Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Necoo,kud spomenu kolu, sad mi se pije iz limenke. Neki dan sam videla nekog od dece na poslu da pije i odmah otisla po jednu. Bas mi je prijala...

Meni pritisak nizak,uzasno. Oci mi se sklapaju, a radim do 8.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ko spomenu kolu:D Moram priznati da ponekad malu casu popijem, onako hladnu i tako mi lepo legne..nekad samo 2-3 gutljaja..a sta da se radi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije mi pomogla ni kola..posle 15 min vatra u grlu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uplaseno. Jos uvek mi curka kad se obrisem. Upravo sam na infuziji ali sa vitaminima. Dali su mi opet lemod. Navodno zbog te holestaze mi ne daju tokalizu. 

kako si?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako si?

u bolnici sam. Ostavili su me jer beba se jako umirila na ctg-u i sad kad su mi dali glukozu napokon je pocela da se pomera. Posle ce mi raditi opet. Ledja me bas bole, stomak ne iako se cesto stvrdne ali i brzo popusti. Inace 3cm i 3 prsta nije isto, sad su mi objasnili jer jedan prst je 1,5cm. Ja sam 3cm i dalje otvorena zato i misle da cu jos uspeti da izguram.

I definitivno se renovira porodiliste i zato i nisu prvo hteli da me zadrze. Porodiliste su prebacili na ginekologiju a nas na hirurgiju. Bar je cisto pa ne mogu da se zalim

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u bolnici sam. Ostavili su me jer beba se jako umirila na ctg-u i sad kad su mi dali glukozu napokon je pocela da se pomera. Posle ce mi raditi opet. Ledja me bas bole, stomak ne iako se cesto stvrdne ali i brzo popusti. Inace 3cm i 3 prsta nije isto, sad su mi objasnili jer jedan prst je 1,5cm. Ja sam 3cm i dalje otvorena zato i misle da cu jos uspeti da izguram.

I definitivno se renovira porodiliste i zato i nisu prvo hteli da me zadrze. Porodiliste su prebacili na ginekologiju a nas na hirurgiju. Bar je cisto pa ne mogu da se zalim

samo kad si zadrzana psihicki je lakse da si tu gde u svakom momentu mozes pozvati dr ako nesto osetis...

zvezda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja obozavam datule ali mi i one smetaju :(

Popila sam par gutljaja koka kole...privukla me ledena orosena flasa..i sad nemam kiselinu..

neco jesi li iz Bg? Kako da ti dopremim taj lek?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 Da..gde si ti? Ja na ceraku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 Da..gde si ti? Ja na ceraku...

najlepsi kraj....:( 

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u bolnici sam. Ostavili su me jer beba se jako umirila na ctg-u i sad kad su mi dali glukozu napokon je pocela da se pomera. Posle ce mi raditi opet. Ledja me bas bole, stomak ne iako se cesto stvrdne ali i brzo popusti. Inace 3cm i 3 prsta nije isto, sad su mi objasnili jer jedan prst je 1,5cm. Ja sam 3cm i dalje otvorena zato i misle da cu jos uspeti da izguram.

I definitivno se renovira porodiliste i zato i nisu prvo hteli da me zadrze. Porodiliste su prebacili na ginekologiju a nas na hirurgiju. Bar je cisto pa ne mogu da se zalim

kako se osecas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako se osecas?

prebacili su me sinoc u porodiliste ali na observaciju. Do pola 5 imala sam bolove da su i oni mislili da ce svakog trenutka i tad su popustili. Sad su mi radili ctg ima i max kontrakcija i sad cekam vizitu. 

mmaka i *Cvrky87* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

prebacili su me sinoc u porodiliste ali na observaciju. Do pola 5 imala sam bolove da su i oni mislili da ce svakog trenutka i tad su popustili. Sad su mi radili ctg ima i max kontrakcija i sad cekam vizitu. 

mislim na tebe bas..bice sve ok..:babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@zvezda bice sve ok, samo budi hrabra i pozitivna.

zvezda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drzimo ti palceve.

zvezda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos uvek sam u komadu. Manje boli ali boli i dalje ctg pokazuje kontrakcije. Moja dr danas nije u Vrscu i zvala je porodiliste i rekla je da me nikako ne pregledaju da mi ne izazovu porodjaj a da ce ona videti nocas kad stigne da li ce me pregledati. Ovde se svi nadaju (od babica, sestara, doktora) da uspem bar da izguram do sutra ujutru. Moja dr se cak nada ponedeljku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos uvek sam u komadu. Manje boli ali boli i dalje ctg pokazuje kontrakcije. Moja dr danas nije u Vrscu i zvala je porodiliste i rekla je da me nikako ne pregledaju da mi ne izazovu porodjaj a da ce ona videti nocas kad stigne da li ce me pregledati. Ovde se svi nadaju (od babica, sestara, doktora) da uspem bar da izguram do sutra ujutru. Moja dr se cak nada ponedeljku.

super..samo se nadam da prate i bebicu i da to zadrzavanje ne moze naskoditi u smislu da je predugo u kanalu ili sta ja znam..kontam lekari su to. 

zvezda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvezdo,drzim ti palceve da izdrzis sto duze i da se porodis lako i brzo. Bice to sve dobro. :wub:

zvezda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

aj da skrenem misli Zvezdi i ostalima a i sebi sa gorusice..

jedva cekam da udjem u prvih deset...a onda pucam na prvih pet :D tako sam sebi nekako tempirala u glavi da mi brze prodje vreme. mozda ne bi bilo lose da krenem za porodiliste da pakujem torbu..tacnije ne da pakujem al bar da kupim sta mi treba.

sto se tice stvari nesto sam uspela da se iskombinujem da sto manje kupujem. imam od koga da nasledimo ali se po sezone ne poklapaju u svemu. uglavnom sad mi fale donji delovi samo i zeke..mada, trebaju li mi zeke u avgustu. ja kao prvo da radjam bas sam se smotala nesto. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

aj da skrenem misli Zvezdi i ostalima a i sebi sa gorusice..

jedva cekam da udjem u prvih deset...a onda pucam na prvih pet :D tako sam sebi nekako tempirala u glavi da mi brze prodje vreme. mozda ne bi bilo lose da krenem za porodiliste da pakujem torbu..tacnije ne da pakujem al bar da kupim sta mi treba.

sto se tice stvari nesto sam uspela da se iskombinujem da sto manje kupujem. imam od koga da nasledimo ali se po sezone ne poklapaju u svemu. uglavnom sad mi fale donji delovi samo i zeke..mada, trebaju li mi zeke u avgustu. ja kao prvo da radjam bas sam se smotala nesto. 

Ja imam 5 zekica i samo smo jednom obukli za spavanje jednu. Uopste ih ne oblacim. Nekako mi se cini lakse joj ako obucem nesto iz dva dela i ne debelo. E sad ti naravno odluci.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja najvise mislim zbog temperature. kakvo god leto da bude u avgustu ce biti toplo...

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@zvezda samo duboko disi, opusti se, skreni misli koliko je moguce i videces da ce beba sacekati i vise nego sto prognoziraju. Mene su na zadnjem ctg-u, 4 dana pred terminom svi ubedjivali da cu se tog istog dana poroditi, da je beba spremna, da he to to, a ja se smejala, jer jos nisam bila spremna. Cura je lepo cekala jos ta 4 dana do termina. Samo hrabro.

@*Cvrky87*  svaka cast, bas sam se obradovala kad sam procitala tvoj post. Zelim ti najmirniju i najuredniju trudnocu!

Sto se stvari tice, pakovanja, pranaj peglanja.....mene polako hvata neka panika, kako nista jos ne pripremam. A jos idem na casove voznje koji mi uzmu po par sati dnevno, zbog organizacije, cuvanja, prevoza itd. Bas sam nasla pravo vreme, ha? I umorna sam kao pas, konstantno. Ne znam da li mi se cini ili u prvoj t stvarno nisam bila bas ovoliko umorna. 

Uglavnom, ja sam imala zadnju kontrolu pre 3 nedelje. Sledeca me ceka za nedelju dana. 

I bas sam se i ja zapitala kako se bebe oblace leti?:rolleyes: Prvo dete januarsko. 

neca79, Dacha76 i zvezda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja sl nedelje na kontrolu..bas sam se uzelela..

@*Cvrky87* kako si, jesi radila betu? jesi javila doktoru za trudnocu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.