Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Pa bas Nanchika i to su velike promene:mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Jos gore da krece u prvi razred.Preko leta se grupe spajaju i bas ima manje dece.To sto traze da im kazete okvirno koji mesec nece dete dolaziti u vrtic to je samo zbog ishrane da otprilike znaju ali niko ne brani da dete bude celo leto u vrticu. Ja radim sa decom od 3 do 6 god pa ne znam kako je sa jaslenim,oni su sigurno manje svesni tih promena oko dolaska bebe.Iskreno mi je zao dece koja ostaju preko leta jer im je glavna tema kako ce i oni ici na more,kod bake,deke itd,vide da im nema vecine drugara.A i sta ce deca ako roditelji rade leti a nemaju ih gde,nije ni  roditeljima lako.

Ja nikako da prezalim sto ove godine necemo na more,kaze mm da sam sebicna

 

 

 

 

 

Izmenjeno od strane Brunda
Venera, MakiJana, mala007 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja cura dns upisana u skolu

ja se nadam do jeseni da cemo imati vize i da ce je zaobici skola, ipak tek puni 6, pedagog i 

psiholog kazu daje mentalno i motoricki dosta naprednija od generacije, msm na mamu 

^_^

 

a  bi mi bio cirkus u septembru s njih dve ne znam sta bih, Iv verovatno onda u produzeni bi morala...

mmaka, Venera i MicaZoki(LUKA) volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je ok jer su s&s minut od zabavista peske bukvalno preko puta,u penziji su,imaju kola mogu da je kupe,dovode i odvode. 

Ali, moja O je prvi put u grupi dece, znaci ,plakanje u najavi,a pre toga beba u kuci. Ne znam na koju foru da se ophodimo prema njoj - ti si velika, a beba mala i ti si mamina pomoc velika ili seka i ti ste jednake. Nisam pametna. Do sada je u tripu da ce sve da radi i pomaze,ali ocekujem oluju:D

Ona ovako nije u fazama histetije i besa i tako toga nego je vise emotivac, njoj i kad joj kazes da je volis ,suze u ocima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja M ide u jaslice 2 dana od 8-14h i 2 dana od 8-18h.Nismo puno pricali mm i ja o tome sta cemo raditi kada dodju bebe.Dok sam u bolnici on ce je voditi u jaslice i vracati kuci i posle u bolnicu da vidi M bebe i tako.Kada dodjemo kuci,mm ce najverovatnije uzeti godisnji odmor 2 nedelje i tada ne znam sta cemo raditi.A zavisi i kada se bebe rode,M ima ionako raspust poslednje nedelje Jula i prve nedelje Avgusta.

Stvarno nisam pametna sta da radim.Ne razmisljam o bolestima,nego o njenom navikavanju na bebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel bese neko narucivao ogradice sa facebooka za krevetac.Ima bas dosta profila,pa ako neko zna koji su u redi.Mnogo mi u aksi 45000,jer jednu imamo,treba nam rezervna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Jel bese neko narucivao ogradice sa facebooka za krevetac.Ima bas dosta profila,pa ako neko zna koji su u redi.Mnogo mi u aksi 45000,jer jednu imamo,treba nam rezervna

imas na kp devojka iz Rakovice- mirjana ima svasta, onda fb decija garderoba svrca i cek da vidim na insta kako se zovu. 

https://postimg.cc/image/t2szc2byd/

oni imaju sve i nisu skupi

Izmenjeno od strane mmaka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tu zenu sa kp sam gledala i nasla sam povoljnije u jednom butiku a iste ogradice.Pogledacu i ove ostale.Hvala

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tu zenu sa kp sam gledala i nasla sam povoljnije u jednom butiku a iste ogradice.Pogledacu i ove ostale.Hvala

e to nisam znala, al super sto si rekla, da znaju i drugi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nanchika, stručnjaci kažu da nikako nije dobro  govoriti starijem detetu ti si veliki a seka je mala. Nije dobro ni za starije ni za mlađe dete, a ni za njihov odnos. Ona ne postaje odjednom velika jer ima mlađu sestru i to je još jedna stvar u kojoj roditelji greše. Prema njoj je najbolje da imaš ista očekivanja kao i do sada, da ako ponudi pomoć, ne odbijaš, ali i da joj ne namećeš obaveze. Lično mislim da su gluposti oni saveti “angažuj dete da ti pomaže oko bebe”, i u našem slučaju se pokazalo da je to bespotrebno. 

 

Zone*, MakiJana, Dacha76 i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@mmaka sta se  desava? Ima li promena? 

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@mmaka sta se  desava? Ima li promena? 

ma jok, jedino sto mi ceo dan izlazi ona krema sto sam je sinoc stavila... pa se pitam da nije mozda ta krv od tog “štapa” sto sam gurala..

Zone* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma jok, jedino sto mi ceo dan izlazi ona krema sto sam je sinoc stavila... pa se pitam da nije mozda ta krv od tog “štapa” sto sam gurala..

pa de se strpi jos malo pa onda ce da ti se gurne nesto konkretno, sta si nasla aplikatorom da se zadovoljavas :P:P:P

mmaka, bepce, Dragana88 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

pa de se strpi jos malo pa onda ce da ti se gurne nesto konkretno, sta si nasla aplikatorom da se zadovoljavas :P:P:P

haahahhhahaha e nasmeja me bas.. danas mi je dan za nervozu.... al mala fala! :D

mala007 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mala a gde se selite, nisam pratila, hocu reci u mnogim zemljama krecu deca koja 6g. do septembra napune pa cak gledaju i do decembra rodjenu da vec krenu, meni je to bas sve prerano, i moji ce u avgustu napuniti 6 i u septembru krecu vec..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi idemo i preko leta u vrtic,ja i m radimo i sad ja 13og juna krecem na posao posto sam na porodiljskom,a pricuvace je moja baka i moji kad sam nocna

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama beba treba da se rodi krajem juna a u vrticu raspust pocinje 15.6 tako da cemo ih preko leta ispisati. Posto obozavaju vrtic ako se beba rodi malo ranije mozda ih i dam do 15 juna i to najvise sto mi je stariji predskolac pa da se lepo oprosti od drugara. 

Kada mi se mladji sin rodio ( razlika je 23meseca) starijeg nismo hteli da dajemo u jaslice 6meseci po preporuci vaspitacica i psihologa iz vrtica, a kad je bebac napunio 6meseci dali smo ga ali smo ga posle 2 meseca ispisali jer je bas mnogo patio a i bebac nam je 2 puta zesce nadrljao jer je stariji bas donosio viruse kuci. E onda smo sacekali par meseci, tacnije 4meseca i starijeg sa 3god upisali u vrtic i stvarno je obozavao i dan danas voli. Tada mu vise nije bio problem sto je beba kod kuce a on u vrticu, nekako je sazreo.

Mene je sada samo malo strah sto cemo od septembra bas imati velike promene, stariji krece u prvi razred a mladji ce po prvi put bez brata ici u vtric. Za vrtic me i nije toliko strah, mozda cemo 2 dana imati problem, al skola.....bas ne znam sta cemo. On sada vec kuka jer kaze u skoli nece moci da se igra. Valjda ce sazreti do septembra kad i puni 7 godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvezdo ja nzn nista o skoli, ali zelim ti srecu. Svakako je to velika promena i odgovornost za decu.

zvezda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marg, ja sam to i citala ali otkud znam... Valjda cemo se u toku cele adaptacije snaci... 

Ne mislim da ja sad od nje ocekujem da presvlaci bebu nego ono sto je i do sada radila,plus da mi nesto doda itd...

E, bila sam kod dr. Sve je super,beba odgovara merama ove nedelje, 28+5. 1390gr,sve je odlicno. Za 4ned opet pa da se dogovaramo za CR.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvezdo ja nzn nista o skoli, ali zelim ti srecu. Svakako je to velika promena i odgovornost za decu.

hvala

mene je malo moja mama uplasila. Ja sam krenula u prvi razred kad mi je brat imao 6meseci i kaze da sam tek tad pokazala zescu ljubomoru i da sam znala da je drzim po celu noc jer kao recitaciju ne umem da naucim. Nadam se da moje dete nece tu biti na mene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u istom sosu sto se vrtica tice. Jos uvek ne znam ni da li cemo ga dobiti. Ako ga i dobijemo taman treba da krene na privikavanje kad se beba rodi-termin mi je 16.8. A ako ga ne dobijemo pojma nemam kako cu zivu glavu da izvucem sama sa.njih dvoje! :o

U principu resenje je jednostavno, ako dobijemo vrtic moram je voditi na privikavanje jer su takva pravila. Samo sto ce morati tata da je vodi jer ko zna kakva cu ja biti posle porodjaja. Uh uh! A opet se bojim te ljubomore i svega kad vidi mene i bebu da ostajemo kuci a ona mora u vrtic. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemojte da mi se naljutite...starije clanice znaju moje stavove... :) Pa sta ako budu ljubomorni? Ako im se ne ide u skolu? Ne svidja im se beba u kuci? Nije nasa duznost da ih sacuvamo od losih emocija vec da ih naucimo da se nose sa frustracijama. 

Smatram da svojoj deci mnogo dajem-ljubav, paznju, vreme, novac, sve najbolje od sebe. Takodje smatram da su oni deo, ne centar porodice. Mislim da moraju da nauce da zive u porodici, da im se ponesto i ne svidja a da se prilagode i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mala a gde se selite, nisam pratila, hocu reci u mnogim zemljama krecu deca koja 6g. do septembra napune pa cak gledaju i do decembra rodjenu da vec krenu, meni je to bas sve prerano, i moji ce u avgustu napuniti 6 i u septembru krecu vec..

 

U Nemacku, tamo ima pravo da ne ide do sl.godine jer ne zna jezik pa joj moraju naci mesto u vrticu. e sad sta ce da bude pojma nemam... 

mmaka ma samo opušteno svi smo u istom sosu...

ja evo dns ulazim u 9.B)

a ljudi moji opet ne mogu da spavam, evo sat i po kao prase na raznju sam. 

Dragana88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam problem sto U jos neshvata i ona zna da crta beba seku,pita kad ce se roditi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.