Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja sam od onih sto ne padaju kile za vreme dojenja, stalno sam bila gladna narocito u prvoj godini dok nije poceo sve da jede a manje da siki, bilo je i do 4kg vise..tako da i to je razlicito.. a hormoni su prica za sebe nikad deblja a nikad sebi lepsa:o:D

Izmenjeno od strane Venera
Tasa021, mala007, Dacha76 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E,Taso,odlicno! Da mi javis je l se isplati ^_^

Maki,suuuper kako su prihvatili! 

Ja sam jos uvek u tripu da ce sve da bude med i mleko:D

bepce, Tasa021 i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikad nije med i mleko ali bude lakse i teze... J mi je bolje sada prihvatila A nego D...

Dragana88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene,imam komisiju po drugi put u ponedeljak.Posto je ponedeljak neradni,ici cu u utorak tj.poslacu muza posto cu ja biti kod mojih.

Pitanje je:Sada ce mi produziti do juna jer mi je 17jula termin ali me zanima da li ce napisati koji jun jer znam da se porodiljsko otvara 28 do 45 dana pre termina pa bih ja sto kasnije,kako oni to odredjuju ili da kazem muzu da pisu sto kasnijibdatum da mi se ne uzimaju bzvz dani koji ce mi posle znaciti,ako ste me razumeli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Brunda, pisu konkretan datum na resenju. Na onom uputu od dr ako ti ne pise vtp onda ce te pitati kada je,  pa prema tome odredjuju koji ce to datum biti. Kod mene recimo nije pisao vtp pa sam im ja rekla koji je po PM ali da je beba manja pa dr kaze da ce biti nedelju dana kasnije (nije mi to dr rekla, ali je cinjenica da jeste beba manja a tako je bio i T pa sam prebacila nedelju dana vtp) i onda su oni sami gledali taj drugi, dalji termin. Nista ne kosta da probas ako ti ne pise na dopisu od dr. ;) 

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Brunda, pisu konkretan datum na resenju. Na onom uputu od dr ako ti ne pise vtp onda ce te pitati kada je,  pa prema tome odredjuju koji ce to datum biti. Kod mene recimo nije pisao vtp pa sam im ja rekla koji je po PM ali da je beba manja pa dr kaze da ce biti nedelju dana kasnije (nije mi to dr rekla, ali je cinjenica da jeste beba manja a tako je bio i T pa sam prebacila nedelju dana vtp) i onda su oni sami gledali taj drugi, dalji termin. Nista ne kosta da probas ako ti ne pise na dopisu od dr. ;) 

Zone draga ti kao da si mi koleginica ;) sve znas ^_^

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno vise ne znam sta da radim i kome da se obratim. Celu noc nisam spavala od svraba koze. Ks mi je uredu, transiminaze ni malo nisu povecane. Kad dr kazem ona nista, a sva sam vec u krastama od cesanja. Nemam ni jednu striju. Non stoop se mazem. Od malih nogu patim od atopijskog dermatitisa ali ovoga puta sam sigurna da nije to. Bila sam na kraju i kod ginekologa u domu zdravlja koja me je skinula u fazonu rezultati su ok obratite se lekaru privatno koji vam vodi trudnocu. Cak ni uput za kozno nije htela da mi da. Onda sam otisla kod lekara opste prakse koja ne zna sta mi je ali me je poslala kod koznog. Kozni me je pogledao i rekao ne znam da li vam se pogorsao dermatitis ili sta je. Dao mi Aven uljeza kupanje i losion za telo i nesto napravljeno sinoderm i jos nesto. Dala sam tog dana u apoteci za tu kozmetiku 5000din i nista. Vec 10dana se non stop mazem  tim i ni malo mi nije bolje. Svima sam napomenula da koristim utrogestan vaginalno od prvog dana i da u uputstvu pise da izaziva svrab ali niko tome ne pridaje znacaj. Da li vi koji koristite utrogestan imate svrab da ste sigurne da je od njega ili znate nekog da je bas od toga imao svrab? I sta vise da radim, jer pored svih tegoba sto imam jos me i ova snasla, a tek sam 7mesec

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno vise ne znam sta da radim i kome da se obratim. Celu noc nisam spavala od svraba koze. Ks mi je uredu, transiminaze ni malo nisu povecane. Kad dr kazem ona nista, a sva sam vec u krastama od cesanja. Nemam ni jednu striju. Non stoop se mazem. Od malih nogu patim od atopijskog dermatitisa ali ovoga puta sam sigurna da nije to. Bila sam na kraju i kod ginekologa u domu zdravlja koja me je skinula u fazonu rezultati su ok obratite se lekaru privatno koji vam vodi trudnocu. Cak ni uput za kozno nije htela da mi da. Onda sam otisla kod lekara opste prakse koja ne zna sta mi je ali me je poslala kod koznog. Kozni me je pogledao i rekao ne znam da li vam se pogorsao dermatitis ili sta je. Dao mi Aven uljeza kupanje i losion za telo i nesto napravljeno sinoderm i jos nesto. Dala sam tog dana u apoteci za tu kozmetiku 5000din i nista. Vec 10dana se non stop mazem  tim i ni malo mi nije bolje. Svima sam napomenula da koristim utrogestan vaginalno od prvog dana i da u uputstvu pise da izaziva svrab ali niko tome ne pridaje znacaj. Da li vi koji koristite utrogestan imate svrab da ste sigurne da je od njega ili znate nekog da je bas od toga imao svrab? I sta vise da radim, jer pored svih tegoba sto imam jos me i ova snasla, a tek sam 7mesec

Isti slucaj sam imala... Proslo tek u devetom kada sam prestala Utrogestan da koristim.. moguce da je od njega.. ja sam se ceskala, nisam htela jako da grebem kozu, a imala sam faze da bih je odrala

zvezda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno se nadam da mi je od utrogestana posto me hvata frka da nije nesto drugo. Ali lakse mi je kad znam da je nekome i od tog leka.

MakiJana da li si koristila utrogestan vaginalno ili si pila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno vise ne znam sta da radim i kome da se obratim. Celu noc nisam spavala od svraba koze. Ks mi je uredu, transiminaze ni malo nisu povecane. Kad dr kazem ona nista, a sva sam vec u krastama od cesanja. Nemam ni jednu striju. Non stoop se mazem. Od malih nogu patim od atopijskog dermatitisa ali ovoga puta sam sigurna da nije to. Bila sam na kraju i kod ginekologa u domu zdravlja koja me je skinula u fazonu rezultati su ok obratite se lekaru privatno koji vam vodi trudnocu. Cak ni uput za kozno nije htela da mi da. Onda sam otisla kod lekara opste prakse koja ne zna sta mi je ali me je poslala kod koznog. Kozni me je pogledao i rekao ne znam da li vam se pogorsao dermatitis ili sta je. Dao mi Aven uljeza kupanje i losion za telo i nesto napravljeno sinoderm i jos nesto. Dala sam tog dana u apoteci za tu kozmetiku 5000din i nista. Vec 10dana se non stop mazem  tim i ni malo mi nije bolje. Svima sam napomenula da koristim utrogestan vaginalno od prvog dana i da u uputstvu pise da izaziva svrab ali niko tome ne pridaje znacaj. Da li vi koji koristite utrogestan imate svrab da ste sigurne da je od njega ili znate nekog da je bas od toga imao svrab? I sta vise da radim, jer pored svih tegoba sto imam jos me i ova snasla, a tek sam 7mesec

u mom slucaju sam gotovo sigurna da je utrogestan pogorsao reakciju. Ne primam inekcije 3 nedelje i prestala sam i sa utrogrstanom..nemam vise svrab i krastice od cesanja. Ako se i pojavi mnogo je blaza reakcija i brze prodje.

kupam se mixa uljanom bebi kupkom. Mazem mixa atopik plavo mleko i atopik kremu sa 10% urea. Pristupacna i odlucna kozmetika. Sa tim i malog kupam i mazem a ima atopijski. 

A sad ti dodatno krecu alergeni napolju...inace dok imas reakciju ne mogu se raditi ispitivanja. Tako su meni rekli kad je mali imao uzasan osip

zvezda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno se nadam da mi je od utrogestana posto me hvata frka da nije nesto drugo. Ali lakse mi je kad znam da je nekome i od tog leka.

MakiJana da li si koristila utrogestan vaginalno ili si pila?

Vaginalno.. ali tacno kako sam ga prestala koristiti i svrab je prestao...

zvezda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene,imam komisiju po drugi put u ponedeljak.Posto je ponedeljak neradni,ici cu u utorak tj.poslacu muza posto cu ja biti kod mojih.

Pitanje je:Sada ce mi produziti do juna jer mi je 17jula termin ali me zanima da li ce napisati koji jun jer znam da se porodiljsko otvara 28 do 45 dana pre termina pa bih ja sto kasnije,kako oni to odredjuju ili da kazem muzu da pisu sto kasnijibdatum da mi se ne uzimaju bzvz dani koji ce mi posle znaciti,ako ste me razumeli

jao ja u sredu sledecu..bas javi kolike su guzve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za alergene znam. Sto puta sam ih do sada radila i znam vec tacno sta mi smeta. Redovno idem i kod alergologa i sada znam da mi nije to u putanju. Alergicna sam strasno na budj, grinje i kucnu prasinu i svake druge godine pojavi mi se na cvetanje lipe. 

Jao samo da je od utrogestana. Mnogo mi je lakse sada kada ste mi napisale da i vi mislite da je vama od toga. Be znam samo zasto doktorka negira da je od toga a ne zeli ni drugi uzrok da trazi. Hvala vam mnogo, smirile ste me

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zone draga ti kao da si mi koleginica ;) sve znas ^_^

Ne, neee. Ja sam ludni naucnik ali sam i u svakoj corbi mirodjija:rolleyes: :D

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Pise datum 17 jul.Onda cu morati da objasnim muzu da pisu sto kasnije npr 28 dan tj.da ih zamoli.Pa necu se poroditi 45 dana pre termina.

Izmenjeno od strane Brunda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pise datum 17 jul.Onda cu morati da objasnim muzu da pisu sto kasnije npr 28 dan tj.da ih zamoli.Pa necu se poroditi 45 dana pre termina.

e a to mi je van pameti da se ranije otvara..jbt kad se porodimo od tog dana neka vode...bas glupo

mmaka i Brunda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pise datum 17 jul.Onda cu morati da objasnim muzu da pisu sto kasnije npr 28 dan tj.da ih zamoli.Pa necu se poroditi 45 dana pre termina.

Moja dr de meni uvek pisala porodjajno bolovanje se planira od, pa stavi datum. I to j uvek stavljala 28 dana pre vtp. I komisija bi tako i prepisala

Brunda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prosle nedelje sam bila na komisiji i napisali su mi da porodiljsko moram da otvorim 24.5, a termin mi je po menstruaciji 28.6 a po uz 21.6 i vidim da su ovoga puta u izvestaju i napisali vtp 21.6 tako da su sigurno po tome racunali

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zone jel iscekujes? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@mmaka ne. Uopste. :( Tokom zadnjih par meseci sam stalno iscekivala i nadala se da cu ranije da se porodim a sad bih jos jedno dva meseca mogla da cekam... Ne znam sta mi je. Ali kao da sam se tek sad osvestila da sam trudna i pocela bas bas da uzivam, aktivnija sam,  uzivam u setnjama po suncu... A mozda sama sebe lazem jer sam se uprpala kako ce porodjaj da prodje. Ne bi mi bila frka da nije ove prosirene vene a sa njom nikad ne znas sta te ceka... Kako si ti? Jel sve spremno? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@mmaka ne. Uopste. :( Tokom zadnjih par meseci sam stalno iscekivala i nadala se da cu ranije da se porodim a sad bih jos jedno dva meseca mogla da cekam... Ne znam sta mi je. Ali kao da sam se tek sad osvestila da sam trudna i pocela bas bas da uzivam, aktivnija sam,  uzivam u setnjama po suncu... A mozda sama sebe lazem jer sam se uprpala kako ce porodjaj da prodje. Ne bi mi bila frka da nije ove prosirene vene a sa njom nikad ne znas sta te ceka... Kako si ti? Jel sve spremno? 

joj cula sam za vene u trudnoci. Ja sam nervozna, i hocu sad da se porodim. Ne volim kada nmg nista da uradim/sredim.. navikla sam da sve radim po kuci/dvoristu i ovi mi je strasno sto sam bez “upotrebe”... sve je spremno, samo da dodje kuci devojcurak ( jer kad si kuci tad si sav svoj ) :) 

ona me i dalje sutira i razbija. Sta da ti kazem kada vec dve noci je sanjam... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@mmaka ne. Uopste. :( Tokom zadnjih par meseci sam stalno iscekivala i nadala se da cu ranije da se porodim a sad bih jos jedno dva meseca mogla da cekam... Ne znam sta mi je. Ali kao da sam se tek sad osvestila da sam trudna i pocela bas bas da uzivam, aktivnija sam,  uzivam u setnjama po suncu... A mozda sama sebe lazem jer sam se uprpala kako ce porodjaj da prodje. Ne bi mi bila frka da nije ove prosirene vene a sa njom nikad ne znas sta te ceka... Kako si ti? Jel sve spremno? 

Zone a epidural? Sa njim je mnogo lakse... 

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja def.sl.sednice kupujem sve za porodiliste, nesto mi sve govori da cu ja dosta pre maja da se porodim. dns sam u fazi jooj kakko cu, sta cu i samo kukam u sebi, valjda me sutra hormoni popuste pa da sredim sve za nedelju ;)

mmaka i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zone a epidural? Sa njim je mnogo lakse... 

Trazi mi anesteziolog 100e a ja iz principa necu da dam... Bezobrazni su do bola. :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trazi mi anesteziolog 100e a ja iz principa necu da dam... Bezobrazni su do bola. :angry:

zasto ti trazi? Nije mi jasno

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.