Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

E pa eto dobija temperaturu ibgrlo me razbi. Da li ce mi uopste dati neki antibiotik? Da li ima svrhe ici kod doktora?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa eto dobija temperaturu ibgrlo me razbi. Da li ce mi uopste dati neki antibiotik? Da li ima svrhe ici kod doktora?

Mozes dobiti antibiotik. Bolje nego da si bolesna a da organizam ne moze da se odbrani. Samo ti idi..

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobila sam amoksicilin :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dosadna T, moja Iv od juce 39.2, pa spadne do 37.5 i opet naraste, kommbinujem i tusiranje i obloge i masiranje sa ibuprofenom. crkla sam vise...jos je ona dete koje nikad nije imala preko 38.5,tako da ja i nisam neki strucnjak za skidanje :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mrzim temperaturu kod dece! Ja npr nikada nisam tusirala, jer nisu ni mene kao malu, i nemam iskustva sa tim. Uvek obaram sa lekovina. Zelim Vam da se sto pre otarasite temperature!!

mala007 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma nikad se nije desilo da ibuprofen ne pomogne, onace je on bas jak i pre joj skine za 15min, a sad nikako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ja sam malom poslednji put davala nurofen sa kombinacijom nekog na e ili f.. nzn koji je tan lek. Msm i ti virusi su u mutaciji..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dosadna T, moja Iv od juce 39.2, pa spadne do 37.5 i opet naraste, kommbinujem i tusiranje i obloge i masiranje sa ibuprofenom. crkla sam vise...jos je ona dete koje nikad nije imala preko 38.5,tako da ja i nisam neki strucnjak za skidanje :o

Mala i mi smo imali prosli vik i ove nedelje viros slicnog delovanja. Bas, bas jak i pored lekova (kombinovala parac i brufen na 4 sata) + tusiranje i + obloge se temp nije spustala ispod 38.5 i onda posle 2,5 dana prodje nije imao dan i po povisenu tt i opet dobije na 2 dana ali nije isla vise toliko visoko mozda do 38.2 prvi taj dan i sledeci do 37.6. Eto cisto da znas ako vam se ne daj Boze desi takva situacija. Isli kod dr kaze virus nema AB, mora organizam sam da se izbori. Ako ti nije problem objasni mi kako to masiras sa ibuprofenom. Nisam cula jos za to :)

Ozdravite brzo... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam do sad samo citala o tome da virus taj sa t traje tri dana, znaci dns nam je dtugi jos sutra treba izdrzati :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Mala i mi smo imali prosli vik i ove nedelje viros slicnog delovanja. Bas, bas jak i pored lekova (kombinovala parac i brufen na 4 sata) + tusiranje i + obloge se temp nije spustala ispod 38.5 i onda posle 2,5 dana prodje nije imao dan i po povisenu tt i opet dobije na 2 dana ali nije isla vise toliko visoko mozda do 38.2 prvi taj dan i sledeci do 37.6. Eto cisto da znas ako vam se ne daj Boze desi takva situacija. Isli kod dr kaze virus nema AB, mora organizam sam da se izbori. Ako ti nije problem objasni mi kako to masiras sa ibuprofenom. Nisam cula jos za to :)

Ozdravite brzo... 

Hvala Zone

a ne masiram s ibuprofenom, nego kazem kombinujem tusiranje, masiranje i obloge i pije normalno sirup :D

Izmenjeno od strane mala007

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ovi virusi su strasni. Cuvajte se trudnice moje. Mi smo u kuci svi nadrljali, a mladji sin i ja najvise. Prvo je stariji imao tem koja je isla do 40 i trajala je 3 dana i sada vec 2 nedelje kaslje. Kad je starijem spala mladji dobije tem ali do 38 i trajala je 2 dana. Kazu dr virus. Posle 2 dana temp mu se opet vratila i tako samo uvece je imao 6 dana ali nije bila za skidsnje. Stalno se zalio i na stomak, bili smo cak i kod hirurga koji nam je rekao da je virus. E onda je dete dobilo bronhitis pa smo krenuli sa inhalacijama da bi 4 dan od pocetka bronhitisa zavrsili tu noc u hitnoj jer je toliko vristao i brufen mu nije pomogao, a uvo ga je bolelo. Opet su mu vadili krv i opet je pokazalo da je taj isti virus. Sada zbog uveta pije antibiotik i prvu noc da nije imao temp. A ja sam 5 dana imala temp, upalili su mi se sinusi pa desni i na kraju pocnem toliko suvo da kasljem da sam mislila da cu se poroditi. Danas mi je 7 dan kako ne ustajem iz kreveta ali nam je ipak malo bolje.

ako neko ima da vam pomogne sa bolesnom decom prihvatite pomoc. Budite tu ali ako moze prebolite i nek ih neko drugi mazi, meri temp. Znam da je tesko ali da ne nadrljate kao ja. Necete biti losa majka ako jednom ne bude tu 24h

Izmenjeno od strane zvezda
mala007, Tasa021, Venera i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo moj mali se zalio na stomak, dobio proliv i povratio, sada mu je lakse. Mene je pre dva dana zeludac boleo, da bi juce imala 6stolica retkih i danas grlo. Tako da se zvezdo slazem sa tobom da su virusi uzasni, blago receno.

MicaZoki(LUKA) i zvezda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame ima jedno pitanje pa mi treba necije misljenje.u petak sam bila na kontroli i doktor je rekao da imam dabl babl  na bebinom zelucu i da dodjem u sredu ponovo da pogleda(sada sam 29.4 nedelja).da li je neko imao ovako nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neznam to je dr.kometarisao i rekao da moram da dodjem i za par dana da vidi ponovo.malo me kopka jer je do sada sve bilo ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da ce biti sve kako treba na sledecem uz.Nisam cula do sada za ovo ali se nadam da nije nista opasno.

 

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja U za temp dajem nuroven i eferalgan,posto se daje svaki na 8 sati,mi onda taman naizmenicno prvo nurofen i posle 4 sata eferalgan,ja bez toga nisam u kuci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sa U imala problem u trudnoci da joj je rastao zeludac,to mi je dr objasnio da je od plodove vode tj da ju je puno pila,posle porodjaja bilo sve super

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Sta je dabl babl? :huh:

Promene ili upadljivosti (abnormalnosti) na datom organu.

Ivana mozda je beba samo popila puno vode, ali vazno je da se prati.

Izmenjeno od strane Venera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stigli smo juce kuci. Pusteni smo sa blagom zuticom. Mene rana dosta boli ali imam utisak da sam posle prvog porodjaja bila kilavija i manje pokretna nego sada. Cime je najbolje da je tretiram s obzirom da mi niko nista ne rece u porodilistu osim da kad god mogu skinem ulozak i susim je?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stigli smo juce kuci. Pusteni smo sa blagom zuticom. Mene rana dosta boli ali imam utisak da sam posle prvog porodjaja bila kilavija i manje pokretna nego sada. Cime je najbolje da je tretiram s obzirom da mi niko nista ne rece u porodilistu osim da kad god mogu skinem ulozak i susim je?

Majce, peri se sa rastvorom hipermangana. Uzmes na vrh noza u rastvori u 2l vode i to slobodno u jednom pranju potrosi. Ja sam koristila i oktaniset u pocetku 2, 3 puta dnevno. Mada on bas nije za susenje rana ali za dezinfekciju svakako da se dobro iscisti je super... Naprskas i onda luftiras (posto imas vremena na pretek za izlezavanje:rolleyes: )  da se sto bolje osusi. 

Kako sikite? Mozes bebu blizu prozora na blago sunce po par minuta stomak i ledja da brze prodje zutica. Kakva je beba? I kakva je reakcija ukucana? ;) 

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majo ja ovaj put ne tretiram ranu, ne boli jako, a ni ne luftiram, nemam kada :lol:

Zone* i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Stigli smo juce kuci. Pusteni smo sa blagom zuticom. Mene rana dosta boli ali imam utisak da sam posle prvog porodjaja bila kilavija i manje pokretna nego sada. Cime je najbolje da je tretiram s obzirom da mi niko nista ne rece u porodilistu osim da kad god mogu skinem ulozak i susim je?

koristila sam rivanol tako sto nanessm na ulozak i stavim ga, a uvece sam obicno ranu cistila sa octaniseptom i naravno posle svakog odlaska u wc prala sa sapunom za intimnu negu i prosusila ranu. Rivanol sam koristila samo kad bas boli ili pece a gledsla sam sto manje da bi se sto pre osusila i da bi sto pre zarasla

Izmenjeno od strane zvezda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stigli smo juce kuci. Pusteni smo sa blagom zuticom. Mene rana dosta boli ali imam utisak da sam posle prvog porodjaja bila kilavija i manje pokretna nego sada. Cime je najbolje da je tretiram s obzirom da mi niko nista ne rece u porodilistu osim da kad god mogu skinem ulozak i susim je?

pranje posle svake posete toaletu. Na pocetku spricala oktanisept pa luftiram pa utapkam kantarionovo ulje. Vec sam dosadna ponavljajuci, ali kantarionovo ulje me je prvi put spasilo kad sam vec htela iz koze da iskocim koliko me je rana zatezala. Ovaj put sam ga u porodiliste ponela.

leni i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo! :) Ja sam u trećem mjesecu, pa nisam sigurna koliko spadam ovdje još uvijek, ali sam dosad pisala samo u najraniji simptomi, tamo više ne pripadam :D:D htjela sam vas pitati da li ste imali problema sa krvarenjem u ranoj trudnoći? Prema plodu ulazimo u jedanaestu sedmicu, i jučer sam imala krvarenje pa smo išli na UKC - beba je ok, hvala Bogu, čuje se srce lijepo :) dobila sam  Duphaston, pa ćemo sutra kod naše doktorice. Nadam se samo da će biti sve ok. <3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.