Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

mmaka, cestitam, neka ti je ziva i zdrava cerkica!! :wub:

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probaj silikonske bradavice Avent (imaš ih u velicini 1 i 2), extra su!!!

Potraži pedijatrijsku (laktacijsku) sestru Borku (ukoliko već nisi). Žena extra radi svoj posao! Jel fiziološka žutica? I moj sin ju je imao, pa smo ostali dan duže. Pazi, od tog sunčanja vebica više spava (Vuleta su mi donosili na podoj odmah posle sunčanja. Rezultat- nspavao je, čak i kada mi je nadošlo mleko, morala sam da se cedim da mu se da kao dohraana, umesto veštačke dohrane). 

Imamo silikonske bradavice samo dok princeza uhvati kako treba umori se pa onda malo sisa malo spava... Meni mleko jos nije nadoslo ima ga, sisa ona ne puno,al posiki koliko uspemo dok se ne umori... Ali ne odustaje sa dojenjem :)  kad dodjem kuci akcija ima da nauci da siki samo tako 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako ste,trudnice?

Dragana,polako,jos ste mali,posiki ona koliko njoj treba. Naucice :wub:

Ja pocela da oticem!

Idem danas u grad da obavljam milion stvari . ako ne riknem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nan ja standard sa gorusicom nocu umirem..jedino da ne jedem i ne pijem nista. Unos vode smanjila sam na ispod litar i smeta mi to. Ova mala sugira gore gde je zeludac pa ako jedem danju nocu mi je uzasno. Ne mogu da lezim sve mi se vraca

Maki i ja danas  u skitnju. Ako nadjemo nesto za devojku kupicemo. Idemo kod mojih na Karaburmubpa cemo do Big F

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj bas te napati malena. Ja gorusicu imam kad npr ujutru pojedem nesto od testa. Onda hoce, i kad sam gladna npr,

I mi cemo do centra, Big-a, pijace...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ja sam sa Makijem imalabtakve gorusice i povracanje da sam pred porodjaj zaglavila u bolnici na infuziji i lek za zeludac su mi preko infuzije davali. Bas sa tim uvek muku mucim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav stomacici

mene,konacno,popustila mucnina.Sad se javlja kad pregladnim(citaj kad ne zobljem nesto duze od dva sata).Pretvoricu se u kuglu i to onu povecu,za rusenje zgrada. Slatko i dalje ne mogu da smislim,izbegavam sve sto su rekli. Sad ulazim cini mi se u 25 ndelju(vise ne znam ni sama,komsije renoviraju stan vec desetak dana i tesko mije da se skoncentrisem od busilica i stemovanja),ali,dobro.

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ZeMske. Bice nesto od nas! 

Javljam se kad sve prodje...:baby:

:baby:samo napred! Nek' ti je sa srecom! Bez i lak porodjaj zelim :babymommy:

Dragana88 i Zone* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sretno Zone,da se sa lakocom porodis :)

I ja sam pocela da oticem.Desno stopalo ne staje skoro ni u jednu obucu.Navece popijem hladno mleko da me ne bi mucila gorusica i za cudo meni pomaze.Beba se rita od juce ko luda,predhodna 2 3 dana je me je nasekirao samo tako da svski put kad bi sela i pojlea nesto cekala bi reakciju.Vode ne znam ni sama koliko popijem.Bradavice me nesto bas bole i na dodir a i ovako.Jedna je bas uvucena druga onako

neca79 i Zone* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sretno Zone,da se sa lakocom porodis :)

I ja sam pocela da oticem.Desno stopalo ne staje skoro ni u jednu obucu.Navece popijem hladno mleko da me ne bi mucila gorusica i za cudo meni pomaze.Beba se rita od juce ko luda,predhodna 2 3 dana je me je nasekirao samo tako da svski put kad bi sela i pojlea nesto cekala bi reakciju.Vode ne znam ni sama koliko popijem.Bradavice me nesto bas bole i na dodir a i ovako.Jedna je bas uvucena druga onako

ja sam u prvoj trudnoci drzala mleko pored kreveta i pila nocu i jeste pomagalo..druga i treca ne pomaze cak mi pogorsa. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto vidim da idete do tc Karaburma i do Big-a da znate da cetvrtkom u dexy co imate 5% popusta na svu bebi opremu. Mi smo sada uzeli krevetac i podlogu za prepovijanje(za trece dete:P)

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto vidim da idete do tc Karaburma i do Big-a da znate da cetvrtkom u dexy co imate 5% popusta na svu bebi opremu. Mi smo sada uzeli krevetac i podlogu za prepovijanje(za trece dete:P)

hvala draga..sreca imam sve od M pa mi ostaje samo garderobica. Danas se mozda pocastimo ako naletimo na nesto slatko medeno hehe

zvezda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Zone* :wub::baby: Sve najbolje draga!!!!!!!!!!Lepo su ti koleginice-trudnice pricale da ces ti pre Ponedeljka.Fantasticno!Lak i bezbolan porodjaj ti zelim.

Ja sam se resila gorusice,a sada imam problem sa oticanjem,pa ne mogu cak ni papuce da obujem vise.Nocas sam imala zurku sa M,zato sto je bila previse uzbudjena zbog svih desavanja juce na igralistu i nije mogla da spava.Probudila se oko ponoci i do 4 ujutru mi je pricala kako se popela skroz do kraja,jako visoko na piramidi od konopaca.Tako da sam sada slomljena i umorna i mislim da bih mogla da spavam 48 sati bez prestanka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U prvoj tridnoci za gorusicu pomagale su mi neslane kokice i saka badema, ako niste probale probajte. U drugoj ni to mi nije pomogalo, a sada je imam samo ako veceram, ne bitno ako i posle 5sati od vecere legnem da spavam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ZeMske. Bice nesto od nas! 

Javljam se kad sve prodje...:baby:

Zone draga brz i sto laksi porodjaj ti zelim :babymommy: i javljaj posle sve :wub:

Zone* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To lutko!!! Vikend bebaaaaaa!!!! :wub:

 

 

Zone* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pardon, pametni telefoni i blentava trudnica ne treba da se "druže" 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stigao nam je Strahinja.:wub: 3420g i 51cm.:baby:

Bilo je izuzetno bolno ali i brzo. Kazu tipično za drugorotke da bude tako. A sto meni niko nije pre porodjaja rekao da bude toliko bolnije od prvog puta?! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stigao nam je Strahinja.:wub: 3420g i 51cm.:baby:

Bilo je izuzetno bolno ali i brzo. Kazu tipično za drugorotke da bude tako. A sto meni niko nije pre porodjaja rekao da bude toliko bolnije od prvog puta?! 

Ja sam imala epidural pa ne znam.. ali znam da trece rastura, pored epija osetila bol :D 

Cestitam draga, prelepo ime za divnog decaka :wub: pisi kako je krenulo kada stignes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stigao nam je Strahinja.:wub: 3420g i 51cm.:baby:

Bilo je izuzetno bolno ali i brzo. Kazu tipično za drugorotke da bude tako. A sto meni niko nije pre porodjaja rekao da bude toliko bolnije od prvog puta?! 

Drugar, dobrodosao nam!:baby:. Cestitke mami :wub:

Zone* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caooo strahinjaaaa 

zone trecerotka stigla kad i ja i bez epi se porodila 4 sata pre. Prosto nema pravila

uzivajte

Zone* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Zone* draga da ste živi i zdravi i brzo da se oporaviš! Možda sam imala sreće pa mi je svaki naredni porođaj (posle 1) bio lakši, tako da nemam utisak da su bili bolniji. LJUBI ZAMOTULJAK,vala ga jedva dočekasmo :angel:

Zone* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stigao nam je Strahinja.:wub: 3420g i 51cm.:baby:

Bilo je izuzetno bolno ali i brzo. Kazu tipično za drugorotke da bude tako. A sto meni niko nije pre porodjaja rekao da bude toliko bolnije od prvog puta?! 

bravo! Cestiitaaam!!! Kazem ti ja kakav ponedeljak. :babymommy:

Dacha76, MakiJana i Zone* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.