Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Beba ima super kilazu mada meni se cini da je to malo u odnosu na duzinu sozbirom da znam da se bebe sa tom duzinom radjaju is a 3.500kg.Ja sam otekla sacuvaj Boze,noge su prepune vode,na.listova onako kao celulitula da ima.Proteini mi nizi pa kaze da je zbog toga.Tesim se da je vecina voda,65kg inace imam <_<

Nije malo,bebac ti je super. Ja kada sam se porodila,L je imao 2850 kg i 50 cm dugacak. 

Dacha76 i JednaHana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dacha super, bebe su bas lepo napredovale:)

Ja uzimam isto Mg. svaki dan u obliku tbl. , a nocas sam imala takav grc u listu da me jos boli, to sam imala par puta i u prosloj trudnoci,   bas grozno, od sad cu pojacati dozu. Pa eto ko voli cokoladu moze bez grize savesti jesti jer ima dosta Mg.  A od 36 ned. bi trebalo smanjiti dozu jer smanjuje i te pripremne kontrakcije koje su vazne, mada ja nisam mogla zbog grceva.

Mozes magnezijum da uzimas vece doze bez problema.Meni je doktor rekao da mogu da dobijem samo dijareju.Ja cu imati carski rez pa ne moram da smanjujem dozu,ali sve koje idu na prirodni porodjaj moraju.Ja imam pripremne kontrakcije ali 5-6 u toku dana i nisu bolne i jake.

Moja cerkica je na porodjaju bila dugacka 49cm a 3100 teska.To je fina tezina za bebu @JednaHana.

JednaHana i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e ja juce uzela dva puta magnezijum od po 300 i jutros imala dijareju.Taman  jer mi je ionako stolica tvrda od heferola sacuvaj boze

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kaze i dr da je super kilaza.

Brunda,kod mene obrnuto kad ne popijem Heferol taj dan ne idem u wc,jer ga sada pijem svaki drugi dan.

Zone*, Dacha76 i MicaZoki(LUKA) volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ako preskocim mg samo jedan dan ubise me one lazne kontrakcije. Dok sedim i lezim sve ok. Kad krenem u setnju sa cerom stomak krene da se steze i bas mi je neprijatno. Kad dodje dan da moram vise biti na nogama ni 2 mi nisu dosta. U prvoj t sam isto imala dosta jake te pripremne ali nisam imala grceve u nogama. Sad me bss i to dosta muci ali samo po noci. 

Kod mene isto krenula kiselina i bas dosta tesko podnosim svu hranu, kao da mi je kamenje u stomaku. Uopste ne znam sta bih jela. A za kiselinu mi pomaze zvakanje zvake i obicna kisela voda. 

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ni nemam osecaj da sam uopste trudna,nedozivljavam,pazim na oshranu,idem na fitnes(bez trbusnjaka),osecam se super,ni mucnine,niti sam pospana,bas nista

A inace meni je poslednja mestruacija bila 17og aprila,a mi nezasticeni prvi put ima 5og maja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja i prvu i drugu T, prva dva trimestra mi apsolutno nista ne fali. Cim zagazim u 3.ubi me sve od hormona, kicme, laznih kontrakcija...

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni sad prvi put da nedozivljavam,sa U me ubijala micnina i spavalo mi se,u drigoj isto,sad mi se normalno spava oko 21,22 posto nikako da se naspavam:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato sam ja onda od donat dobila dijareju danas..

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila danas na uz sve je super, sad ima 1450gr. Kaze da odgovara nedelji trudnoce. Glava je dole.

Sad se ispovracah i krece kiselina a ne znam sta jesti a ne povratiti opet. Primetila sam da ako ne jedem a pijem rupurut bude mi jos gore

Dacha76, mala007, zvezda i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od danas cu uzimati vise mg. , jos uvek me boli od grca pa sam masirala danas a sto je tek to na spavanju grozno..

Ja obe T. do polovine imam mucnine, a do neke 12. nedelje mi se samo spava, oko nove godine sam stalno spavala sva sreca da je muz bio kuci, a sa drugim trimestrom mi se vrati energija i poletnost, to mi bas prija. 

Danas stala na vagu, +7 do sada, nije lose sta sam zadnjih dana pojela :)

 

zvezda i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

neca a jesi jela onako sam kuvani krompir, da ga iseckas na kockice i skuvas i tako po kasiku jedes svakih desetak min? svekrva od moje kume joj je to pravila i ova jela i pomagalo joj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

neca a jesi jela onako sam kuvani krompir, da ga iseckas na kockice i skuvas i tako po kasiku jedes svakih desetak min? svekrva od moje kume joj je to pravila i ova jela i pomagalo joj...

jela sam na pari kuvano..byde blaze ali ne prodje skroz...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma tako sam nesto nervozna..zedna a ne smem piti jer sam popila reduglux gel..iva mala sutira ceo dan ali bukvalno ceo..sve me boli. Kad sutne nekad zvezde vidim. Krecu grcevi...ma kao baba neka sam sama sebi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco, jel’ imate ime za vojčicu? :wub: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo da ste žemske drage:D Kod mene je uobičajeno vikend ludilo. Prvenče je na rekreativnoj nastavi do četvrtka i baš mi nedostaje. Ostatak bande je kod kuće,čak ivoćkica i mm jer su došli na vikend kući iz banje. Najavili nam se i gosti i eto meni zanimacije od 6h jutros,sad sedoh.Krsta rasturaju. Bebac je i dalje aktivniji noću,lepote i radosti,al to znači da veći deo dana zujim za klincima bez posledica. Nekako sam se navikla na život bez slatkiša i testa,što mi teže pada. Sad me zezaju što stalno nešto pravim a ništa ne probam. Klinci su zamorčići jel dovoljno slatko,slano,kiselo,ljuto. Kako ste stomačići?

Zone*, Dacha76, zvezda i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je danas beba toliko visoko, nikada tako nije bila, imam utisak da cu je u ustima osetiti. Dr mi je rekao da se trecerotkama stomak dok ne krene skroz porodjaj ne spusta. Ja danas inam utisak da on vise nema mesta. Stomak me ne boli, ne zateze nista. Nekad samo ledja ali to moze i od lezanja.stigao mi je danas i vaginalni i cerikvalni bris, oba su sterilna sto me raduje. E sad meni je jedino u glavi to sto sam otvorena 4cm i cerujte iako mi je treci porodjaj ja nissm sigurna u sebe da cu na vreme sve osetiti. Ludo al je tako

 

@azdajana i ala mala ja se tebi divim!!!! Kapu ti skidam

mmaka, mala007, Zone* i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja...zaspala u 5..u 7 opet ustala..ne znam jel me vise boli glava ili zeludac ili sam nervozna...sutirala me nocas za sve pare..a da i grcevi u listovima me ubise

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li ste uzimale pelene velicina 1 ili odmah 2? danas mm kaze bolje odmah 2 da uzmemo mada sam ja bila ideje da za porodiliste uzmem br1 makar oko pakovanje od 56 komada pa da vidim koliko ce napredovati...ne znam sta da radim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam uvek uzimala pelene br 1 jer su mi sve bebe bile minijaturne ali koliko se secam mala je razlika izmedju keca i dvojke. Kec je valjda od 2-5kg a dvojka valjda do3- 6. Nissm bas sigurna. A jedinicu sam uzimala jer su gore malo krace pa da ne bih puno savijala zbog pupka.

neca79 i Zone* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

definitivno keca, cera je imala toliko mrsave nozice, da joj je kaka svaki put izletala iz pelene. Ne mogu zamisliti sta bi bilo u 2. :D

Kikiriki, neca79 i zvezda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

definitivno keca, cera je imala toliko mrsave nozice, da joj je kaka svaki put izletala iz pelene. Ne mogu zamisliti sta bi bilo u 2. :D

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jja sam uzela oboje ali koristim keca, prvo sto zvezda kaze zbog pupka, a mala guza stane u keca i one su ekonomicnije

da i pupak nam je otpao prekjuce sad lakse disemo 

Dacha76, neca79 i zvezda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma da..i ja cu br 1...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.