Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Hej devojke imam mali problem.Prve dve trudnoce nisam osetila pred kraj obe su zavrsene carskim rezom, a sada sam u 31 nedelja  i vec 10 dana me boli donji stomak(beba je nisko).u sredu sam bila kod doktora i dao mi je progesteron( dve inekcije),ali meni nista nepomaze.neznam sta da radim jer se iskreno malo i bojim i neznam sta da radim? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@ivana1 mozda da odes na expertni,ako nisi bila da proveris jel eve ok

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej devojke imam mali problem.Prve dve trudnoce nisam osetila pred kraj obe su zavrsene carskim rezom, a sada sam u 31 nedelja  i vec 10 dana me boli donji stomak(beba je nisko).u sredu sam bila kod doktora i dao mi je progesteron( dve inekcije),ali meni nista nepomaze.neznam sta da radim jer se iskreno malo i bojim i neznam sta da radim? 

a da li ti mirovanje pomaze? Sta kaze kakav ti je grlic? Ja bih se i dalje zalila doktoru pa mozda ti ukljuci jos nesto. Mozda ti magnezijum pomogne, to smes i na svoju ruku da pijes

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Brunda  kako je prosla komisija?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dr.kaze da da je grlic cvrst i da nema brige sto se toga tice.magnezijum pijem jos odpoceka jer imam problem sa grcevima.bila sam na expertnom i hvala bogu sve je ok.mirujem koliko mi deca dozvole.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Brunda  kako je prosla komisija?

Dobro,poslala sam muza da se ne cimam.Brzo je zavrsio,trazili su samo uput i napisali da mi je porodiljsko 28 dana pre,tako da je dobro sve proslo.

Da vas pitam,u  urinu mi je pisalo dosta bakterija i doktorka kaze da uradim urinokulturu i kao napisace mi koji po antibiogramu antibiotik da pijem.U nalazu urinokulture pise: Mesovita saprofitna mikroflora-10000cfu/ml.  Da li to znaci da je uredno ili da uzorak nije dobro uzet pa da ponovim"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Zone* brojis liii?? Ja nmg docekati vise. Ovih 14 dana mi kao vek

A sta znam mmaka, da i ne. imam osecaj da to nece biti u terminu svakako,  tako da se ne oslanjam na vtp. A nekako mi bas lepo sad kao trudnici pa mi se ni ne zuri:lol:  prija mi lepo vreme, druzenje, lutanje a znam da ce to sve na pauzu na neko vreme kad se porodim :) Ti si bas nestrpljiva :P pazi samo da ti se ne oduzi ;) 

zeklica i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Brunda saprofitna mikroflora je normalna flora u urinu e sad ja nzm iskreno koji broj se  tolerise (mada mislim da ovo nije prevelik, mozda nesto uvecan br.) . Ja bih ti u svakom slucaju preporucila povecan unos tecnosti, prolom vodu, caj od brusnice i sl. Mislim da dr moze cak da izbegne na ovaj nacin ab, jer mi svakako broj nije prevelik... 

Dacha76 i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da se javim. Danas popodne krecemo nazad za Slo i bas mi je frka. Sledece 2 nedelje cemo U i ja biti same, a ovde navikle na guzvu, ciku, vrisku, druzenje....bas je uzivala. Od mojih sestara deca se zovu Sonja, Anja, Vanja, Nemannja i Miljana. Pa po ceo dan vice nja, nja, nene, nana....ti pogodi ko je ko. 

Mene su prosle nedelje iscimali da mi je los nalaz urina i da moram ab piti kad se vratim kuci. Juce zovem dr da mi obnovi recept jer je posle 3 dana nevazeci a ona kaze da po njoj to nije za ab, da se nalivam vodom i ponovim urin za 2 dana.pa cemo da vidimo. Ja sam pila Pancicev caj i dosta vode pa me bas zanima. 

@ivana1 kakvi su ti nalazi urina? vaginalni bris? posto i bakterije znaju izazvati bol u donjem delu stomaka. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

A sta znam mmaka, da i ne. imam osecaj da to nece biti u terminu svakako,  tako da se ne oslanjam na vtp. A nekako mi bas lepo sad kao trudnici pa mi se ni ne zuri:lol:  prija mi lepo vreme, druzenje, lutanje a znam da ce to sve na pauzu na neko vreme kad se porodim :) Ti si bas nestrpljiva :P pazi samo da ti se ne oduzi ;) 

zone povuci rec - da mi se oduzi-!!!! Ma ja jedva cekam jer sam ne sposobna za sve...

 

MicaZoki(LUKA), bepce i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro,poslala sam muza da se ne cimam.Brzo je zavrsio,trazili su samo uput i napisali da mi je porodiljsko 28 dana pre,tako da je dobro sve proslo.

Da vas pitam,u  urinu mi je pisalo dosta bakterija i doktorka kaze da uradim urinokulturu i kao napisace mi koji po antibiogramu antibiotik da pijem.U nalazu urinokulture pise: Mesovita saprofitna mikroflora-10000cfu/ml.  Da li to znaci da je uredno ili da uzorak nije dobro uzet pa da ponovim"

znaci 3 meseca...strava. ja sutra idem

Brunda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dr.kaze da da je grlic cvrst i da nema brige sto se toga tice.magnezijum pijem jos odpoceka jer imam problem sa grcevima.bila sam na expertnom i hvala bogu sve je ok.mirujem koliko mi deca dozvole.

Ivana pisala si za bebin zeludac(double bubble),jesi bila opet na uz? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da se javim. Danas popodne krecemo nazad za Slo i bas mi je frka. Sledece 2 nedelje cemo U i ja biti same, a ovde navikle na guzvu, ciku, vrisku, druzenje....bas je uzivala. Od mojih sestara deca se zovu Sonja, Anja, Vanja, Nemannja i Miljana. Pa po ceo dan vice nja, nja, nene, nana....ti pogodi ko je ko. 

Mene su prosle nedelje iscimali da mi je los nalaz urina i da moram ab piti kad se vratim kuci. Juce zovem dr da mi obnovi recept jer je posle 3 dana nevazeci a ona kaze da po njoj to nije za ab, da se nalivam vodom i ponovim urin za 2 dana.pa cemo da vidimo. Ja sam pila Pancicev caj i dosta vode pa me bas zanima. 

@ivana1 kakvi su ti nalazi urina? vaginalni bris? posto i bakterije znaju izazvati bol u donjem delu stomaka. 

 

ja sam to radila u prvom trimestru i sve je bilo ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana pisala si za bebin zeludac(double bubble),jesi bila opet na uz? 

ej jesam i dr.me je bukvalno izbacio iz kabineta.hvala bogu pa je sve ok.

Venera i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@ivana1 kakav ti je pritisak? Jesi isla na color dopler?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stigli su mi danas nalazi sa patologije...nije nista genetski,posteljica nije bila zdrava,nije bila dovoljno prokrvljena i bila je degenerativna,ali nepise sta je i imali smo problem sa respirativnim organima,pluca se nisu dovoljno razvila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky pa to je ipak neko objasnjenje ali mi cudno kako nisu videli stanje posteljice pre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je to cudno...e da si radila cvs to bi bio onaj slucaj neke anomalije ploda a o da bi amnio pokazala da je beba genetski ok..

Nista idemo dalje Cvrky..znas sta je i nista nisi mogla uciniti..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Brunda ne znam ni ja u decembru na drugom expertnom je sve bilo OK,a ja negde od januara tj ulaska u 7 se bunim da me boli stomak kao menstrualni bolovi da su,grlic i obican UZ su bili ok do druge polovine 8og meseca de dr primecuje da beba neraste i posle dve nedelje me salje na color dopler,al na to nisam stigla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo stigla sa kontrole. Bebac je super, ima 1185gr. Grlic cvrst. Sve je ok. A sto se tice svraba i ona sumlja na Utrogestan ili zuc, sada mi je sve ukinula i njega i vitamine pa da je zovem u subotu da vidi da li ima pomaka. A u ponedeljak idem do bolnice da mi uradi uz abdomena i bubrega jer me je jako bolelo sa desne strane ispod rebra kad predje sondom od uz, a beba je tada bila sa leve strane. A ja se i od pocetka zalim na bol ispod rebra. Svaki dan me boli ali ne non stop, a danas na uz suze su mi krenule. Kaze moze i od toga da bude svrab ali da nije opasno. Vazno da za sada nije holestaza posto sam umrla od straha. Pratimo do subote pa se nadam da ce svrab stvarno nestatii ili se bar smanjiti i da bar jednu noc odspavam.

Tasa021, mala007, Venera i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo stigla sa kontrole. Bebac je super, ima 1185gr. Grlic cvrst. Sve je ok. A sto se tice svraba i ona sumlja na Utrogestan ili zuc, sada mi je sve ukinula i njega i vitamine pa da je zovem u subotu da vidi da li ima pomaka. A u ponedeljak idem do bolnice da mi uradi uz abdomena i bubrega jer me je jako bolelo sa desne strane ispod rebra kad predje sondom od uz, a beba je tada bila sa leve strane. A ja se i od pocetka zalim na bol ispod rebra. Svaki dan me boli ali ne non stop, a danas na uz suze su mi krenule. Kaze moze i od toga da bude svrab ali da nije opasno. Vazno da za sada nije holestaza posto sam umrla od straha. Pratimo do subote pa se nadam da ce svrab stvarno nestatii ili se bar smanjiti i da bar jednu noc odspavam.

nadam se da ces sto pre biti bolje. Da znas samo da treba vremena da se smiri to ako je od utrogestana..verovatno ce trebati bat desetak dana. Tako je bar meni

zvezda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam zatvorena, ali imam kontrakcije na ctg-u a i osecala sam ih juce. Tra la la la la aaaa bice biceeeee

zeklica, zvezda, MakiJana i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A mene dns prepone ubijaju, jedva hodam... onda kako krenem.da.se.krecem tako i donji stomak.pocne da boli... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A mene dns prepone ubijaju, jedva hodam... onda kako krenem.da.se.krecem tako i donji stomak.pocne da boli... 

poznat mi osecaj.. samo odmor sto je vise moguce..

mala007 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

msm ne smem ni da kukam, hvala Bogu trebam za koji dan u 9.da udjem a.nisam imala.bas neke tegobe kroz celu trudnocu... 

mmaka i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.