Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

E ja sam mog sina  dan posle punog  meseca rodila i to bio jos plavi mesec, taj vikend se stvarno rodilo jako puno beba da nisu imali vise mesta.. tako da nikad se ne zna :baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pun mesec bio 15og :D

:D Dakle i to smo omasili,drz se Zone i jel volis ljuto? Meni je to nekako ubrzavalo stvari,a mozda su i to samo predrasude. Sta sam jos cula,ljuta hrana,limun...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

A da, vec danima hocu da vas pitam pa zaboravim. Osula sam se izmedju grudi onako posteno, svrbi me, pece....probala sam 1001 kremu i bebi puder, sad sam vec stavila gazu izmedju da se ne zuljaju jedna o drugu.....ima li iko ikakav proveren lek za to?

 

Ako imas neku cinkovu kremu namazi izmedju , cesce prati ili prebrisati taj deo ako se znoji, mene nervira sto mi grudi toliko narastu pa su ko prilepite jedna uz drugu;) ne razumem ove sa silikonima nikako:D

Izmenjeno od strane Venera
bepce, Tasa021 i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja cu ogtt da radim petak ili ponedeljak, videcu..malo smori to cekanje a glukoza mi prosli put nije bila tako grozna za popiti.  A kakve pripreme pre toga idu, meni dr. nista nije posebno naglasio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Grrr! Glupi forum mi obrisao post.

Ahhaha dobra vam je ova za pun mesec :D

Ne volem ljuto, a limun bih mogla. Sinoc sam imala taj osecaj da ce u tom periodu, u prosloj tr mi je predosecaj bio dobar videcemo sad. Mada, od jutros ne znam ni sama sta kontam... Ali i muz misli da do nedelje necu izdrzati.

Bepce, tako i ja celu trudnocu nisam imala blage veze koja sam nedelja i kad bi me pitali za mesec brzinski sam racunala :D E onda sam se nekih 6 nedelja pred kraj osvestila i prenerazila:lol:

Tasa021, bepce, mmaka i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako imas neku cinkovu kremu namazi izmedju , cesce prati ili prebrisati taj deo ako se znoji, mene nervira sto mi grudi toliko narastu pa su ko prilepite jedna uz drugu;) ne razumem ove sa silikonima nikako:D

Probala sam i cinkovu, 2 dana malo ublazilo i onda se opet pogorsalo. Sad vec kontam da nisu gljivice, pitacu opsteg dr sutra. Isto tako su mi prilepljene, a bez grudnjaka da hodam stvarno ne mogu! kad ih razdvajam cini mi se kao da se koza kida! 

ahahahahah silikone definitivno ni ja ne razumem! ja bih najradje isla na plasticnu op da mi ih smanje, jer su velike i kad nisam trudna. Jos sad posle sisanja kad se obese....kuku!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja cu ogtt da radim petak ili ponedeljak, videcu..malo smori to cekanje a glukoza mi prosli put nije bila tako grozna za popiti.  A kakve pripreme pre toga idu, meni dr. nista nije posebno naglasio.

Kao pripreme za ogtt meni pise samo da 12h pre vadjenja krvi ne smem nista jesti. 

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja cu ogtt da radim petak ili ponedeljak, videcu..malo smori to cekanje a glukoza mi prosli put nije bila tako grozna za popiti.  A kakve pripreme pre toga idu, meni dr. nista nije posebno naglasio.

tri dana pre testa trebala bi da jedes hranu koja sadrzi ugljenehidrate. 12h pre testa ne smes nista da jedes i pijes, cak ni u toku testa ne smes da pijes vodu. Imas na netu, sajtovima labaratorije, kako se najbolje pripremiti za test

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prosli put smela da pijem vodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prosli put smela da pijem vodu.

meni je sad receno da slucajno ne pijem a da ako bas ne mogu da izdrzim da popijem samo gutljaj. Svi razlicito kazu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam radila ogtt i pocetni rezultat je bio 4.3,a posle sat vremena 8.2 ili 8.4 ne mogu da se setim tacno i posle toga su me poslali kuci zato sto je sve ok.Nista mi nisu rekli za pripremu,a ja od 18h nisam nista jela,samo sam vodu pila i ujutru u 8h su mi radili test.U toku testa sam mogla da pijem samo vodu i to koliko sam htela i da setam po cekaonici.Obicno cujem da zene ne smeju da setaju i piju vodu sto je jako cudno.Samo mi je bilo zabranjeno da jedem,zato sam cim sam krenula kuci,odjurila do prve pekare i pojela jedan pileci sendvic:D Meni je grozno kada pijem glukozu.Muka mi je i bas mi se slosi.Meni su taj test radili i pre prve trudnoce i u prvoj i rezultati su bili super,a izmedju trudnoca sam cak par puta zaglavila u bolnici zbog visokog secera u krvi.Tu nema pravila.Mnogo stres i nervoza uticu na to,a valjda meni trudnoca prija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam problem sa ojedom ispod leve dojke samo.Sve sam probala i varijante sa gazom i pudere i kreme i sredstva za dezinfekciju i cesto pranje mlakom ili hladnom vodom i nista nije pomoglo.A da spavam u brusu ne mogu,a samo mi prija kada njega nosim.Onda mi je mm dao njegovu pamucnu ves majcu (Arilje:D) i svako vece je urolam kao slauf i stavim ispod grudi i peckanje je proslo.Spavam celu noc bez problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@ Zone* Najbolji prirodni nacini da ubrzas porodjaj i otvaranje ako si u terminu su da ides u duge lagane setnje,da lagano skaces po joga lopti,naravno  ne grubi sex je ubedljivo najbolja varijanta i nadrazaj bradavica.Te stvari nisu ni ljute,ali i ne dovode 100% do porodjaja ako jos nije vreme za isti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao pripreme za ogtt meni pise samo da 12h pre vadjenja krvi ne smem nista jesti. 

Draga moja zar je to malo! Ponekad mi se cini da bih vola mogla sama da pojedem!

Dacha76, bepce i Zone* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jutros ctg beba spava, 140 puls pa evo dosla i cekam u frontu pregled. Pa se javljam

neca79 i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm nije predlozio keks ali meni pada na pamet... Sad vec 2 meseca apstinencije rade svoje :lol:

@mmaka javljaj nam se obavezno.

bepce, Tasa021 i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja ziva..citam vas al slabo stizem da pisem, od proslog cetvrtka deverov mali bio kod nas svaki dan pet dana za redom, raspala sam se. ja im se bas posvetim i umor tek uvece kad legnem osetim. i onda kad je otisao to vece me tako jako zaboleo stomak jedva sam odsetala do spavace sobe. sutradan isto pa sam uzela utrogestan i uvece je malo popustilo. cudan je bol ne mogu da opisem. nisu klasicne kontrakcije. kao da me sece nesto i pece u stomaku sa leve strane. nisam mogla da hodam, svaki korak kao noz da mi se zabija. 

e sad sam ok, ali od utrogestana krenula alergija opet koza me pece, svrbi i boli..ne znam sta pre. 

pri tom jutros se ispovracam od gorusice...i na kraju....u desnom uvetu (uvu, uhu...kako li se kaze) cujem otkucaje srca. to je neki objektivni tintus tako se zove nasla sam na netu. iritira me nevidjeno... 

e tako..oplakah malo...:(

bepce, Dacha76 i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni se desava da to osetim u desnom uvetu, ali nikada nissm istrazivala sta je to. Jedino sto sam primetila je da to osetim ksd mi padne pritisak koji je i ovako nizak.

moras vise da se odmaras, znam da je to lako reci ali moras da nadjes malo vremena za sebe da ne bi posle stvarno bila prikovana za krevet do termina

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam nasla podatak da grudi u trudnoci mogu da porastu za 4 broja.....lele... i ovako su mi velike, naravno jos su i porasle a ne mogu da zamislim kolike ce biti kad krene mleko i to na sve mojih metar i po:lol:

u prethodne dve trudnoce bile su manje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma pitrefilo se jos da je tih pet dana muz bio na putu. Sad me najvise brine ovaj puls. Sad sam merila pritisak 97 sa 57 a puls 97..iskocice mi srce tako osecam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.