Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

@mmaka jel idete danas kuci ili ste jos juce?  Kako ste?

@mala007 srecan put i samo polako, javi se kad se smestis.

mala007 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ttebalo bi danas, al da bi uradili prijavu moram da izmivam da ostanem do sutra. Dobro smo. Kako ste vi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Zone namuci se ti :mellow: kao ja sa D. Samo sam imala epi pa nije bilo bolno samo jako tesko.. a ni D nije spavao isto sam se pitala kakva je to beba :D

Zone* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene ja sam jos u betaniji nadam se da cemo danas kuci... Princeza ima patolosku zuticu,a ne fiziolosku kao sto sve bebe dobijaju... Pa smo morali duze na suncanje, juce je doktorka rekla da se nada da cemo danas kuci da idemo, vadili smo bilirubin jutros pa cekamo vizitu i nalaze...  Mislim da mi je vec dosta ovde...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lepe vesti od ranog jutra.

Moj dragi upravo tešio kolegu preko telefona kaže "moja žena je isto takva na početku svake trudnoće, uradite test ali mislim da je to to. Koliko je već kenjkava? Mhm, o.k. Polako ne nerviraj je.Pusti utakmicu idite na pregled. Javi da častiš." Počinjem da se brinem, u stilu nisam ginekolog al da pogledam još samo da počne da pregleda :D

Venera, Dacha76, miliccam i 6 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene ja sam jos u betaniji nadam se da cemo danas kuci... Princeza ima patolosku zuticu,a ne fiziolosku kao sto sve bebe dobijaju... Pa smo morali duze na suncanje, juce je doktorka rekla da se nada da cemo danas kuci da idemo, vadili smo bilirubin jutros pa cekamo vizitu i nalaze...  Mislim da mi je vec dosta ovde...

Patoloska hoce kod ranije rodjenih beba, bice ok, izdrzite jos malo :babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragana, verujem,takva sam i ja bila prvi put a kad sam dosla kuci, pozelela sam da se vratim :D I da je donose na podoje a nocunocu da spavam.

Mene od sinoc beba lupa bas nisko dole. Do sada je vecinom nogicama gore lupala a sada dole. Da se nije okrenula nekako. Bas bas je aktivna ali sve dole mi talasa stomak.

 

Tasa021, Venera, miliccam i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Patoloska hoce kod ranije rodjenih beba, bice ok, izdrzite jos malo :babymommy:

kod nas je javila zato sto sam ja 0+, a beba je B+.... A to hoce ako je mama 0 a beba A ili B ili ako beba ne nasledi isti rh faktor...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kod nas je javila zato sto sam ja 0+, a beba je B+.... A to hoce ako je mama 0 a beba A ili B ili ako beba ne nasledi isti rh faktor...

E to nisam znala :) onda znas i i zasto..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potpisujem za p.žuticu  Sa prvenčetom smo zaginule nedelju dana. Ja 0-ona na tatu 0+

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kod nas je javila zato sto sam ja 0+, a beba je B+.... A to hoce ako je mama 0 a beba A ili B ili ako beba ne nasledi isti rh faktor...

to nisam znala. Ja sam 0- a klinci su mi A+. Prvi mi je imao zuticu ali rekli su zato sto je rodjen u 33ned, a za drugog mi je patronazna rekla da ima malu zuticu kad ga je videla a pustili su nas kuci sa dan i po. Koja je sad razlika izmedju patoloske i fizioloske? Pitam jer imam utisak da ce i ova beba biti isti faktor kao tata i braca pa da se pripremim psihicki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

to nisam znala. Ja sam 0- a klinci su mi A+. Prvi mi je imao zuticu ali rekli su zato sto je rodjen u 33ned, a za drugog mi je patronazna rekla da ima malu zuticu kad ga je videla a pustili su nas kuci sa dan i po. Koja je sad razlika izmedju patoloske i fizioloske? Pitam jer imam utisak da ce i ova beba biti isti faktor kao tata i braca pa da se pripremim psihicki

Mozda nece, meni su dve starije rh - a najmladja +

zvezda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

iNace su svi pokupili tatinu krvnu grupu i rh faktor a p.zuticu je imala samo Jana,niko vise. Tako da ni to nije obavezno. Jel se spremate za izlet? Nama se nesto osladilo pa godinama unazad pokupimo klince i sa drustvom zbrisemo Avalu,Kosutnjak ili Kosmaj.Ne znam zasto je muske organizatore lakse za 1 maj naterati na tako sto god neki neki drugi dan,Obicno moram da zvocam mesec dana da ih vodimo negde da bi se dragi nakanio,ali za 1.5 kao da se podrazumeva. Tad obavezno a inace tesko i jedva.Bezveze

zvezda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

to nisam znala. Ja sam 0- a klinci su mi A+. Prvi mi je imao zuticu ali rekli su zato sto je rodjen u 33ned, a za drugog mi je patronazna rekla da ima malu zuticu kad ga je videla a pustili su nas kuci sa dan i po. Koja je sad razlika izmedju patoloske i fizioloske? Pitam jer imam utisak da ce i ova beba biti isti faktor kao tata i braca pa da se pripremim psihicki

Mozda nece, meni su dve starije rh - a najmladja +

zvezda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije obavezno da se dobije zutica :D ali kazu da se patoloska najcesce desava tada nije pod obavezno, ali svaki pedijatar koji dodje da pregleda dete bi trebao ti da vam kaze, da znate sta moze da vas ceka... Mi smo evo 5-i dan vec u porodilistu...dosta nam je vec, ali bolje i da smo ovde nego da smo kuci dobili pa da bude gore  :P

zvezda i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ja sqm nocas zaspala jedva u 1 od gorusice..u dva se budim kasljem kao konj grlo pece..kako sam spavala vratila mi se kiselina i udahnem u snu i zagrcnem se. Na kraju jedva to iskasljah. I posle pola sata se ispovracam. E onda sam zaspala normalno. 

Nije mi samo jasno sta mi se vracalo jer sam povratila vodu samo..nisam ni jela pre spavanja. Ali prepala me cinjenica dq sam se mogla ugusiti 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Strasno. Ja sam u drugoj imala kiselinu i od obicne vode, ma od svega, a ne umem da povracam pa me je to jos vise ubijalo. Sta ti dr kaze za gorusicu?

ja opet nissm spavala od mog svraba. Sve me svrbi sem dlanova i tabana a vec 3ned ne koristim nista ni od vitamina ni Utrogestan. Danas sam vadila dodatne analize za holestazu sto su mi trazili ali sad sam vec sigurna da nije to razlog ali koza mi je kao da sam na frontu bila koliko je rascesana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dr mi dala da uzimam Reflustat..neki novi gel..3 puta skuplji od rupuruta a nista bolji..sreca uzeh samo 5 kesica da probam.

Tebi je i na nervnoj bazi dodatno...

A ova mala sutira 18h dnevno i to onako lepo sutne pa se razvuce..ni u jednoj trudnoci mi nisu deca tako blesava bila..

zvezda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco,takve su devojcice :wub:

Meni je stomak nisko, u krilu, zato prepone stradaju samo tako. Svaki dan mi je sve tezeteze,sutra krecimo pa sad gledam da dok mogu odradim vecinu stvari pa kad udjem u 9.da samo lezim...

Deci treba diplome i izvestaje da napisem, da sredim kucu posle krecenja,sis nam se sele pa i to treba da posle njih sredim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nan ženo polako, ukoliko je stomačić nisko ne bi bilo loše da nosiš pojas. Meni je značio u prvoj trudnoći a izgleda da će tako biti i sad. Taman dovedeš gnezdo u red i kreće ludilo, ukoliko si imala sreće da ga dotad nema :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Zone cestitam i svim novim mamama. Evo i mene da se javim malo. Citam vas povremeno ali nikako da ugrabim vreme da vam ispisem sve :D. Ipak nisam uspela samo da dojim. Isti problem od pocetka. Tako da dojim i dohranjujem. Pokusavam danima da joj ne dajem dohranu ali bas bude mucno za obe. Ne spava, nervozna, a kako popije ad zaspi. Ocigledno da nema mleka, citala sma da je to nemoguce ali zaista je tako jer sam dala sve od sebe. Pijem i hipp caj za dojilje jer sam cula da je dobar. Ona sad i hoce da sisa za razliku od prvih dana kada je vristala cim je stavim, ali nekad nema sanse samo place nece ni da povuce. Problem je sto ubrzo zaspi kad siki i onda se probudi za 15 min jer je gladna i tako u krug. Tako da svaki put stavim je da siki i dohranu oko 100ml. Kako ste mi vi zene? 

Izmenjeno od strane Bole cole

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.