Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Ubi me alergija,kijam ko nenormalna,kasljem, ako izadjem predvece sva se ospem po licu...grrrrrrrrrrrrr hocu svoje telo nazad! Sta je ovo ljudi pobogu?

Eto ti 2.stanje. Ja inace otkidam od topole a ove godine (pre neki dan dok sam bila jos all in 1) prolazim kroz mecavu onih maca i nema reakcije, aali baabaaas NISTA!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ubi me alergija,kijam ko nenormalna,kasljem, ako izadjem predvece sva se ospem po licu...grrrrrrrrrrrrr hocu svoje telo nazad! Sta je ovo ljudi pobogu?

mogla bi da se posavetujes sa ginekologom sta smes protiv alergiije, da li neki sirup ili kapi za nos. Pisala sam ti da sam u drugoj trudnoci htela da se ugusim pa sam bila u nolnici samo zato sto nisu smeli da mi ukinu partusistem, koji se vise ne daje, a lek za alergiju ne sme sa tim lekom.

 

Inace danas su mi stigli rezultati krvi vezano sto sam radila za holestazu. Povecani su ali nisu preterano pa cu sacekati 8.5 do kontrole jer mi dr nije trenutno tu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto ti 2.stanje. Ja inace otkidam od topole a ove godine (pre neki dan dok sam bila jos all in 1) prolazim kroz mecavu onih maca i nema reakcije, aali baabaaas NISTA!

Takodje,sada nikakvu reakciju nemam na mace a prosle godine sam bila katastrofa

azdajana i ala mala i Zone* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zone kako bebac?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja do 20.5 nemam nikakve kontrole tj dok ne udjem u 9i mesec.Sada sam 33+3 i osecam bas pritisak dole i kada hodam i kada npr treba da pokupim nesto sa stola pa moram malo da se sagnem.Ne znam jel to ok za ovu nedelju :/ Ne znam ni kako treba da izgledaju kontrakcije citajuci vas to je kad se stvrnde stomak tj materica pa popusti i to mi se desava tokom citavog dana ne bitno dal se kretala ili mirovala po par sekundi i popusti i tako na svakih recimo 5-10min.Nisu bolne te kontrakcije (ako su uopste kontrakcije),sekret mi je takodje malo pojacan (bez mirisa) narocito ujutru kad ustanem, u toku dana skoro pa i da ga nema.Beban se pomera sve vise i udara sve jace nekad bas ume da me zaboli.Bar znam da je sve ok prosle ned je bio bas miran.Jedva cekam kraj jer cini mi se da cu svakog casa ekspolodrati :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hana svi kazu kontrakcije ces osetiti, i jeste tako, to je bol koji steze bol lepe jacine. Pritisak je normalsn jer se spusta beba, i sekret sto je pojacan je isto ok. Svakako ces raditi bris pa ces videti da nema nekih bakterina ali sve je to normalno. A kda si bila zadnji put na pregledu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u 29nedelji i zakazao mi je kad udjem u 9m a to od 18-20maja da ga nazovem.Cudan neki doktor,zakazuje mi na 6-7ned kontrole,pomalo i da kazem ljut ako mu dodjes ne najavljena ili zoves da pitas u toku radnog vremena  nesto.Do sada nisam bila dosadan pacijent detaljno uvek pregleda sve na uz,ali zato moja zaova mu dusu vadi za obe.Zena ladno zove pita sta je to golica nisko i zasto da nije bakterija a sad je 16ned.Verovatno je pocela da oseca pokrete,pa zove tako da pita sta sme da jede itd itd hah

Ctg i briseve treba da radim u 36/37ned tj kad budem otisla na kontrolu i da vidimo dal se beba okrenula ili zakazujemo carski.U slucaju da imam recimo kandidu jer sam je imala vec pre 3m nije mi jasno kako cu stici da je izlecim ako se porodim prirodnim putem. :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zone kako bebac?

Bebac je (pu, pu, pu da ga ne ureknem:lol:) super ^_^ Siki, spava, malo ga animiramo da se druzi sa nama, ma bubica prava samo da  potraje jos neko vremen ovaj divan i miran period. Poceo je malo vise da siki pa odspava nekad cak i 3 sata. A i meni mleko nadoslo kao u prici (cak sam i blazi mastitis fasovala ali posle celog dana borbe sam savladala...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u 29nedelji i zakazao mi je kad udjem u 9m a to od 18-20maja da ga nazovem.Cudan neki doktor,zakazuje mi na 6-7ned kontrole,pomalo i da kazem ljut ako mu dodjes ne najavljena ili zoves da pitas u toku radnog vremena  nesto.Do sada nisam bila dosadan pacijent detaljno uvek pregleda sve na uz,ali zato moja zaova mu dusu vadi za obe.Zena ladno zove pita sta je to golica nisko i zasto da nije bakterija a sad je 16ned.Verovatno je pocela da oseca pokrete,pa zove tako da pita sta sme da jede itd itd hah

Ctg i briseve treba da radim u 36/37ned tj kad budem otisla na kontrolu i da vidimo dal se beba okrenula ili zakazujemo carski.U slucaju da imam recimo kandidu jer sam je imala vec pre 3m nije mi jasno kako cu stici da je izlecim ako se porodim prirodnim putem. :/

da bas cudan doktor.. msm ti vidi pa ako sibu mogucnosti odes privatno, to je i sama znas uvek opcija za pomoc. Ja sam isla na 4ned kod doktorke pa mi je to cudno... a za kandinu ne brini znas da se za 5dana ocisti sve sa kremom, ako si je koristila. Svakako ima zena kojima brisevi nisu ok pa se dobiju posle porodjaja lekkvr tako da ne brini samo oni to isprate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u 29nedelji i zakazao mi je kad udjem u 9m a to od 18-20maja da ga nazovem.Cudan neki doktor,zakazuje mi na 6-7ned kontrole,pomalo i da kazem ljut ako mu dodjes ne najavljena ili zoves da pitas u toku radnog vremena  nesto.Do sada nisam bila dosadan pacijent detaljno uvek pregleda sve na uz,ali zato moja zaova mu dusu vadi za obe.Zena ladno zove pita sta je to golica nisko i zasto da nije bakterija a sad je 16ned.Verovatno je pocela da oseca pokrete,pa zove tako da pita sta sme da jede itd itd hah

Ctg i briseve treba da radim u 36/37ned tj kad budem otisla na kontrolu i da vidimo dal se beba okrenula ili zakazujemo carski.U slucaju da imam recimo kandidu jer sam je imala vec pre 3m nije mi jasno kako cu stici da je izlecim ako se porodim prirodnim putem. :/

gde bese ides

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Idem ja privatno od pocetka u domu zdravlja me je doktor odbio jer sam dobila zdravstveno osiguranje kada sam vec bila 20ned pa me je otkacio sto se tice pregleda a za upute nije problem da da.Ja sam u Bijelom Polju (C.Gora).Cudan doktor ali kazu da je dobar i dolazi sto se tice porodjaja dolazi za svoje pacijente u porodiliste iako ne radi tu vec uskace honorarno po potrebi kada je nesto hitno bio je i nacelnik tu tako da nekako sam mirnija jer od pocetka me vodi i bice tu i na porodjaju.Da,kremu sa aplikatorom Gynofot sam koristila.Cesto muku mucim sa kandidlm i nije mi jasno sto kada vodim racuna o higijeni a i nemam problem sa secerom.Nadam se da ce bris biti ok

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene kazite mi na koji nacin nosite mlekce za bebca kad idete u setnju. Sas smo vec stalno napolju pa da ne zurimo kuci stalno kad treba da rucka. Da li moze u termos torbi ili kako vi radite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Zene kazite mi na koji nacin nosite mlekce za bebca kad idete u setnju. Sas smo vec stalno napolju pa da ne zurimo kuci stalno kad treba da rucka. Da li moze u termos torbi ili kako vi radite?

mislis na adaptirano mleko? Ako da, ja sam ovako sa starijim. Ugrejem bas jako vodu i sipam koliko treba u flasicu i tako vrucu flasicu stavim u onu termos torbu za flasice sto je napravljena od stiropora. U apoteci, a imas i u aksi i u dexy co, kupila sam dozer za adaptirano mleko. U to sipam koliko merica mleka je potrebno i npr kada smo u setnji samo na brzinu iz dozera sipam prah u vodu, promuckam i dam. Do tad se voda taman prohladi.To ti pricam ako bebac jede na 3 sata. E sad ako bismo ceo dan skitali ili putovali na duze kupila sam termos u koji bih sipala vise vode, tipa za tri flasice, a dozer mi je bio za 3 pojedinacna obroka.

Izmenjeno od strane zvezda
MicaZoki(LUKA) i Dragana88 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene kazite mi na koji nacin nosite mlekce za bebca kad idete u setnju. Sas smo vec stalno napolju pa da ne zurimo kuci stalno kad treba da rucka. Da li moze u termos torbi ili kako vi radite?

Ja sam kupila u DM-u dozer za mleko,ima za 3x da se da,kao 3 dozera u jednom. A imas i u aksi i svugde negde da kupis te dozere. U dexiku sam kupila termos,jer mi nije bas vrsio posao taj od stiropora. Zagrejem vodu,ponesem flasicu i dozer i kad ogladni samo smuckam i super. A mozes i bez dozera,stavis u flasicu iz koje pije,koliko mislis da ce da popije i u termos zagrejanu vodu i kad ogladni samo siipas u flasicu i gotovo. Uzivate napolju po ceo dan.

zvezda i Bole cole volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Morgen :lol:

Nikako da se javim, ziva sam i u komadu sam jos ;)

Dobro.sam prosla u putu, msm kako sam ocekivala da cu se namuciti, nisam.  sad me jos brine da odem na ctg pa da u miru cekam. Smorise me sa papirima, kad nisi Eu najebes svugde... jja sam ok, beba se normalno vrti, sredjujem.stan i navikavam se na klimu...

Zoneee čestitam :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Morgen :lol:

Nikako da se javim, ziva sam i u komadu sam jos ;)

Dobro.sam prosla u putu, msm kako sam ocekivala da cu se namuciti, nisam.  sad me jos brine da odem na ctg pa da u miru cekam. Smorise me sa papirima, kad nisi Eu najebes svugde... jja sam ok, beba se normalno vrti, sredjujem.stan i navikavam se na klimu...

Zoneee čestitam :wub:

Dobar dan svima. Da znaš da sam se zabrinula kako ćeš da preguraš put. Mojoj drugarici je krenuo porođaj u povratku sa letovanja.

Kod mene opsada.Muž i voćka idu u banju danas  pa smo budni od 5h  Džaba sam se nadala da će biti spakovani i spremni još sinoć.Gledam ga kako se vrti u krug i pitam dal da zezam ili ne. 

mala007 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ufff to me  najvise brinulo, samo da ne bude u putu, jos moj schumaher da se uspanici boze.sacuvaj 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pomislio bi čovek da se sele, koliko stvari nose.Još samo da ubaci poslednju turu u auto, ne da mi da pomognem :angry:(a potpuno je neorganizovan). Ostatak bande vršlja po kući i dobri su. 

mala007 i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

napokon da nadjem.ginekologa koji me moze primiti, , sutra u 11 idem na pregled i ctg, jedva cekam, a twk sto ja špreham i engleski i nemački i srpski msm da je sestra jedva skontala sta ja hocu

na kraju razgovora ja pricam nemacki ona engleski :lol:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

napokon da nadjem.ginekologa koji me moze primiti, , sutra u 11 idem na pregled i ctg, jedva cekam, a twk sto ja špreham i engleski i nemački i srpski msm da je sestra jedva skontala sta ja hocu

na kraju razgovora ja pricam nemacki ona engleski :lol:

 

Blago tebi,tvoja bar prica Engleski,ja ovde ako nabasam na neku koja prica Engleski onda sam ubola premiju.Ja bas i ne govorim dobro Nemacki,ali se snalazim nekako,pa me je i moguce razumeti,a Nemacki prilicno razumem,sem Svajcarskog Nemackog.

Super je sto si dobro prosla u putu i prilicno brzo pronasla doktora,sada se potrudi da uzivas i da se opustis,a sve ostalo moze da se odradi i posle porodjaja.

Sve najbolje za navikavanje na klimu :D (a i to zavisi gde si u Nemackoj)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tesite se drage moje,u mom starom domu zdravlja na ginekologiji su radile sestre koje i pored cinjenice da govorimo istim maternjim jezikom nisu tome pridavale veceg znacaja.  Osim pasijansa ih nista nije interesovalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bole,nama je V pio ad ali sobne temperature. Tako da nismo niksd grejali..... foduse on nije voleo toplo mleko.odbijao je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutros sam zvala doktora da pitamz a to precesto grcenje materice i stezanje citavog stomaka.Na svaka 2minuta mi se desava tako al ne boli me nista.Sad u 16h mi je rekao da dodjem.I tako..nadam se da ce sve biti ok.Od pocetka sam kilava nadam se da nece beba  pre vremena napolje,da saceka bar u 37ned da udjemo pa posle kako hoce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

@Bole cole, jednostavno se izmazem i ponesem mleko. Doduse, nikad ne odsustvujemo duze od 2h na otvorenom. A nebitno gde/kod koga idemo, uvek ga podojim. Desavalo se i da nenadano odemo negde (ne stignem da se iznazem) a onda kad dodje vreme za sisanje, jednostavno ga podojim ma gde bili :)

mmaka, Dacha76, MakiJana i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Bole cole, jednostavno se izmazem i ponesem mleko. Doduse, nikad ne odsustvujemo duze od 2h na otvorenom. A nebitno gde/kod koga idemo, uvek ga podojim. Desavalo se i da nenadano odemo negde (ne stignem da se iznazem) a onda kad dodje vreme za sisanje, jednostavno ga podojim ma gde bili :)

Dojena beba i treba tako. Nemoj izvlaciti mleko, najbolje direktno iz sike ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.