Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

ja sam spakovala sve samo jos higijenski pribor da stavim u torbu i to je to.Nalaze sam danas vadila dosta su bolji nego predhodnog puta,gvozdje sa pocetnih 8,pa u 29ned je bilo 17 danas 22.Uz pomoc Heferola.Ukupni proteni su mi malo nizi kao i urea.Hranim se raznovrsno i dosta vode pijem ali od pocetka trudnoce mi je urea ispod granice.Zasto ne znam,ali u zadnje vreme slabo izbacim to sto popijem a svaki cas idem u vc i nista.Kako se blizi ulazak u deveti,po pm 18 u mesecu a ovako po uz je to ponedeljak ja sam sve pokretnija i imam vise energije nego recimo prosle i one nedelje unazad.I dalje me nista ne boli,prepone,krsta nista...Samo osecam svrab dole a nalazi su uredni.Briseve do duse nisam radila ali urin i urinokuktura su uredu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vi se drage moje vec pakujete,a ja nekako nemam snage za to i kao i da ne zelim.Da li i u Srbiji traze da koristite pH neutralnu kozmetiku i sredstva za licnu higijenu?Ovde to traze.Razlog je sto sve porodilje bar dok su u bolnici moraju da doje svoje bebe,a posle kako hoce,a sva kozmetika i sredstva za licnu higijenu koja nisu pH neutralna odbijaju bebe i vecina beba ne zeli da siki.Bar su meni tako objasnili,kada sam se prvi put poradjala.

Venera i neca79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

za klistiranje. Kod nas u bolnici tako rade

Hehe, cool ;). Bolje da ti ne pricam kako to u Betaniji rade :lol:

Jecy i zvezda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vi se drage moje vec pakujete,a ja nekako nemam snage za to i kao i da ne zelim.Da li i u Srbiji traze da koristite pH neutralnu kozmetiku i sredstva za licnu higijenu?Ovde to traze.Razlog je sto sve porodilje bar dok su u bolnici moraju da doje svoje bebe,a posle kako hoce,a sva kozmetika i sredstva za licnu higijenu koja nisu pH neutralna odbijaju bebe i vecina beba ne zeli da siki.Bar su meni tako objasnili,kada sam se prvi put poradjala.

Hahahaha, nasmejala si me :lol:. Ne, naravno. Cak i nisam sigurna da moras da dojis iako je Betanija jedna od prvih porodilista u zemlji koja je uvela baby friendly program!

Dacha76, zvezda i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao znam kako rade, isto kao i u Frontu. To mi je bas bilo uzasno iskustvo. Ovo je mnogo bolje.

U Frontu 2011 su nama trazili da se kupamo vodom, pogotovo ranu i grudi ili sto blazim sapunom. E sad za ranu bih ti ipak preporucila neki gel za intimnu regiju, postoje i za porodilje. Ja sve dok sam dojila nisam koristila ni dezodorans ni parfem, mleko za telo jesam, ali meni prave u apoteci zbog ekcema bez mirisa i konzervansa.

Tasa021, neca79, Dacha76 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dr radi 18.06.popodne,tad cu i da dodjem da me radi.  Nema nocenja na patoligiji! Jeeeeej :D

Ja sam 34.ned. 

Koristicu Nivea intimo za celo telo. 

 

Venera, Tasa021, neca79 i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

izveštaj nikako da napisem. elem ovako, ujutro oko pola tri je pukao vodenjak, ono osetim da curka svakih desetak min, ustanem lagano oko 6 kao imam nepravilne kontrakcije izmedhu 3i 10min, probudim mm rekoh javi da dns ne radis icemo u bolnicu, dok su oni ustali i spremili se skoro da je 8,mene vec počinje jako da boli, al ne ocekujem porod za manje od sat. pred bolnicom smo oko pola 9, parking dug 200m, mebi kao 200km, ne mogu da hodam, mm natovaren stvarima i sa Iv pomaze mi. unutra jedva stizem na info, gotovo, boli najjace, tovare me na transportera i u porodiliste, kako sam sisla s tih kolica osetim napon kazem babici it is end, da ne priprema pregled. kaze ona oke hoces da stojis ili legnes ja ne mogu da se penjem, zovu mm, hvatam ga za ruku i sa tri napona stojec se porodim, on place, beba place, ja sr tresem, njemu dadose da sece pupcanu vrpcu. mene popese napokon da legnem, umotase bebu i na mene

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

posle nekih sat me pitaju da li zelim da ona sisa rekoh da, pomognu mi da obucem spavacicu, i dadose mi je. mm i iv kraj nas u cudu smo svi jer nit kupaju nit odmah mere bebu.nakon neka sva sata je ispregledase, pa mene i cekaj opet transportera za sobu. o usluzi i svemu bolje da ne pričam, skoro avi hoce da pricaju na engleskom, tako da super. danas ako bude sve ok idemo kuci. ljubin vas i da imate laksi porod ili makar kao moj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao mala divno ali i najezih se kako je sve islo tako brzo, samo neka je sve u redu:baby: Pa jel devojcica bila prisutna kad se seka rodila? 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@mala007 svaka ti cast!!!! Uprpila sam se samo dok sam citala tvoj post. Sve najbolje vam zelim

mala007 i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja vrcka nocas spavala nije a nije dala ni mami, samo je lupkala , tamo vamo rastezala.. kako ona lupne ja moram na wc.. ulazimo u 29-u ned., u utorak kontrola. 

Ovde niko nista ne zahteva ali jel preporucuju neutralne sapune i sto prirodnije. Jednom sam srela u liftu njih cetvero idu nekoj mami i bebi u posetu i tako pricaju, nose cvece mislim sve lepo ali  zenske se napuderisale i naparfemisale da ne mozes disati, ja se mislim pa kako nimalo ne razmisljaju tako maloj bebi tako ici..ne znam stvarno..

mala007, neca79, zvezda i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@mala007 Pa ti si super prosla.Da li su te sekli?Mislim da nisam naisla na taj podatak u tvojim postovima.Ovde ne seku,sem ako ne mora.

Ovde na primer ne traze puno stvari da se pakuje za bolnicu,ali ta pH neutralna kozmetika je neophodna i na listi za svaku bolnicu.U torbu treba da bude spakovano sledece:papuce za bolnicu,bade mantil,majica koja se napred raskopcava zbog dojenja,donji deo trenerke ili helanke,donji ves sa brusevima za dojenje i pH neutralna kozmetika za licnu higijenu.

Od bebinih stvari treba spakovati samo odelce za izlazak iz bolnice.

Ostalo je sve obezbedjeno,ali se placa naknadno i posle se sve salje osiguranju koje ili pokrije ili ne pokrije troskove.Inace ja opet uzimam privatnu sobu,ne verujem da bih izdrzala pored moje dve bebe jos neku porodilju sa svojom bebom.Prosli put su morali cak i moju M da iznose nocu iz sobe da bih malo odspavala zbog moje preeklampsije.Jeste uzasno skupo i osiguranje mi to ne pokriva,ali mislim da drugacije ne bih izdrzala.A i ne bi bilo fer da druge zene odvajaju od njihovih beba zbog mene.Mozda ovo sve zvuci razmazeno,ali ja ne mogu to da promenim,pogotovo sto mi vec pocinje pritisak da raste i sve postaje isto kao i u mojoj prvoj trudnoci.

Izvinite na dugom postu,ali svekrva mi je tu pa mi je ovo izgovor da manje slusam kukanje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao mala divno ali i najezih se kako je sve islo tako brzo, samo neka je sve u redu:baby: Pa jel devojcica bila prisutna kad se seka rodila? 

 

 

Jao mala divno ali i najezih se kako je sve islo tako brzo, samo neka je sve u redu:baby: Pa jel devojcica bila prisutna kad se seka rodila? 

 

 

@mala007 Pa ti si super prosla.Da li su te sekli?Mislim da nisam naisla na taj podatak u tvojim postovima.Ovde ne seku,sem ako ne mora.

Ovde na primer ne traze puno stvari da se pakuje za bolnicu,ali ta pH neutralna kozmetika je neophodna i na listi za svaku bolnicu.U torbu treba da bude spakovano sledece:papuce za bolnicu,bade mantil,majica koja se napred raskopcava zbog dojenja,donji deo trenerke ili helanke,donji ves sa brusevima za dojenje i pH neutralna kozmetika za licnu higijenu.

Od bebinih stvari treba spakovati samo odelce za izlazak iz bolnice.

Ostalo je sve obezbedjeno,ali se placa naknadno i posle se sve salje osiguranju koje ili pokrije ili ne pokrije troskove.Inace ja opet uzimam privatnu sobu,ne verujem da bih izdrzala pored moje dve bebe jos neku porodilju sa svojom bebom.Prosli put su morali cak i moju M da iznose nocu iz sobe da bih malo odspavala zbog moje preeklampsije.Jeste uzasno skupo i osiguranje mi to ne pokriva,ali mislim da drugacije ne bih izdrzala.A i ne bi bilo fer da druge zene odvajaju od njihovih beba zbog mene.Mozda ovo sve zvuci razmazeno,ali ja ne mogu to da promenim,pogotovo sto mi vec pocinje pritisak da raste i sve postaje isto kao i u mojoj prvoj trudnoci.

Izvinite na dugom postu,ali svekrva mi je tu pa mi je ovo izgovor da manje slusam kukanje :D

iv je bila u čekaonici sama, nisam ja planirala ni mm ali oni ga zvali. on usao konta neke papire da popuni. sreca nije se onesvestio

nit sam pukla nit me sekli, sve natural 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i da uopste mi beba jos nikad nije okupana samo obrisana nekim sredstvom za dezinfekciju. obucena je u odelce njihovo, pupak ima samo stipaljku nista se ne cisti dok ne otpadne. porodilje ovdje kao na modnoj pisti, ja kad sam izasla u spavacici po kafu imam osecaj da su me gledale kao da sam pala s marsa. tako da sam juce rekla mm makar trenerke i majice da mi donese, i da njihovi su i ulosci i gace. posete su u sobi od 10—19h, juce je mm ostavio bio Iv malo da zavrsi neke papire, sve opusteno kao kod kuce, dvokrevetne sobe i super tek od sinoce imam frendicu.

Dacha76, zvezda, mmaka i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A gde ste, mislim u kojem gradu?

Jel i prvi porodjaj bio brzi?

A mi bas juce pricali oko porodjaja da cemo malenog u krajnjem slucaju povesti, mislim sve zavisi kada ce i kako porodjaj krenuti, mnogi su na godisnjem pa nemamo puno izbora a ne zelim ljude da obavezujem, bice nekako, a sad kad ovo procita :o  malo me panika uhvati..

 

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dacha samo kako tebi odgovara kad vec imas izbora, a vec si dobro dogurala sa dve bebe ali neka ih jos malo, mada verujem da ti nije lako.. jos mesec dana samo:baby::baby:

Dacha76, zvezda i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo za mamu i bebu!  Mi smo prošli put jedva stigli do boksa  valjda će i sad biti brzo i lako.

Mi se vratili sa kontrole. Sve je super, jedino su mi skrenuli pažnju na to da je "malo sitnija" i da bi po uz-u srećan dan bio negde oko 23.8. Moji nalazi su po p.s-u i nabacila sam još dva kg. Šećer pod kontrolom, da nastavim sa načinom ishrane. I da šetam a ne da preskačem stepenice (vickast dr), na račun izvrnutog zgloba. 

Zone*, neca79, Brunda i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Mala, sve cestitke,da uzivate.Porodjaj za pozeleti.

Ja sam spakovala neseser za porodiliste,a tek sam 31nedelja:dove sapun(njega koristim oduvek),cetku za kosu,gumice,cetkicu za zube i malu pastu,lanolin dm i tri kesice multimum kompresa,mala krema za ruke i ,antiperspirant,vlazne male i obicne maramice,zilet,brufen,

Izmenjeno od strane Brunda
mala007 i neca79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mala,haos porodjaj, totalno si mi ubacila sliku u glavu! Svaka cast!

 

Meni je ostalo da kupim podmetace, octenisept, brijac, gel za intimnu, mrezaste gacice, malu Pavlovicevu  i tako to... To cu ovih dana pa da sam kompletna :D

mala007, Brunda, Dacha76 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a gde ima ta mala pavloviceva,jel mislis na onu bas malu,jer sam jednom dobila par tih malih i super su mi sluzile za poneti u torbi

zvezda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i da uopste mi beba jos nikad nije okupana samo obrisana nekim sredstvom za dezinfekciju. obucena je u odelce njihovo, pupak ima samo stipaljku nista se ne cisti dok ne otpadne. porodilje ovdje kao na modnoj pisti, ja kad sam izasla u spavacici po kafu imam osecaj da su me gledale kao da sam pala s marsa. tako da sam juce rekla mm makar trenerke i majice da mi donese, i da njihovi su i ulosci i gace. posete su u sobi od 10—19h, juce je mm ostavio bio Iv malo da zavrsi neke papire, sve opusteno kao kod kuce, dvokrevetne sobe i super tek od sinoce imam frendicu.

Ni meni u Frontu prvo nisu uopste okupali. Samo su ga briskali na par dana a bili smo u bolnici 20. Prvi put sam ga okupala kod kuce. A drugo u Vrscu jesu cim se rodilo

mala007 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram da vas pitam nesto, ali da me ne osudjujete i ne smejete se.

Da li ste svaki put na porodjaj otisle dole skroz obrijane?

Ja imam strahovit problem sa brijanjem, depilacijom.....samo to redovno skracujem makazama inace mi izadje takva alergija da je to strasno. Drugi put sam lezala u bolnici pre porodjaja i kad sam otisla u porodiliste sestra se toliko drala na mene i toliko je bila ne ljubazna sto sam dosla takva da mi je to bas bilo odvratno, u tom trenutku sam htela da pobegnem. Secam se da mi je 100puta ponovila da vrlo dobro znam ko dolazi takav na porodjaj. Pa majku mu nisam dosla sugava niti ne znam kako zarasla. Sutradan kad je videla u viziti osip zbog kog su mi i lek dali samo je izasla iz sobe i strogo me ceo dan izbegavala. I sad mi je bzv da opet odem na porodjaj takva a iako to uradim pa me oni jos budu dodatno(posto moja dr zahteva da iako nemas dlacicu moraju sestre da predju jos jednom) ima bas da nadrljam. A na spisku za porodiliste uredno traze metalni brijac ili masinicu

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvezdo,naopako,pa sta da te osudjujemo! 

Ja se brijem pred svaki UZ,ako dr pozeli da virne,a ne virka nikad. Na porodjaj sam otisla komplet obrijana da me oni ne bi brijali. Iako mi nije jasno zasto toliko forsirajiu brijanje kod zena sto ce na CR. 

Da li si probala depilaciju secernom pastom ili tako nesto? 

 

zvezda, Dacha76 i neca79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram da vas pitam nesto, ali da me ne osudjujete i ne smejete se.

Da li ste svaki put na porodjaj otisle dole skroz obrijane?

Ja imam strahovit problem sa brijanjem, depilacijom.....samo to redovno skracujem makazama inace mi izadje takva alergija da je to strasno. Drugi put sam lezala u bolnici pre porodjaja i kad sam otisla u porodiliste sestra se toliko drala na mene i toliko je bila ne ljubazna sto sam dosla takva da mi je to bas bilo odvratno, u tom trenutku sam htela da pobegnem. Secam se da mi je 100puta ponovila da vrlo dobro znam ko dolazi takav na porodjaj. Pa majku mu nisam dosla sugava niti ne znam kako zarasla. Sutradan kad je videla u viziti osip zbog kog su mi i lek dali samo je izasla iz sobe i strogo me ceo dan izbegavala. I sad mi je bzv da opet odem na porodjaj takva a iako to uradim pa me oni jos budu dodatno(posto moja dr zahteva da iako nemas dlacicu moraju sestre da predju jos jednom) ima bas da nadrljam. A na spisku za porodiliste uredno traze metalni brijac ili masinicu

Dobro jutro zene :).

Otisla sam komplet obrijana, ali su me opet brijali! @nanchika88, ako za to nosis brijac, ne treba ti. Koriste iskljucivo njihov, naravno jednokratni. Octanosept ili neko drugo defikaciono sredstvo uzmi slobodno vece pakovanje. Koristila sam ga svaki out kad sam odlazila u wc. Zaista je dragocen "alat":lol:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.