti prepakleno i da cu odustati,pa da ne bacam pare...

Tasa021, Venera i MicaZoki(LUKA) volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj i meni je pojas pod znakom pitanja bas zbog vrucina. Mislim , vukla sam stomak godinu dana sigurno i nikada nije bio ravan ravanravan i uz mnooogo vezbanja. Tako da ,ja sam rada da kupim steznik ali kontam da ce mi biti prepakleno i da cu odustati,pa da ne bacam pare...

Os da ti ja dam moj? Meni ionako stoji u ormanu...ne bacaj pare na gluposti, molim te:lol:

Venera i nanchika88 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam nosila mesec dana steznik i sad nosim kad idem na treninge,trener fitnesa koja je isto majka mi preporucila da obavezno nosim.Nisam jos dobila nista od kg jer jos imam viska nekih 4kg od pocetka prosle trudnoce,a uopsteno nekih 12kg do moje idealne.

Jedva cekam tamo posle 10og da odem na pregled,da vidim da je sve ok,jer me znaju boleti jajnici

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Os da ti ja dam moj? Meni ionako stoji u ormanu...ne bacaj pare na gluposti, molim te:lol:

Pakao je,je l da? :D

 

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam znaci najgora sto ste tice dobijenih kilograma.Dr ima onu staru vagu koju svaki put vraca na 0 pa odbija od pokazane tezine nekad 3 nekad 1kg.Moguce da uopste nije tacna vaga,niko ne veruje da sam nabacila 17kg :huh:.Danas sam se merila u apoteci pokazuje 63kg sa sve stvarima.E pa sad,sto bi reko moj gin," Hajde Boga ti,kilo gore kilo dole.Pripazi samo na kilazu".Sobzirom da su mi tabani oteceni,listovi i butine cak i kad stojim kao celulit duz citave noge da imam tesim se da je dobar deo tezine voda i da cu izaci bar sa 7kg manje.Dok ne stanem u svoje farmerice nema stajanja na vagu do daljnjeg hah:D

Steznik nisam ni planirala da uzmem ali ako ce da otopi salo sa stomaka sto da ne hah

MicaZoki(LUKA) i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I oko steznika su misljenja podeljenja, neki preporucuju a neki opet ne jer misici trebaju da rade a ne da ih se cuva, ne znam tacno dal i kod carskog reza isto vazi. Meni je moj dr. a i pri otpustu iz bolnice preporuceno da radim kegelove vezbe i pravilno disanje, pa sam tako i radila a mislim da ne bi izdrzala sa steznikom  jer cim me nesto steze hvata me nervoza :)

Nego da pitam mame sto imaju decicu, jel vas nekad lupnu u stomak? meni se nekad desi s ovim mojim nemirkom kroz igranje, mada pokusavam da cuvam stomak koliko mogu, mislim ono beba je zasticena ali opet nekad se i uplasim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Nego da pitam mame sto imaju decicu, jel vas nekad lupnu u stomak? meni se nekad desi s ovim mojim nemirkom kroz igranje, mada pokusavam da cuvam stomak koliko mogu, mislim ono beba je zasticena ali opet nekad se i uplasim.

znali su, pogotovo kad bih im oblacila donji deo trenerke ili carape. Naravno ne jako al kontam i da ti mislis na to.

I ja se za steznik razmisljam bas zbog ovih toplota a posle prve dve nisam ga nosila i stomak mi je ostao i sad mi kaze patronazna sto pre da se bar vrati na stanje pre ove trudnoce.

Inace u drugoj trudnoci ssm imala 17kg viska i od toga je najvise bila voda(porodila se 27.8 i bile su ubitacne vrucine) iz porodilista sam izasla sa 3kg viska koje sam u 2mes skinula ali sam posle nabila 5kg jer je imao nesnosne grceve i bukvslno sam znala po 15min dnevno da spavam i onda sam jela 300gr cokolade dnevno da bih mogla da funkcionisem. A nisam znala da od cokolade hoce grcevi 

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.