Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Sutra u 11h idem u bolnicu da mi daju infiziju da probaju malo da me isperu da mi se smiri malo svrab. Drzite palceve da mi pomogne i da bar malo mogu da spavam. Vec sam preumorna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A zasto skupljate papire za roditeljski kada se sve zavrsava elektronski? Evo ja bas pre 2 dana dobila resenje ^_^

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A zasto skupljate papire za roditeljski kada se sve zavrsava elektronski? Evo ja bas pre 2 dana dobila resenje ^_^

a kako su nabavili tu overenu potvrdu iz suda da se staras o detetu?

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a kako su nabavili tu overenu potvrdu iz suda da se staras o detetu?

Sluzbeno ide. Iz centra za soc.rad, oni imaju podatke kome je oduzeto rod.pravo, ko je dao dete na usvajanje itd... Ali elektronski kada ide, nista ti ne treba, samo kartica tekuceg racuna

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni jos 39dana ostalo,ali mislim da cu i pre.

Nego,ja sam isla kod ginekologa prosle ned i vaginalno me je pregledao jer sam mu rekla da mi je sekret vodenkast a ves vlazan .Rekao je da sam malo crvena i nije uzeo bris to cemo kad udjem u deveti mesec.E sad,vec par dana mene pecka dole,moguce da imam gljivice ali danas kada sam se kupala napipala sam plikove sa one strane gde ne rastu dlake kao na koprivu kad se opeces.Sta bi to moglo da bude?Mislila sam da se operem kamilicom veceras a za 10dana imam tek kod doktora.Ves menjam.2-3 puta,ne brisem se papirom vec se operem samo vodom a odnose nemamo vec skoro 7m.

Mogu biti polne bradavice ali ne verujem da je to. Ako nisi imala odnose nemoguce da tek sada iskoce... Idi ti odmah do dr bolje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sluzbeno ide. Iz centra za soc.rad, oni imaju podatke kome je oduzeto rod.pravo, ko je dao dete na usvajanje itd... Ali elektronski kada ide, nista ti ne treba, samo kartica tekuceg racuna

sad si me obradovala bas..a moze na bilo koji rc tj bilo koja banka ili mora Posta kao pre?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da mora postanska.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco, samo ako imas otvoren racun u postanskoj stedionici, onda dajes br racuna. Ako nemas oni ti otvaraju po sluzbenoj duznosti. Ukratko, tvoje je samo da uzmes svoju lk, dodje ti muz jedan dan sa lk, odete u prostoriju za elektronsko prijavljivanje u porodilistu i sve ti je gotovo za 10 minuta :D i jednokratna pomoc sto daje grad Beograd i roditeljski dodatak. Izvod i knjizicu ne racunam, to se podrazumeva. Sve ti oni proveravaju u sistemu sta im je potrebno, nista ti ne prilazes i ne donosis.

zvezda i neca79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Maja87, @MakiJana, nemamo el.sredjivanje dokumentacije mi u Srpskoj Atini :(:lol:B)

Onda za vas ne vazi ova olaksica :D. Bem ti drzavu kad ne mogu svi jednako biti tretirani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemojte vise,plakacu:D

Ja moram mm-u mapu da napisem gde sta nosi i gde ide jadan sa cim :mellow:

Ali ajde makar su nam elektronsko prijavljivanje obezbedilii ako nista...

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco, samo ako imas otvoren racun u postanskoj stedionici, onda dajes br racuna. Ako nemas oni ti otvaraju po sluzbenoj duznosti. Ukratko, tvoje je samo da uzmes svoju lk, dodje ti muz jedan dan sa lk, odete u prostoriju za elektronsko prijavljivanje u porodilistu i sve ti je gotovo za 10 minuta :D i jednokratna pomoc sto daje grad Beograd i roditeljski dodatak. Izvod i knjizicu ne racunam, to se podrazumeva. Sve ti oni proveravaju u sistemu sta im je potrebno, nista ti ne prilazes i ne donosis.

to je super..al kad sam pitala za br racuna kaze nema to samo das jmbg..mora da je mrzelo da mi pise. Bas cu uzeti ovih dana i to da imam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@MakiJana Nisu polne nikad ih nisam ni imala ali prvo sam posumnjala na njij.Zvala sam ga da zakazem i objasnila sta de desava.To se meni jutros povuklo sve ali ako se opet pojavi da odmah dodjem.Kako sam mu ja to objasnila on kaze nista bez pregleda da ne prica napamet (logicno) ali moze biti da je beba pritisnula neku venu pa su se stvorile te kao kuglice (na dodir tako deluju),nesto poput suljeva.Uglavnom to je bilo potkoznO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo da ste (n)oblice, klinci mi sredili tastaturu na kompu (sok, sladoled i ko zna šta još), natopljena. Kad se glavnokomandujući vrati iz banje, nagrabusili smo. Kod nas sve po starom,prvenče u školi, momci kod kuće. Popodne ću otići po potvrdu za Ogija da krene u vrtić od ponedeljka. Valjda je prošao virus tamo. Mesec dana nije išao  dosadilo mu da je kod kuće stalno. Više smo u parkićima nego kod kuće.Jedva čekam da se ono dvoje vrate iz banje da tata preuzme bar jednu smenu u parkiću, postajem kabasta.Išla kod zubara, da otaljam i to dok mi prečnik manji od 2m.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hana ja po opisu napisah, ali kazem nemoguce tek sada da ti izadju.. nisam ih ni ja imala ali kazu da su tako kao plikovi..

Meni je tekuci trebao zbog treceg deteta, za pokrajinski roditeljski i za nas, gradski. Oni ne uplacuju preko Poste

zvezda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gledala sam na net kako izgledaju te bradavice.znekih 10dana imam redovnu kontrolu kod njega pa ako se u medjuvremenu opet pojavi oticicu pre.Ja sam to samo opipala.Uglavnom ispod koze je bilo

Ovde ne daju skoro nista,samo u Pg,HN i TV cini mi po 1000e +mesecna nakdnada na godinu dana po 80e.Kod nas da bi dobio to sto sleduje bebi jedan od roditelja mora da bude na birou.Uglavnom,opstina daje 100e,grad tako 100-120,jednokratno naravno.I to sa biroa ako si prijavljen 80e na godinu dana.Po izlasku iz porodilista dobija se poklon paketic pelene,vlazne i Becutan kremica.Deciji dodatak nisam ni cula neko ovde da prima,uglavnom samo socijalno ugrozeni to dobijaju i on je 25e mozda je sada povecan za koji euro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gledala sam na net kako izgledaju te bradavice.znekih 10dana imam redovnu kontrolu kod njega pa ako se u medjuvremenu opet pojavi oticicu pre.Ja sam to samo opipala.Uglavnom ispod koze je bilo

Ovde ne daju skoro nista,samo u Pg,HN i TV cini mi po 1000e +mesecna nakdnada na godinu dana po 80e.Kod nas da bi dobio to sto sleduje bebi jedan od roditelja mora da bude na birou.Uglavnom,opstina daje 100e,grad tako 100-120,jednokratno naravno.I to sa biroa ako si prijavljen 80e na godinu dana.Po izlasku iz porodilista dobija se poklon paketic pelene,vlazne i Becutan kremica.Deciji dodatak nisam ni cula neko ovde da prima,uglavnom samo socijalno ugrozeni to dobijaju i on je 25e mozda je sada povecan za koji euro

Roditeljski i deciji dodatak nisu ista stvar. Roditeljski dobijaju svi a deciji socijalno ugrozeni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

azdajana,i kod mene je slucaj da cesto menjamo tastaturu,jer mi muz redovno nesto prospe,dete jos i pazi.Sva sreca pa nisu skupe.

E da sad sam citala da uglavnom elektronsko funkcionise,ali to vazi samo za Bg i to znam sigurno za dm i nf,ostalo nisam cula.

Izmenjeno od strane Brunda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

azdajana,i kod mene je slucaj da cesto menjamo tastaturu,jer mi muz redovno nesto prospe,dete jos i pazi.Sva sreca pa nisu skupe.

E da sad sam citala da uglavnom elektronsko funkcionise,ali to vazi samo za Bg i to znam sigurno za dm i nf,ostalo nisam cula.

U Zr savrseno funkcionise el.prijavljivanje i roditeljski. Prve pare sam dobila za manje od mesec dana, bas su me iznenadili

Brunda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odlicno,ova drzava bar nesto pametno da uradi.

Kad vec izgleda nema nista od onog povecanja od 1jula.

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odlicno,ova drzava bar nesto pametno da uradi.

Kad vec izgleda nema nista od onog povecanja od 1jula.

kako nema?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kog povecanja? Ja nista ne znam!!!

 

Primila sam infuziju sa silnim vitaminima i lemod i sad mi se mnogo spava. Valjda cu se napokon odmoriti. Narednih 5 dana idem svakodnevno da primim i iskreno se nadam da ce pomoci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kog povecanja? Ja nista ne znam!!!

 

Primila sam infuziju sa silnim vitaminima i lemod i sad mi se mnogo spava. Valjda cu se napokon odmoriti. Narednih 5 dana idem svakodnevno da primim i iskreno se nadam da ce pomoci

Jesu ti ostavili braunilu u ruci? Ja sam na pocetku tr primala i stalno mi vadili, modra sam sva bila 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego žene, imam jedno 20 belih švedskih pelena na vezivanje, novih nekorišćenih  (planirala sam široki povoj ali na kraju rekli ne) i par rozih na čičak. Mi smo za mesec dana u Bg-u pa sam mislila da ih poklonim kome trebaju. 

Da ponovim, ako nekome trebaju. Krajem meseca sam u Bg-u. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

 

pa tako sam negde procitala.Ovaj zakon od aprila do septembra da je roditeljski dodatak isti.Kopiracu ako nadjem

al rekose da ce promeniti od 1jula,ko doceka videce.Blizu je to pa cemo znati,nadam se da nisu toliko trubili za dzaba.

Izmenjeno od strane Brunda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.