Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Uzbudjena sam zbog tebe, vas :wub: kao da ja treba opet na porodjajni sto :D gotovo zene, navukoh se na bebe i trudnoce :lol: za neke cetiri godine eto me opet na spisku ;)

@Daca87 mislim da je na prvom mestu..

ti sigurno volis Vucica :) salim se, dobro je da ima jos uvek parova, koji imaju 3 deteta.. msm ako su u mogucnosti da ih izdrzavaju, jer svega ima. Samo neka su nam ona dobro i nasmejana!!

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene moje :babymommy::wub:

Potter,Majo cestitam.Ne znam jel se ko drugi u medjuvremenu porodio,ne mogu sve da citam.

Mi smo zdravi,pravi,veseli a za koji dan punimo 3mj.Razmisljam ovih dana da i ovog srednjeg upisem u vrtic ili mozda u semptembru,ne znam sta mi je pametnije.Ima 3god vristi za sve pare,zivce mi pokida.Na stranu sto je nemiran,aktivan i redovno mlati STARIJEG brata.Da mu dokazem rijecima ne mogu,vise se ponavljam kao pokvarena kaseta nista ne vrijedi.Razmisljam da mu je mozda kuci dosadno,plus mladji bato na kojeg je ljubomoran previse,ali stvarno svi najvise njemu posvecujemo paznje i dzaba.Izlude me.

Maja87, *Cvrky87* i broccoli volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ti sigurno volis Vucica :) salim se, dobro je da ima jos uvek parova, koji imaju 3 deteta.. msm ako su u mogucnosti da ih izdrzavaju, jer svega ima. Samo neka su nam ona dobro i nasmejana!!

Ma Vucic treba mene da voli :lol: neeee, politika me ne zanima... Ja bih i petoro imala samo da su finansije bolje... Ovako moramo polako, da bude za sve ;)

mala007, mmaka, *Cvrky87* i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo ne spavanje mi bas ide na zivce!!!

Maki i Majo, jel spavatena stomaku sada???????? :) :(

 ja nmg da docekam taj trenutak

Ja se jos ne uusudjujem zbog rane od carskog reza, iako je zarasla dooooooobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da Taso tebi je jos i malo zeznuto. Kicma me boli od loseg polozaja u krevetu. Kad legnem na stomak pa kad odem na masazu da me vrate u prvobitni polozaj leleeeeeeee ( to necu moci dok mala ne bude imala 2 meseca, jer nemam nikoga ko bi mi je cuvao, pa cemo tata i ja naizmenicno na masage ) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MakiJana, hvala lepo na savetu ali neka :D dvoje mi je sasvim dovoljno ^_^ meni je juce bio dan D. Iz cista mira sam plakala kao kisa. Pita me mm sta mi je a ja ne znam da odgovorim. Placem li placem. Manje cu piskiti :D

mmaka i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MakiJana, hvala lepo na savetu ali neka :D dvoje mi je sasvim dovoljno ^_^ meni je juce bio dan D. Iz cista mira sam plakala kao kisa. Pita me mm sta mi je a ja ne znam da odgovorim. Placem li placem. Manje cu piskiti :D

e jesu ti prijavi bebu iz porodilista?? Il moras sama? I cula sam da nosis svoju spavacicu i one podmetace za krevet?

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta mislite o marami za dojenje? Ja se nesto bas premisljam, nekako mi je i to glupo jer zivim u malom gradu, a zao mi decacima da uskratim leto , a nema ko sem mene da ih cuva i vodi na igraliste, park...

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta mislite o marami za dojenje? Ja se nesto bas premisljam, nekako mi je i to glupo jer zivim u malom gradu, a zao mi decacima da uskratim leto , a nema ko sem mene da ih cuva i vodi na igraliste, park...

nema veze de zivis, nego da li ti se to dopada/odgovara. Ja npr nisam ljubitelj toga, sigurno neko koristi pa moze da ti kaze svoj utisak. A opet imas i pelenu koju mozes da prebacis preko sike... ja bi to uradila. Vidi, razmisli.

Venera, Dacha76 i zvezda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ko ima mogucnosti i finansija za vise dece zasto da ne,samo neka se radjaju :wub: I ja bi se zaustavila na dvoje ali ako se desi i trece zasto da ne jos za jedno ce biti ali za vise definitivno ne a i godine mi ne bi dozvolile vise sobzirom da sad ulazim u 31 :)

Danas sam imala uz,sve je dobro po poslednjoj m 29+0 a po uz 28+5.Sve je za 5icu,teski smo 1220gr ali ne znam koliko smo dugi mislila da ce napisati u izvestaju (mozda i pise ali ne znam da protumacim sta je sta).Posteljica na zadnjem zidu i za sad je guzom na dole,kontrolu imam tek za 7ned i ako se do tad ne okrene zakazujemo cr. nema opasnosti od prevremenog porodjaja grlic je 4cm.Dogurala sam na 59kg,ukinuo mi je Eleveit jer kaze da sam se od njega ugojila do sada 11kg.

neca79, MakiJana, Maja87 i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvezdo, ja bih umesto marame za dojenje preporucila majicu za dojenje. Tako se samo otvori deo koji beba uzme, nista se ne vidi, ali bukvalno ni delic koze. A ne pokrivas bebu preko glave po vrucincini. Licno nemam nikakav problem i samo sto na Marsu nisam dojila, ali ako ti je neprijatno, majice za dojenje su stvarno diskretne.

Dacha76, zvezda, mala007 i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvezdo, ja bih umesto marame za dojenje preporucila majicu za dojenje. Tako se samo otvori deo koji beba uzme, nista se ne vidi, ali bukvalno ni delic koze. A ne pokrivas bebu preko glave po vrucincini. Licno nemam nikakav problem i samo sto na Marsu nisam dojila, ali ako ti je neprijatno, majice za dojenje su stvarno diskretne.

E, neki dan prisustvovah situaciji gde majka koja doji bebu, a ima i sinka od 3 godine izasli napolje,sunce milina,   deca se igraju... Beba se komesa i ona potera to starije dete da idu kući jer beba mora da siki??!! Pa mislim se zeno draga, vidi klupa koliko hoćeš... Sunce, ma beba bi bila presrećna da siki bas tu. Ali jok, ona odvede njih u stan da nju ne bi nekon ne daj bože, video... Bas sam se iznervirala :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nista od toga nisam koristila,lepo je podojim gde god smo,samo sam se pokrila tetra pelenom i to je to

 

A ovi u S.Mitrovici me obozavaju sutra opet idem,nasli mi eseeihiju u vaginalnom brusu...sestre kad me vide ima da se oduseve :lol: 

Srecom idem samo po terapiju:)

Venera, Dacha76 i zvezda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nista od toga nisam koristila,lepo je podojim gde god smo,samo sam se pokrila tetra pelenom i to je to

 

A ovi u S.Mitrovici me obozavaju sutra opet idem,nasli mi eseeihiju u vaginalnom brusu...sestre kad me vide ima da se oduseve :lol: 

Srecom idem samo po terapiju:)

popi ti lekova kao nikad covece

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nista od toga nisam koristila,lepo je podojim gde god smo,samo sam se pokrila tetra pelenom i to je to

 

A ovi u S.Mitrovici me obozavaju sutra opet idem,nasli mi eseeihiju u vaginalnom brusu...sestre kad me vide ima da se oduseve :lol: 

Srecom idem samo po terapiju:)

strasno, sta te sve snadje... moguce da si je i u bolnici pokupila. 2010god kad sam se operisala nema sta u bolnici nissm pokupila, to mi je dr rekla, a dan pre operacije svi brisevi bili su mi sterilni

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Provi ce i to..polako. iscisti se ali obavrzno i probiotik uzimaj. Svemu losem dodje kraj. :babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam samo jednom koristila maramu za dojenje,bilo je jako toplo i moja cerkica je vristala i bilo je to najgore iskustvo koje sam imala.Od tada nisam se nicim pokrivala i bilo me je bas brigq sta drugi misle o dojenju na javnom mestu bez ikakvih "pokrivaca".Inace tako sam se ponasala i ovde u Svajcarskoj i u Srbiji i svuda gde smo putovali,a putovali smo dosta,i nikada nisam imala problema.Samo budite opustene i neka vam uvek u glavi bude da to radite za dobrobit vaseg deteta,a okolinu i njihovo misljenje i reakcije "KO SISA!"

zvezda, Jecy, Margaritta i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ko ima mogucnosti i finansija za vise dece zasto da ne,samo neka se radjaju :wub: I ja bi se zaustavila na dvoje ali ako se desi i trece zasto da ne jos za jedno ce biti ali za vise definitivno ne a i godine mi ne bi dozvolile vise sobzirom da sad ulazim u 31 :)

Danas sam imala uz,sve je dobro po poslednjoj m 29+0 a po uz 28+5.Sve je za 5icu,teski smo 1220gr ali ne znam koliko smo dugi mislila da ce napisati u izvestaju (mozda i pise ali ne znam da protumacim sta je sta).Posteljica na zadnjem zidu i za sad je guzom na dole,kontrolu imam tek za 7ned i ako se do tad ne okrene zakazujemo cr. nema opasnosti od prevremenog porodjaja grlic je 4cm.Dogurala sam na 59kg,ukinuo mi je Eleveit jer kaze da sam se od njega ugojila do sada 11kg.

Cudno mi je da si se toliko ugojila samo zbog Elevita.Ja ga koristim evo vec drugu trudnocu i cak gubim na kilazi,a trudna sam sa blizancima.Ali najbitnije je da je sve ok sa bebom i sa tobom.

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja ulazim u 31.god, ali nije mi problem jos jedno da rodim oko 35. Hvala Bogu zdrava sam, samo finansije da budu ok. Dojim gde god, ni ja necu deci da uskratim leto i i parkove, neka misli ko sta hoce... Beba sisa, Boze moj, kome se ne svidja neka ne gleda... Ne pokrivam se, a te majice za dojenje su super..

Dacha76, neca79, zvezda i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

 

 

Cudno mi je da si se toliko ugojila samo zbog Elevita.Ja ga koristim evo vec drugu trudnocu i cak gubim na kilazi,a trudna sam sa blizancima.Ali najbitnije je da je sve ok sa bebom i sa 

 

Eto ne znam.Dok nisam pocela da ih pijem sve po 1kg,pocela sa.48,u 13oj ned 49,u 17 51,onda su mi rekli da uzmem vitamine i ja kupila MamaVit i tu do 23ned nabacim jos4kg,onda sam presla na elevit i evo sad 29ned ja  blago meni skoro 60.Nista vise ne jedem nego pre ali sta je tu je.Vazno mi je da izguramo ovo do kraja i da je sve bude kako treba.

MakiJana ,31 ali tebi trece,meni prvo,tamo boze zdravlja za 2-3god ako bude jos jedno i to je to od mene :)

Izmenjeno od strane JednaHana
mmaka, MakiJana i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto ne znam.Dok nisam pocela da ih pijem sve po 1kg,pocela sa.48,u 13oj ned 49,u 17 51,onda su mi rekli da uzmem vitamine i ja kupila MamaVit i tu do 23ned nabacim jos4kg,onda sam presla na elevit i evo sad 29ned ja  blago meni skoro 60.Nista vise ne jedem nego pre ali sta je tu je.Vazno mi je da izguramo ovo do kraja i da je sve bude kako treba.

ne brini i ja sam pocela sa 48kg pila premama duo i poslednji put se merila i imala 62kg :) ne verujem da je od vitamina, ali opet sve je moguce. 

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ja izlazim iz 31ve i eto cu porodim drugo bebce :)

Brunda i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prvo rodila sa vise od 38 i po,a sada cu blizancice sa 42 i sada stajemo,zato sto mislim da je troje sasvim dovoljno da budemo jedna skladna i srecna porodica.Godine nisu uopste razlog za odustajanje od trudnoca,naravno materijalna situacija i zdravstveno stanje diktiraju odluke o povecanju porodice.

Dragana88, mmaka, Zone* i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam se u prethodnoj trudnoci od Elevita ugojila mnogo, 17kg na mojih metar i po. I samo se secam da je dr prokomentarisala da misli da je od toga. U prvoj trudnoci pila ssm Mama vit i dobila 8kg ali za 8meseci jer sam se tad porodila. Sada pijem Feminion i imam 7kg viska a tek sam sad usla u 7mesec. Dr je zadovoljna, ja bas i nissm, ali bice vremena da se kile skidaju

Brunda, mmaka i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e jesu ti prijavi bebu iz porodilista?? Il moras sama? I cula sam da nosis svoju spavacicu i one podmetace za krevet?

Jesu. Kad se porodis dodju ti sutradan sestre zaduzene za to i dogovore sa tobom kada muz da dodje da prijavite.

Da, ponesi dve tvoje spavacice. Dobijes na prijemu njihovu ali ti posle ne menjaju pa je najbolje da imas svoju. Podmetace takodje ponesi kao i svoje papuce. I vlazne maramice za bebu, ni to nemaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.