Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja krvarila do pre mesec i po a sad sam 22 nedelja..jel znas uzrok krvarenja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta su ti rekli, koji je uzrok krvarenja?

U prvoj trudnoci krvarila sam jer sam imala hematom i placentu previju. Dobila sam terapiju, ne secam se koju, i strogo mirovanje. Ustajala sam do wc, nekad da jedem a nekad sam jela i u krevetu. Za nedelju dana hematom i krvatenje je nestalo ali ssm jos mirovala i za mesec dana se i placenta podigla. Posle ssm imala samo terapiju ali ssm smela da se krecem. I sve je bilo ok. Slusaj doktore i miruj sto vise

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovi virusi su strasni. Cuvajte se trudnice moje. Mi smo u kuci svi nadrljali, a mladji sin i ja najvise. Prvo je stariji imao tem koja je isla do 40 i trajala je 3 dana i sada vec 2 nedelje kaslje. Kad je starijem spala mladji dobije tem ali do 38 i trajala je 2 dana. Kazu dr virus. Posle 2 dana temp mu se opet vratila i tako samo uvece je imao 6 dana ali nije bila za skidsnje. Stalno se zalio i na stomak, bili smo cak i kod hirurga koji nam je rekao da je virus. E onda je dete dobilo bronhitis pa smo krenuli sa inhalacijama da bi 4 dan od pocetka bronhitisa zavrsili tu noc u hitnoj jer je toliko vristao i brufen mu nije pomogao, a uvo ga je bolelo. Opet su mu vadili krv i opet je pokazalo da je taj isti virus. Sada zbog uveta pije antibiotik i prvu noc da nije imao temp. A ja sam 5 dana imala temp, upalili su mi se sinusi pa desni i na kraju pocnem toliko suvo da kasljem da sam mislila da cu se poroditi. Danas mi je 7 dan kako ne ustajem iz kreveta ali nam je ipak malo bolje.

ako neko ima da vam pomogne sa bolesnom decom prihvatite pomoc. Budite tu ali ako moze prebolite i nek ih neko drugi mazi, meri temp. Znam da je tesko ali da ne nadrljate kao ja. Necete biti losa majka ako jednom ne bude tu 24h

Jao i moja najmladja slicno, prvo visoka T, pa pauza, prvo produktivni kasalj, sad suvi, bez temp, srednja se sve vreme zali na stomak, temp mala...na kraju se razbolela i ja(inace sam bas dobrog imuniteta). Haos pocetkom proleca, a bili mirni citave zime :( 

zvezda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Postovane forumasice, nova sam ovdje i ne znam bas da li na pravom mjestu pisem. U svakom slucaju vas molim za pomoc ako neko ima slicno iskustvo. Prije 2 dana sam radila amniocintezu, doktor mi je preporucio 7 dana strogog mirovanja. Vec dva dana iz mene nesto istice stalno, prozirne boje i gacice mijenjam minumum 3 puta dnevno. Plasim se da to nije plodna voda. Doktor mi je rekao dok sam bila na amniocintezi da imam visak plodove vode i da nisko nosim. Strasno sam uplasena, molim vvas za pomoc. Ja sam 18 nedelja trudnoce. Hvala unaprijed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Postovane forumasice, nova sam ovdje i ne znam bas da li na pravom mjestu pisem. U svakom slucaju vas molim za pomoc ako neko ima slicno iskustvo. Prije 2 dana sam radila amniocintezu, doktor mi je preporucio 7 dana strogog mirovanja. Vec dva dana iz mene nesto istice stalno, prozirne boje i gacice mijenjam minumum 3 puta dnevno. Plasim se da to nije plodna voda. Doktor mi je rekao dok sam bila na amniocintezi da imam visak plodove vode i da nisko nosim. Strasno sam uplasena, molim vvas za pomoc. Ja sam 18 nedelja trudnoce. Hvala unaprijed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zone volela bih da imam vremena na pretek da samo lencarim rasirenih nogu :D ali ne mogu. Imam dete od 4,5 godine koja trazi svu mogucu paznju ^_^

To za pranje znam, to sam apsolvirala, nego me zanimalo sa cime tretirati s obzirom da u prvoj trudnoci nisam nista koristila. Hvala vam na savetima :wub:

A bebac je dobar. Spava, jede, spava, jede. Sikimo, ali za sada moramo i dohranicu. Izbacujemo je polako jer mi je na sisi od moguca 24h 28h :wub:

Tasa021, mala007, Zone* i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Postovane forumasice, nova sam ovdje i ne znam bas da li na pravom mjestu pisem. U svakom slucaju vas molim za pomoc ako neko ima slicno iskustvo. Prije 2 dana sam radila amniocintezu, doktor mi je preporucio 7 dana strogog mirovanja. Vec dva dana iz mene nesto istice stalno, prozirne boje i gacice mijenjam minumum 3 puta dnevno. Plasim se da to nije plodna voda. Doktor mi je rekao dok sam bila na amniocintezi da imam visak plodove vode i da nisko nosim. Strasno sam uplasena, molim vvas za pomoc. Ja sam 18 nedelja trudnoce. Hvala unaprijed

Na tvom mestu bih pozvala doktora ili otisla na pregled. Ako sumnjas da je plodova voda...

neca79 i Gox volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zone volela bih da imam vremena na pretek da samo lencarim rasirenih nogu :D ali ne mogu. Imam dete od 4,5 godine koja trazi svu mogucu paznju ^_^

To za pranje znam, to sam apsolvirala, nego me zanimalo sa cime tretirati s obzirom da u prvoj trudnoci nisam nista koristila. Hvala vam na savetima :wub:

A bebac je dobar. Spava, jede, spava, jede. Sikimo, ali za sada moramo i dohranicu. Izbacujemo je polako jer mi je na sisi od moguca 24h 28h :wub:

Znam Majche da imas starije dete :) bilo je ironicni zato sam i stavila smajli sa prevrtanjem ociju :D Ljubimo vas! Uzivajte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Udjoh i ja u treci trimestar , danas zvanicno u 7.m. Ako je po terminu do sada...

Donji deo ledjaledja,prepone, karlica ubijaju i danju i nocu<_<

MakiJana, mmaka, Cipelic i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam Majche da imas starije dete :) bilo je ironicni zato sam i stavila smajli sa prevrtanjem ociju :D Ljubimo vas! Uzivajte.

Ne zameri mi, neispavana sam, bolna, i isfrustrirana kao da mi je prvo dete pa nisam skontala smajli :wub:

Zone* i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja cu da se cujem sa dr sutra pa da idem da malo pogleda beku ... 

Joj,Majo, sad me panika hvata,ja sve mislim sa drugim lagano :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ju, gde lagano :D jos pogotovo ako je beba suprotnog pola od prvenca :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stigli smo juce kuci. Pusteni smo sa blagom zuticom. Mene rana dosta boli ali imam utisak da sam posle prvog porodjaja bila kilavija i manje pokretna nego sada. Cime je najbolje da je tretiram s obzirom da mi niko nista ne rece u porodilistu osim da kad god mogu skinem ulozak i susim je?

Majo,ja sam se prala svaki put kad idem u wc sa bebi sapunom. To su mi rekle babice,jer susi ranu. Meni je to bilo super...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ju, gde lagano :D jos pogotovo ako je beba suprotnog pola od prvenca :P

 

Maja sad me strecnu ,ja sve mislim vec smo uhodani i drugo ce nam se samo prilagoditi :D  

nanchika88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maju drmaju hormoni.:) Ja sam bila poluluda prvih dana. Samo plakala. Bila u strahu da ce starije dete da se oseti zapostavljeno. Drzi to nekoliko dana pa prodje. Bude cudno na pocetku, mada nekako brze prodje, jer imate starije dete koje vas zabavlja. A fizicki oporavak mi je bio neuporedivo brzi. Mm se sprda da mi je trebalo dva sata da se skroz fizicki oporavim. :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma samo prvih 7 dana je malo teze, a posle laganica. Videcete!!!!

Mada mene hvata panika kako cu sa trecim jer su ova dvojca velikih jako nemirni i jako bucni.  Ne znam da li ce beba od njih uopste preko dana moci da spava. Jedino me malo tesi sto ce biti leto pa cemo moci puno napolju da budemo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo ne spavanje mi bas ide na zivce!!!

Maki i Majo, jel spavatena stomaku sada???????? :) :(

 ja nmg da docekam taj trenutak

Dragana88 i MicaZoki(LUKA) volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne sumnjam ja uopste da cu uzivati, samo mi je sada, posle 6 dana sve jos uvek nepoznato jer sam navikla na devojcicu. Strah me ovo, strah me ono, ali uhodacemo se mi za par dana, to je sigurno.

mmaka, ne spavam nikako, a ne jos na stomaku :D boli me rana pa se jos uvek teze okrecem po krevetu ali cim popusti vracam se spavanju na stomaku :wub:

zvezda i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mmaka ne spavam na stomaku, ne volim, ali ledja sam se docepala :lol: to volim...

Zvezdo moj D je bucan haos, ali jel verujes da ga beba ne primecuje :D pajki kada mu se pajki... Cini mi se bolje uz buku nego nocu kada je tisina. 

Majo rodi odmah trece, ja nikada ovako opustena bila nisam. Od izlaska uz porodilista sam na nogama, niko nam ne pomaze, ali ja sam nekako laganica, nista me ne nervira.. bolucka rana, ledja po malo, stomak... Ali nije strasno

mala007, Zone*, zvezda i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mmaka ne spavam na stomaku, ne volim, ali ledja sam se docepala :lol: to volim...

Zvezdo moj D je bucan haos, ali jel verujes da ga beba ne primecuje :D pajki kada mu se pajki... Cini mi se bolje uz buku nego nocu kada je tisina. 

Majo rodi odmah trece, ja nikada ovako opustena bila nisam. Od izlaska uz porodilista sam na nogama, niko nam ne pomaze, ali ja sam nekako laganica, nista me ne nervira.. bolucka rana, ledja po malo, stomak... Ali nije strasno

Maki genije - rodinodma treve :)

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta da Vam kazem mame.... brojim jos 22 dana :). Nzn ko je na 1.mestu dacha?? Nesto je nema...

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta da Vam kazem mame.... brojim jos 22 dana :). Nzn ko je na 1.mestu dacha?? Nesto je nema...

Uzbudjena sam zbog tebe, vas :wub: kao da ja treba opet na porodjajni sto :D gotovo zene, navukoh se na bebe i trudnoce :lol: za neke cetiri godine eto me opet na spisku ;)

@Daca87 mislim da je na prvom mestu..

mala007, mmaka i Margaritta volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.