Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Evo i mene, nisam jos ponovo dala urin. Do sada sam popila vise od 2.5l vode. Ja se nadam da ce biti dosta. Aki stignem do laba a da se usput ne upiskim.

Kupila ja i aparat za pritisak. Dodjem kod svekrve, hicu da ga ukljucim a on ne radi. Naravno iznerviram se. Izmerim pritisak sa svekrvinim a ono 138/89. Hahahha tacno ispod granice. E onda krecem da se tripujem za preeklampsiju...konacni se smirim. Pa skontam da mi aparat radi samo ga ja.nisam pravilno sastavila. 

E onda sam se malo iskulirala i malopre izmerim ponovo a on standardni moj 105/60. Tako da idem sad da ponovim urin i da malo kontrolisem pritisak preko vikenda pa da vidimo u ponedelhak sta ce da bidne. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene, nisam jos ponovo dala urin. Do sada sam popila vise od 2.5l vode. Ja se nadam da ce biti dosta. Aki stignem do laba a da se usput ne upiskim.

Kupila ja i aparat za pritisak. Dodjem kod svekrve, hicu da ga ukljucim a on ne radi. Naravno iznerviram se. Izmerim pritisak sa svekrvinim a ono 138/89. Hahahha tacno ispod granice. E onda krecem da se tripujem za preeklampsiju...konacni se smirim. Pa skontam da mi aparat radi samo ga ja.nisam pravilno sastavila. 

E onda sam se malo iskulirala i malopre izmerim ponovo a on standardni moj 105/60. Tako da idem sad da ponovim urin i da malo kontrolisem pritisak preko vikenda pa da vidimo u ponedelhak sta ce da bidne. 

samo pozuri da ne bude u gace pi pi :) 

i nemoj da se “tripujes” nego izmeri pritisak i kad vidis da je ok samo se jos vise opusti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Zone* zatisje pred buru :D samo polako i ne brini.Kad krene disi,broj i ne brini.NE BRINITE!!! Javljajte se da znamo dal ste il niste i djuskajte do zadnje sekunde,tako ja planiram :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam toliko gladna!!!! Da se i mal ljuti koliko mi zavijaju crevca! Cekam da se gospodin vrati sa posla i resila sam ( kazu ljuto oce da pogura) idem u kfc na ljutu ‘ranu!!! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mala a gde ti zuris?? :lol: termin ti je polovina maja, strpi se, cekaj red, nemoj da se ugledas na mene :P

 

iskustvo imam tako iz vedra neba pa u rebra tako da se cudim sto sam jos u komadu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

lzgleda ce sve aprilke u jednom danu da se porode:D , prognoziram nocas bar jednu:baby:

Joj ponedeljak mi nije bas omiljen dan, pa bi radije da se neki drugi dan porodim, prosli put sam stalno govorila bice to za vikend i tako je i bilo, u subotu podne stigao maleni pa bi tako i sada najradije, ono kao da mogu da biram:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja danas usla u 25 nedelju, a imam neku aplikaciju i stoji obavestenje jos 15 nedelja pa me bas strecnulo samo toliko jos:) u drugoj trudnoci se stvarno gubi pojam o vremenu i nedeljama, kako li je tek u trecoj..

Dacha76, bepce, mmaka i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Venera Ja u Nedelju ulazim u 30. nedelju.Meni ova trudnoca leti.Kako se okrenem,eto meni kontrole.Ja mislim da je nama,koje smo prosle vec jednu trudnocu,tako zato sto vec imamo nase malisane koji nam popunjavaju vreme i stalno smo posvecene njima,da i ne primetimo narednu trudnocu.Bar je meni tako.Prva trudnoca mi se oduzila zato sto sam stalno iscekivala kada cu da drzim mog andjela u rukama i nisam imala nikoga da mi tako lepo ispuni vreme,pa mi je bilo i dosadno.Zahvalna sam sto sada nije tako i trudim se da se posvetim mojoj M maksimalno i koliko mogu,zato sto znam da kada dodju blizancici necu moci odmah da joj budem 100% posvecena zato sto i sama znam koliko su bebe zahtevne.Pa mi bude i zao,ali sam opet srecna sto ce imati batu i seku i zato sto nikada nece biti usamljena,a samim tim ni oni.To mi je i bila vodilja kada sam se odlucila da udjem ponovo u ceo proces VTO.Prvo sam se plasila da ako ne uspe iz prve,da cu opet psihicki klonuti i da moja M ce morati da prolazi kroz moje krize i neraspolozenje i da ce ona samo patiti zbog svega,ali sam ipak resila da probamo pa sta bude bice,samo da ona ne ostane sama.I mm i ja imamo on rodjenu sestru,a ja rodjenog brata i bilo bi sebicno da M ostane sama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ujutru na ctg, pa ako ne ostanem vodim malog do Capitol parka da mu kupim nesto :) malo da procunjam ( jedem) i da begamo kuci. Bicejedan dan samnom pa moram da ga izljubimmmmm :)

miliccam, Venera, Zone* i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja danas usla u 25 nedelju, a imam neku aplikaciju i stoji obavestenje jos 15 nedelja pa me bas strecnulo samo toliko jos:) u drugoj trudnoci se stvarno gubi pojam o vremenu i nedeljama, kako li je tek u trecoj..

u trecoj svaki dan ti je kao godina:D nesto mi se mnogo oduzilo a tek sam 30ta nedelja. Ne mogu da docekam jun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citam ja sada Dachu i zvezdu i kao  covece,kad su pre stigle do 30.nedelje . Znam da su tu oko mene sa terminima,kad skontam da sam ja skoro u 31.:D 

Ranije kad vidim 30.i neka nedelja,ma to skoro pa kraj a sada...

Nego,mama mi kupila beluga jastuk,veceras premijera...

Zone*, zvezda, Dacha76 i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Nego,mama mi kupila beluga jastuk,veceras premijera...

javi bas kako ti odgovara. Meni je muz to kupio jos za ng ali ga on vise koristi:D ja ne umem da se namestim sa njim i noga me boli od njega....ali sam sigurna da ce mi za bebu bas koristiti. Meni sada sluzi kao zastita kad mi starije dete dodje u krevet. Strasno nemirno spava i mnogo se sutira i onda ja stavim jastuk izmedju nas i umesto u stomak on sutne u jastuk.

procitala sam bas mnogo pozitivnih iskustva za taj jastuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm je bio ljubomoran na bjastuk "više njega grliš nego mene" i to je trajalo do prethodne trudnoće kad sam u znak protesta što je prebacio i ruku i nogu preko mene u snu, ja zbrisala iz kreveta i ubacila mu jastuk na moje mesto. Ljudi shvatio je ;) 

zvezda, Zone*, Dacha76 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@nanchika88 Gledala sam spisak i izgleda cu ipak ja vec oko 18.6. da se porodim.Blizancici uvek izadju ranije i za njih je to ok.Sledece Srede imam kontrolu i vec bi trebalo okvirno da zakazemo datum carskog reza.

Ja sam jastuk koristila i celu prvu i evo sada i u drugoj trudnoci i super se namestim i naspavam.

Venera, mala007, Dragana88 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja od gorusice ni ne mislim na ostalo sto mi smeta...menjala bih je za sve muke ovog sveta. Ne mogu da skontam vise ni sta mi prija, ni jel gore nocu, ujutru ili tokom dana  dr nema resenje. Sinoc sanjam kako mi je na proslom porodjaji prestala onog trena kad sam se porodila.

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu sad kao one sa top shop reklame- Konacno sam prespavala noc. :DLepo sam ga zagrlila, nisam ustajala ni jednom. Samo me probudila beba ,ubija me od juce non stop,ja ne znam kad to cudo spava! Ali za prvu noc , preeezadovoljna.

Mama mi je uzela za dojenje prvenstveno ali naravno i da spavam sa njim. Jedino ne mogu glavu na njega. Glava mi je na mom jastuku a njega obgrlim.

Dacho,i ja cu oko 20.06.tako da smo tu. Meni je sa O bio tvoj termin,a sad ne mogu da cekam sestrin rodjendan,a bice mi bas blizublizu obe. Mali blizancici horoskopski:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam umesto originalnog b.jastuka narucila kao bebi gnezdo iz dva dela, jastuk i podloga za presvlacenje, jastuk je dugacak oko 1.8 kao sto sam i htela, za.sad mi je zgodan videcemo kakav ce biti bebi

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jutros uradila ctg sve je ok, pa sam

malko bila na Adi sa klincem i docekah da dodjem kuci... ufff crkoh

Zone*, neca79, mala007 i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

hahaahahhahaha nista ti jos malkonodmori, pa opet isto :D

MakiJana i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja od gorusice ni ne mislim na ostalo sto mi smeta...menjala bih je za sve muke ovog sveta. Ne mogu da skontam vise ni sta mi prija, ni jel gore nocu, ujutru ili tokom dana  dr nema resenje. Sinoc sanjam kako mi je na proslom porodjaji prestala onog trena kad sam se porodila.

Neco,vec sam pisala o leku koji meni pomaze i nemam uopste vise gorusicu.Pitaj dr da li moze da ti ga prepise i da li ga uopste ima tu.Ako ne moze tu da se nabavi sigurno postoji neka zamena.

Lek je OMEPRAX 20mg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prelep stomacic :wub: 

fala

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.