Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Jesu ti ostavili braunilu u ruci? Ja sam na pocetku tr primala i stalno mi vadili, modra sam sva bila 

jesu i uvili zavojem preko ali dzabe kad sam dosla kuci deca se istraumirala

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel to elektronsko prijavljivanje za roditeljski funkcionise i u NS-u? Mi smo dete prijavili u betaniji al za izvod, zdravstvenu i za prijavu prebivalista...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kaze Tasa da ne funkcionise,a sveza je mama ^_^

 

Ma i ovo je nesto,kad se setim cimanja na 100 mesta ranije....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco nemoj nista vaditi, tj sama otvarati racun. To ti oni otvore po sl.duznosti a br racuna ti je zapravo tvoj jmbg. U posti dizes pare samo sa licnom kartom.

Sto se tice zakona, on je usvojen, ali stupa na snagu 1.jula. Povecanje kaci svu decu koja su rodjena u ovoj godini s tim sto oni koji su rodjeni od 1.januara pa do 1.jula dobijaju manji iznos, a nakon pocetka primenjivanja zakona uplacuje im se razlika. Npr.drugo dete je rodjeno u martu, uplacuje se april, maj i jun svaki mesec po 6500, a od prvog jula po 10 000 + razlika za prethodne mesece.

neca79 i zvezda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Povecanje kaci svu decu koja su rodjena u ovoj godini s tim sto oni koji su rodjeni od 1.januara pa do 1.jula dobijaju manji iznos, a nakon pocetka primenjivanja zakona uplacuje im se razlika. 

Da li to vazi i za prvo dete? I, ako da, da li si sigurna? Ne znam onda kako su zamislili to da izvedu! :huh:. Sad tu crkavicu od 39000, a potom odjedanput razliku so 100 000? Hm, cisto sumnjam. 

@MakiJana, da li ti znas nesto o tome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li to vazi i za prvo dete? I, ako da, da li si sigurna? Ne znam onda kako su zamislili to da izvedu! :huh:. Sad tu crkavicu od 39000, a potom odjedanput razliku so 100 000? Hm, cisto sumnjam. 

@MakiJana, da li ti znas nesto o tome?

ja koliko sam citala samo za prvo dete nece to vaxiti nego od 1. Jula, a za drugo, trece i cetvrto za svu decu rodjenu od 25.12.2017. Ali da se nece uplacivati razlika nego da ce od prvog jula samo dobiti vece izmose. Nek me ispravi neko ako gresim. Zao mi je sto cu te sada razocarati.

a da li se ssda za prvo dete dobija od pokrajine? Ja sam za prvo dete dobila a drugarica sl god vec nije a znam da se to svake god u Vojvodini menja, navodno zavisi koliko ima para. Nekada je i moja opstina davala pa su to ukinuli ali od ove godine dele autosediste za svu decu rodjenu ove godine

kucam levom rukom zbog bronile pa izvi ite na velikim greskama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco nemoj nista vaditi, tj sama otvarati racun. To ti oni otvore po sl.duznosti a br racuna ti je zapravo tvoj jmbg. U posti dizes pare samo sa licnom kartom.

Sto se tice zakona, on je usvojen, ali stupa na snagu 1.jula. Povecanje kaci svu decu koja su rodjena u ovoj godini s tim sto oni koji su rodjeni od 1.januara pa do 1.jula dobijaju manji iznos, a nakon pocetka primenjivanja zakona uplacuje im se razlika. Npr.drugo dete je rodjeno u martu, uplacuje se april, maj i jun svaki mesec po 6500, a od prvog jula po 10 000 + razlika za prethodne mesece.

imam draga racun taj sto su otvorili za drugo dete. Nece valjda novi? Mislila sam da prijavim taj br racuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

@MakiJana izvinjavam se gospodjo sto se ne obracam na bebecim temama ali i mene zanima ovo za pokrajnu, 'el ima para ove godine il' ne? I da li mozda znas od prethodnih porodjaja da li pokrajna daje na osnovu roditeljskog ili se nesto posebno prilazu papiri? Ja nisam dobila za prvo pa ako ima love ne bih sad propustila priliku :D ...kod nas ne funkcionise to elektronsko<_<

Izmenjeno od strane Zone*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@MakiJana izvinjavam se gospodjo sto se ne obracam na bebecim temama ali i mene zanima ovo za pokrajnu, 'el ima para ove godine il' ne? I da li mozda znas od prethodnih porodjaja da li pokrajna daje na osnovu roditeljskog ili se nesto posebno prilazu papiri? Ja nisam dobila za prvo pa ako ima love ne bih sad propustila priliku :D ...kod nas ne funkcionise to elektronsko<_<

mislim da ti je najsigurnije da se raspitas u svojoj opstini. Secam se kad sam isla dete da prijavim tada su mi sami dali papire i objasnili kako i sta ide za republiku, za pokrsjnu i za opstinu. Ne verujem da se to promenilo, tj verujem da oni najbolje znaju ako vec u porodilistu ne urade to. A mislim da mozes i telefonom da nazoves da se ne setas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hallo, evo da pisem kako mi je u švabiji. 

Nanchi kao sto sam pisala malo je klima drugacija, hladnije je nego tu, i dan duze traje, sad se vidi do 9,.preko leta kazu do 11 je dan sto mi je nekako nenormalno ali hajde ufuracu se. zza svaki papir, upis npr u vrtic skolu i sl.ti treba termin i skoroo celi dan da to obavis, jos ako udarim na nekog ko ne zna engleski ja se preznojim pricajuci. 

elem napokon danas smo dovezli krevet za Iv, pa je sva happy uselila se u svoju sobu. 

za beebu jps nemam krevet jer trazim 120x60,zbog posteljine :P

 

tako da mm izludi sa mnom, jos nam fali i ono kao virtrina za dnevnu ii malo lepsi sto za rucavanje ali to mi se neda ni gledati dok se ne porodim. sinoc msm da sma imala koju kontrakciju ili me samo umor savladao, danas nista... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Za prvo dete se nisam raspitivala, za to stvarno ne znam da ti kazem, a za drugo sam 100% sigurna jer sam pitala koleginicu ( vec sam ranije pisala da sam radila u ministarstvu bas na roditeljskim i decijim dodacima ), a nasa sefica ( moja sad vec bivsa sefica ) je radila na izradi tog zakona. E sada, ako ona ima dezinformacije, onda i ja sirim iste. Kako je njima objasnjeno tako sam ja vama prenela. Ali ovo je zemlja Srbina, svasta je moguce :D

Neco, namenski racun kada otvore i prestane isplata automatski se isti gasi. Mislim da nema potrebe bilo sta da prijavljujes ukoliko nemas karticu postanske stedionice. Ovako ce oni samo uplacivati na tvoj jmbg.

Tasa021, cisto sumnjam da ce od jednom uplatiti razliku. Mislim sa ce i to mesecno isplacivati. Nisam isla bas toliko u detalje kada sam pricala sa koleginicom tako da za isplatu razlike ne znam tacno da ti kazem kako ce ici ;)

Izmenjeno od strane Maja87
zvezda, neca79 i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ono kad zbog komšija ne možeš da spavaš:angry:.Navikli da se svađaju u sitne sate, pa ne vredi. Traje od 1h,sa sve zvučnim efektima. Sledeći put ćemo valjda "ubosti" tiše komšije. Rade po čitav dan a kad su zajedno samo svađa i treskanje vratima.Elem... 

Devojke moje jeste li dobro? Sledeće nedelje idem na kontrolu. A što se novca tiče, nemam pojma. Ovaj beb ide gratis državi :P. Šalim se.

Valjda će se pomiriti ovi gore. Zamislite taj pakao, radiš od jutra do sutra a kad dođeš kući čeka te osoba sa kojom ti je jedino rata za stambeni kredit zajednička. Čudni ljudi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo ga nagrabusili, nismo spavali celu noc. cera dobila boginje. juce bio drugi dan, ja se nadala da je sa izbijanjem tackica gotovo. Kad ono medjutim, ne mogu da prepoznam dete koliko je sva u tackicama. Po noci izaslo jis toliko kao juce. A mutavi Slovenci skrti sa lekovima...nista ne daju za boginje, za svrab, kao rekose da se javim ako bas bude kriticno pa ce dati neki sirup za alergije koji ublazava svrab. rekose mi da joj stavim carape na ruke. Hahhhahhah. Jedva ih trpi na nogama! 

Celu noc se rostiljala po krevetu, jer joj nisam dala da se cese. Pa se onda ona cela trlja o posteljinu...haos. 

Elem, beba u stomaku je ok. Mada me je juce toliko boleo stomak da sam vec mislila da zovem dr. Kad ono, popila ja dve case donata, ispraznila se....i smirio se i bol a i lazne kontrakcije koje su bas pocele da me muce. Moram ubaciti mg u svakodnevnu upotrebu. U prvoj t sam do kraja pila 3 sumeca mg na dan. Mislim da cu opet tako. 

Venera, mala007, Dacha76 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo drage moje da vam se javim posle kontrole.

Devojcica 2,2kg ,a decak 1,8kg.Dovoljno plodove vode i jos uvek su prilicno visoko.Carski rez zakazan za 19.06.2018.Sve je super za sada.Pritisak savrsen 122/92.

Ja izdrzavam nekako,ali je sve teze i teze.Samo oni da mi ostanu do zakazanog termina unutra i bice sve super.

Sve najbolje svima vama!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dacho,supeer! Mi cemo tu u dan,dva. I ja sam nesto u frci da ne krene ranije,bas mi je tesko ovih dana. KArlica,prepone i ledja od sedenja me bole...

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Roditeljski: za prvo dete primena zakona od 1.jula, znaci za ranije rodjene nista. Za sve ostale uplacivace se razlika. Pokrajina ne daje nista za drugo dete, samo trece. I mislim da su za prvo davali ali to se menja. U zavisnosti od budzeta planiraju i tu vrstu davanja

zvezda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Roditeljski: za prvo dete primena zakona od 1.jula, znaci za ranije rodjene nista. Za sve ostale uplacivace se razlika. Pokrajina ne daje nista za drugo dete, samo trece. I mislim da su za prvo davali ali to se menja. U zavisnosti od budzeta planiraju i tu vrstu davanja

Hvala ti draga na informaciji :wub:. Pu, drzavo, stidi se :angry:

MakiJana i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dacho,supeer! Mi cemo tu u dan,dva. I ja sam nesto u frci da ne krene ranije,bas mi je tesko ovih dana. KArlica,prepone i ledja od sedenja me bole...

@nanchika88 

Draga,potpuno razumem kako ti je.Meni nista ne odgovara,ni sedenje,ni lezanje,ni setanje,ni stajanje.Mene sve boli.Ne znam koliko je velika tvoja beba,ali ove moje dve zajedno su mnogo vece nego M kada se rodila.Ona je bila 3,1kg i 49cm,a oni su vec sada 4kg i jos plus 2 posteljice pune plodove vode...kako li ce tek biti za 5 nedelja...ne smem ni da zamislim.

Drzim ti fige,da bebica ne krene ranije i samo razmisljaj pozitivno i bice sve ok.Kod mene to bar za sada pali ;)

nanchika88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@nanchika88 

Draga,potpuno razumem kako ti je.Meni nista ne odgovara,ni sedenje,ni lezanje,ni setanje,ni stajanje.Mene sve boli.Ne znam koliko je velika tvoja beba,ali ove moje dve zajedno su mnogo vece nego M kada se rodila.Ona je bila 3,1kg i 49cm,a oni su vec sada 4kg i jos plus 2 posteljice pune plodove vode...kako li ce tek biti za 5 nedelja...ne smem ni da zamislim.

Drzim ti fige,da bebica ne krene ranije i samo razmisljaj pozitivno i bice sve ok.Kod mene to bar za sada pali ;)

Moja prijateljica je izgurala do zakazanog cr, koji je bio oko dve nedelje ranije. Isto blizanci, vto. Rodila dve divne bebe, decak 3200, devojcica 2800. Bice i i kod tebe sve ok :wub:

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

 

Izdrzite jos malo,i meni se nekad cini da ne mogu vise ali do sada me nisu bolele ni prepone ni krsta.Kad se sagnem ili pokusam da se namstim kosti u ledjima i preponama pucketaju.Sestra mi se stalno zali da ne moze dalje sve je zivo boli i ona je kao Nanichka krajem juna.Njoj je pocelo da curka iz grudi  jos u 6-7m kod mene nista ni kapi.Njoj je druga trunoca a i u prvoj joj tako oko 7-8m curkalo ali manje

Izmenjeno od strane JednaHana
Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo drage moje da vam se javim posle kontrole.

Devojcica 2,2kg ,a decak 1,8kg.Dovoljno plodove vode i jos uvek su prilicno visoko.Carski rez zakazan za 19.06.2018.Sve je super za sada.Pritisak savrsen 122/92.

Ja izdrzavam nekako,ali je sve teze i teze.Samo oni da mi ostanu do zakazanog termina unutra i bice sve super.

Sve najbolje svima vama!

hoce ne brini. Ti si jaka zena i izdrzaces do cr. Drzim ti palceve da bude sve kako treba

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene ovo sedenje na poslu ubija i tacno mi vise prija kad se krecem,cak i kada stojim. Ali,jos malo pa cu da zavrsavam skolsku godinu! 

Isto tako, karlica i prepone seku samo tako... A beba preaktivna!  

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Nisam se pohvalila! Nocas sam napokon 6 sati u komadu odspavala, nista me nije svrbelo. Sama sam se probudila u 6 i dosadjivala do 7 da budim klince za vrtic, a inace obozavam da spavam i ne pamtim da sam se skoro sama i to naspavana probudila.

Danas su mi samo dali infuziju sa vitaminima, a sutra trebam pored infuzije jos jedan lemod da primim. Nisam bas srecna zbog tog lemoda ali sta je tu je

Izmenjeno od strane zvezda
Dacha76, Zone*, Venera i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.