Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja slabo koristim recepte sa neta,zato sto uvek nesto zaborave da napisu ili dodje do greske u kucanju.

Za gvakamole imam savrsen recept,samo mora sve da se secka.

2 avokada

1 paradajz veci

1 salota luk

2-3 cena belog luka

Sok od pola limete

So i biber po ukusu

1 crvena ljuta papricica (opcija)

Sve sitno iseckati i promesati u ciniji,zaciniti i jos jednom dobro promesati.Moze se jesti i kao salata,prilog jelima i kao salsa za tortilja cips,nacose i sl.

Prijatno!

MakiJana, Venera, mala007 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam drage moje,eto uspele ste da me nagovorite da se vratim ovde,pa sada sta vam Bog da ;)

Inace imam lepe vesti za sve vas koje imate problema sa gorusicom,kiselinom.Meni je doktor dao da pijem svako vece Omeprax 20mg i gorusice vise nema :D ali mi se zato apetit uzasno povecao :(

mala007, zvezda, Venera i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam drage moje,eto uspele ste da me nagovorite da se vratim ovde,pa sada sta vam Bog da ;)

Inace imam lepe vesti za sve vas koje imate problema sa gorusicom,kiselinom.Meni je doktor dao da pijem svako vece Omeprax 20mg i gorusice vise nema :D ali mi se zato apetit uzasno povecao :(

jbt sad pisem drugarici za gorusicu..24h dnevno..vec me tera na povracanje

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jos ponekad imam mucnine ujutro ali nije strasno, gurusicu isto ponekad ali navece, mada kako je bilo sad je super.

Imamo isti recept za gvakamole, joj ja ga obozavam jesti uz proprzeni hleb mljac mljac.. Gledam i na netu recepte, a imamo par knjiga nekih kuvara a i muz ovako skuplja recepte posto kod njega se zna sta s cime ide, ne moze bilo sta..ali zato kad kuva sve se pojede :D Ja mogu onako bilo sta na brzinu a maleni je izgleda na njega , vec trazi sta ce i kako da jede :)

Dacha76, mala007 i *Cvrky87* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a ja ako jedem kasno uvece gorusica me hvata inace uopste nemam preko dana.A znam da je to od Donat vode jer mi bas pomoaze i za kiselinu i za stolicu.Mada,i bademi su mi pomagali u prvom trimestru.Dacha76 sto nas vise to bolje,volimo da cujemo sta nas ceka

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene gorusica hvata samo uvece i to ako jedem testo, tj nesto od belog brasna. Meni isto Donat voda zakon. 

Ja na putu do laba da dam urin pa da vide konacno kakvo je stanje, jesam li za ab ili ne. Nadam se da ne, jer pre mesec i po sam ga pila zbog sinusa, ne bih opet. A pre toga ne secam se kad sam ga zadnji put trebala. 

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nocas bez sna skoro. Toliko su me bolele kosti u guzici od sedenja na poslu da sam morala paracetamol da popijem ne bih li spavala makar malo. Sad sam na poslu, popodne kod dr, ne mogu da docekam!

MakiJana, mmaka, mala007 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cim su mi prestale mucnine,ja sam pocela da imam problem sa gorusicom.To je trajalo 24/7.Nije uopste bilo vazno sta pojedem i kada,bukvalno sam povracala od nje i nisam mogla da spavam,gubila sam na tezini bas brzo,nisam imala snage da uradim bilo sta,a ako moram da prosetam to mi je bilo najteze.Prvo sam probala te prirodne stvari bademe i sl. ali nista nije pomagalo.Pa mi je dr. dao jedan lek i nije pomogao i najzad ovaj radi da sam bukvalno zaboravila kako gorusica izgleda.Prvo sam mislila da je to zato sto su nogice mojih blizancica bas blizu mom zeludcu pa non-stop me sutiraju u isti,medjutim to je bio samo jedan od razloga sto je sve postalo grozno nepodnosljivo.

@Brunda sigurno vas ne interesuju problemi koji se javljaju kod viseplodnih trudnoca.Dok sam bila u drugom stanju sa cerkicom,1 bebom,to je bila pesma i uzivanje,a sada sem predivnog osecaja da se 2 bebe mrdaju i 2 srculenca koja kuckaju nista nije kako treba.Bukvalno mi se ne ustaje iz kreveta i ne izlazi iz kuce,nista ne mogu da obucem sto sam nosila u toku prve trudnoce,naravno tu je oticanje,gorusica,otezano disanje i kretanje...ma da ne nabrajam sta mi sve smeta,a najgore mi je sto nisam sposobna da uzivam u detinjstvu moje cerkice koju obozavam i stalno bih se igrala sa njom,a to je trenutno nemoguce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Dacha76 ja verujem da je tesko. Ja vec polako gubim zivce od bolova u preponama i kukovima jer ne mogu normalno da sednem i ustanem. A sa malim detetom od 15 meseci to je non stop sedi-ustani. Verujem da je tebi 100 puta teze, ali proci ce i to. Ja verujem da tvojoj cerkici znaci mnogo i tvoje prisustvo. 

Koja si nedelja?

Dacha76 i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam jutros na papiru imala malko krvi, pa sad camim cekajuci :D da vim oce li biti promena da idem kod doce il jok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@bepce ja sam 27+4 (28. nedelja).Pa ti imas bas malo detence kome treba jos vise paznje nego mojoj M.Meni je samo lakse zato sto ona vec dosta stvari radi sama,oblaci se sama ide na nosu sama,rucka sama,na meni je samo da joj malo pomognem za neke stvari,ali ne mogu da se igram sa njom,da je odvedem na igraliste,da je ljuljam,da je nosim i da mi sedne u krilo da se pomazimo,a to joj je najpotrebnije sada.Ali eto jos malo pa ce se bebe roditi i onda cu biti sposobna za sve ono sto joj nedostaje.

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@mmaka Drzimo fige da sve bude ok.Sve najbolje!!!:wub:

mmaka i Dragana88 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a danas procitam da od pripremnih kontrakcija moze i da bude muka, i eto to mi se desava..oce mala da iskoci samo je pitanje kad ahah

mala007, bepce i *Cvrky87* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verujem da je tesko ali jos malo Dasha, jel malena ide u vrtic?  Sva sreca da sam samo jednom imala one grceve, jos stavljam progesteron, a opet nikako ne mirujem , malog manje nosim ali opet kad treba pozuriti ponesem ga, njemu treba bas da se istrci pa smo cesto vani, a ide i u vrtic do 2 ali ne budu toliko vani koliko bi on hteo. Ja se bas brinem kako cemo kad dodje beba sve uklopiti i ne znam da li da ga tad ostavim kuci ili da i dalje ide redovno u vrtic, sta vi mislite mame koje vec imaju decicu ili kako vi planirate?

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verujem da je tesko ali jos malo Dasha, jel malena ide u vrtic?  Sva sreca da sam samo jednom imala one grceve, jos stavljam progesteron, a opet nikako ne mirujem , malog manje nosim ali opet kad treba pozuriti ponesem ga, njemu treba bas da se istrci pa smo cesto vani, a ide i u vrtic do 2 ali ne budu toliko vani koliko bi on hteo. Ja se bas brinem kako cemo kad dodje beba sve uklopiti i ne znam da li da ga tad ostavim kuci ili da i dalje ide redovno u vrtic, sta vi mislite mame koje vec imaju decicu ili kako vi planirate?

ja necu malog prvih mesec dana voditi u vrtic. Jer vladaju ti stomacni virusi pa da ne razmisljam. Posto sam razvedena, bice kod tate kada se porodim i onda ce doci kod seke. Prosto tih mesec dana da malena ne zakaci nesto, a nakon toga svesna sam da ce biti bolesljiva jer je prosto tako, on u vrtic kija/kaslje/prdi/ i etobodma drugo za njim. Bicemo u dvoristu tih prvih mesec dana da njemu ne bude dosadno, a i bebac malo na vazduh. A i nema ko malog da mi vodi u vrtic sem mene, tako da kad sve saberem i oduzmem- rezultat je neka ga kuci sa nama.

Venera i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verujem da je tesko ali jos malo Dasha, jel malena ide u vrtic?  Sva sreca da sam samo jednom imala one grceve, jos stavljam progesteron, a opet nikako ne mirujem , malog manje nosim ali opet kad treba pozuriti ponesem ga, njemu treba bas da se istrci pa smo cesto vani, a ide i u vrtic do 2 ali ne budu toliko vani koliko bi on hteo. Ja se bas brinem kako cemo kad dodje beba sve uklopiti i ne znam da li da ga tad ostavim kuci ili da i dalje ide redovno u vrtic, sta vi mislite mame koje vec imaju decicu ili kako vi planirate?

Moji klinci idu u vrtic. J mora,predskolsko je, a D voli vrtic i voli da ide kada i J. Tako da nisam prekidala ni malo sa vrticem. Beba sisa, zasticena je koliko toliko. msm i muz iz kanca svasta moze da donese.. kada imas vise dece nema izolacije... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja samo da se ubacim da kažem da moj sin od prvog dana kad je došla beba ide u vrtić i da nikakvih problema nismo imali. Čak i kad je on bio zaglavio onaj božesačuvaj virus sa tt 40, ona je bila ok. Imala je slince tri puta za ovih 7 meseci, ali i to mislim da je pre od toga što su je svi živi hvatali i cmakali u ruke nego od brata. Ne kažem da je ovo pravilo, ali možda nekog ohrabri.

Dacha76, MakiJana, Venera i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

pa preporuka je da dete ne ide u vrtic mesec dana od kada se rodi beba,zbog psiholoskog stanja.S obzirom da radim u vrticu znam kakva su deca koja nastave da idu u vrtic bez prekida kada dobiju batu ili seku,to je dranje histerisanje i svasta jos da ne mozes da ih prepoznas.A vec ako budu dvadesetak dana kuci kada se beba rodi,naviknu se pa su na starom,msm bez promena u ponasanju.Ali opet,sve je i do deteta

Izmenjeno od strane Brunda
Venera, zvezda i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Al su zene komplikovane hahahah saim se naravno. Meni je prob sto nema ko da vodi malog u vrtic a da bude kod tate 7 dana pa kod mene za vik to nmg.... 

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa preporuka je da dete ne ide u vrtic mesec dana od kada se rodi beba,zbog psiholoskog stanja.S obzirom da radim u vrticu znam kakva su deca koja nastave da idu u vrtic bez prekida kada dobiju batu ili seku,to je dranje histerisanje i svasta jos da ne mozes da ih prepoznas.A vec ako budu dvadesetak dana kuci kada se beba rodi,naviknu se pa su na starom,msm bez promena u ponasanju.Ali opet,sve je i do deteta

E to je vec individualno. D ima 20 meseci. Bebac je stigao a on je vec sledeceg dana pokazao na jaknu i da ide u vrtic. Tamo sve normalno, kod kuce takodje, ne pokazuje ni jedan znak da ga je dolazak bebe bebe uznemirio. Mama mi je pedagog i bas sam je pitala za savet, rekla je ako hoce da ide, da ga pustim, a ako place i histerise onda da bude kod kuce dok ne pokaze da je spreman da se vrati u vrtic... Ne mogu se te stvari generalizovati..

Margaritta, leni i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vise sam i mislila u psiholoskom smislu, izolacije svakako nema, a i da bude kuci icemo po parkovima (dvoriste nemamo) gde  isto mozemo nesto dobiti.. nego leti se cesto zbog godisnjih menjaju pedagozi i neko nepisano pravilo je da deca isto 3-4 nedelje  imaju godisnji, pa ne znam da li kad dodje beba da ga ostavim ili pre porodjaja, ili da kombinujemo, zavisi naravno i od njega, trenutno voli vrtic i lepo mu je.

Dacha76 i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Moji nece ici na leto, menjaju se vaspitacice i to ne vole, a ni ja.. tako da cemo se druziti ^_^

I ja sam prvo mislila da ostane juli i avgust kuci, mada njemu menjanje pedagoga i ne smeta nesto posebno vise mu treba ta rutina , kad smo imali duze prekide nije mu se islo,  mislim da mu  od septembra ne bude zbog svih promena teze a mozda jedva i doceka , problem je sto vec sad  u maju moramo sve to odluciti i vrticu javiti kad ce uzeti godisnji zbog organizacije.

Izmenjeno od strane Venera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.