Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Evo sad dosla kuci.Pregledao me i vaginalno kaze malo sam vise crvena dole mozda su gljivice  al nije uzeo bris to tek u 37ned kaze.Grlic je ocuvan al me tako zaboleo pregled sondom(valjda se tako zove uhh).Na uz,kolicina plodove vode je adekvatna beba se okrenula u pravilan polozaj glavicom na dole.Imamo 2083gr,i da pijem magnezijum direkt zbog grcenja.Posasavela bih da nisam otisla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo sad dosla kuci.Pregledao me i vaginalno kaze malo sam vise crvena dole mozda su gljivice  al nije uzeo bris to tek u 37ned kaze.Grlic je ocuvan al me tako zaboleo pregled sondom(valjda se tako zove uhh).Na uz,kolicina plodove vode je adekvatna beba se okrenula u pravilan polozaj glavicom na dole.Imamo 2083gr,i da pijem magnezijum direkt zbog grcenja.Posasavela bih da nisam otisla.

eto sad si mirnija. E vidis meni licno smeta to sto ti nije rekao da uzmes sada bris, bas cudan doca :( :( gledaj da sto vise odmaras zbog tih bolova, ja sam pila magnezijum isto jer je bila nisko i kosti su me bolele pa mi nije pomoglo. Mozda tebi hoce, svi smo drugaciji. I posle porodjaja na dva dana me zabole kosti dole jer dok se sad oporave ... svakako, drago mi je da si bila i videla kako stoje stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako ne,ovako bih samo razmisljala :)

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

@Bole cole, jednostavno se izmazem i ponesem mleko. Doduse, nikad ne odsustvujemo duze od 2h na otvorenom. A nebitno gde/kod koga idemo, uvek ga podojim. Desavalo se i da nenadano odemo negde (ne stignem da se iznazem) a onda kad dodje vreme za sisanje, jednostavno ga podojim ma gde bili :)

pa o tome sam i razmisljala ali ja joj nikad ne dajem odmah to mleko vec ga prvo zagrejem, nece ako nije toplo. A i kako da ponesem mleko van po ovim vrucinama sad koje krecu da stoji 3h i duze. Zato me zanimalo na koji nacin jos moze sem vode u termosu i dozera

Izmenjeno od strane Bole cole

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam zato resila da dojim gde god da sam. Kupila sam majice za dojenje pa polako. Nisam joj nikada nosila ,uvek odem negde da je podojim. 

Ujutru u pola 6 dolazi laborant da mi vadi krv pa cu od nedelje da nosim kod dr.

A u subotu imamo krstenjekrstenje. Majko mila,sta cu ja obuci:o

Tasa021, mala007, Zone* i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam zato resila da dojim gde god da sam. Kupila sam majice za dojenje pa polako. Nisam joj nikada nosila ,uvek odem negde da je podojim.

Majice za dojenje? Misllis li na majucw sa vecim izrezom ili...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao zene evo da javim da sam bila na kontroli, sve je ok, radila sam i ctg i dva ultrazvuka i vag.bris i pregled, sve je ok dobila sam taj uput za bolnicu, a sl.pregled imam za 10 dana ako se ne porodim do tad. jjako ljubazni i prijatni su bili dok objasnjavaju i dok ne vide da si shvatio ne odustaju, dva sata sam bila u ordinaciji, sve opusteno i polako, mnogo detaljno sto mi se svidelo jako. a tek na kraju pitamo za racun kaze to snosi osiguranje. bbeba je 3.444g po uz, kazem ja like a elephant ona se zabezeknu kao nije krupna normalna je

kaze mm nisinormalna gde ces to reci

Dacha76, mmaka, Venera i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao zene evo da javim da sam bila na kontroli, sve je ok, radila sam i ctg i dva ultrazvuka i vag.bris i pregled, sve je ok dobila sam taj uput za bolnicu, a sl.pregled imam za 10 dana ako se ne porodim do tad. jjako ljubazni i prijatni su bili dok objasnjavaju i dok ne vide da si shvatio ne odustaju, dva sata sam bila u ordinaciji, sve opusteno i polako, mnogo detaljno sto mi se svidelo jako. a tek na kraju pitamo za racun kaze to snosi osiguranje. bbeba je 3.444g po uz, kazem ja like a elephant ona se zabezeknu kao nije krupna normalna je

kaze mm nisinormalna gde ces to reci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao zene evo da javim da sam bila na kontroli, sve je ok, radila sam i ctg i dva ultrazvuka i vag.bris i pregled, sve je ok dobila sam taj uput za bolnicu, a sl.pregled imam za 10 dana ako se ne porodim do tad. jjako ljubazni i prijatni su bili dok objasnjavaju i dok ne vide da si shvatio ne odustaju, dva sata sam bila u ordinaciji, sve opusteno i polako, mnogo detaljno sto mi se svidelo jako. a tek na kraju pitamo za racun kaze to snosi osiguranje. bbeba je 3.444g po uz, kazem ja like a elephant ona se zabezeknu kao nije krupna normalna je

kaze mm nisinormalna gde ces to reci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kukuuuuuuu mala 3440... ja se mojoj ponadala sto je dva dananpred porodjaj imala 3200 pa reko aj UZ laze bice oko 3kg, kad ono  3400kg :D pa da ne bude stvarno like a el. :P

Venera i mala007 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se jedva ulogujem jel i kod vas tako?

Vec 27 ned. , stomak mi je bas narastao ove nedelje i to preko noci sto se kaze, 6kg za sada , nije puno ali sve mi je vec knap za obuci pa gledam neke duze majice da kupim i dole helanke da preguramo jos ova tri meseca..Beba stalno stuca po nekoliko puta u danu, vezba za disanje :)

 Citam novorodjene bebice lepo sike i napreduju, divno:wub:

Mala dobrodosla na zapad:)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mmaka ti mene bas utesi :lol::lol:

jos ja uzela pampers premium care 1, 2—5kg :huh:

kontam seka je bila sitna i tog keca nosila preko 2meseca.

 

Hvala Venera :wub:

 

mmaka i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mmaka ti mene bas utesi :lol::lol:

jos ja uzela pampers premium care 1, 2—5kg :huh:

kontam seka je bila sitna i tog keca nosila preko 2meseca.

 

Hvala Venera :wub:

 

Nosice i ona. Moj se rodio sa 3700 i nosio je keca skoro mesec dana. Mogao je jos nego posle kupih dvojku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja uzela u Aksi sada 2+1 gratis premium keca i imam jos jedno pakovanje od pre. Cenim da smo mesec dana mirni.

Stigao mi dusek sa dubinskog,za 500 din ja ga onako nilad ne bih oprala,znaci nov dusek,beo,mirisi. 

Mala ali elephant :D 

Ja sam u plusplusu 10 kg ali ljudi za mnom vicu- bobi stapic sa loptom. Radim jos par nedeljanedelja.

Od ned.kod dr,vadila sam krv i urin dala, hgb 104,gvozdje 11,2 i pored terapije. U urinu dosta bakterija pa cekam uronokulturu ali sve mislim da ih nece izolovati jer nemam nikakve tegobe.

mala007, miliccam, Dacha76 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ste kupovale Jungle tetra pelene? Danas sam isla po gradu i samo te u mom se prodaju i izgledaju mi mnogo lose, malo bolje su mi endlane a rubljene su mi nekako krive. Ja jos pelene peglam na valjku i imam utisak da bi se ove unistile za 2meseca. Sad mi je zao sto muzu za rakiju nisam kupovala pelene vec davala koje imam. Te sto sam kupila pre 7 i 5god su super a znam da sam najjeftinije uzimala, ali sada ih nemam dovoljno+blizi se pecenje rakije:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam uzimala Jungle,ali sam uzimala neke druge i one Lilo i Pipo i to sarene sve i delim utisak da su moje i pelene iz vremena mm naspram ovih toliko kvalitetnije da to nije normalno. Ove mi se cine pretanke. Probaj mozda u Aksi nekog proizvodjaca...

zvezda i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav, devojke! :) 

Evo i ja da upadnem ovde. Treća trudnoća, 13+2, to je već 2. trimestar?!

Prvi trimestar sam prespavala. Zapravo sam sve vreme bila polubudna. Mučnine nisam imala nikada, ni u jednoj trudnoći. Dodala sam već 2-3 kila. Ne znam kako, baš sam jako aktivna, a jedem isto. :( 

I stomačić mi je nekako odmah iskočio. Sad izgleda kao da sam 5-6. mesec.

Radila sam NIPT u ponedeljak pa za par dana očekujem rezultate. Nekako i ne sumnjam da će biti dobri. Bila je preporuka dr, kao zbog godina, mada ću napuniti 34 u vreme kad beba bude došla. Ali ‘ajde, i to smo odradili.

Počela je beba da se javlja. Baš sve to brzo sad ide. Treća trudnoća za 5 godina. Svašta se tu sklapalo i rasklapalo.

I tako, upisala sam se, pa mogu da počnem da se žalim uskoro, kad bude trebalo. :D 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam uzimala Jungle,ali sam uzimala neke druge i one Lilo i Pipo i to sarene sve i delim utisak da su moje i pelene iz vremena mm naspram ovih toliko kvalitetnije da to nije normalno. Ove mi se cine pretanke. Probaj mozda u Aksi nekog proizvodjaca...

da li znas koje da vidim u Aksi, na sajtu ima raznih, a ja do  porodjaja necu ici do Bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li znas koje da vidim u Aksi, na sajtu ima raznih, a ja do  porodjaja necu ici do Bg

Lilo i Pipo su solidne.. 

zvezda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lilo i Pipo su solidne.. 

I mi smo ih uzimali 3 pakovanja, solidne su. Nisu neki kvalitet, a dobili smo jedno pakovanje od mojih iz Nike i istog su kvaliteta, nema neke razlike....

zvezda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo upadam da Iv cestitam rodjendan! Ziva, zdrava i vesela bila! I uzivala sa sekom! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedva sama sebi uradi pedikir, jos vece pa i stomak veci:rolleyes:, od sada cu ici na tretman..Bas sam se danas setila kako je bilo posle porodjaja kad sam mogla opet normalno sve da vidim i sama uradim:D 

Za pelene mogu isto reci da vise tog nekadasnjeg kvaliteta nema mislim mozda negde ima ali ja nisam nasla, u ikei sto sam kupila su jos najbolje, ali to je pakovanje od 2 pelene. 

Dacha76 i zvezda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je gvozdje i hgb na granici trenutno, a u 12-oj nedelji bas bili dobri nalazi, nisam bas za terapiju muka mi bude,  za pocetak cu sokovima probati i malo vise crvenog mesa, ne znam jel se moze seme koprive uzimati ili se to ne preporucuje u trudnoci. 

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.