Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Da dodje, u obavezi su da budu kraj trudnice a ljudima se ne da. Kod nas 90% porodjaja ide bez epidurala bas zbog toga. Kao na divljem zapadu... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta je trazio- mito?:blink: Zar nije besplatan epidural svuda? Lepo bih mu rekla da cu ga prijaviti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam komentar..

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E svasta.... Jbt ja u Zr-u pa mi nije trazio, a imamo samo dva anesteziologa... I uvek dodju po potrebi

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, to je javna tajna kod nas. Fora je u tome da ni dr ne vole kad uzme neko epidural jer onda moraju da budu tu negde tokom porodjaja a na mom I porosjaju dr sam videla prvi put kada me je usivao... Znaci  nikakav pregled pre toga. Tako da su oni zajedno u tome protiv porodilja i taman i da mu pripretim sa prijavom on moze da kaze ok docicu i da se svesno pojavi prekasno...  Pokusavam jos da nadjem nekog da to resim ali ne polazem previse nade. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trazi mi anesteziolog 100e a ja iz principa necu da dam... Bezobrazni su do bola. :angry:

za sta bre 100e?! Budala!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda je nase porodiliste vrh, bar moja dr... Ona je tu tokom porodjaja, zvala mi je anesteziologa, koji je dosao za 15 min jer sam se brzo otvarala... Ona je bas za epidural, kaze onda zene saradjuju tokom porodjaja, ne budu u soku od bola

zvezda i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,

Evo mi smo imali uz pred ulazak u 3. trimestar i sve je super.Malecka je teska 1200g i za ned3lju dana naprednija u odnosu na predvidjeni termin porodjaja,a malisa je tezak 1000g i razvijen je bas koliko treba za 26+4.

Radila sam jednocasovni test za gestacijski dijabetes i sve je ok.Jedino su mi nasli neke bakterije u urinu,pa moraju da provere kolika je koncentracija da bi odlucili koju terapiju da mi prepisu.Dobila sam i novi lekic protiv gorusice pa cu videti uskoro da li deluje.

Sto se tice ovog problema za mito koje trazi anesteziolog,ja bih ga prijavila samo za to sto ga je uopste i trazio.Na svu srecu to je i u Srbiji kaznjivo,tako da ne moze lako da se izvuce.

Sve najbolje u borbi protiv korupcije i mita u nasem zdravstvu.

Dragana88 i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro! Kako ste? 

O i ja jos u krevetu, i onako pola noci bidem budna pa mi ovo ujutru bas prija. Juce prrvucem rukom pteko stomaka kad kod pupka nesto maleno tvrdo izbocilo se. Kako je cuuudno,sa O nikad nisam imala takve izbocine. Moguce da je stopalo,koleno, najcesce je tu. 

A uvece kad legn krece zurka u stomaku:D

mala007, mmaka i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro, ja kafenisem vec dva sata :D

GGlava me u toku noci bolela pa uz redovno budjenje i to me dodatno spopalo.

I je kod mene bila dosta mirnija ali grublja, ona kad udari bas zaboli, ova je sad dosta nemirnija ali neznija :wub:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@nanchika88 divna tibica!

Za anesteziologa nemam reci. Secam se jednom u Subotici, cekala sam pregled kod svog ginekologa, kad nailaze dva pandura i staju pred vrata od ordinacije drugog dr. Posle par minuta izlazi mladi par, zena trudna a za njima panduri ulaze u ordinaciju i izvode dr. Jeste bila javna sramota za dr i posle je receno da je trazio mito, pa kad ga nije dobio pretio je...ali je sve to brzo palo u zaborav. Da li je uopste sta preduzeto po pitanju toga ili su panduri samo napravili scenu da to izgleda kao da su nesto uradili...pitanje je...jer je taj dr vec sledeci dan nastavio da radi po rasporedu. 

Elem, ja sam kod mojih u Srbiji, a zvali su me od mog dr.u Slo da mi nalazi urina nisu ok i da mi je dr pisao antibiotik. E sad, posto ja nisam u mogucnosti da dodjem do antibiotika do utorka, moje pitanje je da li ko ima iskustva sa urinarnim infekcijama i koji cajevi se preporucuju da se piju i koliko puta dnevno? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nan divan trbuh 

 

Odmah sam ih ostavila posle pozitivnog testa, tako sam i sa  Iv.

Tijana :babymommy:

nanchika88 i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nisam nesto ni kontala.o.epiduralu, videcu na sl.kontroli da odem i anesteziologu, a kod nas se placa 75€, bio je 250 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

U kom porodilistu traze 100e?Znam da u nekim kazu dobices pa kad krenes da se otvaras onda se prave blesavi.Ja nemam neko lepo iskustvo sa epid.jer me je i pored njega bolelo,ali ako bih sad znala da me nece boleti ako ga dobijem dala bih 100e jer ionako dajem svaki put od 8 do 10000 za pregled privatno.Sve principe zaboravljam kad je u pitanju bol.Nazalost zemlja smo korupcije i nastradaju najcesce posteni .

Licno sam videla u Frontu kako mucni ljudi nose kese sa picem i cokoladom i pred punom cekaonicom daju lekarima kao da to nije nista neobicno.

Izmenjeno od strane Brunda
mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Elem, ja sam kod mojih u Srbiji, a zvali su me od mog dr.u Slo da mi nalazi urina nisu ok i da mi je dr pisao antibiotik. E sad, posto ja nisam u mogucnosti da dodjem do antibiotika do utorka, moje pitanje je da li ko ima iskustva sa urinarnim infekcijama i koji cajevi se preporucuju da se piju i koliko puta dnevno? 

caj od Brusnice, ali ne onaj u filter kesici nego celi plodovi. Ja sam pila urobitrat kad sam imala eserihiju i bas je efikasan. E sad, nigde nisam uspela da nadjem informaciju da li sme u trudnoci. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U mom gradu ni nema epidurala:( nemaju obucene anesteziologe.

prvi put sam se slucajno porodila u Frontu i nisam htela epidural jer nisam nista ni znala o njemu ali su mi otprilike naredili da moram, doneli papir da potpisem i da mi kazu da se pri izlasku iz bolnice to placa 12000din i da ako ne platim nece mi dati bebu. Meni je to bilo uzasno, em sam bila preplasena sto se poradjam u 33nedelji em me je hitna dovezla, nista sa sobom nisam imala sem fascikle sa dokumentacijom. Jos sam po nosu dobila sto nisam peskir ponela. Jedina dobra stvar sto stvarno nisam osetila nikakav bol zbog epidurala kao ni sledecih 24h. Ali mesec dana posle njega kad god bih se naslonila zabolela me je jako ta tacka, jeste da je bol bio kratak ali me je svaki dan podsecao da je tu narednih godinu dana. Za drugi porodjaj sam se razmisljala, bila je opcija da se plati 350eur da dodje anesteziolog iz Bg ali ako se ti u medjuvremenu porodis dok on stigne moras mu dati 100eur i ja odustanem jer ako sam nesto nameracila ne mogu posle da razmisljam da li cu ili necu to dobiti a jos moram da platim. I srecom nisam jer sam se tacno za 2 sata porodila a anesteziologu i da su javili u sekundi kad je meni krenuo porodjaj stigao bi mozda u najboljem slucaju 10min pred kraj. Treci put ni ne razmisljam o epiduralu, frka mi jeste od tog bola jer sam stvarno pekmeza(placem i kad krv vadim) ali sta je tu je. Znam da necu umreti i sigurna sam da ce se brzo zavrsiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Elem, ja sam kod mojih u Srbiji, a zvali su me od mog dr.u Slo da mi nalazi urina nisu ok i da mi je dr pisao antibiotik. E sad, posto ja nisam u mogucnosti da dodjem do antibiotika do utorka, moje pitanje je da li ko ima iskustva sa urinarnim infekcijama i koji cajevi se preporucuju da se piju i koliko puta dnevno? 

a da li su ti rekli koji antibiotik? Ako jesi probaj da ga uzmes u nekoj apoteci, mnogi hoce da daju pogotovo ako znas nekog apotekara ili da ti posalju mailom izvestaj i na osnovu toga bez problema ce ti dati. A ti pored toga mozes da pijes caj, prolom vodu. Koliko se secam svi za urinarne infekcije predlazu Josif Pancic caj, mislim da je broj 85 ali proveri dobro. 

Ja sam u prvoj imala blazu infekciju i moj ginekolog mi kaze uzmi caj od brusnice sa celim plodovima ali u aporeci ladno nisu hteli da mi prodsju jer ssm trudna. Moj ginekolog je i dalje tvrdio da smem da ga pijem a apotekari da ne. Tako da ne znam sta bih ti rekla jer su u svemu i za sve misljenja podeljena. Eti npr sad kad sam kasljala kao magarac moj ginekolog mi prepuse sirup a drugarici kija je imala isti virus kao ja njen ginekolog nije dozvolio

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a da li su ti rekli koji antibiotik? Ako jesi probaj da ga uzmes u nekoj apoteci, mnogi hoce da daju pogotovo ako znas nekog apotekara ili da ti posalju mailom izvestaj i na osnovu toga bez problema ce ti dati. A ti pored toga mozes da pijes caj, prolom vodu. Koliko se secam svi za urinarne infekcije predlazu Josif Pancic caj, mislim da je broj 85 ali proveri dobro. 

Ja sam u prvoj imala blazu infekciju i moj ginekolog mi kaze uzmi caj od brusnice sa celim plodovima ali u aporeci ladno nisu hteli da mi prodsju jer ssm trudna. Moj ginekolog je i dalje tvrdio da smem da ga pijem a apotekari da ne. Tako da ne znam sta bih ti rekla jer su u svemu i za sve misljenja podeljena. Eti npr sad kad sam kasljala kao magarac moj ginekolog mi prepuse sirup a drugarici kija je imala isti virus kao ja njen ginekolog nije dozvolio

jai sve zavisi od doktora.. meni u 7mom mesecu kada me zezalo grlo nisu hteli nista da prepisu, a sada u 9om su mi dali antibiotik

zvezda i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koja tisinaaaaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taj caj Josif Pancic je majka za urinarne infekcije u trudnoci. Savrsen je!

MakiJana i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rekoh ja da cemo da utihnemo! 

Kako nam je Zone?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.