Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Ma ne sumnjam ja da je to to nego da islratimo rast bete..jedva cekam i to i prvi uz da radis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam letnju bebu i sad opet :baby: , a pre tri godine je bilo bas bas vruce, imali  smo bodice kratkih rukava, dole kao trenerikcu ali bez stopalica to nije nikako hteo :)  i neke tanke carapice, mada je do septem. bio najvise samo u bodicu preko dana, a preko noci sam oblacila pidzamu dugih rukava, bilo je  lako za presvlacanje sto isto nije bas voleo, naravno imali smo i toplije stvari koje je onda od sept. nosio. 

Ja jos nista nisam spremala ali cu u junu polako odvojiti sta nam treba i polako poceti prati, jedva cekam :)

zvezda, Dacha76, neca79 i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@zvezda Samo hrabro i bice sve kako treba.Pokusaj da budes smirenija sto vise i da ne brines puno.Mislim na tebe i sve smo uz tebe.

Sto se letnje garderobice za bebe tice mi smo kupili(dobili) dosta letnjih zekica prilicno tankih,a planiram da im oblacim samo bodice i stavljam ih u letnje vrecice za spavanje nocu.Preko dana cemo kombinovati letnju garderobicu,pa sta im najvise odgovara to ce nositi.

Inace najzad nam je stigao krevetac i kolica za blizance.Sada jos da spakujem torbu za bolnicu i mirna sam.

neca79, Tasa021, zvezda i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ipak cu ja dokupiti bodice kratak rukav par komada. Ima  vrecu za spavanje ali M nije hteo u to.

Venera, Tasa021 i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Znaci samo pelene leti :D

Ja sutra na prvi ctg i birs,sekret je bas pojacan i cim se obrisem eto ga opet.Pocinje da mi smeta svrab <_<

Jedva sam se dohvatila da se sredim ni ogledalo ne pomaze vise.

Zvezdo,samo hrabro jos koji dan i ulazis u deveti mesec.Nadam se do ponedeljak da ces izdrzati.

Kod nas je leto danju pretoplo navece je svezije,imamo bodice i dugih i kratkih rukava,brdo kompletica i jednog zeku.

Izmenjeno od strane JednaHana
neca79, Tasa021, Dacha76 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam 5 zekica i samo smo jednom obukli za spavanje jednu. Uopste ih ne oblacim. Nekako mi se cini lakse joj ako obucem nesto iz dva dela i ne debelo. E sad ti naravno odluci.. 

Slazem se :). Isti slucaj je i kod nas.

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja opet preferiram zekice, bas tanke pamucne za spavanje (tacnije nocno spavanje :D) mada bude tako i preko dana ponekad. zamislite tu komociju da vas nista ne steze oko struka, dovoljna im je muka i taj pampers. Ja bih nosila te zeke da mi nije problematike odlaska na toalet :D Sad je prilika da se oblace bebece, bice vremena za utezanje. Da se razumemo volim ja i da ga sredim za setnju koja je dalja od naseg kvarta,ali imam zelju i da njemu bude ugodno :)

I da sto se tice slojeva-isto kao marg. Tako recimo prvence vec odavno pokrivam samo tankom plahtom a zimi dekom, dok mm ii ja sad koristmo deku a zimi jorgan :D

mala007, zvezda, Dacha76 i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo i zimi u stanu u kratkim ruk i gacama jer je pakao..toplovod i grejanje 24h od oktobra do aprila

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Zvezda kako si?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Zvezda kako si?

sto se tice bolova ok. I jutros ima konstantno kontrakcija ali nisu velike. Beba mi je sinoc bila tahikardicno ali su mi ponavljali ctg pa je bilo ok. I sad jutros jeste malcice. Cekam dr da dodje i vizitu pa cemo videti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sto se tice bolova ok. I jutros ima konstantno kontrakcija ali nisu velike. Beba mi je sinoc bila tahikardicno ali su mi ponavljali ctg pa je bilo ok. I sad jutros jeste malcice. Cekam dr da dodje i vizitu pa cemo videti

a sto te ne porode? Pa ti si punih 8 meseci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje hvala vam puno na podrsci. Pustena sam kuci do nedelje jer tamo je ludnica i da ne pokupim nesto. Beba je dobro ali svi su uvereni da ce beba do pon buti y stomaku. Dobila sam antibiotik za svaki slucaj ako krene porodjaj jer bi se ovo racunalo kao prevremeni. Obisla me je i gledala je i moj pedijatar tj deciji koja je i neonatolog i kaze jer sam se uzbudila da je zato beba bila u maloj tahikardiji i sad kad su me okrenuli na bok sve je uredu i da je to cak i od lemoda. Sad i dalhe strogo murujem, samo ustajem za wc. Kako sam dosla kuci stomak mi se opustijo, nije vise stegnut i ja sam se  napokon opustila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje hvala vam puno na podrsci. Pustena sam kuci do nedelje jer tamo je ludnica i da ne pokupim nesto. Beba je dobro ali svi su uvereni da ce beba do pon buti y stomaku. Dobila sam antibiotik za svaki slucaj ako krene porodjaj jer bi se ovo racunalo kao prevremeni. Obisla me je i gledala je i moj pedijatar tj deciji koja je i neonatolog i kaze jer sam se uzbudila da je zato beba bila u maloj tahikardiji i sad kad su me okrenuli na bok sve je uredu i da je to cak i od lemoda. Sad i dalhe strogo murujem, samo ustajem za wc. Kako sam dosla kuci stomak mi se opustijo, nije vise stegnut i ja sam se  napokon opustila.

super..bravo...odmaraj

zvezda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvezda nadam se da kuci mozes da odmaras i lezis, jel onda imas u pon. kontrolu?

Ja sad pojela burek sa mesom a dobro sam i doruckovala :o i sad jedva disem, a malena se samo vrti i to najvise kad tako nesto pojedem :) gladna i ona.. 

zvezda, neca79, Dacha76 i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E nisam vas pitala za grceve u nogama sta vam pomaze? Meni nije losa lioton 1000 krema. Brzo mi deluje. 

Kupila sam donat mg vodu i posto mi jenodvratna promesala kasikom da izbaci co2 i sad kao aj mogu popiti. Videcemo smanjuje li gorusicu. 

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco,danas mi je ginekolog rekao ako me muce grcevi u nogama da mogu magnezijum direkt jednom dnevno da pijem.

Ja se upravo vratila od doktora.Ctg je uredan,cervikometrija 40mm.Kaze neces ti jos pa ko zna jer meni se cini kao da cu svakog casa koliko me pritiska.Dugi smo oko 48.5cm i teski 2.900.Inace sam sada po poslednjoj m 36+4 a po uz 36+6.

Zvezdo odmaraj samo do ponedeljka da izdrzite ako Bog da :)

zvezda, neca79, Zone* i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco,danas mi je ginekolog rekao ako me muce grcevi u nogama da mogu magnezijum direkt jednom dnevno da pijem.

Ja se upravo vratila od doktora.Ctg je uredan,cervikometrija 40mm.Kaze neces ti jos pa ko zna jer meni se cini kao da cu svakog casa koliko me pritiska.Dugi smo oko 48.5cm i teski 2.900.Inace sam sada po poslednjoj m 36+4 a po uz 36+6.

Zvezdo odmaraj samo do ponedeljka da izdrzite ako Bog da :)

pijem mg direct al dzaba..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvezdo,pa to je super,sad kuci lezi i opusti se,videces bice ti i psihicki lakse kada dodje ponedeljak jer znas da si u terminu.Bravo i za lekare.

JednaHana,joj pa vi jos malo.Bas lepu kilazu ima beba.

zvezda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvezdo,pa to je super,sad kuci lezi i opusti se,videces bice ti i psihicki lakse kada dodje ponedeljak jer znas da si u terminu.Bravo i za lekare.

JednaHana,joj pa vi jos malo.Bas lepu kilazu ima beba.

Beba ima super kilazu mada meni se cini da je to malo u odnosu na duzinu sozbirom da znam da se bebe sa tom duzinom radjaju is a 3.500kg.Ja sam otekla sacuvaj Boze,noge su prepune vode,na.listova onako kao celulitula da ima.Proteini mi nizi pa kaze da je zbog toga.Tesim se da je vecina voda,65kg inace imam <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ova donat mg za gorusicu mi ne pomaze al me protera kukuuu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene vratila sam se predzadnje kontrole :lol: 33+5

Bebac je malo vise od 2kg tezak,a bebana 2kg400g.Protoci kroz pupcane vrpce su super,bebe su prilicno visoko.Urin super,rezultati krvi super,pritisak 139/92 polako raste kao i u prvoj trudnoci i iskritikovao me je zato sto sam smrsala vise od 1 kg.Moram da odmaram sto vise i sve ce biti ok.

Protiv kontrakcija i grceva uzimam svako jutro magnezijum diasporal bez secera.

Veliki pozdrav :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dacha super, bebe su bas lepo napredovale:)

Ja uzimam isto Mg. svaki dan u obliku tbl. , a nocas sam imala takav grc u listu da me jos boli, to sam imala par puta i u prosloj trudnoci,   bas grozno, od sad cu pojacati dozu. Pa eto ko voli cokoladu moze bez grize savesti jesti jer ima dosta Mg.  A od 36 ned. bi trebalo smanjiti dozu jer smanjuje i te pripremne kontrakcije koje su vazne, mada ja nisam mogla zbog grceva.

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.