Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Kako ste?Ima li vrucine?Kod nas je pretoplo,lezim citav dan,beba aktivnija sad nego proslog meseca cini mi se.Nista se ne desava,nikakave naznake nema da cu skoro.Dobila sam Canesten 3vaginalete jer mi je opet Kandida nadjena u brisu,a Stafilokus nemam ponovila sam urinokulturu.Jedva sam sinoc tabletu stavila pa razmisljam kako ce tek beba da prodje ako je jedva tableta :lol: 

Meni je jutros na spavacici iz jedne bradavice (valjda je iz bradavice jer bubuljica nemam) i ostao krvavi trag sasvim malo kao da je bas bubiljca pukla.Gledala sam sta bi moglo da bude sutra idem na ctg pa cu pitati doktora.Inace,iz bradavica mi ne curka za sada nista,dok mojoj sestri jos 7m pocelo da curi po malo.

Meni nije curilo u trudnoci mleko, zato ga sad imam za izvoz :lol:. Nista to ne more da znaci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni ni u prvoj,a ni sada u drugoj trudnoci nije curelo mleko.Posle prve trudnoce sam imala dovoljno mleka,ali nisam morala da koristim ni pumpicu,ni tufere za grudi ako mleko curi,nista bas,a sada cemo videti kako ce biti sa blizancima.Meni se cini da su mi sada grudi mnogo manje nego pred kraj prve trudnoce.

Tasa021 i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako smo...eto...ispovracah rucak i sve mi kroz nos krenulo pa mi hrana odrala sluzokozu nosa i krenula mi krv...mrzim kad mi ide povracka na nos..i sta ponesti posle povracanja jer mi opet nagrne kiselina.

Ovako ok sve podnosim lako u odnosu na ovo:(..sramota me je vise i da pisem o gorusici

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sinoć sam slabo spavala zbog gorušice i centrifuge u stomaku.Vrućina ne pomaže ni malo, a ni odvikavanje od pelena, kud sad krenuh i noću da mu skidam pelene. Opet mi je muka od vitamina i gvožđa, povraćam kao do pre neki mesec.Tačnije dva meseca kad su prestale mučnine i povraćanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh,nadam se da ce vam biti bolje.Ne znam sta da vam kazem jer nisam imala mucnine al mogu da zamislim kako vam je.:(Jos vi letnje trudnice...Sreca te sam ja pri kraju ne bi podnela ovu vrucinu ovolika,navece sam ko medved citava se nadujem.Zaova i ona kuka citav dan prelezi razmazena,sve joj tesko nesto te ne moze da hoda te se gega a tek je 21ned,smeta joj ovo ono a zapravo nije joj nista,vi sa decom pa postignete sve.I tako uz njene "probleme" koje zapravo i nema ja na svoje i zaboravim  da se pozalim.A radim sve normalno i idem u setnju bas daleko od kuce.Pre sam bas pazila i gledala da se manje saginjem sad radim bas sve i lakse mi je nego u 7 i 8m.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh,nadam se da ce vam biti bolje.Ne znam sta da vam kazem jer nisam imala mucnine al mogu da zamislim kako vam je.:(Jos vi letnje trudnice...Sreca te sam ja pri kraju ne bi podnela ovu vrucinu ovolika,navece sam ko medved citava se nadujem.Zaova i ona kuka citav dan prelezi razmazena,sve joj tesko nesto te ne moze da hoda te se gega a tek je 21ned,smeta joj ovo ono a zapravo nije joj nista,vi sa decom pa postignete sve.I tako uz njene "probleme" koje zapravo i nema ja na svoje i zaboravim  da se pozalim.A radim sve normalno i idem u setnju bas daleko od kuce.Pre sam bas pazila i gledala da se manje saginjem sad radim bas sve i lakse mi je nego u 7 i 8m.

veruj mi ne obracam paznju na vrucinu..sad kako povracam imam vrtoglavicu. Mozda videti sa dr moze li mi dati nesto preko infuzije ovo je vec nepodnosljivo. Sa makijem mi je u devetom bilo tako ali sad je bas rano krenulo

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je ovako normalno drugo stanje :) i stvarno sem ovih ništa me drugo nikad nije mučilo.Kilažu vraćam relativno brzo, ne otičem, od spavanja sam se odvikla :), nalazi uredni. Milina, šta je malo bljuckanja kad pomislim na paketić pun ljubavi(smrdičak jedan seravi) za grickanje što stiže za koji mesec?

mala007, Zone*, Venera i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej hej!

Ja sam solidno,s obzirom da sam usla u deveti mesec. Karlica i leva prepona ubijaju, ne spavam,ali kuvam,spremam,perem,peglam,oticem i sve ispocetka :D

Meni je jedno jutro malo bilo mokro kod bradavice,i vise nije. Nije to nikakav pokazatelj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je ovako normalno drugo stanje :) i stvarno sem ovih ništa me drugo nikad nije mučilo.Kilažu vraćam relativno brzo, ne otičem, od spavanja sam se odvikla :), nalazi uredni. Milina, šta je malo bljuckanja kad pomislim na paketić pun ljubavi(smrdičak jedan seravi) za grickanje što stiže za koji mesec?

da je samo bljuckanje pa ajde. Kiselina razdire..kad nagrne gore do usiju pece i malog mozga..24h

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej hej!

Ja sam solidno,s obzirom da sam usla u deveti mesec. Karlica i leva prepona ubijaju, ne spavam,ali kuvam,spremam,perem,peglam,oticem i sve ispocetka :D

Meni je jedno jutro malo bilo mokro kod bradavice,i vise nije. Nije to nikakav pokazatelj.

jao zeno deveti...kad cujem koji si ti trk tad shvatim koji sam ja hahahahah

Tasa021, Zone*, mala007 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako smo...eto...ispovracah rucak i sve mi kroz nos krenulo pa mi hrana odrala sluzokozu nosa i krenula mi krv...mrzim kad mi ide povracka na nos..i sta ponesti posle povracanja jer mi opet nagrne kiselina.

Ovako ok sve podnosim lako u odnosu na ovo:(..sramota me je vise i da pisem o gorusici

A zasto ne pitas doktora da ti prepise Omeprax/Omeprol 20mg?Ja ga pijem svako vece po jednu tabletu i nema gorusice,a doktor mi je rekao da mogu da uzmem i 2 dnevno ako imam problema.

Bas mi je zao sto se tako mucis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A zasto ne pitas doktora da ti prepise Omeprax/Omeprol 20mg?Ja ga pijem svako vece po jednu tabletu i nema gorusice,a doktor mi je rekao da mogu da uzmem i 2 dnevno ako imam problema.

Bas mi je zao sto se tako mucis.

idem u ponedeljak pa cu putati u Misovicu. U domu zdravlja mi nista ne da osim ovoga sto pijem vec.

da bar nocu mogu da spavam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jao zeno deveti...kad cujem koji si ti trk tad shvatim koji sam ja hahahahah

hahah :D

Ja iimam jos 17 dana! Al nemam osecaj da je to sada to,kraj. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je ostalo jos malo (19 dana),a i pored moje M,meni je sada vreme stalo.Mislila sam da ako duze cekam da sredjujem sobicu za bebe,da ce mi na kraju vreme proleteti,ali sipak,nista od toga.Iako je jos ostalo da se montira krevetac i da se srede kolica i ispeglaju neke stvarcice za malisane.Pelene su narucene,cekamo ih da stignu i tako.Kada bih mogla da prespavam ovo malo sto je ostalo,bilo bi mi mnogo lakse.

mala007, Tasa021, Venera i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zasto me boli ribicina kost..nema smejanja zaboravih kako se zove 

miliccam i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pubicna kost, valjda. Siris se :) 

joj boze da...pubicna...rasturi me danas..a mala nemirna uzas..uci cu u istoriju najgore trudnice kojoj sve fali

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne brini @neca79,nisi jedina.I meni sve i svasta fali i smeta mi,samo moram da cutim i trpim.A moram priznati da imam predivnog doktora,koji,iako ga ne vidjam cesto,uvek ima resenje za svaki moj problem,sem za one koje moram da istrpim.I mene uzasno boli pubicna kost,sve imam osecaj kao da ce malisa da ispadne ako moram malo da prosetam.Tu mi puno pomaze pojas za trudnice zato sto mi podupre bebe,pa malo manje se oseca taj pritisak i sirenje nije tako naglo i bolno.

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da javin da danas idemo kuci:babymommy: 

Bebac je bolje, moram malo vise da ga grejem. Ima zuticu jos ali nije strasna

bravo bravo bravoooo...eto vidis da je sve ok...sjajno :wub:

zvezda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da javin da danas idemo kuci:babymommy: 

Bebac je bolje, moram malo vise da ga grejem. Ima zuticu jos ali nije strasna

DDivnooo!:wub: sad sledi pravo uzivanje :)

A sto se tice grejanja, samo prati bebu. Moj T je rodjen sa 2800 i isto je trebalo da ga grejem...medjutim 3.dan po dolasku kuci sam ga nasla mokrog iako nije bio previse obucen: zekica, jedino sam ga bila pokrila malo debljim cebencetom i ususkala ( jul mesec) Od tada  sam se ponasala skroz opusteno i bilo sve ok. 

Dacha76, Venera i zvezda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja evo otkad sam se vratila na forum sve vase trudnoće pa i moja mi je proletela prebrzo... bebana vec ima 16 dana, a idemo na kontrolu tek 13.06,bas sam nestrpljiva da je izmere. Vidim da je porasla popunila je zeke 56 ^_^

Venera, zvezda, neca79 i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e a ja sam za jednu muku nasla lek. Boli me kao iznad dupetansa desne strane kad lezim pankad treba da ustanem kao ukocena. Fastum gel odmah pomogne i bas mi je drago da nesto ima leka :D

mala007, Zone* i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.