Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

ja cu ti reci sta je meni nacelnik rekao- ako je osetis manje prosto beba spava, bitno je osetiti je nekoliko puta u toku dana. Meni se npr umiri na dan-dva, znaci nije aktivna 15h nego 7h dnevno. Evo meni je ona uspavana na ctgu i bila je jedno jutro mirna samo malko se pomerila i onda je djipala. Danas je kao i ranije divljak celi dan. Problem bi bio da se neko vreme ( par sati) beba ne oseti. Ja iz mog licnog iskustva sa klincem mogu da ti kazem da se ne opterecujes mnogo ( on se dnevno mednuo 4 puta) rodio se zdrav prav i sada je pravi decak, zivahno dete. 

Ako ti sama smatras da ce ti biti lakse trkni do doktora pa vidi jel sve ok ( pitas za pupcanu gde je da nije kod glave). Eto malo opsirnije, ali samo nemoj biti u strahu jer onda to ide na psihu, realno. Mrdne se stuca tu je bebac samo malo kuliraaa :* 

I komsinica mi kaze da je to prolazna faza ovo o cemu ja sad razmisljam dal se mrda ili ne.Cim stuca kaze tu je i da nepotrebno panicim jednostavno miruje i da je i njeno tako po dan dva znalo da bude mirno.Pupcana vrpca na poslednjem ultra zvuku nije bila pored vrata sa prednje stane glave.

Dragana cestitam jos jednom bebi :)

Venera, Dragana88 i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zone, tako se i meni smirilo sad sa drugim detetom i odjednom samo krenuli bolovi uvece i ujutru se porodih ;)

Srecno svima ^_^

I meni su prvi put samo krenuli bolovi, a dane  pre porodjaja sam se super osecala a i  mislila sam da cu preci termin, stomak bio do zadnjeg dana visoko tako da moze uvek da krene:)

mmaka i Zone* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MicaZoki a da se ti nama uskoro pridruzis?:babycrib:

Aaa ne,ne... Ja drugo nezelim. Kroz sta sam psihicki prosla od sedmog meseca trudnoce,pa i posle porodjaja,neka hvala. Sada je proslo sve i sve lepo funkcionise,tako zelim i da ostane. Da mogu da se posvetim mom nestasku . Mada se uvek kaze, nikad nereci nikad. Ako se i desi za koju godinu,saznacete to. Za to vreme samo navijam za sve vas. :wub: :babymommy:

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I komsinica mi kaze da je to prolazna faza ovo o cemu ja sad razmisljam dal se mrda ili ne.Cim stuca kaze tu je i da nepotrebno panicim jednostavno miruje i da je i njeno tako po dan dva znalo da bude mirno.Pupcana vrpca na poslednjem ultra zvuku nije bila pored vrata sa prednje stane glave.

Dragana cestitam jos jednom bebi :)

Moj L je isto tako bio miran dva dana,mrdne nesto jedva,3,4 puta u toku dana. Mislim da nemoras da brines,bitno je da osetis bebu,makar malo.Kazu da beba hoce da se primiri pred porodjaj,ja taman mislila to je to,kad ono nista. Tek za nedelju dana sam se porodila. U 3h ujutru mi poceli bolovi,ja otisla u wc,ispao sluzni cep. Istusirala se,sredila,izasla iz kade,kad sam pocela da curim,ihaha. Onda sam znala da je to,to. Otisla u bolnicu,naprsnuce vodenjaka,ja i dalje curim,a bolovi stali,u 9 h me prebacili na ginekologiju,jer se nista nije desavalo,tek uvece su poceli bolovi i ujutru sam se porodila. 

mmaka i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj L je isto tako bio miran dva dana,mrdne nesto jedva,3,4 puta u toku dana. Mislim da nemoras da brines,bitno je da osetis bebu,makar malo.Kazu da beba hoce da se primiri pred porodjaj,ja taman mislila to je to,kad ono nista. Tek za nedelju dana sam se porodila. U 3h ujutru mi poceli bolovi,ja otisla u wc,ispao sluzni cep. Istusirala se,sredila,izasla iz kade,kad sam pocela da curim,ihaha. Onda sam znala da je to,to. Otisla u bolnicu,naprsnuce vodenjaka,ja i dalje curim,a bolovi stali,u 9 h me prebacili na ginekologiju,jer se nista nije desavalo,tek uvece su poceli bolovi i ujutru sam se porodila. 

Imam ja jos da heklam do porodjaja tek sam usla u 33ned.Praticu jos sutra pa ako bude miriniji nego danas nije na odmet da dr pogleda.Sto se tice naprsnuca vodenjaka ni to ne znam kako izgleda i citajuci ovde tako kad mi se navlazi ves pomislim "jao da nije plodova voda"  .Nije internet za svakoga definitivno hheh:P

mmaka, Venera i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo meneee opet nema spavanja :) ustala da piskim jedva otisla do toaleta, nmg da hodam jbt. Imam neke “menstrualne” bolove al kake sam srece nece to skoro :) 

neca79 i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene nikako da vam se javim, uzivam u svojoj bebicu i ne mogu pogled sa nje da skinem :wub:

Milica je dosla na svet 25.04 u 00:04 minuta

Sa sve tezinom 3800 i duzinom 53

Drage zelim da i vi uskoro uzivate u vasim bebicama :babycrib:

cestitam ti od srca!!! Nek ti je ziva i zdrava bebica!!! Lepo sam ja rekla da se porodite 25.4. da delimo rodjendan!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cestitam ti od srca!!! Nek ti je ziva i zdrava bebica!!! Lepo sam ja rekla da se porodite 25.4. da delimo rodjendan!!!

nema torte za mene :(  jel bila pesmica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dragana cestitam :wub:

kkako si prosla na porodu, kako si sada?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Dragana88 cestitam draga, da je ziva i zdrava Milica :wub: krupna beba a poranila. Kao i mi ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo meneee opet nema spavanja :) ustala da piskim jedva otisla do toaleta, nmg da hodam jbt. Imam neke “menstrualne” bolove al kake sam srece nece to skoro :) 

sad ces i ti :baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bice torte, juce od klinaca nisam stigla. Mladji je strasno bio uzbudjen sto je mami rodjendan, vise nego kad je njemu. Na kraju se i rasplakao, nije znao sta ce od sebe

Zone*, MakiJana, Venera i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Dragana88 Cestitam i sve najbolje vam od srca zelim :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema eserihije i imamo zeleno da u septembru krenemo na bebcu da radimo :wub:

@Dragana88 cestitammm od srca:wub:

Čestitam na lepim vestima  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa ovako: ja ostala na patologiji u misovicu, nemam pl vode pa ce mi dati vaginaletu, otvorena dva prsta pa se javljam za dalje.

zone ko se kladio na tebe izgubio jeeeee :) 

mala007, Zone*, Dacha76 i 9 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srećno mmaka 

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa ovako: ja ostala na patologiji u misovicu, nemam pl vode pa ce mi dati vaginaletu, otvorena dva prsta pa se javljam za dalje.

zone ko se kladio na tebe izgubio jeeeee :) 

kako nemas..pykao vodenjak?

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Otvorena sada 3 vode me u porodiliste pisem cim dobijem tel :*

Srecno draga :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa ovako: ja ostala na patologiji u misovicu, nemam pl vode pa ce mi dati vaginaletu, otvorena dva prsta pa se javljam za dalje.

zone ko se kladio na tebe izgubio jeeeee :) 

Samo hrabro :lol:. Mozes ti to :wub:

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Dragana88 cestitam! :babymommy:Svako dobro vam zelim. Joj tako sam se i ja odmah zaljubila u svoje prvence:wub:

@mmaka hrabro samo, da se sto pre zavrsi i pisi detaljan izvestaj :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa ovako: ja ostala na patologiji u misovicu, nemam pl vode pa ce mi dati vaginaletu, otvorena dva prsta pa se javljam za dalje.

zone ko se kladio na tebe izgubio jeeeee :) 

Samo hrabro,cekamo uskoro lepe vesti. Da se brzo i lako porodis. Ja sam se na tebe kladila. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.