Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja u prvoj trudnoci nisam isla na ctg ni jednom do porodilista. Porodila sam se u 39+4 CR.  

Sad se nadam makar 38 + nesto :D

Gagasti voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaooo :) znaci svasta moze da me snadje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaooo :) znaci svasta moze da me snadje :D

kod koga ti ides u Front? Ja sam proslu vodila tamo a mislim da sada Brunda ide..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aha idem ja u front.Krenucu na ctg tamo kad udjem u deveti,mada mi je lakse u dz.Ja idem privatno kod dr.J.,on radi u frontu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Primila poslednju infuziju i lemod. Svrab se za sada skroz povukao. Prepisan mi je higijenski rezim ishrane i tek sad ne znam sta cu jesti jer sam od uvek bila probirljiva, ali nema veze samo svrab da se ne vrati vise

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh dobro je da malo odmoris od cesanja:P , valda vise neces morati na infuzije, jos malo do porodjaja imas. A kakavu ishranu su ti predlozili ako mozes da napises, nije lose znati.. I meni su jednom dali popis stvari koje bi trebala izbegavati kad sam imala te neke napade uglavnom to je bila Histamin lista (jagode, paradajz, cokolada i kakao,ananas,orasasti plodovi) koliko se secam, pa sam jedno vreme pazila iako to sve rado jedem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jja danas bila kod dr, ctg uredana, ocitava blage kontrakcije, ja nista ne osecam, beba se spustila kaze i to ne primetim i tako opet prekosutra da dodjem rece mi, pa ako se ne porodim onda i u petak

 

nadmasicu i mmaku i zone s ovim iscekivanjem

 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jja danas bila kod dr, ctg uredana, ocitava blage kontrakcije, ja nista ne osecam, beba se spustila kaze i to ne primetim i tako opet prekosutra da dodjem rece mi, pa ako se ne porodim onda i u petak

 

nadmasicu i mmaku i zone s ovim iscekivanjem

 :D

Drž` se draga.Biće sve u redu,možda opet da tipujem na vikend ;) ajmo cure otvaram kladionicu :D.

mala007 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sutra idem da radim lab.analize i završim neku papirologiju dragom,dok je u banji,doznake za bolovanje.Moram da vodim i kviska P.samnom.Nema ko da ga čuva. Biće veselo,još samo da me i kiša ''potrefi''.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Uh dobro je da malo odmoris od cesanja:P , valda vise neces morati na infuzije, jos malo do porodjaja imas. A kakavu ishranu su ti predlozili ako mozes da napises, nije lose znati.. I meni su jednom dali popis stvari koje bi trebala izbegavati kad sam imala te neke napade uglavnom to je bila Histamin lista (jagode, paradjz, cokolada i kakao,ananas,orasasti plodovi) koliko se secam, pa sam jedno vreme pazila iako to sve rado jedem.

Ne smem da jedem zacinjena i ljuta jela, gazirana pica(to od kad sam trudna nisam liznula), ni u kom obliku slatkise, grickalice, secer, testa, sve iz pekare, nista przeno, peceno, kiselo, nista masno. U sustini smem samo bareno povrce,  bareno meso,ribu, voce i salatu, a voce mi je vec endrokrinolog zabranio i to zato sto mi je jako nizak secer. Smem samo ako mi se jako jede pre podne do 11h. Problem je sto nikad nisam mogla da jedem bareno meso a i retko koje bareno povrce, zato i kukam sta cu da jedem. Moram da izdrzim, sto kazes jos malo pa kraj

 

Izmenjeno od strane zvezda
Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako da podignem pritisak? Ludacki me danas glava boli od kad sam dosla sa radionice koju su klinci imali u vrticu. Napila sam se vode, popila sam kafu sa limunom, pojela posoljen krastavac i nece ni malo da se mrdne. Ne mogu da spavam koliko me glava boli. A pritisak mi je 110 sa 40. Taj donji je nizak, ovaj mi je uvek toliko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

 

 

Izmenjeno od strane zvezda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako da podignem pritisak? Ludacki me danas glava boli od kad sam dosla sa radionice koju su klinci imali u vrticu. Napila sam se vode, popila sam kafu sa limunom, pojela posoljen krastavac i nece ni malo da se mrdne. Ne mogu da spavam koliko me glava boli. A pritisak mi je 110 sa 40. Taj donji je nizak, ovaj mi je uvek toliko

kad ne ide ja popijem Panadol plavi za trudnice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@neca79 e pa ja sam dobro,smorilo me porodiljsko,al imam jos mesec dana do polaska...ja sad samo vidim kalendar o kg,kad dobijam i ostalo :) 

Planiram polako na fitnes i tako,inace sam dobro,ponekad mi jos skoci pritisak,al nista srasno

Nadamse da ste mi sve dobro i gurate:wub::babymommy:

Venera, Tasa021, Dacha76 i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Batalila papirologiju :(,Pajčence me zezao. Jedva završili sa davanjem krvi.Prepoznao teritoriju, pa ga ne možeš prevariti nikako. Jedva se smirio kad je shvatio da meni vlade krv. Onda nisam mogla da ga odvojim od pokretnih stepenica. Elem, propustili vreme za predaju doznaka za tatu, tako da u četvrtak idem u solo varijanti a njega čuva ko god se javi. Krsta me rasturiše. 

Dacha76 i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Jao azdajana mogu ga zamisliti:D , sad se setih kad sam isla kod ocnog i mog sa mnom povela, jos imali termin i mozd 15 min. cekali, on je sou izvodio u cekaonici jos kad je primetio da ima i publiku (sve bake i deke pa im zanimljiv bio) poceo jos vise da izvodi. A ja imala neku majicu s flekom na meni pa onako rasirim sal i prebacim da malo prikrijem a on sve onaj sal vuce veli sto sam se sad prekrila:D, sad se smejem ali onda mi nije bilo bas tako.. ah ti mali vragolani:wub: 

Izmenjeno od strane Venera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo još ovo da kucnem i neću više da vas gnjavim. Odem po Ogija u vrtić,on sav srećan izleće iz sobice i hvali se kako je dobio 5 iz spavanja jer je prvi zaspao i ćutao dok se nije uspavao. Jadne vaspitačice :D nezmaju pojma koliki je to uspeh za nekog ko i u snu priča.

Venera, Dacha76, zvezda i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@mala007 cestitam...kad se malo oporavis napisi nam detalje.

Meni juce drugarica donela torbu za porodiliste i sad bih ja to kupovala i pakovala al rano je bas haha..sta ti je euforija. U Liliju mi je zena sala uzorke nekih pelena deset komada bas sam se raznezila. 

A sta vi radite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sredila sam se za vrbicu! Sinoć vodila prvenče na trening i nekako promašim stepenik i iskrenem zglob. Stegla elast. zavojem i škrgućem zubima dok čekam da komisija pogleda papire za voljeno mi biće.Sutra će valjda biti bolje inače ću odskakutati na jednoj nozi do ginekologa na kontrolu.

Jedva čekam avgust da više ne budem ovoliko kabasta i smotana.

neca79 i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se od juce nesto mnogo unervozila, mada je danas malo bolje. Danas sam po menstruaciji 34ned a po uz 35 i umesto da se opustim jer je ta moja cuvena 33ned prosla ja suprotno. Juce su krsta pocela s vremena na vreme da me bole pa sam se uspanicila. Torbu tj kesu jos uvek odbijam da spakujem ali ako me ovako nervoza bude drzala moracu. Fale mi samo glicerinski cepici i pampers

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvezdo,udahni duboko! 

Meni fali brdo, cekam novcani priliv od nedelje. Veceras idem kod dr-a,hteo da me odgodi za subotu, nisam htela,isplanirala sam danas<_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fale mi samo glicerinski cepici...

Za sta ce ti? :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za sta ce ti? :huh:

za klistiranje. Kod nas u bolnici tako rade

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@nanchika88 koja si ti sada nedelja? Javi sta kaze dr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.