Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Drage moje, šta mi predlažete protiv glavobolje i mučnina? Već par dana me to muči, a naravno neću piti ništa ali ne mogu ovako da funkcionišem :angry:

 

inače, pritisak mi je dobar, tako da me ne boli glava zbog toga jer sam odmah i ja pomislila da nije zbog pritiska (mada uvek je i bio dobar). 

Ako imas bas toliko jake glavobolje pa mozes ponekad da ih prekratis paracetamolom. Ja sam morala par puta jer je bilo nesnosno. NESNOSNO. Inace, umivala sam se hladnom vodom i onako otvoris oci i malo zadrzis u vodi. To mi nekako umiri malo. Mucnine nisam imala tako da za to nemam savet. 

 

Elem, imam i ja jedno pitanje koje me muci neko vreme, tj. zadnjih 10ak dana, pocelo je da se desava da mi gacice budu u potpunosti mokre, onako baas mokre, i to po par puta ih menjam u tomu dana a one su uvek vlazne. Skroz je bezbojno i bez mirisa. Ne lici mi na urin jer nije zute boje i ne oseca se takav miris. Skroz sam odlepila jer sam procitala da moze da bude oticanje PV, a ja pak ne osecam nista, tj. nista me ne boli. 21.sam nedelja i kontrolu imam tek za 10ak dana. Da li da brinem ili je to normalno. Ne secam se da mi je ovo bilo u prvoj trudnoci. Inace bebu skoro pa da i ne osecam, jos uvek, pa me plasi, inace mi je posteljica na prednjem zidu. Mnogo me strah... Sta vi mislite?

.Naja. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni pomaze grickanje oraha, lešnika  badema. Bukvalno grickanje. Probala sam đumbir ali nije delovalo. U prve dve trudnoće je mučnina trajala maltene do porođaja.Manji, češći obroci i dosta tečnosti. 

.Naja. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako imas bas toliko jake glavobolje pa mozes ponekad da ih prekratis paracetamolom. Ja sam morala par puta jer je bilo nesnosno. NESNOSNO. Inace, umivala sam se hladnom vodom i onako otvoris oci i malo zadrzis u vodi. To mi nekako umiri malo. Mucnine nisam imala tako da za to nemam savet. 

 

Elem, imam i ja jedno pitanje koje me muci neko vreme, tj. zadnjih 10ak dana, pocelo je da se desava da mi gacice budu u potpunosti mokre, onako baas mokre, i to po par puta ih menjam u tomu dana a one su uvek vlazne. Skroz je bezbojno i bez mirisa. Ne lici mi na urin jer nije zute boje i ne oseca se takav miris. Skroz sam odlepila jer sam procitala da moze da bude oticanje PV, a ja pak ne osecam nista, tj. nista me ne boli. 21.sam nedelja i kontrolu imam tek za 10ak dana. Da li da brinem ili je to normalno. Ne secam se da mi je ovo bilo u prvoj trudnoci. Inace bebu skoro pa da i ne osecam, jos uvek, pa me plasi, inace mi je posteljica na prednjem zidu. Mnogo me strah... Sta vi mislite?

ja bih isla na vandrednu kontrolu odmah

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam puno, probacu to što ste navele da vam pomaže. Primetila sam da mi testo, iz pekare prija, i brzo nakon prodje mučnina, ali to baš i ne smem da jedem često zbog IR. Što se tiče glavobolje, u apoteci su mi rekli da ipak ne uzimam ništa u prvom trimestru, da pokušam sa masiranjem vrata, slopoočnice ali nije dugotrajno, tj. kada prestanem sa masiranjem opet krene da pulsira. Ali evo na primer, sada sam okej, nadam se da će tako i biti danas u toku dana. 

 

MinA89, i ja bih otišla kod dr ili bih ga kontaktirala i pitala da li je to normalno ili ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam na odgovorima i savetima. Sad sam se nacisto uprpela. Zovem ordinaciju u kojoj vodim trudnocu, ne javlja se niko, vrvt ne rade nedeljom. Sad cu zvati dr na privatan br i pitacu ga. Ako on misli da treba, odmah bih otisla na pregled. Nadam se da nije nista i da je samo trip. Al opet treba biti siguran

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mina,da ne bi razmisljala sta je kod doktora je najbolje da odes.

Mucnine nisam imala uopste,ali jutros i pre neko jutro sam osetila mucninu i od 4h nisam zaspala.Cesce izlazim sada u setnju i gotovo da nemam sta da obucem.Gledam se sinoc u ogledalo za samo 7dana koliko mi je stomak porastao da ono sto mi je bilo ok tada sada mi je malo :)

Ocekujemo krevetac,posteljinu i kolica ovih dana jedva cekam sa stignu.Stvarcice su tu samo da se operu ali sve cemo to nakon sledece kontrole jer ima jos vremena.Kozmetiku cemo uzeti kad dodjemo kuci.Ostalo nam je ime da smislim i da cekamo :) 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@MinA89 ja sam u prvoj t imala problema sa sekretom. Bas ga je bilo puno, isto tako donji ves sam menjala po nekoliko puta, sa dnevnim uloscima je bilo jos gore. I bilo je peripdicno, par dana ok  pa par dana curi.  Ali za svaki slucaj pitaj dr. 

Sto se tice pokreta beba, sa posteljicom na prednjem zidu nisam osecala pokrete do 24.nedelje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A moja namestena kako treba. A svejedno cu na CR.  Eh zivote :D

Ali zato me ubija ,ne znam uopste kada spava! Toliko tuce da me strecne! 

Moras na sekcuju? Sto? Da li si se odlucila koju ces anesteziju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa od pocetka pisem da cu na CR:D Prvi je isto bio CR,uska karlica. Ne bih isprobavala prirodni,kad znam sta me ceka ovako...

Videcu jos sa dr za anesteziju... Jeste vi dobro? Kakva su tvoja iskustva sa spinalom?

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

naja meni je pomagalo da uzmem maramu i sto jace stegnem glavu i legnem naravno, u prvoj tr mi je bas bilo haos, sad i nije takp cesto i jako bilo. i da gel nwki za masazu npr divlji kesten da namazes na slepocnice da se s njim izmasiras

.Naja. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eeeeee ko se porodio/porodio se u Misovicu. Ja sam sad bila dole ( jer sam mislila da mi curka pl.voda) i od 13og samo hitno carski se primaju jer renoviraju op.salu. Tako da ćorak!!! Inace curi mi krema koji sam tirila zbog kandide i rekao mi doktor da to curka 7 dana... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

naja meni je pomagalo da uzmem maramu i sto jace stegnem glavu i legnem naravno, u prvoj tr mi je bas bilo haos, sad i nije takp cesto i jako bilo. i da gel nwki za masazu npr divlji kesten da namazes na slepocnice da se s njim izmasiras

Hvala, mala, na savetu :wub:  e malo pre krenu mučnine, i čula sam od drugarice pre neki dan za djumbir (da je njoj pomogao) i setim se da imam čaj sa djumbirom i pomorandžom, skuvam ga i evo pijuckam pomalo i zaista više mi nije muka :o e sad, u međuvremenu sam pojela pola slanog štapića iz pekare (uzela jutros dva, tri čisto da imam da pojedem kao za užinu) i u kombinaciji sa čajem od djumbira nije mi više muka. Videćemo da li je od čaja ili od štapića.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvala sam doktora. Rekao mi je da to nije za zezanje i da stavim odmah ulozak i cekam dva sata, da vidim koliko ce se natopiti. Ako se natopi odmah da idem kod njega, otvorice ordinaciju zbog mene, a ako nije strasno sutra svakako obavezno da odem i da mi uradi neki test da vidi da li je plodova voda. I neke leukocite iz krvi, mada nije mi jasno zbog cega leukocite ali dobro. 

obzirom na to da se nije ulozak natopio , vec samo malo ovlazio, na pregled idem sutra od pola jedan. Pa cemo videti. Nadam se i ja da je samo sekret kao sto je naveo neko, ali sumnjam da je to. Videcemo sutra. 

Hvala vam svima na savetima, cekam sutra pa cu znati 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvala sam doktora. Rekao mi je da to nije za zezanje i da stavim odmah ulozak i cekam dva sata, da vidim koliko ce se natopiti. Ako se natopi odmah da idem kod njega, otvorice ordinaciju zbog mene, a ako nije strasno sutra svakako obavezno da odem i da mi uradi neki test da vidi da li je plodova voda. I neke leukocite iz krvi, mada nije mi jasno zbog cega leukocite ali dobro. 

obzirom na to da se nije ulozak natopio , vec samo malo ovlazio, na pregled idem sutra od pola jedan. Pa cemo videti. Nadam se i ja da je samo sekret kao sto je naveo neko, ali sumnjam da je to. Videcemo sutra. 

Hvala vam svima na savetima, cekam sutra pa cu znati 

eto vidis kako je meni bilo, otisla na pregled i sve ok. Svakako bolje otici i biti mirna.

MinA89, Dacha76 i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace da se pofalim :D dok sam ja bila u frontu, moj decko i klinac su bili ispred ( ne smeju deca da ulaze zbog malih boginja), prisao im je Ivan bosiljcic i dao malom cokoladu i rekao:” pozdravi mamu i srecno” :D eto divnog li coveka

MinA89, zvezda, .Naja. i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MinA89,cekamo vesti od vas! 

 

Kako ste,zene? 

MinA89 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa od pocetka pisem da cu na CR:D Prvi je isto bio CR,uska karlica. Ne bih isprobavala prirodni,kad znam sta me ceka ovako...

Videcu jos sa dr za anesteziju... Jeste vi dobro? Kakva su tvoja iskustva sa spinalom?

Znan da pises, ali Sam mislila da je to tvoja zelja, da ne postoje medicinske indikacije :lol:. Zato sam te i pitala. 

Elem, mi smo malo neispavano, ali Boze moj, sve to ide u rok sluzbe! Spinal je fenomenalan, svakom bih ga preporucila :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znan da pises, ali Sam mislila da je to tvoja zelja, da ne postoje medicinske indikacije :lol:. Zato sam te i pitala. 

Elem, mi smo malo neispavano, ali Boze moj, sve to ide u rok sluzbe! Spinal je fenomenalan, svakom bih ga preporucila :)

Ne,ne, pa i prvo sam CR. I da ih sada nemam, nasla bih ih :D  Meni je samo strah da tamo od straha/uzbudjenja mi ne skoci pritisak npr ili da se uspanicim kad cujem ili osetim nesto <_<

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja kad imam glavobolju tj. migrenu cesto je prati mucnina plus misicna napetost i tu samo lek pomaze  (npr.paracetamol). U prosloj trudnoci nisam imala napade migrene, u ovoj do sada dva puta i popila sam tablete jer bez izdrzati ne mogu.  Za trudnicke mucnine pomaze mi uglavnom grickanje slanih peciva, djumbir caj , sva sreca oko 20 nedelje popustise.  

U petak smo bili u drustvu jedne bebice od 3m, moj sin je bio tako nezan i samo je govorio beba mala, beba spava, beba place :D:wub: a ja nisam smela da je drzim, sve se bojala nesto cu se pometi neki me strah bio, posle se cudim sama sebi i samo smo je onako malo dirali i mazili. Sad sve zamisljam kako ce to pravo biti :)

zvezda, Dacha76, bepce i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da javim, SVE U REDU, hvala Bogu, nema curenja plodove vode. Ceo vodenjak. Radio mi je neki test sa epruvetom i trakicom. Da su bile dve crtice na test traki znacilo bi da je PV, meni je jedna i kaze da je sve ok. Beba dobro, dovoljno plodove vode...tako da mi je pao kamen sa srca. 

zvezda, k a m , neca79 i 9 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste. A bila sam se posteno isprepadala. A tek dr koliko me je nastravio, da sam se cela tresla na pregledu. Kaze ako je visoko prsnuce, to curka neprimetno. Jako je opasno. Moras da lezis u bolnici do kraja trudnoce i kao pitanje je da li ce da se izgura do kraja. A tek koliko stete po bebu. Kao svasta moze da bude. Ja sok. Pa sam kao probala da ublazim sebi stres, kazem pa dobro, mozda je i sekret, a on meni kao duso ti nemas ni S od sekreta. kao da mi je lupio samar. To sam shvatila kao da je plodova voda i nema sta drugo. Tih 5.min dok se bojila trakica, najduzi su u mom zivotu. 

I na kraju kao rece mozda curka iz nekog medju prostora, nekih cupica i ne znam cega jos, i tu ima neka tecnost ali to je bezopasno. Dovoljno i hvala nista vise nisam htela da cujem ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Suuuper, MinA! sad odahni, dobro je  da si proverila i da si mirna.

Sta N kaze za bebu? Koja si sada nedelja? Sta prizeljkujete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se javim i ja, danas sam ceo dan provela u bolnici. Uradili su mi uz abdomena i bubrega, sve je u najboljem redu. Onda su mi vadili krv, radila mi je sve moguce analize i ukupne bilirubine i sve je u najboljem redu tako da mi je rekla da je definitivno svrab od Utrogestana. Sad mi je mnogo lakse. Do 8. Maja kad mi je zakazana sledeca kontrola, ne pijem Utrogestan, a tada cemo videti. Jedino mi hormoni stitne zlezde nisu bas ok pa moram kod endrokrinologa. Hormon T4 mi je malo smanjen, a T3 malo povecan, TSH uredu. Da li se neka od vas susrela sa takvim rezultatom i da li je bilo sve ok?

@MinA89 bas mi je drago da ti ne curka plodova voda. Danas sam 100 puta usla na forum da vidim da li si ok

Dacha76, mala007 i MinA89 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.