Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

@zvezda Cestitam od srca!Sve najbolje vam zelim i da se sto pre oporavis od porodjaja i neizvesnosti u kojoj si bila,a za bebca ne brini nista bice on kada poraste momak i po :wub:

mmaka i zvezda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvezda.:wub: Cestitam ti mila.:babymommy: Odahni sad i smiri se. Svako dobro vam zelim i da sto pre odete kuci iiuzivate. A bice sve ok, moja naj drugarica se porodila u 36 nedelji, identicne mere imao bebac bio kratko u inkubatoru na kiseoniku, 3 dana nakon porodjaja pusteni kuci. Kako nam se zove drugar?

zvezda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@zvezda Čestitam draga! Da ste mi živi, zdravi,veseli i srećne ruke! 

zvezda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvezda cestitamo tebi i bebi:wub:  i bice sve u redu , i ja sam jedno prevremeno detence , imala jos manje kila nego tvoj sin.. 

zvezda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da se javim. Porodila sam se. Bebsc 2500gr i 48cm. U inkubatoru na kiseoniku. Kazu da ce biti dobro, ne salju ga za Bg. Dobio je 9/10. Posle vam pisem ostatak

volim vas

Cestitke mami i bebi :). Bice to sve ok. Pisi detaljnije kad stignes :babycrib: 

zvezda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvezdo,cestitam ti od srca,da ste zivi,zdravi i veseli. :wub: Sada mozes da predahnes,opustis se i da uzivas. Bebac ce svakako biti dobro,nebrini. :babymommy:

zvezda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Konstantin:babymommy:

Imala sam zakazan ctg za danas. Celu noc nisam spavala, stomak me nije boleo al je do 4h jutros bio tvrd kao kamen i imala sam utisak da cu eksplodirati. Posle se smirilo ali i dalje nisam imala bolove.

Jutros dolazim, kaze dr jako je napet stomak. Nisam htela da te pregledam ali moram. Tad mi kaze vodenjak je toliko napet samo sto nije pukao. Bez klistiranja i brijanja(skratila sam sama masinicom pa kaze nema potrebe) odvode me na sto. Probusili vodenjak i tad su bas krenule kontrakcije i to sve od 100. Digli su me da setam pa sam se ekspresno otvarala i za sat i po rodila bebca. Nisu hteli da me seku ali posto od prvog porodjaja imam ogromni krivi oziljak tri puta me je pitala da li sme samo malo da me secne i kad sam joj sva tri puta dozvolila recnula me je cm. Imam dva ili tri konca, nisam zapamtila. Jako brzo rodila se i posteljica i pokazali su mi je. Bila je sva u hematomima i kazu mi da bi za 24h sigurno pocela da se odlubljuje i da to ni za mene ni bebu nikako ne bi bilo dobro i da mi je zato bio stomak tako napet.

Tad su bebca odneli u inkubator i stavili na kiseonik ali vrlo brzo je i skinut ali se nalazi u inkubatoru na grejanju. Pustili su me da se mazimo, tj da odem do boksa sa bebama jer sam se dogovorila da ga ne vade odatle da sto pre bude bolje a to mi je i pedijatar savetovao.

Sve u svemu extra sam prosla. Kao princezu su me gledali. Bebac je dobro tako da mogu da odahnem.

A i Konstantin je rodjen na imendan najstarijeg brata Teodora.

ljubim vas sve i hvala vam i na cestitkama i na podrsci

lulu., miliccam, mmaka i 15 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čestitam, zvezdo! :baby:

Eto, sve je na kraju ispalo dobro!

 

 

zvezda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da se javim. Porodila sam se. Bebsc 2500gr i 48cm. U inkubatoru na kiseoniku. Kazu da ce biti dobro, ne salju ga za Bg. Dobio je 9/10. Posle vam pisem ostatak

volim vas

Cestitam draga :wub: ne brini, moj je dve ned ranije rodj pa je isto u inkubatoru bio.  I sada hvala Bogu sve ok :babymommy:

zvezda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Konstantin:babymommy:

Imala sam zakazan ctg za danas. Celu noc nisam spavala, stomak me nije boleo al je do 4h jutros bio tvrd kao kamen i imala sam utisak da cu eksplodirati. Posle se smirilo ali i dalje nisam imala bolove.

Jutros dolazim, kaze dr jako je napet stomak. Nisam htela da te pregledam ali moram. Tad mi kaze vodenjak je toliko napet samo sto nije pukao. Bez klistiranja i brijanja(skratila sam sama masinicom pa kaze nema potrebe) odvode me na sto. Probusili vodenjak i tad su bas krenule kontrakcije i to sve od 100. Digli su me da setam pa sam se ekspresno otvarala i za sat i po rodila bebca. Nisu hteli da me seku ali posto od prvog porodjaja imam ogromni krivi oziljak tri puta me je pitala da li sme samo malo da me secne i kad sam joj sva tri puta dozvolila recnula me je cm. Imam dva ili tri konca, nisam zapamtila. Jako brzo rodila se i posteljica i pokazali su mi je. Bila je sva u hematomima i kazu mi da bi za 24h sigurno pocela da se odlubljuje i da to ni za mene ni bebu nikako ne bi bilo dobro i da mi je zato bio stomak tako napet.

Tad su bebca odneli u inkubator i stavili na kiseonik ali vrlo brzo je i skinut ali se nalazi u inkubatoru na grejanju. Pustili su me da se mazimo, tj da odem do boksa sa bebama jer sam se dogovorila da ga ne vade odatle da sto pre bude bolje a to mi je i pedijatar savetovao.

Sve u svemu extra sam prosla. Kao princezu su me gledali. Bebac je dobro tako da mogu da odahnem.

A i Konstantin je rodjen na imendan najstarijeg brata Teodora.

ljubim vas sve i hvala vam i na cestitkama i na podrsci

Bravo Zvezdo,sada uzivaj sa svojim bebcom

zvezda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvezdo cestitam ti i da ste zivi i zdravi i srecni, bas mi je drago sto je sve dobro proslo i sto sad mozes da mazis i svog juniora 

zvezda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,

Ja sam danas hitno imala kontrolu kod doktora zato sto konstantno od jutros imam bolne i ceste kontrakcije i imala sam jutros blago krvarenje..Nema razloga za brigu na moju veliku radost.Grlic je skroz zatvoren i dugacak 29mm,krv se najverovatnije pojavila zato sto mi je neki kapilar pukao.Dao mi je neki lek koji bi trebalo da ublazi kontrakcije i moram da ga pijem do kraja 36. nedelje posle moram da prestanem,da bih dozvolila bebama da se rode.A od Petka do danas malisa je dodao oko 300g,a moja lepotica oko 200g,sto znaci da su oboje tu oko cifre od 2400gr sto je fantasticno za blizance.Malisina glavica je vec u kanalu i spreman je da izadje napolje :D

Ljubim vas sve i nadam se da ce ovi moji malisani izdrzati do tog 19.06.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,

Ja sam danas hitno imala kontrolu kod doktora zato sto konstantno od jutros imam bolne i ceste kontrakcije i imala sam jutros blago krvarenje..Nema razloga za brigu na moju veliku radost.Grlic je skroz zatvoren i dugacak 29mm,krv se najverovatnije pojavila zato sto mi je neki kapilar pukao.Dao mi je neki lek koji bi trebalo da ublazi kontrakcije i moram da ga pijem do kraja 36. nedelje posle moram da prestanem,da bih dozvolila bebama da se rode.A od Petka do danas malisa je dodao oko 300g,a moja lepotica oko 200g,sto znaci da su oboje tu oko cifre od 2400gr sto je fantasticno za blizance.Malisina glavica je vec u kanalu i spreman je da izadje napolje :D

Ljubim vas sve i nadam se da ce ovi moji malisani izdrzati do tog 19.06.

Jbt kad se sad ne porodih..krecem da citam i vec vidim porodila si se:lol: 

Venera, MicaZoki(LUKA) i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jbt kad se sad ne porodih..krecem da citam i vec vidim porodila si se:lol: 

:D:wub:

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Dacha76 sad malo vise odmaraj i izdrzaces. Sigurna sam u to i svaka ti cast jer su blizanci super sa tezinom i verujem da nije lako nositi 5kg

Dacha76 i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dasha mogu samo reci da lepo napredujete sto me raduje,  bas treba nositi 5 kg.,nije to lako.. znaci jos tri nedelje, jos samo malo i eto bebana :)

zvezda i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,

Ja sam danas hitno imala kontrolu kod doktora zato sto konstantno od jutros imam bolne i ceste kontrakcije i imala sam jutros blago krvarenje..Nema razloga za brigu na moju veliku radost.Grlic je skroz zatvoren i dugacak 29mm,krv se najverovatnije pojavila zato sto mi je neki kapilar pukao.Dao mi je neki lek koji bi trebalo da ublazi kontrakcije i moram da ga pijem do kraja 36. nedelje posle moram da prestanem,da bih dozvolila bebama da se rode.A od Petka do danas malisa je dodao oko 300g,a moja lepotica oko 200g,sto znaci da su oboje tu oko cifre od 2400gr sto je fantasticno za blizance.Malisina glavica je vec u kanalu i spreman je da izadje napolje :D

Ljubim vas sve i nadam se da ce ovi moji malisani izdrzati do tog 19.06.

Blizanci i blizanci u horoskopu,pa to je divno. :) Izdrzaces ti to,samo hrabro i opusti se. Bebci su ti super,lepo napreduju,puj,puj. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,hvala vam puno na podrsci i predivnim komentarima.Stvarno nisam imala nameru da vas uplasim,ali nije mi bilo svejedno.Dok mm nije dosao sa posla da me odveze na kontrolu kontrakcije i bolovi su bili skoro nepodnosljivi,a posto nisam imala prirodni porodjaj (prvi je bio zakazan carski rez) nisam znala iz iskustva kako sve to izgleda.Plakala sam i previjala sam se od bolova,sve dok nisam popila tabletu koja ublazava kontrakcije.Sada je sve super i jedino od tih tableta imam jaku glavobolju.Malisani ne miruju unutra i stalno djuskaju :D Bice kod nas veselo ;)

Mama blizanac u horoskopu,ce roditi blizance u znaku blizanaca :D

Nije lako nositi 5kg,a bice i vise,i jos posvecivati paznju trogodisnjoj cigrici,ali moram priznati da je jako lepo i da uzivam maksimalno.Ne bih nista promenila ma koliko je tesko bilo i koliko ce tesko biti.Mnogo sam srecna i svima od srca zelim da budu srecni i da uzivaju sa njihovim zamotuljcima.Sve teskoce,ruzne stvari koje se dogode,nedoumice i problemi budu u drugom planu kada cujemo plac nasih malih andjela.

neca79, mmaka, *Cvrky87* i 8 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,hvala vam puno na podrsci i predivnim komentarima.Stvarno nisam imala nameru da vas uplasim,ali nije mi bilo svejedno.Dok mm nije dosao sa posla da me odveze na kontrolu kontrakcije i bolovi su bili skoro nepodnosljivi,a posto nisam imala prirodni porodjaj (prvi je bio zakazan carski rez) nisam znala iz iskustva kako sve to izgleda.Plakala sam i previjala sam se od bolova,sve dok nisam popila tabletu koja ublazava kontrakcije.Sada je sve super i jedino od tih tableta imam jaku glavobolju.Malisani ne miruju unutra i stalno djuskaju :D Bice kod nas veselo ;)

Mama blizanac u horoskopu,ce roditi blizance u znaku blizanaca :D

Nije lako nositi 5kg,a bice i vise,i jos posvecivati paznju trogodisnjoj cigrici,ali moram priznati da je jako lepo i da uzivam maksimalno.Ne bih nista promenila ma koliko je tesko bilo i koliko ce tesko biti.Mnogo sam srecna i svima od srca zelim da budu srecni i da uzivaju sa njihovim zamotuljcima.Sve teskoce,ruzne stvari koje se dogode,nedoumice i problemi budu u drugom planu kada cujemo plac nasih malih andjela.

koji lek pijes?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

koji lek pijes?

Nifedipin Sandoz CR40 Nifedipinum 40 mg.

Osim sto sprecava kontrakcije,snizava i krvni pritisak,a meni je prilicno visok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama blizanac u horoskopu,ce roditi blizance u znaku blizanaca :D

Ijaaao kako je to cool. :D I ja sam blizanac u horoskopu.B)

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako ste?Ima li vrucine?Kod nas je pretoplo,lezim citav dan,beba aktivnija sad nego proslog meseca cini mi se.Nista se ne desava,nikakave naznake nema da cu skoro.Dobila sam Canesten 3vaginalete jer mi je opet Kandida nadjena u brisu,a Stafilokus nemam ponovila sam urinokulturu.Jedva sam sinoc tabletu stavila pa razmisljam kako ce tek beba da prodje ako je jedva tableta :lol: 

Meni je jutros na spavacici iz jedne bradavice (valjda je iz bradavice jer bubuljica nemam) i ostao krvavi trag sasvim malo kao da je bas bubiljca pukla.Gledala sam sta bi moglo da bude sutra idem na ctg pa cu pitati doktora.Inace,iz bradavica mi ne curka za sada nista,dok mojoj sestri jos 7m pocelo da curi po malo.

neca79 i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.