Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Ljubomora ne mora da se ispoljava uvek na agresivan nacin.Kod mojih je najcesce prisutno ono zvocanje tipa: "A ona moze da nosi suknju i da lakira nokte a JA ne smem,a uvek te slusam!" ili "Mama mene vise voli nego tebe ali nece da ti kaze jer ces da njaces citav dan!"... Dakle... Treba li napomenuti da sam podjednako zla zena za sve malce po istim pitanjima tj problemima? Treba li reci da oni to ne vide tako? Inace se vole i baas se drze zajedno,cak i u parkicu(to mozda ne odgovara nekim drugarima,ali ako neko hoce da gurne Pavla i mazne mu igracku moze da racuna na Janinu odmazdu). Za Dunju,koja je posebna prica i diktira svima necu ni da govorim. Ne daj Boze da je neko popreko pogleda ili da joj gurne inv.kolica dalje od mesta gde je htela da bude...Gotovo krece armagedon.

k a m , mala007, Dacha76 i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u istom sosu sto se vrtica tice. Jos uvek ne znam ni da li cemo ga dobiti. Ako ga i dobijemo taman treba da krene na privikavanje kad se beba rodi-termin mi je 16.8. A ako ga ne dobijemo pojma nemam kako cu zivu glavu da izvucem sama sa.njih dvoje! :o

U principu resenje je jednostavno, ako dobijemo vrtic moram je voditi na privikavanje jer su takva pravila. Samo sto ce morati tata da je vodi jer ko zna kakva cu ja biti posle porodjaja. Uh uh! A opet se bojim te ljubomore i svega kad vidi mene i bebu da ostajemo kuci a ona mora u vrtic. 

raspitaj se mozda i u tvom gradu tj vrticu moze kao kod nas. Imam drugaricu koja se porodila pocetkom avgusta, a dete je trebalo u sept da krene na privikavanje, ali su je u vrticu savetovali da joj dete krene kasnije. Krenuo je u novembru i brzo se uklopio. Mozda je cak bio veci problem za decu koja su se kao privikla jer oni su taman prestali da placu a nov drugar je poceo. Ne znam, cak i svi vaspitaci imaju razlicito misljenje, a i sva deca su nam razlicita. Ima dece koja se nikad ne priviknu na vrtic, a npr nemaju brata, sestru ili nisu dobili bebu u tom trenutku. Ja bih se na tvom mestu raspitala da li je to moguce u vasem vrticu, a posle krajem avgusta odlucila sta da radim, jer ipak ti najbolje poznajes svoje dete i najbolje mozes da sagledas situaciju u kojoj ces se naci. Srecno!!!

Venera, MakiJana i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Htedoh da pitam ,ima li jos sapatnica sto se mucnina tice? Sad sam u 22 nedelji i vise ne povracam ali mi je i dalje muka. Slatikise nisam okusila od novembra,neprijaju mi vise(smrc,smrc).Secer mi je na gornjoj granici blizu 5,6  radila OGTT test i dusu ispustila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U je sa 2,5 krenula u jedan vrtic i bila na privikavanju sa tatom i bakom,ja sam radila,a sa 3,5 je krenula u drugi vrtic i tu su opet svi morali na privikavanje,mi smo zamolili vaspitacice da preskocimo to i super su se deca uklopila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto Zvezda tako je kod nas, jako teska adaptacija u vrticu i jos ne znamo zasto, a inace je drustven i nije problem da ostaje bez nas, dane smo proveli po igraonicama i drugom decicom, razne aktivnosti imali i bila sam ubedjenja da ce to lako ici, mogu da kazem da tek sada sa radoscu ide posle devet meseci, vec smo bili na knap da ga ispisemo ali u razgovorima sa njima smo ipak odustali. Pretpostavljam da mu odredjena pravila i verovatno stroziji stavovi ne odgovaraju i da mu je trebalo vremena da to prihvati.

 

zvezda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Izmenjeno od strane Goga86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno i moj mladji sin se mnogo teze uklopio od starijeg. Onda je snimio avioncic u apoteci (pino) i kupili smo mu i nosio ga je kao da ga cuva tamo umesto mame.  Ali sad se ljuti kad u 3 dodjem po njega kaze hocu do pola 5 da idem. Eto sveko dete je prica za sebe.

U utorak ssm prestala da stavljam utrogestan i dve noci ssm lepo spavala i nocas opet nista, cak ni sad od svraba nisam mogla da spavam. Ali se osecam bolje od kad ga ne koristim, mnogo sam zivlja, nekako odmornija. Jos samo da prestane taj svrab

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja M je posla u jaslice kada je imala 12 meseci i mozda zato sto je bila jako mala brzo se uklopila.Ovde u Svajcarskoj su mnogo opusteniji sa decom i jako rano ih uce da se osamostale i naravno to nama roditeljima odgovara zato sto nam to ostavlja vise vremena da se igramo sa njima i da provodimo kvalitetnije vreme sa decom kada su kod kuce,pa i da ih razmazimo.Ovde decu vode napolje svakog dana,nebitno kakvo je vreme.Hrana im je super,a grupe su im male,tako da dolazim u situaciju kada moja M place zasto ne ide svakoga dana u jaslice.Zato se i brinem da ako je ostavim kod kuce kada se bebe rode da ce da pati za njenim drugaricama i drugovima i uciteljicama,a opet ne zelim da se oseca izolovano od beba i pomisli da je manje volimo i da nam je manje bitna.Sigurna sam da ce biti ljubomorna zato sto je to nesto sasvim normalno kod dece.Ja stvarno nisam naisla ni na jedan slucaj da starije dete nije bilo ljubomorno sem ako razlika nije bila 14 meseci i manje izmedju dece.

Iako ja nisam zaposlena,ja sam za varijantu da dete ako krene sto ranije u jaslice,vrtic,brze i lakse ce se uklopiti.Roditeljima je teze da se odvoje od tako malog deteta,ali zbog socijalizacije i pravilnog psihickog i fizickog razvoja deteta je bolje sto ranije dati mu tu mogucnost da provodi vreme sa decom svog uzrasta.Mi cemo isto uraditi i sa blizancicima,zato sto imamo jako lepo iskustvo.

Naravno,opet naglasavam,nije svako dete isto,nisu sva obdanista ista i nisu svuda isti uslovi,tako da taj izbor ostaje na roditeljima i kako oni procene situaciju i kakve su im mogucnosti da pruze svom detetu da ide u jaslice,obdaniste...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je mala i dalje glavom kod levog jajnika... neki zajebant od malena..

Dacha76 i mala007 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A moja namestena kako treba. A svejedno cu na CR.  Eh zivote :D

Ali zato me ubija ,ne znam uopste kada spava! Toliko tuce da me strecne! 

mmaka i mala007 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam osecaj da je moje u istom polozaju kao i pre 2ned tj sa guzom na dole.Sve u levu stranu udara.Valjda ce se okrenuti do sledece kontrole koja je tek za 5ned.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja opet nisam za tako rano krecanje u vrtic iako mnoge vaspitacice tvrde da deca lakse prihvate promene, 3g. mi bilo najradije iz mnogobrojnih razloga naravno pod uslovom da dete ima aktivni i drustveni zivot ali posto je sve to tako kako jeste, obaveze ne dozvoljavaju i sve veze jedno drugo posao vrtic(pravo na mesto) ostaje nam da se prilagodimo. 

zvezda i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam osecaj da je moje u istom polozaju kao i pre 2ned tj sa guzom na dole.Sve u levu stranu udara.Valjda ce se okrenuti do sledece kontrole koja je tek za 5ned.

E tako sam i ja mislila, pa se beba lepo namestila a ja i i dalje iste pokrete osecala.. ne brini, namestice se lepo..

ja jesam za jaslice, oba deteta sam rano upisala i super su se socijalizovali, naucili pravila lako, lepo se uklopili.. D malo sporije ali sada i on obozava jaslice

Dacha76 i MicaZoki(LUKA) volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hana, Meni se beba okrenula tek u 32. nedelji. Osetila sam taj obrt, bas kako se zarotirala, ali sam pokrete i dalje osecala isto kao dok je bila karlicno. Radila sam one vezbice da je nateram da se okrene, ne mogu sad da se setim, ima nesto da stojis cetveronoske neko vreme, to znam. Bas posle jedne takve sam ustala, sela na dvosed i osetila rotaciju. Mozda je slucajnost, a mozda su i pomogle. Potrazi na googlu, svakako ne moze sa skodi.

MakiJana i MicaZoki(LUKA) volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zene moje kako ste, sta se zbiva kod vas? ja dns imam molera :D

mm kaze nisam normalna i tako a ja cu samo tako biti sigurna da beba dolazi u cistu prostoriju ;)

Nadam se da se necu poroditi makar do utorka da ja to sve.nastimam ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hah,mala,samo udri po krecenju! I nas to ceka! Jedva cekam da skockamo kutak ! :wub:

 

Konacno sam se naspavala,bez bolova u nogama i sl. Nesto me uho seva, mora da me je vetar za Uskrs produvao a ja oprala kosu sveze ! 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mala jos ti je rano da se porodis. N E M O Z E P R E M E N E :D:D 

kod mene nema nista, koristim lepo vreme sa malim da budemo u dvoristu. Smarq me to sto imam 1 ctg nedeljno jer nzn sta se desava, ali cu ja ici svaki dan jer mi tako psihicki lakse. 

MicaZoki(LUKA) i mala007 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hana, Meni se beba okrenula tek u 32. nedelji. Osetila sam taj obrt, bas kako se zarotirala, ali sam pokrete i dalje osecala isto kao dok je bila karlicno. Radila sam one vezbice da je nateram da se okrene, ne mogu sad da se setim, ima nesto da stojis cetveronoske neko vreme, to znam. Bas posle jedne takve sam ustala, sela na dvosed i osetila rotaciju. Mozda je slucajnost, a mozda su i pomogle. Potrazi na googlu, svakako ne moze sa skodi.

Nikakve vezbe mi nije rekao da radim.To sam i ja citala poza kao da cetkas tepih tako i onda bi beba trebala da se okrene.Probala bi ja to ali ja sam ti kilava od pocetka pa me i strah malo da ne krene nesto naopako.Mozda se i okrenulo jer vise ne osecam ono golicanje i udaranje nisko vec  sa leve strane a ponekad i desne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel uzivate u divnom vremenu? Ja se skinula u majicu na bretelice pa ko fol hvatam boju 15ak min. :) Znam da u tr lakse dobijam boju (inace se i sa mora vratim prilicno bela) pa da iskoristim :D ima da budem crnac za 15 min :D 

Nego imam straubalne kiseline vec 3 dana nista ne pomaze... Ali ne odustajem od klope, opet sam se razjarila da zderem :( a vec sam na +14kg...

Konacno danas popeglano i spremno sve za bebu :) 

Kako ste trudnice? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mmaka ma poradjaj se ja sam kriticna sa iskustvom :D:D

aa da mi je da sve sredim da posle ne budem nadrndana sto nesto nije po mom ukusu.

 

zone ja to planiram za pon.da mi sklope krevetac i da sve namontiram ogradice, operam i ispeglam

mmaka i Zone* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ludim, ubise me hormoni! Toliko sam placljiva i razdrazljiva da ubij boze! A ovo starije dete je postalo pravi djavo! Za sve sto nije po njenom baca se unazad, vristi...Takvu transformaciju je dozivela da ne mogu da je prepoznam! Od jedne divne umiljate devojcice, otkako je prohodala postade jedan djavo, izaziva drugu decu, vristi, baca se....:angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja  vec planiram pranje i namestanje krajem maja. Ne daj Boze da ostavim muzu sve . Isplanirala sam dekoraciju,sve,tako da jedva cekam...

mala007 i Zone* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Drage moje, šta mi predlažete protiv glavobolje i mučnina? Već par dana me to muči, a naravno neću piti ništa ali ne mogu ovako da funkcionišem :angry:

 

inače, pritisak mi je dobar, tako da me ne boli glava zbog toga jer sam odmah i ja pomislila da nije zbog pritiska (mada uvek je i bio dobar). 

Izmenjeno od strane .Naja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U prvoj trudnoci je znala turska kafa sa limunom da mi pomogne protiv glavobolje, za mucnine stvarno ne znam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.