Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno (Izmenjeno)

Za celulit mozete praviti piling morska so plus neko ulje( kokos, maslinovo) i tako se malo trljati, ja imam onaj neki kao sportski nema previse ali tu je, u trudnoci nisam dodatno dobijala, a kad bebi prohoda pa jos i pre kad krenete ustani /cucni pa digni bebu i od 10kg otici ce celu samo tako:)

Izmenjeno od strane Venera
.Naja. i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Dragana88 srecno!!!! Cekamo lepe vesti!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Dragana88 srecno!!!! Cekamo lepe vesti!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U prvoj trudnoci mi nije ispao sluzni cep, a u drugoj je bilo tako sluzavo bez krvi par dana. E sad mozda je ispao kad su mi skidali serklaz pa da ne znam ili na samom porodjaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam bila kod endrokrinologa jer mi je T4 malo snizen, a T3 mako povecan, TSH  normalan. Kaze dr da je nalaz normalan za ovu fazu trudnoce(treci trimestar) i da je to posledica aktivnosti posteljice. Dobila sam da pijem selen dok se ne porodim i 4meseca nakon porodjaja jer mi majka boluje od Hashimotoa a to je nasledno i dobila je u trudnoci samnom.

Kada sam mu rekla za svrab koze prvo je posumljao na holestazu jetre ali gledao je rezultate i rekao da je 100% od Utrogestana i svih vitamina sto su me nakljukali ali da mi za holestazu nisu uradili 2 najvaznije analize koje to sa sigurnoscu otkrivaju i napisao da to obavezno uradim. Kaze mi i da je malo 14 dana od kad ne pijem utrogestan i vitamine da nestane svrab jer su me posteno nakljukali.

Izbacio mi je slatko, testo i voce, odnosno voce smem da jedem pre podne do 11h iako mi je ogtt uredu a secer mi je 3,9. Kaze da mi je nizak a i test ogtt nizak i da to ukazuje da imam visak insulina i da mi zato organizam toliko trazi slatko pa da ne bih kasnije postala dijabeticar da u trudnoci sada to ne jedem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam bila kod endrokrinologa jer mi je T4 malo snizen, a T3 mako povecan, TSH  normalan. Kaze dr da je nalaz normalan za ovu fazu trudnoce(treci trimestar) i da je to posledica aktivnosti posteljice. Dobila sam da pijem selen dok se ne porodim i 4meseca nakon porodjaja jer mi majka boluje od Hashimotoa a to je nasledno i dobila je u trudnoci samnom.

Kada sam mu rekla za svrab koze prvo je posumljao na holestazu jetre ali gledao je rezultate i rekao da je 100% od Utrogestana i svih vitamina sto su me nakljukali ali da mi za holestazu nisu uradili 2 najvaznije analize koje to sa sigurnoscu otkrivaju i napisao da to obavezno uradim. Kaze mi i da je malo 14 dana od kad ne pijem utrogestan i vitamine da nestane svrab jer su me posteno nakljukali.

Izbacio mi je slatko, testo i voce, odnosno voce smem da jedem pre podne do 11h iako mi je ogtt uredu a secer mi je 3,9. Kaze da mi je nizak a i test ogtt nizak i da to ukazuje da imam visak insulina i da mi zato organizam toliko trazi slatko pa da ne bih kasnije postala dijabeticar da u trudnoci sada to ne jedem.

rekoh ti ja minimum 2 nedelje..super sad znas sta je...e sto volim ovako pedantne doktore. Sve ti proveri kaze a ne nagadja

MicaZoki(LUKA) i zvezda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poceli blaagiii bolovi, krsta i donji stomak ^_^ jupi jupi jeeej! ...koji sam ja mazohista :lol:

Nadam se da Dragana vec mazi svoje bepce :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poceli blaagiii bolovi, krsta i donji stomak ^_^ jupi jupi jeeej! ...koji sam ja mazohista :lol:

Nadam se da Dragana vec mazi svoje bepce :)

jeeee i tiiii hehehe strava kako se radujem...javljaaaj :baby:

Danas smo u direktnim prenosima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sinoc razmisljala kako cu i ja tako uskoro i takav me strah opet uhvatio..mislim da u ove dve trudnoce pre nisam bila tako panicna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

aaloo necu da budem jos No.1

:P

Mmaka ne ostavljaj me makar ti jos koji dan

Dacha76 i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poceli blaagiii bolovi, krsta i donji stomak ^_^ jupi jupi jeeej! ...koji sam ja mazohista :lol:

Nadam se da Dragana vec mazi svoje bepce :)

Jel ti muz tu?

@Dragana srecno :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se razumemo msm da necu ja jos danas, u prosloj tr su mi bolovi poceli 48 sati pre porodjaja. Mada, ne bih se bunila da bude veceras, nocas...samo da napravim rucak, operem ves i opeglam ga, moram uuvecu kupovinu do marketa, spremim jos malo po kuci... :lol:

A ja nisam rekla da necu nego da mi je lepo konacno sam u 9.mesecu pocela full da uzivam i imam snage za sve, pa se zato nisam previse zurila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@mala007 slucajno sam te citirsla, htela sam zone

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Auuuuu koliko ste se raspisaliiiii 

to ti je tako, ko ne zuri uvek pozuri -ovo je tebi upuceno Zone :) 

ja ne bi danas, posto bibuzela malog da budem sa njim pa moze sutra :) eto da malo i ja biram

ja nemam bolova :p

MakiJana, Zone*, zvezda i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jao ja kad pomislim na.bolove panika me hvata, jos sam za prvorotkinju super prosla...

Zone de ti onda prvo generalku opucaj malo odmori pa ako stignes veceras da se porodis stignes nema zurbe B)

zvezda, Zone*, mmaka i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: ahaha mala, tacno je to meni proslo kroz glavu kad sam pustila prethodni post. @MakiJana tu je muz, ima posle podne predavanja ali u gradu je to je bio uslov ako misli mu se poradjam:D

Hvala zene za podrsku:babymommy: bolovi i dalje slabog intenziteta ( sto je jasno cim jos stizem da pisem ;) )

zvezda, mala007, Tasa021 i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao radjaju sw bikovi, divno :wub: moja vrsta :D

Pisale ste ja nisam stigla. Kod nas dva ovna, dva lava i ja sama bik :lol: moram sebi roditi jednog..

mala007, zvezda, Venera i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao radjaju sw bikovi, divno :wub: moja vrsta :D

Pisale ste ja nisam stigla. Kod nas dva ovna, dva lava i ja sama bik :lol: moram sebi roditi jednog..

maki kad ti je rodjendan? :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da poželim sreću i brz porođaj i oporavak! Šta fali bikčićima :D, duše drage. Ja ušla u 24-tu nedelju i zavidim vam što ste pri kraju ili na početku. Ja ni tamo ni vamo. Znate teoriju, imate i prakse budite pozitivne i kuckajte.

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

maki pa kod mene ciljano na nasu vrstu ;)

naj se bolje slazem sa slicnima. :D

salu na.stranu, a kad smo skontali da hocemo jos jednu bebu ja kazem taman sredina avgusta je idealna za  akciju i taman u maju se rodi i imam celo leto da uzivam ^_^

sta cu kad volim sunce 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: ahaha mala, tacno je to meni proslo kroz glavu kad sam pustila prethodni post. @MakiJana tu je muz, ima posle podne predavanja ali u gradu je to je bio uslov ako misli mu se poradjam:D

Hvala zene za podrsku:babymommy: bolovi i dalje slabog intenziteta ( sto je jasno cim jos stizem da pisem ;) )

@Zone*, srećno i javljaj nam sve :babycrib:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,samo da vam pozelim sve naj-naj i da vam porodjaji budu lagani i da ih ni ne osetite.Ljubim vas punoooo!

Odoh ja na kontrolu,pa kada se vratim hocu da procitam samo lepe-najlepse vesti!

Mislim na vas!

mmaka, Zone*, MakiJana i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.