Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Zdravo stomačići, mi smo čitav dan bili u akciji. Padoh s nogu. Išli u jedan parkić pa u drugi, jedva ih odvukoh kući na ručak.Posle me moji upregli da jurim neki lek za deku, naravno čim sam prišla vratima odmah se postrojili sa punom pratećom opremom(tricikli, lopte, bicikl). Jedva dočekah povečerje.Sutra opet planiraju neko ludilo. Ako preživim... 

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo stomačići, mi smo čitav dan bili u akciji. Padoh s nogu. Išli u jedan parkić pa u drugi, jedva ih odvukoh kući na ručak.Posle me moji upregli da jurim neki lek za deku, naravno čim sam prišla vratima odmah se postrojili sa punom pratećom opremom(tricikli, lopte, bicikl). Jedva dočekah povečerje.Sutra opet planiraju neko ludilo. Ako preživim... 

Azdajana, kako stizes? Kad kuvas? Radis li? Pitam jer ja bas tesko uspevam sa troje... radim, mnogo sam u autu vozeci od sela do grada i nazad, i to malo vremena kod kuce provedem u org hrane, garderobe, ciscenja...to me je i udaljilo od ideje o cetvrtom detetu :( Jednostavno sam preumorna...dobila sam ovih dana neverovatnu poslovnu ponudu i odbila sam je jer ne mogu imati i jedno i drugo...nije mi lako bilo da donesem tu odluku. Jedan mali deo mene bi zeleo jos jedno dete ali se sve slabije javlja...ubija me svakodnevica ispunjena jurnjavom.

Na kraju se iskukah :( 

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Azdajana, kako stizes? Kad kuvas? Radis li? Pitam jer ja bas tesko uspevam sa troje... radim, mnogo sam u autu vozeci od sela do grada i nazad, i to malo vremena kod kuce provedem u org hrane, garderobe, ciscenja...to me je i udaljilo od ideje o cetvrtom detetu :( Jednostavno sam preumorna...dobila sam ovih dana neverovatnu poslovnu ponudu i odbila sam je jer ne mogu imati i jedno i drugo...nije mi lako bilo da donesem tu odluku. Jedan mali deo mene bi zeleo jos jedno dete ali se sve slabije javlja...ubija me svakodnevica ispunjena jurnjavom.

Na kraju se iskukah :( 

Ne radim. Radila sam do pre 6g.Tada smo dobili voćkinu dijagnozu. Više mi se isplati da sam kući sa njom nego da me neko maltretira za 20000.Sreća da mm može da nam finansijski obezbedi sve potrebno. Kuvam u slobodno vreme :) za dva dana.Veš mašina radi noću,stan spremam usput uz pomoć mame ili upregnem prvenče da usisava i briše prašinu. Igračke uglavnom sami sklanjaju jer ih "bacam" ako nisu na mestu. Organizacija proizvodnje u praksi više vredi u kući nego na poslu ;). Kad rešim generalku da pravim ili krečenje klinci idu na selo i to je to.Lako  

Jecy, Tasa021, zvezda i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eve nas.. pupak nam je ispao jeeeee sad mozemo da se brčkamoooo u kadiciiii

pitanje o sisanju... ona meni siki tih 20min i pojede dohranu 30ml... sad da li je moje mleko hranljivo? Ja bas nzn nista o dojenju, mleka imam, al me buni to sto smaze posle sike i dohranu...??!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eve nas.. pupak nam je ispao jeeeee sad mozemo da se brčkamoooo u kadiciiii

pitanje o sisanju... ona meni siki tih 20min i pojede dohranu 30ml... sad da li je moje mleko hranljivo? Ja bas nzn nista o dojenju, mleka imam, al me buni to sto smaze posle sike i dohranu...??!!!

A zasto ga dohranjujes? I da li je u pitanju vestacka dohrana ili tvoje mleko? Tvoje je mleko SAVSENO za tvoju bebicu!!! Ne slusaj bapske price. Ne postoji nesto kao "vodeno" mleko ili "nehranjivo" mleko i tsl.gluposti! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probaj da joj uopste ne das dohranu. Nek podrigne i opet mozes da ponudis dojku bar na kratko. Ne postoji slabo, nekvalitetno mleko. Bitno je da sa dojkom kojom zavrsis podoj tu dojku prvo ponudis na sledecem podoju da bi uvek posisala i to zrelije mleko, jer u pocetku je prvo vodenasto a posle na kraju sisanja zrelo. Valjda sam dobro objasnila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A zasto ga dohranjujes? I da li je u pitanju vestacka dohrana ili tvoje mleko? Tvoje je mleko SAVSENO za tvoju bebicu!!! Ne slusaj bapske price. Ne postoji nesto kao "vodeno" mleko ili "nehranjivo" mleko i tsl.gluposti! 

nemam ja koga da slusam :( sama sve radim. Prosto nzn da li joj je dovoljno moje mleko, jer s tim da krka po 20min max, ja je budim na 2 il 2,5h. A nocu je ne diram dok se sama ne probudi (to je izmedju 3,5sata max spava). Dajem joj vestacko mleko kao dohranu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probaj da joj uopste ne das dohranu. Nek podrigne i opet mozes da ponudis dojku bar na kratko. Ne postoji slabo, nekvalitetno mleko. Bitno je da sa dojkom kojom zavrsis podoj tu dojku prvo ponudis na sledecem podoju da bi uvek posisala i to zrelije mleko, jer u pocetku je prvo vodenasto a posle na kraju sisanja zrelo. Valjda sam dobro objasnila

kad izbaci siku izbacila je :) mene samo to muci da li dovoljno unosi hrane... ja bas imam mlekca, i ona ima lep cug.. 

eto i ja da se ne razumem u nesto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da postoji slabije i jace mleko. Jer je moje bilo slabije,pa sam ga uz sisanje i dohranjivala,ja u to verujem. Pa sad ko kako misli. Znam da ce me neke zene napasti zbog ovog sto sam za mleko napisala,ali ja tako mislim i verujem da je tako. Jer neka beba se lepo nasisa i bude sita,a moj L je sisao po sat vremena jednu i sat drugu sisu i posle popije jos i dohranu,sto je meni znacilo da mu moje mleko nije bilo dovoljno jako i sito.

mmaka i Dragana88 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se razumemo,bebu treba dojiti,jer je majcino mleko najzdravije i najbolje za bebicu. Ali ako je potrebno,moze se i dohranhivati uz predhodno sikenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MicaZoki nemoj da shvatis kao napad ali sto si mu davala dohranu posle sat ili dva  sikenja? Bebi nije sika samo hrana, pa dok sisaju umore se i potrose i opet su gladne..i ima jos toga.. vec sam pisala da je moj sin u pocetku navece bez preterivanja od 17-18 pa do 22-23 ama stalno sisao, samo isla kratko pod tus jer su bile vrucine i plus trebala mi pauza, jela nesto a on na siki.. zato je spavao do 5-6, posle se to promenilo.. imao je neki drugi tempo.. Vazno je koliko je beba za mesec dana dobila i ako tu nesto ne stima onda razmisliti o dohrani. Tako da bebu na siku i bice sve super:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To sto neke bebe vise i duze sisaju ne znaci da je mleko slabo  ili jako vec da kao i i odrasli, neki jedu puno, neki malo... Neke bebe vuku jace, neke slabije... Kod nekoga mleko brze izlazi, kod nekoga sporije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da postoji slabije i jace mleko. Jer je moje bilo slabije,pa sam ga uz sisanje i dohranjivala,ja u to verujem. Pa sad ko kako misli. Znam da ce me neke zene napasti zbog ovog sto sam za mleko napisala,ali ja tako mislim i verujem da je tako. Jer neka beba se lepo nasisa i bude sita,a moj L je sisao po sat vremena jednu i sat drugu sisu i posle popije jos i dohranu,sto je meni znacilo da mu moje mleko nije bilo dovoljno jako i sito.

Samo cu kratko:" kakve su ti misli takav ti je zivot!"

@mmaka, kad (ako) budes bila voljna i ugrabila sl.vremena, pogledaj filmic "Mljecna staza" na YouTube--u ga imas. Jos jednom veeeeeliko hvaaaaala @Margaritta na preporuci istog :wub:

Venera, Dacha76, zvezda i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja sam dobija ma sat..sat i po...i samo dojila...u pocetku tripovala da nemam mleka i na kraju sr spasila dohrane i presla samo na dojenje..desavalo se i na pola sata da trazi da sisa..nekada i duze od pola  sata..

Da li zene i Africi imaju dohranu? A i ishrana im nije neka...pricam o onima iz plemena onih..sve je u glavi bar po mom misljenju. Mnogo se opteretimo i brinemo. Umorne smo pa je lakse kad beba spava i cuti. 

Izmenjeno od strane neca79
Slovna greska

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taso, ti si meni inspiracija i primer da dojenje ide iz glave. Svaka ti cast! Vec sam negde rekla da sam se malo umorila od objasnjavanja da svaka mama moze da doji, ne postoji slabo mleko, bebe su razlicite i vole da sisaju non-stop i to je sve sto cu reci na tu temu. Tu sam za podrsku, savet i preporuke kome treba i ko zeli. :wub: 

Dacha76, zeklica, zvezda i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mogu i hocu, samo opet kazem ne znam da li je dovoljno za bebca. Mada opet, piski/kaki i sve je to ok. Nemam ja “problem” u glavi kako to nmg niti bilo sta ( ako me niste razumeli) samo nzn da li joj je dovoljno mog mleka.. stavila sam mleko u frizider da vidim koliko je masno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mmaka ja mislim da ti to super radis, probaj samo bez dohrane i beba ce verovatno cesce sisati, uskoro ce i prvi skok. Jesi prvo dete dojila?

mmaka i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

^^^makka joss jedan pogresan korak. Kakve veze ima koliko ti je mleko masno?! Da ti mozda neko nije rekao tvom detetu treba toliko i toliko posto masno mleko?? Msm kako ces ti sad doci do zakljucka da li mu je dovoljno ili ne, to me bas zanima?

Izmenjeno od strane Zone*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet sam se razestila na ovu temu. Grr.:angry: Moram da nadjem nacin da me ova tema toliko ne dira...

Dacha76, Tasa021 i Margaritta volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mmaka ja mislim da ti to super radis, probaj samo bez dohrane i beba ce verovatno cesce sisati, uskoro ce i prvi skok. Jesi prvo dete dojila?

ne nisam, jer je stalno plakao pa ja dobila mastitis i onda je bio na dohrani. Nisam ga mesec dana dojila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

^^^makka joss jedan pogresan korak. Kakve veze ima koliko ti je mleko masno?! Da ti mozda neko nije rekao tvom detetu treba toliko i toliko posto masno mleko?? Msm kako ces ti sad doci do zakljucka da li mu je dovoljno ili ne, to me bas zanima?

ne nije mi niko rekao, samo sam cula da se po tome koliko je masno mleko vidi koliko je jako, jer je 70 ili 80% mleka voda,jel da?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mmaka, prava je steta da ne dojis svoju bebu, kad vec i sama vidis da imas mleka. Ne razmisljaj o mililitrazi, gramazi ni o satima i minutima i sve ce biti super. Tvoje mleko je SAVRSENO za bebu. Da li ste znale da u bradavicama postoje receptori koji preko bebine pljuvacke detektuju da li je beba dobro, sta joj je potrebno. I u skladu sa tim mleko se menja prema bebinim potrebama. Tako na primer, ako je beba bolesna i napadne je neki virus, mama joj mlekom daje antitela koja bas toj bebi pomazu, bas za taj virus. A vi se pitate da li vam je mleko dovoljno masno? Nase telo je cudesno, nemojte sumnjati u njega. Moc da beba zivi i raste i bude zasticena samo od vas i vaseg tela je neprocenjiva. 

P.S. Zene su i u logorima dojile...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Kao sto Mardz rece.

Takvo kakvo je savrseno je za tvoju bebu. Bapske price o masnom mleku. Molim te poseti sajt superbeba.com ili Moja podrska dojenju-Tereza Kus Miljkovic na fb ili dojenje.org. Imas dovoljno mleka i nije "slabo". A i skoro si se porodila, treba vremena da se uspostavi laktacija nekih 6 nedelja... Mleko se menja, nije uvek isto. Ja nisam dojila 20 dana kada je sin imao 4 meseca i vratila sam ga na siku. Nemoj da odustanes lako, to  bebi mnogo znaci. Jer kada si ti bolesna dobija antitela od tebe i to je stiti. Gdesi cula da mleko moze biti slabo? 

Ne brini koliki cug ima beba jer ona ce navuci sebi koliko joj treba, to tako funkcionise. Ponuda-potraznja. Sto beba vise siki, vise se mleka proizvodi, tj. Beba diktira tempo. Zato i treba dojiti na zahtev a ne na sat. A dodavanje dohrane je magareca usluga jer se samim tim remeti uspostavljanje ponude i potraznje, tj. laktacije. Laktacija ne moze tako brzo da se uspostavi, potrebno je neko vreme, da se telo tj. Grudi naviknu. Ne moze beba sad pa sad da navuce mleko kad telo nije naviklo da ga proizvodi tj. U kolicini koja je potrebna bebi. Imajte na umu i da beba sisa i zbig drugih stvari-utehe, mamine blizine a ne samo gladi, to vazi i za nocno sisanje. Ne bude se samo tj. iskljucivo zbog gladi vec pomenutog a i jer ne znaju same da zaspu. Kad smo kod gladi-velicina bebinog zeluca kad se rodi je velicine klikera cini mi se i dovoljno joj je par kapi kolostruma da je zasiti. Zato mi je suludo dodavanje dohrane u porodilistima...

Mnogo je bito odluciti tj. Razresiti stvari u glavi sto se tice dojenja dok je beba jos u stomaku. To veliku ulogu igra.

Izmenjeno od strane zeklica
lulu., zvezda, Zone* i 6 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Bas razmisljam o ovoj temi kad vidim vi se raspisale. Mi isto imamo problem sa sikenjem. Ja imam uvucene bradavice i malo mleka. Kako znam da imam malo pa izmlazala sam se ( kada je beba trebala da siki njoj sam dala dohranu a ja sam se imuzla, veruj te mi izmlazala sam se iz sisa vise od satak vremena i iz obe sike je izaslo ni 30ml). Veruj te mi ja bi najvise volela da moja beba samo siki da ne moram da dajem dohranu. Kod nas sikenje izgleda ovako kad samo siki spavanja nema ni na vidiku,eventualno 10-ak min( a da nije na sisi) ne moze da uhvati silikonsku bradavicu (koristim zato sto su moje uvucene)  unervozi se pocne da vristi mlatara rukama i nogama, onda unervozi i mene, kada napokon uspemo da stavimo silikonsku bradavici (mucenje bar 15-ak min) siki 2/3 min i zaspe na siki valjda se jadna umori. Onda silikonska ispadne i sve opet ispocetla. Pokusala sam dva dana ovako i vise nisam mogla iscrpela me je skroz niti sam spavala danju niti sam spavala nocu... Mozda vam zvuci nestvarno ali tako je. Na kraju sam resila da krenem sa dohranom posto sam se treci dan zamalo onesvestila od premora... 

Izvinjavam se na duzem pisanju :wub:

Izmenjeno od strane Dragana88
MicaZoki(LUKA) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izmuzeno mleko nije pokazatelj ima li mleka. Ja nikad nisam uspela sa izmuzem vise od 20-30 ml, grudi su mi stalno “prazne”, pa sam dojila oba deteta iskljucivo 6 meseci, a uz nemlecnu ishranu kasnije i duze. Dragana, jedini tvoj zadatak je da legnes pored bebe i dojis je, non stop ako treba. Sad deluje neverovatno, ali i to ce proci i beba ce poceri lepo da sisa i da spava duze, ali treba izdrzati taj period. Ok je ako si dala dohranu, nisi dala otrov, ALI treba da znas da to kroz sta vi prolazite prolaze mnoooge mame i bebe pa ipak ostanu samo na siki, to nije nista neuobicajeno ni nenormalno, kako se tebi cini.

zeklica, Zone*, Venera i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.