Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Jesu. Kad se porodis dodju ti sutradan sestre zaduzene za to i dogovore sa tobom kada muz da dodje da prijavite.

Da, ponesi dve tvoje spavacice. Dobijes na prijemu njihovu ali ti posle ne menjaju pa je najbolje da imas svoju. Podmetace takodje ponesi kao i svoje papuce. I vlazne maramice za bebu, ni to nemaju.

okk tnx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JednaHana super sto bebica lepo napreduje,lepe vesti.

Ja sam se danas farbala,koristila sam bez amonijaka farbu da bude savest mirnija.

Od kada bese tj.od koje nedelje se krece na psihofizicku pripremu,nznm dal da idem,dal mi je potrebno u drugj trudnoci.U prvoj mi bas i nije nesto pomoglo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JednaHana super sto bebica lepo napreduje,lepe vesti.

Ja sam se danas farbala,koristila sam bez amonijaka farbu da bude savest mirnija.

Od kada bese tj.od koje nedelje se krece na psihofizicku pripremu,nznm dal da idem,dal mi je potrebno u drugj trudnoci.U prvoj mi bas i nije nesto pomoglo.

ja se farbam pa ne gledam da li je sa ili bez amonijaka. Tako sam i u prvoj trudnoci. Ja nisam isla na te pripreme, jer sam otisla pripremljena u glavi :) 

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od 27.nedelje se ide na pripreme.. isla sam u prvoj trudnoci, pomoglo mi je..

Cvrky draga, bas te je sve snaslo :( drzi se, sto pre da se oporavis i fizicki i psihicki.. grlim jako :wub:

*Cvrky87* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@MakiJana veliki zagrljaj za vas:wub:

E i ja sam se danas farbala :)

Joj kad se setim sad imala 80kg i izadjem iz porodilista 78kg...ali polako spadaju sad i dosta vode otislo

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo i nas, danas isla na uz i po nalaze briseva. Imam candidu pa treba da potrosim macmiror pa onda nistatin pa onda ponoviti briseve... jbg dobro je pa nisu.bakterije.

Moja slonica sad 34+2 po pm, po uz 34+1,jedino ac 34—2. Bebela 2338g i duga 45cm. Sve ostalo skolski :wub:

 

Ja sam posle poroda jos u bolnici spavala potrbuske B)

MakiJana, Zone*, mmaka i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo,mala! 

 

Moj dr nije tu ove nedelje te ostavljam UZ za od nedelje... A bas me zanima kolika je :wub:

mala007 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@*Cvrky87*  bas te sve snaslo, ali hajd da kazemo dobro je da su sve to otkrili i da se lecis, pa kad se resis svih bestija, u nove pobede.

Za elevit i ja htedoh da dodam da sam u prvoj T nabacila 18kg a pila sam ga redovno. Sad ga opet uzimam, ne bas svaki dan i dobih samo 1kg do sad. A 21.nedelja sam. Mozda cu sve da nadoknadim u drugoj polovini T.

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@*Cvrky87*  bas te sve snaslo, ali hajd da kazemo dobro je da su sve to otkrili i da se lecis, pa kad se resis svih bestija, u nove pobede.

Za elevit i ja htedoh da dodam da sam u prvoj T nabacila 18kg a pila sam ga redovno. Sad ga opet uzimam, ne bas svaki dan i dobih samo 1kg do sad. A 21.nedelja sam. Mozda cu sve da nadoknadim u drugoj polovini T.

Ja sam od negde 18-19 ned pocela sa  MamaVit pa presla na Elevit.Mozda i nije do njih nisam primetila da mi se apetit povecao.Uz to sam uzimala i Utrogestam oralno i vag pa moguce da je i zbog njega.Ko zna,kad je sve kako treba ne sekiram se toliko zbog kilograma.Sad je lepo vreme malo cu vise setati i mozda cu stati sa tolikim dobijanjem na kilazi jer 5kg za 6ned je mnogo

Dragana88 i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da je sve stvar ishrane,a ne tableta kojih pijemo,jer sa unom sam pila ostragestan vitamine 13kg,sad mamavit 15kg,ali posle prve manekenka,a sad tenk :lol:

Dacha76, neca79 i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da je sve stvar ishrane,a ne tableta kojih pijemo,jer sa unom sam pila ostragestan vitamine 13kg,sad mamavit 15kg,ali posle prve manekenka,a sad tenk :lol:

ja se slazem...a ima indo godina..mene je progesteron ubio ovaj put ali on njega sam imala mucnice pa sam jela suvo i uzasno nezdravo jer mi je jedino to skupljalo kiselinu nocu..a i zbog krvarenja sam samo lezala... najvise se sad ugojila u trecoj. Nemam vagu inace bih je olupala verovatno :D

mmaka i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja istim tempom dobijam kao i pre tri godine (3kg/22ned.),  jedino sam startovala sa 3-4 vise , pa bi bilo super kad bi 3-4 manje do kraja imala, ne smetaju mi kg toliko vec sto bas osetim da mi je teze pri kretanju a volim da sam u pokretu stalno:D

Dacha76 i zvezda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam u principu iato kg kao i sa O ali nekako naglo dobijem 2,3kg pa stojim par nedelja i tako da dodjem na isto. Na +7kg sam,28.ned. Ju kad pomislim na jos plus minus 10 nedelja ja se poradjam:o

Dacha76, MakiJana i zvezda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam posle U imala 57kg,a onda same pre trudnoce ugoila na 65kg tako da sad imam 72kg:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A meni ostalo +6kg od prosle trudnoce...plus sad ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ko o cemu zene o kilama :wub:

Samo da su nam bebice zdrave a kile cemo vec skinuti... B) 

Ja sam od danas na porodiljakom dosta je bilo taman da se na miru spremi uskrs, i spreme stvari za bebu i da se ceka :rolleyes:

Porucila sam ogradicu za krevetac u cetvrtak treba da stigne jedva cekam da vidim kakva je da je operem i spremna sam za :babycrib:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoooo u cetvrtak ima da me izbodu da me izmuljaju... dobila sam da vadim krv,urin,u.kulturu,briseve i stolicu za hep B... s t r a s n o

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama sutra stize autosediste (jaje) ... 

Nemam ideja sta da pravim za Uskrs...

 

Maki,jeste dobri? Kako je D reagovao? Jana? 

Dragana88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se u prvoj trudnoci ugojila oko14kg,s' tim da sam zbog preklampsije i gomilanja vode u poslednjih mesec dana dodala cak 6 kg.

Ovoga puta sam puno dodala u prvom trimestru zbog Prednisona (kortikosteroid),cak ni mucnine nisu ublazile njegovo dejstvo.Do sada (26+2) sam dodala 11 kg,ali polako sada gubim na kilazi ali mi je najbitnije da moji blizancici lepo rastu.

Od 13. nedelje pijem samo Elevit i magnezijum i mislim da su krive za gubljenje kg moje gorusice.Bukvalno me je strah da pojedem nesto,a nista mi ne pomaze.Sve sam isprobala i nista.Cak mi je doktor dao i neki lekic i ne pomaze.

Mi cekamo da nam stigne jos jedan krevetac sa dusekom,kolica,jos jedno sediste za auto i onda smo zavrsili sa pripremama za dolazak beba.

Danas stize mm iz Srbije i dovozi nam stvarcice i sediste koje smo dali mom bratu i neke stvarcice od mog bratanca,a imam tonu stvarcica i ogradica i posteljine od starije cerkice tako da mi ne pada na pamet da kupujem nesto novo.Kada smo kod novih stvarcica i posteljinica moja cerkica je na dobitku zato sto njoj kupujemo sve novo :D sve jako brzo preraste.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada smo kod kila. Ja sam do kraja ostala na +12.. tako sam i u drugoj tr. Zadovoljna sam

Ja se zaustavih na +17kg, a posle porođaja ode 10kg samo od sebe. Stomak mi se drastično smanjio. Čula sam negde da ako dojiš dnevno gubiš i do 500kcal, a praktično ništa ne radiš. :lol:. Inače @nanchika88 od sutra krećem sa nošenjem steznika, pa ti javljam utiske 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nan odlicno su prihvatili batu. Posebno me D iznenadio, ipak ima samo 19meseci, a ljubi batu, mazi, trci da baci pelenu u kantu kada ga posaljem, sav je ponosan ;)

Taso toliko kalorija treba vise da uneses kada dojis bebu. 300 u trudnoci a 500 dok dojis.. ja se sada ne opterecujem kg, to posle, sada moram da hranim bebicu i jedem kako treba :D

mala007, Tasa021, Zone* i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.