Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Zvezdo, i meni se nadraži koža dosta, ali mi Sudocrem to smiri. 

Nas su proveravali u kakvom smo stanju i vraćali kog treba da sam popravi. Ali to je priprema za cr, možda je drugačija praksa.

zvezda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Tasa021, mene nije popravljala sestra, znam da su cimerke govorile da imam srece haos :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene je sestra presla jednom iako sam lezala 4dana pre porodjaja na patologiji i redovno se brijala.Sad se opet brijem ali mi bas izadju crvene tackice pa obavezno posle natrapan povidon jod pa bebi puder da mi se smiri koza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni se sada nadrazi koza tamo i kao da otekne malo posle brijanja.Sada se brijem jednom nedeljno a pred odlazak kod dr detaljno i citava za svaki slucaj.

I tako sakupila sam sve nalaze i da zakazem jos za prvi ctg i vb.I danas sam uzela nalaz uronokulture i pise da je izolovana Staphylococcys u 1ml 10.0000.U nalazu urina nema u odeljku za bakterije sve je precrtano.Uzorak za uk sam donela od kuce a za urin sam zaboravila pa sam tamo naknadno piskila nisam prebacila iz ovog sto sam ponela.Da li je moguce da su nesto pogresili?Posto se do utorka ovde ne radi u sredu cu traziti da ponovim UK a moj ginekolog kaze da je nalaz ok jer ova bakterija zivi na kozi vagine.Svasta sam na netu procitala,nikad je do sada nisam imala i uplasila sam se bas gde sad pre kraj da mi to nadju.Nikakcu terapiju mi nije prepisao :/

zvezda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao probala sam sve i svasta. Ja uopste imam strasnih problema sa kozom. Imam problem i noge da obrijam, depiliram. Isla sam i kod lekara za to i to ne kod jednog nego pola Bg sam obisla. Jedino resenje mi je da tri dana pre brijanja, depilacije pijem lek za alergiju pa cim to uradim u jako debelom sloju namazem sinopen i tek za 12h se smiri skoro sve. Ne mogu da vam opisem koliko se meni koza naduva, izoblici, koliko to pece, boli i svrbi. Sada noge brijam samo pre kontrole, namazem ih jodom, stavim bebi puder i umirem 2 dana. Sta mogu kada u trudnoci mi nisu dozvolili nista za alergiju a ne dozvoljavaju ni sinopen u toj meri. Zato se i nerviram sto ce opet da se deru na mene a niko od sestara ne razume moju muku. 

Znaci ipak sam jedina koja ode na porodjaj nesredjena, sem nogu:o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvezdo, to pravilo da se zene depiliraju (pa i klistiraju) pre porodjaja je u mnogim zemljama davno prevazidjeno. Za to ne postoje nikakvi medicinski razlozi, u pitanju je samo komfor lekara. Tvoje je pravo da na porodjaj odes kako god zelis, oni ne mogu i ne smeju da te ni na sta prisiljavaju. A to sto su neotesani i nevaspitani pa ti prebacuju bih resila time sto bih odmah na pocetku rekla koji problem imam i kako stoje stvari, i prekinula svaku dalju raspravu. Mogu da kolutaju ocima do sutra, primitivci.

zvezda, mala007, Dacha76 i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hana,imala samni ja identicne rez neki dan,dr rekao da pijem tecnosti i to je to. Nikakva terapija ne treba,ne brini! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hana,imala samni ja identicne rez neki dan,dr rekao da pijem tecnosti i to je to. Nikakva terapija ne treba,ne brini! 

Pijem i vise nego sto treba ali eto...Hvala na odgovoru :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Tasa021, mene nije popravljala sestra, znam da su cimerke govorile da imam srece haos :D

 

Mislis ranu od CR-a? Meni su previjale i klinke iz Medicinske skole, ma ko god je hteo :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U ovoj trudnoci morale su da me zadese i tamne fleke po licu koje u prethodne dve nisu. Imam ih na jagodicama, od pre par dana i na bradi. Da li se to povlaci i ako ne sa cim smem da tretiram posle porodjaja, ali planiram da dojim? Inace svaki dan koristim i kremu sa zastitnim faktorom i stvarno sam retko na suncu. Svakim danom se sve vise vide i poceli su mnogi da mi govore da se obrisem jer sam se cokoladom umazala:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvezda, i meni su se javljale te fleke po licu, ali u obe trudnoce. One prodju postepeno u prvih par nedelja posle porodjaja kako se ii hormoni smiruju. U ovoj mi se zato na porodjaju tj.u toku prvih par sati posle pojavile pegice po ramenima gde sam bila malo pocrnela u toku tr. Povlace se i one...

Brunda, zvezda i neca79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Zone* sad si me obradovala. Nadam se da ce i meni brzo proci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam ih i ja ispod ociju kao da sam mi se sminka razmalazala.Ne mogu ni puderom da ih prikrijem.Nadam se da ce proci ili bar malo izbledeti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U trećoj trudnoći mi se pojavio leptir na čelu, kamufliram ga šiškama. Povuče se nakon porođaja i pojavi oko trećeg meseca naredne trudnoće i nikako da odleprša. Skinula trudničke i postporođajne kilograme a leptir je i dalje tu. Podloga za šminku i tečni puder ga kamufliraju, nadam se da će nestati posle porođaja. Danas me glava rastura  doduše klinci su mi priredili celovečernji šou program, spavala od srca 23-01h...kad će 21h?

Brunda, zvezda, Zone* i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

izveštaj nikako da napisem. elem ovako, ujutro oko pola tri je pukao vodenjak, ono osetim da curka svakih desetak min, ustanem lagano oko 6 kao imam nepravilne kontrakcije izmedhu 3i 10min, probudim mm rekoh javi da dns ne radis icemo u bolnicu, dok su oni ustali i spremili se skoro da je 8,mene vec počinje jako da boli, al ne ocekujem porod za manje od sat. pred bolnicom smo oko pola 9, parking dug 200m, mebi kao 200km, ne mogu da hodam, mm natovaren stvarima i sa Iv pomaze mi. unutra jedva stizem na info, gotovo, boli najjace, tovare me na transportera i u porodiliste, kako sam sisla s tih kolica osetim napon kazem babici it is end, da ne priprema pregled. kaze ona oke hoces da stojis ili legnes ja ne mogu da se penjem, zovu mm, hvatam ga za ruku i sa tri napona stojec se porodim, on place, beba place, ja sr tresem, njemu dadose da sece pupcanu vrpcu. mene popese napokon da legnem, umotase bebu i na mene

 

jao nista lepse nisam procitala skoro..e tako i ja zamisljam svoj porodjaj..na nogama da sto manje lezim i cekam i cekam i cekam..sjajno.!!!:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao probala sam sve i svasta. Ja uopste imam strasnih problema sa kozom. Imam problem i noge da obrijam, depiliram. Isla sam i kod lekara za to i to ne kod jednog nego pola Bg sam obisla. Jedino resenje mi je da tri dana pre brijanja, depilacije pijem lek za alergiju pa cim to uradim u jako debelom sloju namazem sinopen i tek za 12h se smiri skoro sve. Ne mogu da vam opisem koliko se meni koza naduva, izoblici, koliko to pece, boli i svrbi. Sada noge brijam samo pre kontrole, namazem ih jodom, stavim bebi puder i umirem 2 dana. Sta mogu kada u trudnoci mi nisu dozvolili nista za alergiju a ne dozvoljavaju ni sinopen u toj meri. Zato se i nerviram sto ce opet da se deru na mene a niko od sestara ne razume moju muku. 

Znaci ipak sam jedina koja ode na porodjaj nesredjena, sem nogu:o

ja imam taj problem da mi se naduje koza i izadju mi plikovi neki dva dana to stoji. Svrbi pece ubija. Trenutno sam nasla neko resenje a to je da na elektricni depilator stavim dodatak pa je kao masinica za brijanje i nema reakcije. Ja nr smem ni da brijem. A posle trudnoce nastavljam sa laserskim uklanjanjem dlaka jer od toga nemam reakciju

zvezda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet sam u sovica modu :( urotili se protiv mene. Večeras me beb centrifugira..Klinci zaspali u 20:30  dok sam rasklonila sve eto ponoći, onda baka i deka šetaju između dva filma, taman se smire bebac udari u 1200obrtaja. 

Tasa021 i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se opet vraca svrab:(

sad sam opet vadila krv pa cu sutra videti sa dr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam nocas uzasno spavala.Divna me je sutirala celu noc u rebra,a Darko u besiku.Nesto su nocas pobesneli.Evo vec 2 dana ne koristim lek za gorusicu i ne muci me.Ja se ne brijem ili depiliram uopste sada,zato sto ovde rade samo ultrazvucne preglede i sve kontrolisu iskljucivo preko stomaka.A pred carski rez me muzic sredi i bude sve ok.Ovde inace ne traze da zena bude izbrijana/depilirana,a ni oni to ne rade u bolnici.Njima je bitno da je zena cista i nista vise :D Nisu uopste zakerala.Ja vam se divim kako uspevate da se sredjujete pored velikih tiba,ja ne mogu da se obujem sama,a jedva se i obucem,a o sredjivanju i da ne govorim.

neca79, Tasa021, zvezda i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam nocas uzasno spavala.Divna me je sutirala celu noc u rebra,a Darko u besiku.Nesto su nocas pobesneli.Evo vec 2 dana ne koristim lek za gorusicu i ne muci me.Ja se ne brijem ili depiliram uopste sada,zato sto ovde rade samo ultrazvucne preglede i sve kontrolisu iskljucivo preko stomaka.A pred carski rez me muzic sredi i bude sve ok.Ovde inace ne traze da zena bude izbrijana/depilirana,a ni oni to ne rade u bolnici.Njima je bitno da je zena cista i nista vise :D Nisu uopste zakerala.Ja vam se divim kako uspevate da se sredjujete pored velikih tiba,ja ne mogu da se obujem sama,a jedva se i obucem,a o sredjivanju i da ne govorim.

joj a ja sa gorusicom sve gore i gore..:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene muci  to sto ne mogu nikako da nadjem odgovorajajuci polozaj za spavanje.Po 5min na svaku stranu spavam tj lezim jer ni nespavam.Nekad me u toku nocu uhvati gorisica i cim popijem mleko prodje me.Okretanje mi je sve teze a kosti koliko su mi zardjale pri svakom okretu pucaju bas jako,pa me ziga u predelu prepona.Ujutru se malo razmrdam levo desno,pa kukovima u krug (pucaju li pucaju) jer levu nogu mogu manje da savijem i podignem pri oblacenju/obuvanju dok mi jedno stopalo otecenije kao i desna ruka.Bebac kaze jos 27dana do porodjaja :) Ja sam se nadala carskom rezu i mislila bice pre al valjda se nece oduziti jer ja ne mogu dalje dusa mi spava i sanjam dan kada cu moci da legnem na ledja ko covek da odmorim ove moje stare kosti :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene muci  to sto ne mogu nikako da nadjem odgovorajajuci polozaj za spavanje.Po 5min na svaku stranu spavam tj lezim jer ni nespavam.Nekad me u toku nocu uhvati gorisica i cim popijem mleko prodje me.Okretanje mi je sve teze a kosti koliko su mi zardjale pri svakom okretu pucaju bas jako,pa me ziga u predelu prepona.Ujutru se malo razmrdam levo desno,pa kukovima u krug (pucaju li pucaju) jer levu nogu mogu manje da savijem i podignem pri oblacenju/obuvanju dok mi jedno stopalo otecenije kao i desna ruka.Bebac kaze jos 27dana do porodjaja :) Ja sam se nadala carskom rezu i mislila bice pre al valjda se nece oduziti jer ja ne mogu dalje dusa mi spava i sanjam dan kada cu moci da legnem na ledja ko covek da odmorim ove moje stare kosti :D

E draga draga što si spavala...spavala si. Šalim se. Mene moji klinci izluđuju sa požurivanjem bebe. Nemaju strpljenja da čekaju polovinu avgusta,a kamoli još ako okasni koji dan. Ogi me juče pitao da li će beba doći brže ako joj obeća da će se igrati sa njom čim se rodi.

Zone*, zvezda, Dacha76 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj a ja sa gorusicom sve gore i gore..:(

Meni je ovaj lek sve sredio,a i cini mi se da su mi se malisani malo spustili,pa vise nema velikog pritiska na zeludac.A pocela sam da jedem tone slanih stapica,pa mozda mi i to pomaze.Stvarno ne znam.Bas bih volela da ti sto pre prodje gorusica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@azdajana i ala mala da li si trece dete rodila bas u terminu ili malo ranije? Ako ti nije tesko bas napisi za sve trudnoce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.