Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja cekam na drugo vadjenje krvi posle onog odvratnog napitka. 

Jutros dadoh i urin, sad su me zvali od ginekologa da su dobili nalaze i da imam proteine. Da pijem sto vise vode i da popodne dam urin jos jednom. Da si preko vikenda merim pritisak, 3×na dan ako je veci od 140/90, da se javim u porodiliste. 

Ima li iko iskustva sa proteinima u urinu? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cekam na drugo vadjenje krvi posle onog odvratnog napitka. 

Jutros dadoh i urin, sad su me zvali od ginekologa da su dobili nalaze i da imam proteine. Da pijem sto vise vode i da popodne dam urin jos jednom. Da si preko vikenda merim pritisak, 3×na dan ako je veci od 140/90, da se javim u porodiliste. 

Ima li iko iskustva sa proteinima u urinu? 

jesi pila neki lek? Ja msm da nije nista strasno, ali hoce od lekova da se povecaju. Kad ih imas puno i stalno onda je problem. I cim su ti rekli da pijes vodu, znaci da nije nista strasno. Vec taj pritisak.... to je grrr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam pila nikakve lekove, a znam da povezuju proteine u urinu i povisen pritisak sa onom preeklampsijom....

Bas sam se uprpala nesto....tesi me sto nemam nikakvih tegoba, koje bi ukazivale na povisen pritisak. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu u pon. najverovatnije na ogtt jutros nisam uspela, pa da bepce to su prvi znaci preeklampsije, mada ne mora jos nista da znaci, puno vode pij, smanji so i secer na minimum, meri pritisak pa videces sa dr. kako dalje.

Meni se jedno vreme toliko slano jelo da sam bukvalno umakala u so a znam da nije dobro, sva sreca pa prodje a narocito u ovoj drugoj polovini se mora malo pripaziti.

bepce i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

@Zone* kako si spavala?

Kao zapeta puska, da nisam ustala 2x do toaleta ne bih se valjda ni pomerila celu noc. Mada ja sam sebi zacrtala dosta obaveza i aktivnosti zadnjih 7 dana tako da spavam kao medjed.

Evo mene cekam opet ctg...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Kao zapeta puska, da nisam ustala 2x do toaleta ne bih se valjda ni pomerila celu noc. Mada ja sam sebi zacrtala dosta obaveza i aktivnosti zadnjih 7 dana tako da spavam kao medjed.

Evo mene cekam opet ctg...

ajde medjedu pa javi kakav je ctg. Ja sutra idem a zatvoreno mi pola grada zbog maratona :angry: 

Zone* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci rode jos sletele nisu:P

A sto vi stalno idete na ctg, jel se prati nesto ili ? Ovde se ide prvi put na dan termina pa onda se gleda za dalje ili u slucaju kontrakcija.

Dacha76, bepce i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa nzn, sve zavisi od doktora. Npr ja sam trebala svaki drugi dan, ali posto mi je juce bila uspavana beba rekli su mi da dodjem i u sub i u ned na ctg. Pa da se samo isprati. 

Dacha76 i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci rode jos sletele nisu:P

A sto vi stalno idete na ctg, jel se prati nesto ili ? Ovde se ide prvi put na dan termina pa onda se gleda za dalje ili u slucaju kontrakcija.

Ovde kod mene se ide valjda 2 nedelje pre termina, 1xnedeljno. A posle termina ne znam koja je scena. 

mmaka, Venera i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cekam na drugo vadjenje krvi posle onog odvratnog napitka. 

Jutros dadoh i urin, sad su me zvali od ginekologa da su dobili nalaze i da imam proteine. Da pijem sto vise vode i da popodne dam urin jos jednom. Da si preko vikenda merim pritisak, 3×na dan ako je veci od 140/90, da se javim u porodiliste. 

Ima li iko iskustva sa proteinima u urinu? 

meni se desilo da su u labaratoriji pogresili. Terali su me popodne da opet nosim urin i postp nije pokazao proteine za svaki slucaj jos 2 jutra sam nosila a pritisak mi je konstantno nizak cak i tada bio. Iskreno se nadam da su i tebi napravili gresku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde kod mene se ide valjda 2 nedelje pre termina, 1xnedeljno. A posle termina ne znam koja je scena. 

Dva puta sam probila termine i tad sam išla svaki dan na ctg u Višegradsku. Za Dunju su me cimali tako 10dana  ali verujem da ne rade to iz obesti. 

Dacha76, Venera, mmaka i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam isla na cetiri dana na ctg. Dr mi je rekla tako jer je beba jako nisko bila i ocekivala je da ce brzo porodjaj.. ali i pregledala me je svaki put

Dragana88 i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su pre prvog porodjaja ovde u Svajcarskoj,uradili jedan ctg 4 nedelje pre cr i to je to.Sada za blizance ne znam kako ce i da li cu morati da se cimam da idem u bolnicu ili cu opet samo kod mog doktora kao i prvi put.

A ja sam imala preeklampsiju u 9. mesecu prve trudnoce i bas sam se lose osecala,ali je na kraju sve bilo ok i sa bebom i sve se sredilo desetak dana posle porodjaja.Ali mi ni tada nisu dali nikakve lekove.Ovi ovde su bas teski na lekove,ne daju ih sve dok ne bude bas nesto alarmantno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas nema kontrakcija...ctg uredan tako da moze medjed u pecinu da spava zimski san:lol:

Stigla kuci i stomak mi otvrdnuo ali saaav, toliko da ne mogu da se sagnem i obucem pantalone:o

mmaka, bepce, Venera i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas nema kontrakcija...ctg uredan tako da moze medjed u pecinu da spava zimski san:lol:

Stigla kuci i stomak mi otvrdnuo ali saaav, toliko da ne mogu da se sagnem i obucem pantalone:o

medjedddd pravi. Eto bila si videla si i staces vise :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A i ja velim ne moram vise:lol: 

joj al stvarno, bez zezanja tako bih da je to vise iza mene da dodjem kuci sa svojim macetom i da sko na okupu, da uzivamo. Ne iz straha ili zato sto sto mi je tesko (jer nije, uzivam fizicki) nego jednostavno ovo iscekivanje, osluskivanje sopstv.tela i jer me svi cimaju "je l' ima sta novo?" kao da i sama ne bih volela da ima nesto novo... Aaaa grrr! Kao da im niko ne bi javio da ima nesto novo<_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahahahaahahahhaahahhaha znam kako je to. Meni je od juce uzasno tesko, i sutra dok se budem pentrala do fronta ako se ne porodim bice extra. :rolleyes: jel znas koliko je dugacak bebac?

Dragana88 i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kazu ponedeljak je najbolji dan za porodjaj,za svaki drugi nesto ne valja,tako da se strpite do ponedeljka:D.

I ja bila jutros do fronta,teski smo 1140 u 27 nedelji,pohvalila me doktorka da je taman beba.Inace,muzu misu dali ni u cekaonicu da udje,kao zbog epidemija.

Venera, mmaka, Dacha76 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam J rodila u ponedeljak, D u utorak, A u subotu :D 

E verujem da vas smaraju sa tim Jel ima nesto novo... Mene su smarali a ranije sam se porodila dve nedelje...

mmaka i mala007 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kazu ponedeljak je najbolji dan za porodjaj,za svaki drugi nesto ne valja,tako da se strpite do ponedeljka:D.

I ja bila jutros do fronta,teski smo 1140 u 27 nedelji,pohvalila me doktorka da je taman beba.Inace,muzu misu dali ni u cekaonicu da udje,kao zbog epidemija.

to nzn sto nisu dali njemu da udje, jer ulaze svi samo deca ne.. i malo mi to oko te epidemije... ne pustaju decu.. a sta je sa tatim/mamom/babom koje dolaze na preglede???? Mozda je bas neko od nas. Odraslih prenosilac?? Malo mi je to “glupo” al ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da i Brunda ja sam malog rodila u petak i odlicno je sve bilo. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uff georgine hocete li vise :D

ja sam radila u pon ctg pa opet u pon radim, pa cu traziti pregled u subotu sledecu ako se ne porodim da znam jel.krecem na.put ili u porodiliste ^_^

uu glavi.mi je trista stvari zapocela sam isto toliko poslova pa ko preživi pricace.

 

sinoc me bolile stidne kosti uff jedva sam zaspala, jutros ki nova ;)

Dacha76 i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uff georgine hocete li vise :D

ja sam radila u pon ctg pa opet u pon radim, pa cu traziti pregled u subotu sledecu ako se ne porodim da znam jel.krecem na.put ili u porodiliste ^_^

uu glavi.mi je trista stvari zapocela sam isto toliko poslova pa ko preživi pricace.

 

sinoc me bolile stidne kosti uff jedva sam zaspala, jutros ki nova ;)

Mala a gde ti zuris?? :lol: termin ti je polovina maja, strpi se, cekaj red, nemoj da se ugledas na mene :P

Tasa021, Dacha76, mala007 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.