Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

ja mislim da su to odlicni rezultati.Meni je slicno bilo i rekli su da je odlicno.Sta su ti rekli doktori.

Cvrky87 da nam se brzo oporavis pa u nove pobede.Jesam li dobro razumela da vec imas jedno dete,sigurno ste se pozelele.

sad idem kod mog doktora u dom zdravlja... da odnesem rezultate

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pfff mi posle 5meseci a da sam se japitala ne bi ni tad a sto je najgore nismo ni u trudnoci a ni sad nemam zelju za sexkm uopste. Ne znam sta mi je. Imamo jednom u dve nedelje ili jednom mesecno..... ne znam da li sam se odvikla u trudnoci ili sta je....

Mi od pocetka nemamo  trudnoce odnose i sto kazes odvikla sam se od toga uopste mi sex ne fali.Videcemo kako ce biti posle porodjaja.Pre trudnice smo imali oko 2-4 puta mesecno jer cesto putuje ili se tako jednostavno namesti da oboje nismo raspolozeni za to ili ja dobijem bas kad se njemu hoce i tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pfff mi posle 5meseci a da sam se japitala ne bi ni tad a sto je najgore nismo ni u trudnoci a ni sad nemam zelju za sexkm uopste. Ne znam sta mi je. Imamo jednom u dve nedelje ili jednom mesecno..... ne znam da li sam se odvikla u trudnoci ili sta je....

Kruela, ja imam isti problem. Posle porodjaja mi je trebalo 100 god da se skanim i bila sam bas isprepadana. Sto vise vremena prolazi, ja sve manje imam zelju cini mi se da bih mogla citav zivot bez sexa. Nemam pojma sta mi je. Osim toga, nekako su mi nezgodno usili sam ulaz i onda bas moramo da pazimo pod kojim uglom, inace mi se cini da se pocepa sve.

MicaZoki(LUKA) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pfff mi posle 5meseci a da sam se japitala ne bi ni tad a sto je najgore nismo ni u trudnoci a ni sad nemam zelju za sexkm uopste. Ne znam sta mi je. Imamo jednom u dve nedelje ili jednom mesecno..... ne znam da li sam se odvikla u trudnoci ili sta je....

Da li od obaveza,pa jedva cekam da se zavrsi dan,da imam malo vremena za sebe. Ni ja nemam zelju,najradije vise nikad nebi,da nemoram. :P

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probajte sa gelovima ako negde zapinje mozda ce vam biti ugodnije za pocetak, hi sve mislim sto se vise radi vise se i trazi i obrnuto :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Bepce divno za decaka:baby: seka i bata

I mi bili na ekspertnom, sve je ok, jedino devojcica lezi popreko trenutno, sutra ulazim u 22 nedelju, dr. rece do 32 nedelje trebala bi se okrenuti , do kada je to moguce? 

Izmenjeno od strane Venera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni kada su radili dabl test nisu rekli polove beba,ali su rezultati bili dobri,tako da sam tek kasnije saznala da cu imati decaka i devojcicu.

Ja se uopste ne secam koliko je proslo od prvog porodjaja pa do dana kada smo prvi put imali odnose.A sve do ove trudnoce mogu da opisem sa :"Retko,ali kvalitetno.":D

U toku prve trudnoce smo imali odnose,opet retko,ali u ovoj trudnoci jedna velika nula!U pocetku zato sto sam se osecala jako lose zbog mucnina,posle kada sam saznala da su blizanci nisam zelela da dodje do spontanog,a i odnosi su mi bili zabranjeni od strane doktora do 14. nedelje.A sada nemamo zato sto je mm putovao u Brazil sluzbeno,pa mu je doktorka preporucila da izbegavamo odnose bar dok se ne porodim zbog mogucnosti da je dobio Zika virus.

Ovi moji malisani su ok,lupkaju me i igraju se u trbi,jedino sto jos uvek imam uzasne gorusice i cak sam pomalo pocela da gubim na tezini,a 8.04. ulazim u sedmi mesec tako da bi trebalo da sam odavno pocela da dobijam na tezini.Odvratno se osecam nebitno sta pojedem.

Cekam taj 05.04. da odradim taj oggt i da vidim moje malisane najzad posle mesec dana.

Sve zurkice (ukupno 4) za M treci rodjendan su super prosle,jedino sto se ja ionako brzo umaram,tako da su mi bas tesko pale.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni kada su radili dabl test nisu rekli polove beba,ali su rezultati bili dobri,tako da sam tek kasnije saznala da cu imati decaka i devojcicu.

Ja se uopste ne secam koliko je proslo od prvog porodjaja pa do dana kada smo prvi put imali odnose.A sve do ove trudnoce mogu da opisem sa :"Retko,ali kvalitetno.":D

U toku prve trudnoce smo imali odnose,opet retko,ali u ovoj trudnoci jedna velika nula!U pocetku zato sto sam se osecala jako lose zbog mucnina,posle kada sam saznala da su blizanci nisam zelela da dodje do spontanog,a i odnosi su mi bili zabranjeni od strane doktora do 14. nedelje.A sada nemamo zato sto je mm putovao u Brazil sluzbeno,pa mu je doktorka preporucila da izbegavamo odnose bar dok se ne porodim zbog mogucnosti da je dobio Zika virus.

Ovi moji malisani su ok,lupkaju me i igraju se u trbi,jedino sto jos uvek imam uzasne gorusice i cak sam pomalo pocela da gubim na tezini,a 8.04. ulazim u sedmi mesec tako da bi trebalo da sam odavno pocela da dobijam na tezini.Odvratno se osecam nebitno sta pojedem.

Cekam taj 05.04. da odradim taj oggt i da vidim moje malisane najzad posle mesec dana.

Sve zurkice (ukupno 4) za M treci rodjendan su super prosle,jedino sto se ja ionako brzo umaram,tako da su mi bas tesko pale.

 

 

a zar ne moze da vadi krv da vidi ima li virus?

bepce i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao ti vec u sedmi ulazis :) ,divim ti se, treba to sve organizivati a dve bebe nosis.. Ja sam se opet uhvatila kako jurim tamo vamo a pre 10 dana imala bas posle takvih dana jake grceve, i sama sebi kazem stani i onda opet.. sve kao da cu nesto propustiti:D

Dacha76 i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

rezultat za daunov sindrom 1:2471 za edwards i patau 1:100000... ako neko ima iskustva da mi kaze jel mogu da se opustim

Ne bi da te plašim stvarno. Meni je npr za daunov sindrom bio 1:4000 i nešto i preporučeno mi je da radim ili neinvazivni ili amniocintezu... :wub: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probajte sa gelovima ako negde zapinje mozda ce vam biti ugodnije za pocetak, hi sve mislim sto se vise radi vise se i trazi i obrnuto :P

Prepisao mi je moj ginekolog neki gel,ali jos nisam probala. :P Mogla bi malo da se angazujem po tom pitanju,pa da vidimo... B)

bepce, Venera i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ne bi da te plašim stvarno. Meni je npr za daunov sindrom bio 1:4000 i nešto i preporučeno mi je da radim ili neinvazivni ili amniocintezu... :wub: 

Ginekolog nijE Geneticar i samim tim toliko upucen u statistiku (sto ovi podaci jesu) pa msm da bih pored takvog uputa od strane lekara ja prvo otisla kod geneticara. Prosto mislim da to nije toliko los rezultat. Dobro tu su kao faktori za odluku jos i godine, zdravstveno stanje, prethodni pobacaji... 

Izmenjeno od strane Zone*
Dacha76 i nanchika88 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mmaka :( danas dok nisam bila kuci mm je kolica rastavio jer T ne odustaje od vozikanja po kuci i lupanja coskova. Njemu je to bas kul igracka... Videcu ako sa snimka mogu na napravim print screen. Sediste cu ti slikati... A obim mi je 102cm bas sam slim fit:lol: Ja cu na uz tek za neke 2 nedelje :( Javi sta kaze dr ;) 

Dacha76, Venera, Dragana88 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bepce divno za decaka:baby: seka i bata

I mi bili na ekspertnom, sve je ok, jedino devojcica lezi popreko trenutno, sutra ulazim u 22 nedelju, dr. rece do 32 nedelje trebala bi se okrenuti , do kada je to moguce? 

i meni je mala bila poprecno do 32-33nedrlje. 

bepce i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci zone tu smo :)

evo UZ gotov sve ok, ima 2400kg duzinu ne smo gledali, idem na prvi ctg da vidimo i tu kaki smo. Imamo sliku ima obrsciceeee 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sad idem kod mog doktora u dom zdravlja... da odnesem rezultate

Meni je bio na Daunov manji od 1:10000 i na Edvardsov i Patau manji od 1:100000.Ne znam da li to ima veze sa godinama u trenutku kada sam radila dabl imala sam 30god.Nuhalni nabor 1.5mm.Tripl mi nisu ni rekli da odradim i Bogu hvala sve je j najboljem u redu za sada.I tada mi je receno da je ce biti decak :)

Dacha76 i smokvica90 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je sa O bio rizik 1:677 a sada 1 :1341 i nista dalje nisam radila ...

 

 

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a zar ne moze da vadi krv da vidi ima li virus?

Moze da vadi krv,ali nikada ne mogu ti rezultati da budu 100% sigurni,pa je bolje da ne rizikujemo.A ne planiramo da imamo vise dece,tako da posle nece ni biti bitno,da li ga ima ili nema.Taj virus je samo opasan za bebe u procesu pravljenja i u trudnoci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Meni je bio 1:7000, а godine 1:100 i nesto, ali razumljivo imala sam skoro  37godina, nisam radila amniocentezu i sve je bilo ok. Mojoj drugarici 1:225 i geneticar nije preporucio amniocentezu. drugo dete po redu  je u pitanju.

To se naravno nikada ne zna.

Izmenjeno od strane MalaNina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je sa O bio rizik 1:677 a sada 1 :1341 i nista dalje nisam radila ...

 

 

I meni je rizik za Dauna bio 1:1341, nisam nista radila i bebac nema Dauna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo da se javim doktorka je zadovoljna sa rezultatima.. s obzirom da imam 28 godina i da je druga trudnoca(prva trudnoca bez ikakvih problema) nema potrebe za drugim testovima.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Samo za mmaku ;)  kolica bas identicna ovom sa sajta... (jbg muz me preduhitrio) IMG_20180329_194423_198.jpg a evo slikala sam ti i sediste... Boju nisam bas uhvatila a ima i zimsku navlaku IMG_20180329_192407.jpg

Izmenjeno od strane Zone*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.