Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

I ja spavam na desnoj strani vise , a probudim se i na stomaku, ne ono bas direktno vec je nekako noga savijena pa vise bocno, sta znam protoci su u redu  , tako sam i prosli put i ne mislim previse oko toga, kad malena lupne okrenem se i tako. A sto sanjam ovih dana, neko je to skoro pisao isto, kao scenariji iz filma sve do detalja i ako se probudim nastavlja se radnja :D Kazu da se bebin mozak sad intenzivno razvija pa zbog toga i sanjamo vise.. zanimljivo

bepce, Dacha76 i zvezda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja zaspim na desnoj strani,nekako mi  tako "udobnije" bude pa kad me zaboli desna noga prebacim se na levu stranu i sve u krug.Nikako mi nije udobno uglavnom nocu i ne spavam u zadnje vreme al zato danju jedno sat dva sastavim kako treba da se malo odmorim.Od tezine mi je koza na bokovima crvene boje i dok se ne razmrdam dobro boli i desni ili levi bok.Jos ovo malo cu izdrzati.32nedelja :wub: Ne mogu da verujem prsto tako blizu a tako daleko mi se cini deveti mesec :)

mmaka, bepce, MakiJana i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hello zene kako ste? Vidim jos uvek smo sve na okupu :D

Imam jedno pitanjce za vas. Planirala sam da kupim jednu kutiju formule (dohranu) za bebe da imam za svaki slucaj kuci kad se vratim iz porodilista. Ja se nadam da ce curica sikiti,ali cisto da se nadje da ne brinim ako zatreba. E sad ima vise vrsta a ja ne znam koje da uzmem... Da li ste vi imale iskustva sa dohranom i sta bi mi vi preporucile? Hvala :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hello zene kako ste? Vidim jos uvek smo sve na okupu :D

Imam jedno pitanjce za vas. Planirala sam da kupim jednu kutiju formule (dohranu) za bebe da imam za svaki slucaj kuci kad se vratim iz porodilista. Ja se nadam da ce curica sikiti,ali cisto da se nadje da ne brinim ako zatreba. E sad ima vise vrsta a ja ne znam koje da uzmem... Da li ste vi imale iskustva sa dohranom i sta bi mi vi preporucile? Hvala :wub:

Ja ti ne preporucujem da kupujes.. ako bude neophodno lako ce muz skoknuti da kupi... Imas raznih, sve je to manje vise isto.. Humana, Aptamil, Hipp...

neca79, Tasa021, mala007 i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na kraju krajeva ,pitaj u porodilistu sta su bebi davali pa to uzmi^_^

Tasa021 i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja ti ne preporucujem da kupis, sugurno imate dezurnu apoteku tako da bas ako zagusti muz ili neko moze otici da ti kupi. Kad otvoris dohranu samo 3nedelje ima rok pa je glupo da kupujes. Probaj sa dojenjem, u pocetku xe ti se ciniti da bemas dovoljno mleka ali tada nudi cesce i zapamti prvih nedelju dana bebin zeludac je velicine tresnje. A koristila sam Aptamil deci. Prvi nije sisao, prevremeno rodjen i od prvog dana su mu to davali, a drugi je sam sa 7mes odbio sisanje i presli smo na Aptamil

Zone* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragana sve zavisi i od tebe, ja npr. moram imati tu neku rezervu kao sigurnost, imala sam dve flasice i aptamil pakovanje, evo flasice ce docekati drugu bebu jer nisu koristene a od mleka smo napravili palacinke. 

Dragana88 i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sutra na kontrolu,sa rezultatima OGTT testa. Valjda me nece terati opet da radim...bljak...dusu sam povratila. A rezultati na 60min 11,1 ,90 min11,1, 120min 11,1.Jel zna neko nesto?

 

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Nekako sam za to da imam neku siguricu za svaki slucaj... Ovde gde ja zivim nemam ni dezurnih apoteka ni dezurnih prodavnica da bi muz mogao da kupi ako zatreba... A toliko vrsta...

@azdajana i ala mala pa to je malo visoko..  Koliki ti je bio prvi jutarnji suk? I koliko si glukoze pila?

Izmenjeno od strane Dragana88
Dodala text
Dacha76 i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda kupi za svaji slucaj. Mozes i bebelac, mislim da je on najjeftiniji a i da je mala konzerva. Aptamil je vece pakovanje a i kazem ti cim otvoris u roku od 3nedelje moras iskoristiti. A ako ne uspes u dojenju onda mozes da vidis sta ti dr preporucuju. Ima puno hrana na trzistu ali ni svaka beba nece da prihvati svaku hranu, zato sam ti i rekla da za pocetak uzmes najjeftiniju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sutra na kontrolu,sa rezultatima OGTT testa. Valjda me nece terati opet da radim...bljak...dusu sam povratila. A rezultati na 60min 11,1 ,90 min11,1, 120min 11,1.Jel zna neko nesto?

 

i po meni su visoki ali mi nije jasno ni sto se nisu menjali nego su ti identicni. A kada si povratila, posto ja sada kada sam radila sestre su mi rekle ako povratim sutra moramo iz pocetka. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je,secam se, laktacijska sestra u Betaniji rekla,citiram:"Odmah po izlasku kupite Bebelac i mirni ste".  To su bile njene prognoze za moje dojenje:D

Naravno,mm kupio , ostalo neotvoreno i ja ga poklonila... 

Kupi,ako ces biti mirnija . 

Dragana88 i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Povratila na putu kuci.

Sad se vratih od lekara,kaze da samo pripazim da manje jedem beli hleb(inace ne jedem) i da izbegavam slatkise i voce,osim agruma. Inace sam nabacila 6kg od pocetka trudnoce,bebac je dobro i zivahan,kontrola za mesec dana.

MakiJana, Zone*, mmaka i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

@ Dragana88 ujutru je bilo 4,8 a 75g fruktoze je bilo. i dr se iznenadio ali nije nista vise komentarisao. Inace ssam se pridrzavala pravila pripreme pre testa.

 

Izmenjeno od strane azdajana i ala mala
Dodatak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ola trudnice :) vidim da se raspituje za mene :D Jos u komadu samo sam zadnja 3 dana imala maraton tako da sam svaki dan padala sa nogu, kicma me rasturala... Danas konacno laganini, volela bih Jos da se malo naspavam. A i nesto sam pocela da se premisljam vezano za Georgina situaciju... Mm i ja smo se dogovorili da beba stigne izmedju cetvrtka i ponedeljka :D sad jos malenom da objasnim:lol:  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Povratila na putu kuci.

Sad se vratih od lekara,kaze da samo pripazim da manje jedem beli hleb(inace ne jedem) i da izbegavam slatkise i voce,osim agruma. Inace sam nabacila 6kg od pocetka trudnoce,bebac je dobro i zivahan,kontrola za mesec dana.

Bas sam i ja radila prosle nedelje isto sa 75g. Jutarnji je 5.1, posle 60 min 8.5, posle 120 min 9. Poslali me kod endokrinologa i on kaze da imam trudnicki dijabetes, dao dijetu + da se testiram sama mesec dana 2h posle svakog obroka. Inace sam se do 29. nedelje ugojila 5kg. 

Izmenjeno od strane Megi86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ja u petak imam ogtt, ne plasim se ja testa, nego nisam imala drugog resenja nego da zovem svekrvu da mi cuva malu dok ja ne dodjem kuci. Mislim da ce od toga secer da mi skace a ne od glukoze! :lol:

Do sad su ostajale same samo ono na 1-2h, kad je baba morala samo da je pripazi i da se malo poigra s njom. Sad ih ceka i presvlacenje pelena i dorucak....kuku! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sinoc kao uzela da procitam malo sta me ceka u narednoj nedelji trudnoce. Najpre sam morala na kalendar da pogledam koja sam nedelja, a onda kad procitah da sam u 6.mesecu skoro padoh sa stolice. 

U prvoj T mi se tako vuklo vreme, u pola noci da me probudis znala sam u kojoj sam nedelji. A sad...ako mene pitate ja sam tamo neki 3.-4.mesec!:lol:A koja sam nedelja.....ahahahhha. 

Treba razmisljati o imenu o stvarima za bebu.....kukuuuuuu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da, vec danima hocu da vas pitam pa zaboravim. Osula sam se izmedju grudi onako posteno, svrbi me, pece....probala sam 1001 kremu i bebi puder, sad sam vec stavila gazu izmedju da se ne zuljaju jedna o drugu.....ima li iko ikakav proveren lek za to?

 

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj lekar je laganica, u stilu ma ajde ženo nije ti prvo  Samo smanji sve i bez nervoze :) 

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ola trudnice :) vidim da se raspituje za mene :D Jos u komadu samo sam zadnja 3 dana imala maraton tako da sam svaki dan padala sa nogu, kicma me rasturala... Danas konacno laganini, volela bih Jos da se malo naspavam. A i nesto sam pocela da se premisljam vezano za Georgina situaciju... Mm i ja smo se dogovorili da beba stigne izmedju cetvrtka i ponedeljka :D sad jos malenom da objasnim:lol:  

Ove nedelje Zone? :D msm od sutra do ponedeljka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aha :) Jel moze neko da mi resi to? :lol:

E Zone kamo lepe sreće da može.Skoncentriši se lepo i zamoli dušu dragu da izađe da se konačno nađete oči u oči. Pa naplati za sve  Što poljupcima što grickanjem  Drž se..elem kad je pun mesec? To mene moja svekriva stalno pita kad sam pred kraj. Ko da sam žrec pa da gledam u zvezde....e

Venera, Dacha76, bepce i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.