Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

eevo i mene, slonica 36+2 2900g, posteljica 1, pl.vode dovoljno, ctg uredan i tako, grlic drzi iako ima kao prolaz za jedan prst

ponovila sam vaginalni bris pa cu u pon opet na ctg i nalaz da pokupim.

 

dalje happy happy legla viza ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvezdo, vidim da se patis sa svrabom, isti sam problem imala u poslednjoj trudnoci. Sbi brisevi sterilni, sve ok, a ja izludeh. Na kraju sam promenila sapun kojim sam se prala i proslo je. 

zvezda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene.. ja danas od pola 8 u kolima, po gradu, guzvi, pa onda na ctg, pa onda opet ctg ( prvi pokazao otkucaje bebe do 210 ) al onda drugi ok. Msm lezala sam na ledjima pa je bio takav prvi, posle na stranu i sve ok. Dosla sam kuci u pola 6 i nmg da se sastavim..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvezdo, vidim da se patis sa svrabom, isti sam problem imala u poslednjoj trudnoci. Sbi brisevi sterilni, sve ok, a ja izludeh. Na kraju sam promenila sapun kojim sam se prala i proslo je. 

hvala ali i to sam prvo probala. Pisala sam da sam isla i kod dermatologa. Meni je sada samo bitno da znam da nije holestaza, ali nadam se da ce i svrab prestati

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sada 20+4 ... Neda zeli sestru a jos ne znamo sta je. Zadnja kontrola je bila u 18.nedelji i nije moglo da se vidi, kaze dr da je beba bila nezgodno okrenuta pa nije hteo da nagadja. U 22.nedelji imamo organoskrining pa cemo sve lepo videti i znati. Danas je ovo bilo vanredno i fokusirali smo se na PV. U sustini, kad dozivis neki stres vezano za trudnocu i bebu, zaista mi je najmanje bitno sta je, vec samo da bude zivo i zdravo i da sve prodje kako treba. 

A moze li mi neko reci od mama koje imaju posteljicu na prednjem zidu, ili su imale, kakva su iskustva s tim? Prethodna je bila zadnji zid i sve proslo ok. Sada vec imam problema sa kicmom, bolovi i otkazuju mi obe noge, cas jedna cas druga. ako se ne uhvatim za nesto padam. strah me napolju da cu se polupati ako me presece bol, jer to je samo iznenada. Da li to ima veze sa posteljicom, da li vec sad beba pritiska kicmu? jer ako vec sad tako imam problem plasim se sta ce biti do kraja ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam proslu T imala posteljicu na prednjem zidu i to nekako ulevo. Pa me najvise bolelo oko levog jajnika i leva prepona. Bol u kicmi se javlja zbog same trudnoce, jer su slabiji misici i ne drze stomak pa beba pritiska na kicmu. Ako ti se javlja taj iznenadni bol to moze biti isijas. Znaci da se neki zivac ukljestio, to ne mora da potraje do kraja trudnoce. Kazi svom dr ili ako si u mogucnosti da odes privatno na kakve fizioterapije zna dosta da pomogne. Ili se rasputaj za kinezioloske trake. Ja sam s tim pregurala i prvu t i ovu sad guram. Umanji mi bolove u ledjima dosta a nije na bazi lekova nego ti poboljsa cirkulaciju na mestu gde je zalepis pa tako smanjije bol. 

MinA89 i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam puno, probacu to što ste navele da vam pomaže. Primetila sam da mi testo, iz pekare prija, i brzo nakon prodje mučnina, ali to baš i ne smem da jedem često zbog IR. Što se tiče glavobolje, u apoteci su mi rekli da ipak ne uzimam ništa u prvom trimestru, da pokušam sa masiranjem vrata, slopoočnice ali nije dugotrajno, tj. kada prestanem sa masiranjem opet krene da pulsira. Ali evo na primer, sada sam okej, nadam se da će tako i biti danas u toku dana. 

 

MinA89, i ja bih otišla kod dr ili bih ga kontaktirala i pitala da li je to normalno ili ne.

Uzmi magnezijum za glavobolju, pokusaj da pijes sto vise tecnosti, ako mozes. Za mucninu...neko je predlagao slanu vodu, meni nista nije pomagalo trajno, mozda jedino sveps koji je poprilicno stetan. B vitamin, djumbir, mali obroci, proteinski, manje slatkisa i testa, to ti ppspesuje glavobolju

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam proslu T imala posteljicu na prednjem zidu i to nekako ulevo. Pa me najvise bolelo oko levog jajnika i leva prepona. Bol u kicmi se javlja zbog same trudnoce, jer su slabiji misici i ne drze stomak pa beba pritiska na kicmu. Ako ti se javlja taj iznenadni bol to moze biti isijas. Znaci da se neki zivac ukljestio, to ne mora da potraje do kraja trudnoce. Kazi svom dr ili ako si u mogucnosti da odes privatno na kakve fizioterapije zna dosta da pomogne. Ili se rasputaj za kinezioloske trake. Ja sam s tim pregurala i prvu t i ovu sad guram. Umanji mi bolove u ledjima dosta a nije na bazi lekova nego ti poboljsa cirkulaciju na mestu gde je zalepis pa tako smanjije bol. 

Za sada me nista posebno ne boli osim te kicme. Jos stomak nije preveliki da osetim bol tako u preponama ali ko zna do kraja. Raspitacu se za te trake a vala ako nastavi da ovako preseca bol moracu mozda i na neke vezbice ili terapije. Sta ti ja znam... A da, boli me malo napred stomak tamo gde mi je mrezica stavljena na kilu, operisala sam je 6.meseci pre nego sto sam ostala trudna, valjda nece da se pokida u trudnoci ... i tako, muke nase trudnicke ;):lol:

bepce i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U sve tri trudnoce posteljica mi je na prednjem zidu i samo sto sam bebe malo kasnije osetila inace nisam imala nikakvih problema zbog toga.

i mene ledja bole, bolela su me i u prethodnim i cim bih se porodila bol bi nestajao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

@bepce ako ti nije tesko slikaj mi te trake? Gde ih nabavljas i koliko su? Da li njih mora dr da odobri ili se mogu koristiti na svoju ruku?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej devojke sada citam vase postove,a ceo dan me muci jedno.na otprilike pola sata ili 45 minuta idem u vece da piskim(sada sam 32++nedelja i beba mi je nisko).da li je to normalno ili da odem kod doce

mmaka i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

https://www.google.si/search?q=kinezioloske+trake&client=ms-android-samsung&prmd=ivmn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjlzOHf1r_aAhUMCewKHXJ6DZ0Q_AUIESgB#imgrc=txJPadLJKnEBwM:.

Nadam se da moze da se otvori ovaj link. Ako ne ukucaj na google kinezioloske trake i pogledaj slike. Ja sam u Slo pa ih nabavljam ovde za 10e, dobijem 3×10m te trake. i to mi traje par meseci. Menja se na par dana. Tusiras se s tim sve radis s tim.Meni ih je preporucio fizioth ali ne mora lekar da ih odobri jer ne sadrze lek. Koriste ih sportisti kod povreda, meni bas pomazu. 

 

zvezda i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvezda bas sam htela neki dan napisati pa zaboravila oko tog svraba sto i ja imam da sumnjam da je zbog stitne, jeste da sam i pre imala suvlju kozu ( dobro i stariji smo jel :) ) ali od kako uzimam terapiju za stitnu (vec 6-7g) cini mi se da se pogorsalo stanje koze i uvek su mi tad i antitela u porastu.  Znaci nekad mi usta nateknu, nekad kapci, nekad bukne crvenilo kao opekotine sunca, pa svrbi pa pece i sve to za pola sata prodje, jedva sam jednom uspela bas tako otici kod dermatologa inace posle prodje ,nista nisam otkrila (radila alergijske testove) , jedino mi dr. tada rekla sto manje kozmetike, za pocetak nista samo voda   i jedna uljana kupka za tusiranje(balneum). I od tada tako i koristim, sad vec i od nevena sapun ili nesto sto je prirodno(maslinovo, kokosovo ulje), ali opet imam ponekad te osipe i uz sve to osetljivost na mirise tipa parfema, prirodne ne. Ja imam smanjenu funkciju stitne a poznato je da japanac(Hasimoto) uzima sebi vitamine i minerale pa treba i oko ishrane ptipaziti. 

Uradi antitela i UZ stitne jer oni zajedno daju objektivno stanje tkiva, ovako je tesko reci sta bi moglo biti , nekad hormoni setaju iz hipo u hiper pa se treba duze pratiti do prave diagnoze a u trudnoci je i mnogo vazno zbog bebe. T4 smanjen ukazuje na smanjenu funkciju a T3 povisen na ubrzanu funciju tako da nesto se desava.

Dacha76 i zvezda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej devojke sada citam vase postove,a ceo dan me muci jedno.na otprilike pola sata ili 45 minuta idem u vece da piskim(sada sam 32++nedelja i beba mi je nisko).da li je to normalno ili da odem kod doce

Ivana,ja sam usla 32ned,beba je karlicno i pritiska besiku.Pogotovo kad lezim na levoj strani onda osetim pritisak i imam osecaj da cu se upiskiti istog casa iako sam pre toga vec bila u wc.Al kada odem u wc nije to to koliko ja imam osecaj da zbog tog pritiska.Nekad idem cesce nekad ne zavisi od kolicine vode koju popijem u toku dana.Ves mi je suv tako da ne brinem

Venera i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bepce puno njih hvali te trake i moze se cesto videti kako su i profesionalni sportisti njima ulepljeni, ja sam jednom probala stavljala mi jedna poznanica fizioterapeut ali ja to izdrzati ne mogu, zateze me , svrbi i smeta bas steta..

Jel ti sama stavljas jer koliko sam shvatila treba biti upucen na koja mesta tj. polozaj misica, pa koja boja gde da se otklone blokade itd..

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Definitivno je bolji efekat kad ti zalepi strucno lice, ali meni to muz zalepi kod kuce. Tako mi i fizioth rece, ne moze da skodi. Bukvalno od kuka do kuka mi razvuce jednu tu traku i to je to. Nikad ne zapamtim kad sam je stavila ali tacno kad bol pocne da se pojacava znam traka polako otpada i da je vreme za novu. I mene ponekad svrbi ali lakse istrpim to nego bol. 

Meni su je cak i u porodilistu zalepili na trticu, jer mi se slomila prilikom porodjaja. A leka nema osim hladjenja i cekanja da zaraste. Tako da mi je i za to pomoglo. 

zvezda i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@bepce  hvala ti puno

 

@Venera mnogo si mi pomogla. 

Stvarno nista o tome ne znam iako mi mama ima smanjenu funkciju stitne zlezde. Ovo sto si mi napisala mnogo mi znaci. Sutra su mi rekli da zovem ordinaciju da zakazem kod endrokrinologa, dolazi svaki drugi ponedeljak sa Klinickog centra. Kazu da uvek sve lepo pregleda, uradi uz i da nista ne prepusta slucaju pa se nadam da ce mi pomoci. Jeste da su mi jako malo povecani a i jako malo smanjeni ali eto provericu i to. Inace 4godine tj od poslednjeg porodjaja stalno se lekarima zalim na opadanje kose i svi su bili u fazonu vidi koliko je imas, kad ono sad mi ginekolog kaze pa mozda je i od toga. Ja jeste da sam imala pregustu kosu, ali sada nemam ni pola moje kose iako je i dalje gusta. A i taj svrab mene bas dugo prati i pre trudnoce ali je sada strahovito pojacan i drugaciji  tako da moze da se desi da je i od toga a i od Utrogestana, a mozda jednostavno i od trudnoce. Vise necu o tom svrabu, sve sam smorila

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene ubija jedna tacka ispod guzice. I od nje na dole skroz kroz celu nogu. Bas ci videti sa drugaticom fizioterapeutom sta i kako..karlica i prepone i leva noga. Isto na prednjem zidu posteljiva. Mada iste muke sam imala i u prvoj t ali ne ovako jako,a posteljica bila na zadnjem zidu.

Meni sve nestvarno da sam 30.nedelja. U glavi sam oko 20.:D

Gde nam je Zone?

mala007 i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja se pitam de je Zone? Al bolje da cutim jer ona hoce da bude prava Georgina :) 

mala pa dobri ste lepo napredujete. 

Ja ovako svako jutro, citam novine pa zaspim oko 6 i do 9. Sinoc mi je bilo vruce katastrofaaaaaaaa a inace spavam sa sirom otvorenim proz jer nmg drugacije. 

mala007 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro i od nas.Sto se tice tih kicmenih bolova,,nema  to veze toliko sa tezinom(bar meni rekli).Eto i ja sam celu 22 nedelju prelezala zbog isijasa dok nije sam poceo popustati.Stavio mi je i fizioterapeut trake,lepo deluju.On je meni stavio u slovo x pa opet jednu po horizontali a pre toga mi je izmasiao i video gde me boli.Bol se spustao niz nogu pa je shvatio da je isijas jer me u gornjem delu nije bolelo.

Smanjice se spisak osecam uskoro,pravo vreme za nove dobrodoslice:D

Venera, zvezda i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa jeste i opadanje kose jedan od znakova, ja imam dobru i gustu jos uvek ali sto kazes pola mi je opalo kakvu sam imala gustu i kovrdzavu, sad je skoro pa ravna, a nisam je toliko tretirala hemijom.

Za trake super ako vam pomaze, ja nemam neka ukljestenja samo  me vratni deo nekad boli a najbolje mi toplota pomaze pa ugrijem ono blato u jastucicu i to stavim, a jos bolje kad idem redevno na fitnes, efekat je duzi..

Ja mislim da ce Zone da nas samo iznenadi :D

Dacha76 i zvezda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni taj bol krece malo povise guze i spusta se u levu nogu vecinom mada secne neki put i desnu, zezne me, ne budem spremna. Hvala na savetima za te trakice, super mi izgledaju i moracu da se raspitam gde ih i kako nabaviti. Jos nisam isla kod fizijatra ali moracu sto pre. Dosta njih mi je reklo da to lici na isijas tj isijalgiju, a ja sam se nekako najvise plasila da nisam zaradila nekim slucajem diskus herniju, jer kazu da je to gadno. a ja pojma nemam kako izgledaju bolovi dh, tj koliko se to razlikuje od isijasa...  Vise ne mogu posteno ni da se istusiram. A da ne pricam o sredjivanju i depiliranju, i brijanju. Od stomaka moram posteno da se savijem a onda se usinem i naredna dva dana hramam i gegam se ko baba. Izvinite sto to pominjem, al sve mi je teze da se sredim hahah a tek sam 21.nedelja. Sta cu raditi kad budem kao vi pred kraj, pitam se. .

Sto se tice kose, od prosle trudnoce (pre 6.god) ja imam trecinu svoje kose. Sve je opalo. Moja duga,crna kosa sad je tako jadna da me strah sta ce ostati nakon ove trudnoce a i dojenja.  

bepce i zvezda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li samo spavate i lezite na levom boku? Stvarno se trudim da prespavam noc na levom boku ali pocne leva noga, najvise deo kod guze, da me bas boli i onda se okrenem na ledja i primetila sam da tad najvise nesto bzv sanjam, valjda iz straha, pa se okrenem na stranu i opet krene da me boli i tako sve u krug. Popodne kad odmaram nije mi problem da lezim na levom boku. Na desnom nikako ne mogu, imam utisak kao da cu se prevrnuti, ne znam cak ni da objasnim taj osecaj.

U prvoj trudnoci, pre 7god nisam ni znala za to lezanje na levoj strani i vise nego sam sigurna da sam trudnocu provela na ledjima(oduvek tako spavam) i bebcu nije nista falilo, a za drugu trudnocu sam znala i ne secam se da me je noga bolela. Iskreno sad se osecam i teskom, imam skoro 10kg viska, a i trudnocu sam pocela sa skoro 5kg vise nego prve dve. A i 35god imam pa moguce da su i to razlozi

Venera i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se kosa isto promenila posle T. Nekad je bila kovrdzava i gusta, sad je ravna i nikakva. Sta li ce biti posle ove videcemo. 

A za lezanje na boku....meni nekako najudobnije na desnom. Trudim se ja da zaspim na levom ali se cesto probudim na desnom. Na ledjima nisam nikad.mogla lezati jer me pisle kicma boli.

zvezda i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vise na desnom spavam a sada unazad 7 dana bukvalno celu noc se okrecem desno ili levo

Venera i zvezda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.