Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

@mmaka uz tebe smo!!!! Zelim ti sto laksi porodjaj i da budete dobro!!!

Mnogo sam se iznervirala, bila sam u domu zdravlja po doznake. Dr koja me tu vodi od pocetka mi govori kako sve vazi od privatnog lekara i sta ona napise ili bilo koji internista da ona na osnavu izvestaja moze da mi pise lek, da uput. Pisala ssm da sam bila kod endrokrinologa i privatni ginekolog mi je potvrdio izvestaj gde se traze analize dodatne za holestazu, za 20dana hormoni i cela ks i dr u domu zdravlja nece da mi da uput jer sam od pocetka trudnoce do sada 2 puta radila ks i kao nema pravo isko mi rezultati nisu ok i imam i izvestaje. Nece da mi da ni antitela da vadim jer sam to pre par meseci vadila a i u transfuziji su mi rekli da minimum 4 puta u toku trudnoce to obavim. Problem je sto te analize sto trebam da uradim u bolnici se cekaju 5-7 dana a privatno preko 20 dana a meni hitno trebaju. Jeste da su skupi ali ajde to na stranu i ovako sve placam ali meni trebaju brzo. Sto da utvrdjujem holestazu kad se porodim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@zvezda meni nisu priznavali nalaze iz privatnih lab dokle god su imali reagense na VMA ,sad posto vise nema nekih su naprasno poceli da prihvataju nalaze istih lab koje su ranije odbijali. U Visegradskoj im je sve jedno odakle su analize dokle god se uklapaju u njihovu neku siru sliku(barem na osnovu mog iskustva),za upute su mi jednom pravili problem posto je moj dr.pogresio i umesto za porodjaj dao mi neki za lezanje na odeljenju,ali to je o.k sama sam kriva nisam gledala sta je pisao.

@mmaka draga moja ne brini i zone ce sad,samo jos nije svesna hihihihi psiha je cudo.Zone draga opusti sei pustaj to dete na sunce! Vidi kako je lepo vreme!! :D

Zone* i zeklica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas u bolnici priznaju sve rezultate iz privatnih labaratorija i izvestaje to mi je i ona rekla. Ja sam i na bolovanje otisla sa privatnim izvestajem. Nego je mene iznervirala sto danas bez razloga nije htela da da upute za labaratoriju kao ni za antitela nego mi je rekla privatno da to radim a imam puno pravo u bolnici. A inace u mom gradu je u istoj zgradi i dom zdravlja i opsta bolnica i onda se lekari prepucavaju jer svi koji rade u opstoj bolnici, ukljucujuci i mog ginekologa, rade privatno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitke za malu Milicu i njenu mamu,da ste zive i zdrave.

Mene bas nerviraju doktori sa tim analiyama,ko da placaju iz svog dzepa,a ionako odvajamo za to socijalno lepu sumu.Moj ginekolg mi svakog meseca dale urin i ks i kada god odem po doznake ja je podsetim da mi upise i laboratoriju,to je po zakonu da u trudnoci svakog meseca radimo laboratoriju.Samo je se neckala za torch kada sam dobila preporuku od privatnog da uradim i ja sam joj rekla da znam da ima u javnom zavodu da se radi i da mi da uput,bila sam malo napadna i ona je dala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koja je razlika izmedju rubljene i endlane tetra pelene? Znam da je to porub ali ne znam kako izgledaju te endlane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zvezda na njima se na.rubu vide kao konci ali se ne.pore, moje su s dve strane porub s dve endlane. bitno kad ih otkuhas vlazne prepeglas i cao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zvezda na njima se na.rubu vide kao konci ali se ne.pore, moje su s dve strane porub s dve endlane. bitno kad ih otkuhas vlazne prepeglas i cao

hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja ne znam razliku,ali nije ni bitno,sve sam pokupovala:D

 

Da li mislite da ima potrebe da nosim O dusek iz kreveca na dubinsko ? Mislim, na njega ce ici nepromociva, carsav,gnezdo. Da li uopste da se cimam i nosim (nije skupo) ili da ga prebrisem,usisam i na sunce?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nan oboje tvoje dece msm da nemas potrebe, ok da si sad kupila polovno pa hajde boga pitaj cije je dete spavalo pa logicno oprati i osuncati, ovako malo ga osvezi ako dugo.stoji ne prekriven i osuncaj kad upekne i cao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O ga je koristila do posle godine ,nije piskila po njemu i sl.Posle toga nam je bio u kreveticu koji sam joj namestila kao kaucic u sobi. Ja se zapalila da nosim,a mama kaze da nema potrebe...

O je spavala kod sIs dole na mom starom 25 godina bez dubinskog i bakraca.

mala007 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako: prvo da kazem Hvala svima i jedva sam cekala da Mašinka izleti.

usla na patologiju sa 2 prsta, za sat dosla do 3, odma porodiliste da se busi vodenjak ( koliko je malo bilo vode),to proslo ok. Dobila epi, ma sve extra do 5 sati, otvorena 7 prstiju i stoji.... ne otvaram se uopste! Dobijam temp od kontrakcija, nemam vode ni secera, losemi uzas.. dolazi doktorka u 19:50 i kaze bio dragi da pita sta se desava, ja joj kazem da nmg vise, onesvesticu se ( kvase mi lice) i ajde da me pregleda. Ja rasirim noge a doktorka i tri babice u soku i kazu - ajmo ajmo guramo :) ona na ulazu. Ja guram i brbljam nesto a one opet i soku jesi ti normalna??!!! I eto iz treceg puta u 19:55 dodje Masa 3400kg i 52cm i odma sam joj rekla da je djubre

eto drage moje bas me namucila al ok zavrsili smo put ljubimo Vas nas dve

bepce, neca79, lulu. i 14 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@mmaka cestitam ti od srca :wub: 

Uzivaj sad u svojoj bebici :baby:

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako: prvo da kazem Hvala svima i jedva sam cekala da Mašinka izleti.

usla na patologiju sa 2 prsta, za sat dosla do 3, odma porodiliste da se busi vodenjak ( koliko je malo bilo vode),to proslo ok. Dobila epi, ma sve extra do 5 sati, otvorena 7 prstiju i stoji.... ne otvaram se uopste! Dobijam temp od kontrakcija, nemam vode ni secera, losemi uzas.. dolazi doktorka u 19:50 i kaze bio dragi da pita sta se desava, ja joj kazem da nmg vise, onesvesticu se ( kvase mi lice) i ajde da me pregleda. Ja rasirim noge a doktorka i tri babice u soku i kazu - ajmo ajmo guramo :) ona na ulazu. Ja guram i brbljam nesto a one opet i soku jesi ti normalna??!!! I eto iz treceg puta u 19:55 dodje Masa 3400kg i 52cm i odma sam joj rekla da je djubre

eto drage moje bas me namucila al ok zavrsili smo put ljubimo Vas nas dve

Sve ces ti to zaboraviti, svu muku i sav bol kad ti donesu tvoj zamotuljak :wub:. Cestitam, draga moja, od srca :babymommy: . Uzivajte :baby:

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@mmaka draga tebi i bebcu sve najbolje! Žao mi je što su te namučili. Ljubi Mašu i čuvajte se. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mmaka! Cestitaaam:babymommy: Brzo fa se oporaviteni svojim momcima kuci na uzivanje. Ljubi zamotuljak i sad se konacno opusti zeno, najgore je proslo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako: prvo da kazem Hvala svima i jedva sam cekala da Mašinka izleti.

usla na patologiju sa 2 prsta, za sat dosla do 3, odma porodiliste da se busi vodenjak ( koliko je malo bilo vode),to proslo ok. Dobila epi, ma sve extra do 5 sati, otvorena 7 prstiju i stoji.... ne otvaram se uopste! Dobijam temp od kontrakcija, nemam vode ni secera, losemi uzas.. dolazi doktorka u 19:50 i kaze bio dragi da pita sta se desava, ja joj kazem da nmg vise, onesvesticu se ( kvase mi lice) i ajde da me pregleda. Ja rasirim noge a doktorka i tri babice u soku i kazu - ajmo ajmo guramo :) ona na ulazu. Ja guram i brbljam nesto a one opet i soku jesi ti normalna??!!! I eto iz treceg puta u 19:55 dodje Masa 3400kg i 52cm i odma sam joj rekla da je djubre

eto drage moje bas me namucila al ok zavrsili smo put ljubimo Vas nas dve

cestitam draga..sve je proslo i sad odmori. :babymommy:

mmaka i Dragana88 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@nanchika88 Ne sekiraj se samo iskoristi ovo sunce. Ja sam nosila na dubinsko čišćenje ali posle tri bebe u istom krevetcu i na istom dušeku nisam htela da rizikujem,ai stajao je na tavanu između bebe tri i četiri. 

nanchika88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@mmaka Cestitam od srca draga!Sada najzad mozes da uzivas!

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mmaka sve cestitke tebi i tvojoj bebani:baby::wub:

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@mmaka cestitam ti od srca, neka ti je Masa ziva i zdrava!!! Uzivaj sada!!!

@nanchika88 ne moras da nosis na dubinsko, dobro ga usisaj i osuncaj. Ako zelis mozes asepsolom blago da prebrises. Meni je stariji 2god spavao na duseku i cim se mladji rodio on je spavao na njemu. Samo smo ga usisali i suncali jedan dan, al to sam leti uvek praktikovala posto imamo dvoriste pa mozemo. Ja im musemicu  nisam stavljala iako sam imala sa jedne strane nepromocivu, a sa druge frotirsku, jer mi se  dete jednom od nje strasno oznojilo, da su mu bubuljice poiskakale.

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas nam se otvorio Stop shop i isla sam da kupim za bebca neke nove stvari:babymommy:. Ne pamtim da sam toliko uzivala, cak mi je bilo zao sto mi je ovo trece dete i sto puno toga imam. Sada mi je ostalo da kupim jos 10ak tetra pelena( muz se bavi pecenjem rakije pa mi je puno pelena uzeo),  kadicu i jod i komprese. A za kadice sam se frapirala. Za prethodno dvoje koristila sam iz plastikarnice one obicne, kao sto su za nas koristili, a posto mi je muz to opet posudio za vinariju novu moram da kupim. U plastikarnici od one najgore reciklirane i krte plastike kadica u crnoj boji je 400din a od te iste plastike samo u crvenoj i plavoj boji 1200 manja a veca 1400. A u tome ni prase da ne šuris kakva je plastika. Uzas. A u aksi i dexy co kadice od 102cm mozes da kupis od 1100 do 1400 od one lepe plastike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@mmaka cestitke od svega srca. Izljubi svoje cedo i uzivajte. 

Ja sam danas bila na kontroli, moja dr se vratila posle ne znam koliko meseci odsustva. Pa je ona napravilla detaljan UZ, bas sam se iznenadila. Ispregledala je bepca, prebrojala sve prstice i pregledala sve organe. I sve je u najboljem redu. Uostalom dobili smo i rezultate urina sa mikrobiologije i negativan je na bakterije tako da je i to tipi top. Sl.kontrola za 5 nedeja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.